נוטריון: מה זה נוטריון | מה המחירים (מחירון)

מסמך רשמי שיש לחתום ולאמת על ידי נוטריון

מהו נוטריון

עורך דין מומלץ

פעמים רבות עורכי דין נשאלים אם הם גם נוטריונים, ומה ההבדל בעצם. מאמר זה יסקור את ההבדלים בין נוטריון לעורך דין, הסמכויות של נוטריונים ומיהו נוטריון (תנאים). נוטריון הוא עורך דין אשר לאחר לימודים קיבל הכשרה מיוחדת ובסופה, רישיון מקצועי לשמש כנוטריון. ישנם מסמכים משפטיים שדורשים אישור של נוטריון על פי חוק, במקרים כאלה, קיים צורך באישור נוטריוני. זה עולה לרוב כאשר מדובר במסמך בעל משמעות משפטית ענפה ועל כן, יש צורך בהוכחה לאמיתות שלו.

בישראל מוסדר עיסוקו של הנוטריון בחוק הנוטריונים, תשל”ו 1976. החוק אף מסדיר את המחירים שנוטריונים רשאים ואף חייבים לגבות. מסמך נוטריוני נחתם בחותמת גומי מיוחדת, המהווה אישור רשמי לנכונותו. משניתן אישור נוטריוני למסמך משפטי, רואים בו כאותנטי ומהימן והוא יתקבל ככזה בכל גוף רשמי ובכל הליך משפטי. בישראל נוטריון חייב להיות גם עורך דין מוסמך, ישנן מדינות בהן מוסמכים כנוטריונים גם בעלי מקצועות אחרים.

עורך דין נוטריון

מסמכויותיו של נוטריון על פי חוק הנוטריונים:

 • אימות חתימה

ישנם מסמכים משפטיים בעלי משמעות משפטית, לפיכך יש לחתום עליהם בפני נוטריון, שייאמת את החתימה. מסמכים לדוגמה: חתימה על ייפוי כח לרכישת דירה, ייפוי כוח כללי.

 • אישור נוטריוני להוצאת קטין לחו”ל

אישור נוטריוני להוצאת קטין מחוץ לישראל מומלצת במקרה בו הילד נוסע לחו”ל ללא הוריו, או במקרה שההורים גרושים, או נמצאים בהליך גירושין והילד נוסע עם אחד ההורים, וזאת כדי למנוע חשד להוצאת הילד מארצו ללא אישור ההורים (חטיפה).  קבלת אישור נוטריוני מסירה חשש כזה.

 • אימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין

הסכם ממון הוא מסמך משפטי, במסגרתו קובעים בני הזוג את אופן חלוקת הרכוש ביניהם במקרה של פרידה. בשל משמעותו הכלכלית, מסמך זה טוען אישור. בהסכם ממון שנערך לפני נישואין, ניתן לפנות לנוטריון לקבלת אישור להסכם. על בני הזוג להצהיר בפניו שההסכם נערך ברצון חופשי, ומרגע חתימתו, ההסכם בר תוקף מחייב.

 • עריכת צוואה נוטריונית

דיני הירושה מכירים בארבע סוגי צוואות: צוואה בעדים, צוואה בכתב, צוואה שבעל פה וצוואה בפני רשות. לעניין חוק הירושה, דינו של הנוטריון כרשות ועל כן ניתן לערוך צוואה בפניו. עריכת צוואה נוטריונית, מהווה ראייה נסיבתית לעריכת הצוואה, מה שמצמצם באופן ניכר את הסיכוי להתנגדות ולסכסוך ירושה.

מחירון נוטריון

מחירים

כאמור,  מחירי נוטריון קבועים בחוק הנוטריונים, תשל”ו-1976.
מחירי נוטריון לדוגמה (נכון לשנת 2020):

 • אימות חותם יחיד: 167 ש”ח
 • אימות חותם נוסף: 66 ש”ח
 • אימות העתק: 66 ש”ח
 • אישור נאמן למקור: 66 ש”ח לעמוד ראשון, ו-5 שקלים נוספים לכל עמוד נוסף
 • תצהיר נוטריוני: 169 ש”ח למצהיר ראשון (תצהיר נוסף: 67 ש”ח)
 • אימות צוואה: 284 ש”ח (חותם נוסף: 146 ש”ח)
 • אישור תרגום בחותמת נוטריון: 211 ש”ח ל-100 מילים, ועוד 167 ש”ח לכל 100 מילים נוספות. למעלה מ-1000 מילים זה יעלה 80 ש”ח לכל 100 מילים
 • אישור נוטריוני שלא בעברית או אנגלית: 89 ש”ח
 • אימות הסכם ממון: 371 ש”ח

ישנם מקרים מיוחדים המפורטים בחוק בהם רשאי הנוטריון לא לגבות שכר: במקרה של מבקש חסר אמצעים, במקרה של עולה חדש, ועוד מקרים בודדים הקבועים בחוק.

לא מצאתם את המחיר שחיפשתם לשכר נוטריון? בלינק הבא של אתר משרד המשפטים תמצאו פירוט שירותים נוספים.

 • כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני
 • עלות יפוי כח נוטריוני
 • עלות צוואה נוטריונית
 • כמה עולה נוטריון
 • אימות חתימה נוטריוני מחיר

נוטריון אונליין

נוטריון באנגלית

תצהיר נוטריון

אימות חתימה נוטריוני

ייפוי כוח נוטריוני

הסכם ממון אישור נוטריון

תרגום נוטריוני

צוואה נוטריונית

מחיר אישור תרגום נוטריוני

תרגום נוטריוני גרמנית

תרגום נוטריוני תאילנדית

תרגום נוטריוני צרפתית

תרגום נוטריוני יוונית

נוטריון ג’אסטיס מציע מגוון שירותי נוטריון לאזרחים ישראלים ולאנשים מורשים אחרים. שירותים אלו נערכים בהתאם לסעיף 50א לחוק הנוטריון משנת 1976, המתווה את הסמכויות הנוטריוניות של נציגים דיפלומטיים וקונסולריים בחו”ל. מאמר זה מרחיב את התנאים, המגבלות וסוגי השירותים הנוטריונים הזמינים.

היקף הפעולות הנוטריוניות
משרד עורך דין נוטריון מספק מגוון שירותים נוטריוניים, לרבות אך לא רק:

אימות חתימה
הנפקת תעודת חיים
קבלת תצהירים ואישור
הגבלות על תביעות נוטריוניות
על עורך דין נוטריון חל איסור לבצע פעולות נוטריוניות במקרים מסוימים:

אם הפעולה לא מתנהלת באופן חופשי ומרצון.
כאשר הפעולה מנוגדת לחוקים המקומיים.
במקרה של מסמכים כוזבים או בלתי חוקיים.
עבור מסמכים שניסוח גרוע או לא מספק.

דרישות שפה
על החותמים להיות בעלי שליטה מלאה בשפה בה נכתב המסמך. אם השפה אינה ידועה לחתום או לעורך דין, יש לתרגם את המסמך בהתאם לתקנות ספציפיות. גרסה מתורגמת זו חייבת להיות באישור נוטריוני ולצירוף אישור מהמתרגם, רצוי מחברת תרגום מוסמכת.

תזמוני אישור נוטריוני
שירותי נוטריון זמינים 24/7 ואונליין, מידע ניתן ללא תשלום

זיהוי ותשלום
יש להזדהות במערכת באמצעות תעודת זהות ישראלית, כגון דרכון, תעודת זהות או רישיון נהיגה. תשלום עבור שירותי נוטריון יכול להתבצע באמצעות כרטיס אשראי

מידע נוסף
שירותי נוטריון ניתנים עבור מסמכים המיועדים אך ורק לרשויות בישראל.
תעודות ארה”ב רשמיות
התשלום עבור השירות חייב להתבצע באמצעות כרטיס אשראי.
יש להכין ולארגן מסמכים לפני הפגישה.

תעודת חיים
באמצעות עו”ד נוטריון, ניתן להנפיק תעודות חיים

חותמת אפוסטיל ואימות מזכירות המדינה
ניתן גם לבצע אישור נוטריוני על מסמכים על ידי נוטריונים מקומיים השולטים בשפת המסמך. מסמכים אלו, יחד עם חתימת הנוטריון, צריכים להיות מאומתים על ידי מזכירות המדינה שבה נחתם המסמך באמצעות חותמת אפוסטיל.

אחריות על העברת מסמכים
באחריות הלקוח להעביר את המסמכים הנוטריונים והמאומתים לרשויות המתאימות בישראל.Jus-Tice בישראל מציעים מגוון שירותי נוטריון,  לרוב השירותים נדרש תיאום מראש, ויש לבצע את התשלום במועד השירות. יש לאמת את כל המסמכים הנוטריונים על פי הנהלים המתאימים ולהעבירו לרשויות הישראליות על ידי האדם הנוגע בדבר.

נוטריון חינם

נוטריון של המדינה