בניית אתר אינטרנט מוגדרת כפעולה של פיתוח אתר בעל קוד מותאם שיפעל ברשת אינטרנט או אינטראנט ( ה- World Wide Web ) או אינטראנט (רשת פרטית). דף אינטרנט הוא מסמך נגיש וקריא ברשת האינטרנט אשר ניתן להציגו תוך שימוש בדפדפן. קבוצת דפים הקשורים ביניהם על ידי קישורים יוצרת אתר אינטרנט.

פיתוח אינטרנט יכול לנוע בין דף סטטי של טקסט רגיל עד כדי יישומי אינטרנט מורכבים , עסקים אלקטרוניים, ושירותי רשת חברתיים .

רשימה מקיפה יותר של משימות אשר להתפתחות האינטרנט מתייחסת בדרך כלל, עשוי לכלול הנדסת אינטרנט , עיצוב אתרים , פיתוח תוכן האינטרנט , קשר לקוח, בצד לקוח/ Scripting בצד השרת , שרת אינטרנט ו אבטחת רשת תצורה, ו e-commerce פיתוח.

בין אנשי מקצוע אינטרנט, “התפתחות האינטרנט” מתייחסת בדרך כלל ההיבטים הלא-העיצוב העיקריים של בניית אתרי אינטרנט: כתיבת סימון ו קידוד . פיתוח אתרים עשוי להשתמש במערכות ניהול תוכן (CMS) כדי להפוך את שינויי התוכן לקלים יותר וזמינים עם כישורים טכניים בסיסיים.

עבור ארגונים ועסקים גדולים יותר, צוותי פיתוח אתרים יכולים לכלול מאות אנשים ( מפתחי אתרים ) ולעקוב אחר שיטות סטנדרטיות כמו מתודולוגיות Agile תוך כדי פיתוח אתרי אתרים. ארגונים קטנים עשויים לדרוש רק מפתח קבוע אחד או קבלן יחיד, או הקצאה משנית לתפקידים קשורים כמו מעצב גרפי או טכנאי מערכות מידע . פיתוח אתרים עשוי להיות מאמץ שיתופי בין מחלקות ולא תחום של מחלקה ייעודית. ישנם שלושה סוגים של התמחות במפתחי אתרים: מפתח חזיתי, מפתח עורפי ומפתח מחסנית מלאה. מפתחי חזית אחראים על התנהגות וחזותיות המופעלים בדפדפן המשתמשים, ואילו מפתחי Back-end מתמודדים עם השרתים.

כתעשייה

מאז מסחור האינטרנט , פיתוח אתרים היה ענף הולך וגדל . הצמיחה של ענף זה מונעת על ידי עסקים המעוניינים להשתמש באתר האינטרנט שלהם כדי לפרסם ולמכור מוצרים ושירותים ללקוחות.

ישנם כלי קוד פתוח רבים לפיתוח אתרים כגון BerkeleyDB , GlassFish , LAMP ( Linux , Apache , MySQL , PHP ) stack ו- Perl / Plack . זה מקטין את עלות הלמידה של פיתוח אתרים למינימום. גורם תורם נוסף לצמיחת הענף היה עליית תוכנות WYSIWYG לפיתוח אתרים קלות לשימוש , כגון Adobe Dreamweaver , BlueGriffon ו- Microsoft Visual Studio . ידע בשפת הסימון של HyperText(HTML) או של שפות תכנות עדיין נדרש לשימוש בתוכנה כזו, אך את היסודות ניתן ללמוד וליישם במהירות.

סט הולך וגדל של כלים וטכנולוגיות סייע למפתחים לבנות אתרים דינמיים ואינטראקטיביים יותר. יתר על כן, מפתחי אתרים מסייעים כעת לספק יישומים כשירותי אינטרנט שהיו זמינים באופן מסורתי רק כיישומים במחשב מבוסס שולחן. זה אפשר הזדמנויות רבות לביזור מידע והפצת מדיה. ניתן לראות דוגמאות עם עליית שירותי הענן כמו Adobe Creative Cloud , Dropbox ו- Google Drive . שירותי אינטרנט אלה מאפשרים למשתמשים לתקשר עם יישומים ממקומות רבים, במקום להיות קשורים לתחנת עבודה ספציפית עבור סביבת היישומים שלהם.

דוגמאות לשינוי דרמטי בתקשורת ובמסחר המובילה על ידי פיתוח אתרים כוללות מסחר אלקטרוני. אתרי מכירות פומביות מקוונות כמו eBay שינו את האופן בו הצרכנים מוצאים ורוכשים מוצרים ושירותים. קמעונאים מקוונים כמו Amazon.com ו- Buy.com (בין רבים אחרים) שינו את חוויית הקניות וציד העסקים עבור צרכנים רבים. דוגמא נוספת לתקשורת טרנספורמטיבית שמובילה פיתוח אתרים היא הבלוג . יישומי אינטרנט כגון WordPress ו- Movable Type יצרו סביבות בלוגים עבור אתרי אינטרנט בודדים. השימוש המוגבר של קוד פתוח מערכות ניהול תוכן ו לניהול תוכן הארגוני מערכות הרחיבה את ההשפעה של פיתוח אתרים באינטראקציה ותקשורת מקוונת.

פיתוח אתרים השפיע גם על רשת אישית ושיווק. אתרי אינטרנט כבר אינם רק כלים לעבודה או למסחר , אלא משמשים באופן נרחב יותר לתקשורת ולרשתות חברתיות . אתרי אינטרנט כגון פייסבוק ו- Twitter לספק למשתמשים פלטפורמה לתקשורת וארגונים באופן אישי ואינטראקטיבי יותר להעסיק את הציבור.

בדיקה
בדיקה היא תהליך הערכת מערכת או רכיביה / ים שלה בכוונה למצוא אם היא עומדת בדרישות שצוינו או לא. בדיקה היא ביצוע מערכת על מנת לזהות פערים, שגיאות או דרישות חסרות בניגוד לדרישות בפועל. היקף הבדיקה משתנה מאוד בין ארגונים, מפתחים ואתרים או יישומים בודדים.

שיקולי אבטחה
פיתוח אתרים לוקח בחשבון שיקולי אבטחה רבים, כגון בדיקת שגיאות הזנת נתונים באמצעות טפסים, סינון פלט והצפנה. שיטות זדוניות כגון הזרקת SQL יכולות להתבצע על ידי משתמשים עם כוונה רעה אך עם זאת רק ידע פרימיטיבי על פיתוח אתרים בכללותו. ניתן להשתמש בתסריטים לניצול אתרי אינטרנט על ידי מתן גישה בלתי מורשית למשתמשים זדוניים המנסים לאסוף מידע כגון כתובות דוא”ל, סיסמאות ותוכן מוגן כמו מספרי כרטיסי אשראי. חלק זה תלוי בסביבת השרת בה שפת התסריט, כגון ASP , JSP , PHP , Python , Perl או Rubyפועל, ולכן לא בהכרח על מפתחי האינטרנט עצמם לשמור. עם זאת, בדיקות קפדניות של יישומי אינטרנט לפני שחרורו של הציבור מעודדות למנוע התרחשות של ניצולים כאלה. אם מסופק טופס יצירת קשר כלשהו באתר אינטרנט זה צריך לכלול בו שדה captcha שמונע מתוכניות מחשב למלא טפסים אוטומטית וגם להעביר דואר זבל.

מכיוון שחורי אבטחה חדשים נמצאים ביישומי אינטרנט גם לאחר הבדיקה וההשקה, עדכוני תיקון אבטחה הם תכופים עבור יישומים נפוצים. לרוב מתפקידם של מפתחי אתרים לעדכן יישומים כאשר מתפרסמים תיקוני אבטחה ומתגלים חששות אבטחה חדשים.

שמירה על שרת אינטרנט מפני חדירה נקראת לעתים קרובות התקשות יציאות שרתים . טכנולוגיות רבות נכנסות לפעולה כדי לשמור על מידע באינטרנט כאשר הוא מועבר ממיקום אחד למשנהו. למשל אישורי TLS (או “אישורי SSL”) מונפקים על ידי רשויות האישורים בכדי לסייע במניעת הונאת אינטרנט . מפתחים רבים משתמשים לרוב בצורות שונות של הצפנה בעת העברה ואחסון של מידע רגיש. הבנה בסיסית בנושאי אבטחת טכנולוגיות מידע היא לרוב חלק מהידע של מפתח אינטרנט.

ניתן לחלק אתרים לשתי קטגוריות רחבות – סטטי ואינטראקטיבי. אתרים אינטראקטיביים הם חלק מקהילת האתרים Web 2.0 ומאפשרים אינטראקטיביות בין בעל האתר למבקרים באתר או למשתמשים. אתרים סטטיים משרתים או לוכדים מידע אך אינם מאפשרים מעורבות ישירה עם הקהל או המשתמשים. אתרים מסוימים מיוצרים או מיוצרים על ידי חובבים או לשימוש אישי או לבידור. אתרים רבים שואפים להרוויח כסף באמצעות מודל עסקי אחד או יותר, כולל:

פרסום תוכן מעניין ומכירת פרסום קונטקסטואלי באמצעות מכירה ישירה או דרך רשת פרסום.
מסחר אלקטרוני : מוצרים או שירותים נרכשים ישירות דרך האתר
מוצרי פרסום או שירותים זמינים בעסק של לבנים ומרגמות
Freemium : תוכן בסיסי זמין בחינם אך תוכן פרימיום דורש תשלום (למשל, אתר WordPress , זוהי פלטפורמת קוד פתוח לבניית בלוג או אתר).
ישנם סוגים רבים של אתרים, שכל אחד מהם מתמחה בסוג מסוים של תוכן או שימוש, והם עשויים להיות מסווגים באופן שרירותי בכל מספר דרכים. כמה סיווגים כאלה עשויים לכלול:

סוג אתר תיאור דוגמאות
רשת שותפים אתר, בדרך כלל מעט בעמודים, שמטרתו למכור מוצר של צד שלישי. המוכר מקבל עמלה להקלת המכירה.
סוכנות שותפים פורטל מופעל המציג לא רק את ה- CMS המותאם אישית שלו אלא גם תוכן מסונכרד מספקי תוכן אחרים תמורת תשלום מוסכם. בדרך כלל יש שלוש שכבות של מערכות יחסים (ראה סוכנויות שותפים ). צומת הנציבות , מפרסמים כמו eBay , או צרכן כמו יאהו! .

אתר ארכיון משמש לשימור תוכן אלקטרוני יקר ערך המאוים בהכחדה. שתי דוגמאות הן: ארכיון האינטרנט , שמשמר מאז 1996 מיליארדי דפי אינטרנט ישנים (וחדשים); ו Google Groups , אשר בתחילת 2005 היה בארכיון מעל 845,000,000 הודעות שנשלחות Usenet קבוצות חדשות / דיון. ארכיון אינטרנט , קבוצות גוגל
אתר תוכנות זדוניות אתר שנוצר במיוחד כדי לתקוף את מחשבי המבקרים בביקורם הראשון באתר על ידי הורדת קובץ (בדרך כלל סוס טרויאני ). אתרים אלה מסתמכים על משתמשים תמימים עם הגנה אנטי-וירוסית לקויה במחשבים שלהם.

בלוג (בלוג אינטרנט) אתרים המשמשים בדרך כלל לפרסום יומנים מקוונים שעשויים לכלול פורומי דיונים. בלוגרים רבים משתמשים בבלוגים כמו מדור מערכת בעיתון כדי להביע את רעיונותיהם בכל דבר שנע בין פוליטיקה לדת ועד משחקי וידאו להורות, וכל מה שביניהם. יש בלוגרים שהם בלוגרים מקצועיים ומשלמים להם בלוגים על נושא מסוים, והם בדרך כלל נמצאים באתרי חדשות. וורדפרס
אתר לבניית מותגים אתר שמטרתו ליצור חוויה של מותג ברשת. אתרים אלה בדרך כלל אינם מוכרים דבר, אלא מתמקדים בבניית המותג. אתרי בניית מותגים הם הנפוצים ביותר עבור מוצרי צריכה בעלי ערך נמוך ונפח גבוה (FMCG).

אתר סלבריטאים אתר שהמידע בו נסוב סביב ידוען או איש ציבור. אתרים אלה יכולים להיות רשמיים (מאושרים על ידי הסלבריטאים) או על ידי מעריצים (מנוהלים על ידי אוהד או אוהדי הסלבריטאים ללא תמיכה מרומזת). jimcarrey.com

אתר קניות השוואה אתר המספק מנוע חיפוש אנכי בו משתמשים הקונים לסינון והשוואת מוצרים על בסיס מחיר, תכונות, ביקורות וקריטריונים אחרים. Shopping.com
אתר מימון המונים פלטפורמה למימון פרויקטים על ידי רכישה מוקדמת של מוצרים או על ידי בקשה מאנשי הקהל לתרום. קיקסטארטר

אתר לחץ לתרומה אתר המאפשר למבקר לתרום לצדקה פשוט על ידי לחיצה על כפתור או מענה נכון לשאלה. מפרסם בדרך כלל תורם לצדקה עבור כל תשובה נכונה שנוצרה. אתר הרעב , חופשה חופשית
אתר תוכן אתר שעסקו הוא יצירת והפצה של תוכן מקורי wikiHow.com , About.com
אתר מודעות מסווגות אתר המפרסם פרסומות מסווגות gumtree.com , קרייגסליסט
אתר תאגידי משמש למתן מידע רקע על עסק, ארגון או שירות.

שירות היכרויות מקוון אתר בו משתמשים יכולים למצוא אנשים רווקים אחרים המחפשים מערכות יחסים ארוכות טווח, היכרויות, מפגשים קצרים או חברות. רבים מהם הם תשלום לפי שירות, אך ישנם אתרי היכרויות בחינם או חלקית בחינם. ברוב אתרי ההיכרויות בשנות ה -20 יש פונקציונליות של אתרי רשתות חברתיות . eHarmony , Match.com

אתר מסחר אלקטרוני אתר המציע מוצרים ושירותים למכירה מקוונת ומאפשר עסקאות מקוונות למכירות כאלה. Amazon.com

אתר חדשות מזויפות אתר שמפרסם סיפורי חדשות מזויפים, שמתכוון להונות מבקרים ומרוויח מפרסום. BFNN, דיילי סטורמר

פורום אינטרנט אתר בו אנשים יכולים לנהל שיחות בצורה של הודעות שפורסמו. SkyscraperCity , 4chan
אתר הגלריה אתר שתוכנן במיוחד לשימוש כגלריה; אלה עשויים להיות גלריה לאמנות או גלריית תמונות ובעלי אופי מסחרי או לא מסחרי.

אתר הממשלה אתר שהוקם על ידי הממשלה המקומית, המדינה, המחלקה או הלאומית של מדינה. בדרך כלל, אתרים אלה מפעילים גם אתרים שנועדו להודיע לתיירים או לתמוך בתיירות. USA.gov , Naenara , GOV.UK

אתר גריפ אתר המוקדש לביקורת של אדם, מקום, תאגיד, ממשלה או מוסד.
אתר משחק מקוון אתרים בהם משתמשים יכולים לשחק במשחקים מקוונים משחקי דפדפן , OGame , Travian ,

אתר הימורים מקוון אתר המאפשר למשתמשים לשחק משחקים מקוונים כגון הימורים .
אתר הומור מרגיע, עושה פרודיות או משעשע את הקהל. הבצל , ארכיון דיגיטלי לאמפון הלאומי , אנציקלופדיה דרמטיקה

אתר מידע רוב האתרים נכנסים לקטגוריה זו במידה מסוימת. אין להם בהכרח מטרות מסחריות. לרוב המוסדות הממשלתיים, החינוכיים והעמותות יש אתר מידע.
אתר שיתוף מדיה אתר המאפשר למשתמשים להעלות ולהציג מדיה כגון תמונות , מוסיקה וסרטונים YouTube , DeviantArt

אתר מראה אתר שהוא שכפול של אתר אחר. סוג אתר זה משמש כתגובה לעלייה אצל מבקרים המשתמשים. אתרי מראות משמשים לרוב לספק מספר מקורות של אותו מידע והם בעלי ערך מיוחד כדרך לספק גישה אמינה להורדות גדולות.

אתר Microblog צורה קצרה ופשוטה של בלוגים. Microblogs מוגבלים למספר מסוים של תווים ופועלים באופן דומה לעדכון סטטוס בפייסבוק . טוויטר
אתר חדשות דומה לאתר מידע, אך מוקדש לחלוקת חדשות, פוליטיקה ופרשנויות. cnn.com
bbc.com/news

אתר אישי אתרים על יחיד או קבוצה קטנה (כגון משפחה) המכילים מידע או כל תוכן שהאדם רוצה לכלול. אתר אישי שכזה שונה מאתר סלבריטאים , שיכול להיות יקר מאוד ומנוהל על ידי פובליציסט או סוכנות.
אתר דיוג אתר שנוצר כדי לרכוש במרמה מידע רגיש , כגון סיסמאות ופרטי כרטיסי אשראי , על ידי התחזות לאדם או עסק אמין (כגון מינהל הביטוח הלאומי , פייפאל , בנק) בתקשורת אלקטרונית (ראה דיוג ).
אתר שיתוף תמונות אתר שנוצר כדי לשתף תמונות דיגיטליות עם הקהילה המקוונת. (ראה שיתוף תמונות ). פליקר , אינסטגרם , אימגור

אתר p2p / Torrents אתרים שמוסיפים אינדקס לקבצי סיקור . סוג זה של אתר אינטרנט שונה מלקוח Bit Torrent שהוא בדרך כלל תוכנה עצמאית. Mininova , מפרץ הפיראטים , IsoHunt
אתר פוליטי אתר בו אנשים עשויים להשמיע דעות פוליטיות, לספק הומור פוליטי, לערוך קמפיין לבחירות או לספק מידע על מועמד מסוים, מפלגה פוליטית או אידיאולוגיה. אתר מפלגת הקרנפים של קנדה
אתר שאלות ותשובות (שאלות ותשובות) אתר תשובות הוא אתר בו אנשים יכולים לשאול שאלות ולקבל תשובות. קווורה , יאהו! תשובות , Stack Exchange Network (כולל Stack Overflow )
אתר דתי אתר בו אנשים עשויים לפרסם מקום פולחן, או לספק השראה או לבקש לעודד את אמונתו של חסיד הדת.

אתר סקירה אתר בו אנשים יכולים לפרסם ביקורות על מוצרים או שירותים. Yelp , עגבניות רקובות
אתר בית הספר אתר בו מורים, תלמידים או מנהלים יכולים לפרסם מידע על האירועים הנוכחיים בבית הספר שלהם או על מעורבותו. אתרי בתי ספר יסודיים בארה”ב משתמשים בדרך כלל ב- k12 בכתובת האתר
אתר מגרדים אתר שמשכפל במידה רבה את התוכן של אתר אחר ללא אישור, מבלי להעמיד פנים שהוא אותו אתר, בכדי לתפוס חלק מהתעבורה של אותו אתר (במיוחד ממנועי חיפוש) ולהרוויח מהכנסות מפרסום או בדרכים אחרות.

מנוע חיפוש אתר שמבצע אינדקס של חומרים באינטרנט או באינטרא – נט (ולאחרונה במדיה מסורתית כמו ספרים ועיתונים) ומספק קישורים למידע כתגובה לשאילתה. חיפוש בגוגל , בינג , DuckDuckGo , Ecosia
אתר הלם כולל תמונות או חומר אחר שנועד לפגוע ברוב הצופים Goatse.cx , rotten.com
אתר חלונות ראווה פורטלי אינטרנט המשמשים אנשים פרטיים וארגונים כדי להציג דברים מעניינים או בעלי ערך
אתר סימניות חברתי אתר בו המשתמשים משתפים תכנים אחרים מהאינטרנט ומדרגים ומגיבים על התוכן. StumbleUpon , Digg
שירות רשת חברתית אתר שבו משתמשים יכולים לתקשר זה עם זה ולשתף מדיה, כגון תמונות, קטעי וידאו, מוסיקה, בלוגים וכו ‘עם משתמשים אחרים. אלה עשויים לכלול משחקים ויישומי רשת . יוטיוב , פייסבוק , אינסטגרם , פינטרסט , לינקדאין
חדשות חברתיות אתר חדשות חברתי מציג סיפורים שפורסמו על ידי משתמשים המדורגים על פי פופולריות. משתמשים יכולים להגיב על פוסטים אלה, ותגובות אלה עשויות להיות מדורגות. מאז הופעתם עם הולדת האינטרנט 2.0, אתרים אלה משמשים לקישור סוגים רבים של מידע, כולל חדשות, הומור, תמיכה ודיון. כביכול אתרי חדשות חברתיים מקלים על השתתפות דמוקרטית באינטרנט. Reddit , Digg , SlashDot
וארז אתר שנועד לארח או לקשר לחומרים כמו מוזיקה, סרטים ותוכנות להורדת המשתמש. מפרץ הפיראטים
Webcomic קומיקס מקוון , המשתרע בסגנונות וז’אנרים שונים הייחודיים לרשת העולמית. פני ארקייד , xkcd , גונקרריג קורט
דואר אינטרנט אתר המספק שירות דואר אינטרנט. Hotmail , Gmail , Protonmail , Yahoo! דוֹאַר
פורטל אינטרנט אתר המספק נקודת התחלה או שער למשאבים אחרים באינטרנט או באינטרא-נט. msn.com , msnbc.com , Newgrounds , Yahoo!
אתר וויקי אתר בו משתמשים עורכים בשיתוף פעולה את תוכנו. ויקיפדיה , wikiHow , Wikia
אתרים מסוימים עשויים להיכלל באחת או יותר מקטגוריות אלה. לדוגמא, אתר עסקי עשוי לקדם את מוצרי העסק, אך יכול גם לארח מסמכים אינפורמטיביים, כגון ניירות לבנים . ישנן גם קטגוריות משנה רבות לאלו המפורטות לעיל. לדוגמא, אתר פורנו הוא סוג מסוים של אתר מסחר אלקטרוני או אתר עסקי (כלומר, הוא מנסה למכור חברות לצורך גישה לאתר שלו) או שיש לו יכולות רשת חברתית. אתר אוהדים עשוי להיות הקדשה מהבעלים לסלבריטאי מסוים . אתרים מוגבלים על ידי מגבלות אדריכליות (למשל, כוח המחשוב המוקדש לאתר). אתרים גדולים מאוד, כמו פייסבוק, יאהו !, מיקרוסופט וגוגל מעסיקים שרתים רביםציוד איזון עומסים כגון מתגי שירותי התוכן של סיסקו להפצת עומסי מבקרים על פני מספר מחשבים במספר מיקומים. נכון לתחילת 2011, פייסבוק השתמשה ב -9 מרכזי נתונים עם כ -63,000 שרתים.

בפברואר 2009 דיווחה Netcraft , חברת ניטור אינטרנט שעוקבת אחר צמיחת אתרים מאז 1995, כי היו 215,675,903 אתרים עם שמות דומיינים ותוכן עליהם בשנת 2009, לעומת 19,732 אתרים בלבד באוגוסט 1995. לאחר שהגיע למיליארד אתרים בספטמבר 2014, אבן דרך שאושרה על ידי NetCraft בסקר שרת האינטרנט באוקטובר 2014 וכי סטטיסטיקות Live Live היו הראשונות להודיע – כפי שמעיד ציוץ זה ממציא האינטרנט עצמו, טים ברנרס- לי – מספר האתרים בעולם פחת בהמשך, וחזר לרמה הנמוכה ממיליארד. זאת בשל התנודות החודשיות בספירת האתרים הלא פעילים. מספר האתרים המשיך לצמוח ליותר ממיליארד עד מרץ 2016 והמשיך לגדול מאז.

חוות דעת
דרג
[Total: 0 Average: 0]
הפוסט הקודם
הפוסט הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *