כיצד בוחרים עורך דין פלילי

עורכת דין מאיה רוטנברג---

עומדים בפני חקירה פלילית או כתב אישום? עליכם לבחור בקפידה רבה את עורך הדין הפלילי אשר ייצג אתכם מול הרשויות ובית המשפט. כיצד בוחרים עו”ד פלילי? לפניכם מספר טיפים אשר יסייעו לכם.

מומחה בדין הפלילי

עורך הדין חייב להיות, בראש ובראשונה, מומחה בתחום הפלילי, אשר משרדו עוסק אך ורק בתחום זה או בתחומים משיקים לו כגון דיני תעבורה או דיני משפחה, אשר להם היבטים פליליים רבים. מדוע זה חשוב כל כך? מן הטעם כי התחום הפלילי הוא ייחודי ומורכב מאוד ורק מי שעוסק בו באופן בלעדי ויומיומי, בקיא היטב בהלכות המשפטיות, הנו בעל הישגים טובים ולו קשרים והכרות מעמיקה עם הגורמים השונים המעורבים בהליך הפלילי. כך תדעו כי תזכו להגנה המשפטית הטובה ביותר.

 תעריף הוגן

כדאי לערוך השוואת מחירים בין משרדי עורכי דין שונים וזאת על מנת לקבל הערכה מהו שכר הטרחה הממוצע אשר מבקש עו”ד פלילי כדי לייצג את החשוד או הנאשם. זכרו כי עלות הייצוג המשפטי נקבעת במידה רבה על פי ניסיונו המקצועי ושנות הוותק של עורך הדין ולאלו יש השפעה רבה על השגת התוצאה המשפטית האופטימאלית. לכן, אל תמהרו לפסול הצעת שכר טרחה יקרה יותר. מאידך, התעריף של עורך הדין צריך להיות סביר והוגן. זכרו: יקר אינו תמיד טוב יותר אך מנגד זול עולה ביוקר.

מיהו עורך הדין המטפל?

פניתם אל משרד עו”ד פלילי שבו עובדים מספר עורכי דין? וודאו מיהו עורך הדין אשר ייצג אתכם לאורך ההליך המשפטי. לא אחת, פגישת הייעוץ הראשונה תתקיים עם בעל המשרד, עו”ד פלילי מקצועי ומוכר, שפניתם אליו על מנת שהוא עצמו ייצגכם, אולם לפתע בדיון בבית המשפט, הנכם פוגשים עורך דין אחר מטעמו. אין פירוש הדבר כי תקבלו שירות משפטי פחות טוב, אולם למען ההגינות, השקיפות והביטחון שלכם, חשוב שתדעו זאת מראש ותקבלו החלטה האם זה מקובל עליכם.

אדיבות

לצד ניסיונו והצלחותיו המקצועיות של עורך דין פלילי, חשוב גם כי יהיה הוא סבלני ואדיב כלפיכם. כאשר אדם חשוד בעבירה פלילית ובוודאי כאשר הוגש נגדו כתב אישום, הוא מצוי במתח רב. על מנת שיוכל לשתף בחופשיות ובכנות את עורך דינו בכל המידע, עליו להרגיש בנוח וככל שיפנה אל עו”ד פלילי גס רוח וחסר סבלנות, מתחיו רק יגברו והוא יהיה יעיל הרבה פחות בתרומה להגנתו המשפטית.

זמינות

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעת בחירת עורך דין פלילי הוא הזמינות. יש לפנות אל עורך דין פלילי אשר זמין לטפל בתיק שלכם ואינו עמוס יתר על המידה. בשונה מהליכים משפטיים אחרים אשר הזמן איננו פקטור קריטי בהם, הרי שבכל הנוגע להליך הפלילי, ישנם מצבים רבים שהנם דחופים, כמו למשל, כאשר אדם מוזמן לחקירה, הוא זקוק לייצוג משפטי מיידי. דוגמא נוספת היא ייצוג בהליכי מעצר.

חוות דעת כנה

עו”ד פלילי טוב הוא עורך דין אשר אינו מבטיח לכם הבטחות סרק לתוצאה המשפטית מיד עם כניסתכם למשרדו. תחת זאת, הוא בוחן היטב את נסיבות המקרה, מקשיב להשתלשלות האירועים ועל פי כל הנתונים הללו, מציג בפניכם את המצב המשפטי לאשורו. זאת בהתבסס על ניסיונו בתיקים קודמים דומים ועל פי הערכתו המקצועית. אם פניתם אל עורך דין פלילי אשר מבטיח הבטחות טרם שמע אתכם, זה הזמן לקום וללכת.

המלצות

הדרך הטובה ביותר לבחור עו”ד פלילי היא דרך המלצות של לקוחות קודמים שהנכם סומכים עליהם. יכול ויהיה זה בן משפחה או חבר טוב, אשר פנה אל אותו עורך דין וקיבל ייצוג משפטי טוב ומקצועי. המלצה על עו”ד תגדיל משמעותית את הסיכוי לקבלת הגנה משפטית טובה וכן תדעו כי הנכם פונים לעורך דין סבלני והגון.

חוות דעת
דרג
[Total: 0 Average: 0]

השאר תגובה