מהו ביטקוין ואיך זה עובד? מטבעות קריפטוגרפיים

מעבר לכך שהביטקוין הוא המטבע הקריפטוגרפי הראשון, אלא שהוא גם הידוע ביותר מבין יותר מ -5,000 מטבעות הקריפטו שקיימים כיום. התקשורת הפיננסית מכסה בשקיקה כל ירידה דרמטית חדשה בשינויי קיבה ובכך, מה שהופך את הביטקוין לחלק בלתי נמנע מהנוף.

אמנם התנודתיות הפרועה עשויה לייצר כותרות נהדרות, אך היא כמעט לא הופכת את הביטקוין לבחירה הטובה ביותר עבור משקיעים מתחילים או אנשים המחפשים מאגר ערך יציב. הבנת התוכנות והמידע יכול להיות מסובך – בואו נסתכל מקרוב על אופן הפעולה של ביטקוין.


07/09/2021 ענקיות המזון המהיר מקדונלד’ס ופנדה אקספרס החלו שניהם לקבל ביטקוין כאמצעי תשלום באל סלבדור לאחר שהמדינה הפכה לראשונה לאימוץ המטבע המטבע כמטבע חוקי.

אל סלבדור הפכה ביום שלישי לממשלה הריבונית הראשונה שאימצה את הביטקוין כמטבע חוקי לצד המטבע הקיים שלה, הדולר האמריקאי. היא מאפשרת לתושבי המדינה לשלם מסים וחובות אחרים באמצעות ביטקוין, ולעסקים להרחיב את אפשרויות התשלום שלהם למטבעות הקריפטו.

חדשות ביטקיון

0810/2021

גארי גנסלר SEC

גארי גנסלר רוצה שהקונגרס יגבה את ה- SEC בהסדרת תחום הקריפטו

יו”ר רשות ניירות ערך ובורסה בארצות הברית גנסלר כי תעודת סל עתידית לביטקוין העומדת בכללים המחמירים של ה- SEC לקרנות נאמנות בדרך לאישור. מאז 2013, ה- SEC דחתה מספר ניסיונות ליצור תעודת סל ביטקוין, תוך ציון פוטנציאל של מניפולציה במחירים.

שוק הביטקוין עלול להתחמם בקרוב, מגמה זו נגרמת כתוצאה מציפיות לאישור תעודות הסל על ידי הוועדה לניירות ערך ולבורסות (SEC ארצות הברית), סוחרי ביטקוין וקריפטו עשויים להגיב בהגברת הרכישות במקרה של אישורים.
מחקר עצמאי של Fundstrat ציין השבוע כי גנסלר נראה פתוח לרעיון של תעודת סל עתידיות לביטקוין וקרן כזו עשויה למשוך יותר תשומת לב מאשר חוסר העניין עד כה בקרנות נאמנות לביטקוין.


 

מהו ביטקוין?
ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי מבוזר שתוכלו לקנות, למכור ולהחליף ישירות, ללא מתווך כמו בנק. היוצר של ביטקוין, סאטושי נקאמוטו, תיאר במקור את הצורך במערכת תשלומים אלקטרונית המבוססת על הוכחה קריפטוגרפית במקום אמון.

כל עסקה בביטקוין שבוצעה אי פעם קיימת בספר חשבונות ציבורי הנגיש לכולם, מה שהופך את העסקאות לקשות לביטול וקשה לזייף. זה לפי תכנון: הליבה לאופיים המבוזר שלהם, ביטקוינים אינם מגובים על ידי הממשלה או כל מוסד מנפיק, ואין שום דבר שמבטיח את ערכם מלבד ההוכחה האפויה בלב המערכת.

הסיבה שבגללה זה שווה כסף היא פשוט בגלל שאנחנו, כאנשים, החלטנו שיש לו ערך – זהה לזהב.
מאז השקתו הציבורית בשנת 2009, הביטקוין עלה באופן דרמטי בערכו. אף שנמכר פעם במחיר נמוך מ -150 דולר למטבע, נכון ל -1 במרץ 2021, ביטקוין אחד נמכר כעת בכמעט 50,000 דולר. בגלל ההיצע שלה מוגבל ל -21 מיליון מטבעות, רבים מצפים מחירה לשמור רק עולה ככל שעובר הזמן, במיוחד כאשר יותר גדולים, משקיעים מוסדיים להתחיל בטיפול זה כסוג של זהב דיגיטלי לגידור כנגד השוק התנודתיות ואת האינפלציה .

איך לסחור במטבעות דיגיטליים

תשלום באמצעות ביטקוין

מה אפשר לקנות בביטקוין

איך לסחור בביטקוין

מסחר במטבעות וירטואלים

מסחר במטבעות דיגיטליים

מסחר יומי בביטקוין

מסחר בביטקוין

קורס מסחר במטבעות דיגיטלייםביטקוין

זירת מסחר בביטקוין

זירות מסחר בקריפטו

ביטקוין מניה

מיסוי מטבעות דיגיטליים

קורס ביטקוין חינם

איך עובד הביטקוין?
הביטקוין בנוי על רשומה דיגיטלית מבוזרת הנקראת בלוקצ’יין. כפי שהשם מרמז, בלוקצ’יין הוא גוף נתונים מקושר, המורכב מיחידות המכונות בלוקים המכילות מידע על כל עסקה ועסקה, כולל תאריך ושעה, ערך כולל, קונה ומוכר, וקוד מזהה ייחודי לכל בורסה. הערכים נמתחים בסדר כרונולוגי ויוצרים שרשרת בלוקים דיגיטלית.

ברגע בלוק מתווסף blockchain, הוא הופך להיות נגיש לכל מי שרוצה לצפות בה, מתנהג כמו לדג’ר ציבורי של עסקות מטבע מבוזר.

Blockchain מבוזרת, מה שאומר שהיא לא נשלטת על ידי ארגון אחד. זה כמו גוגל דוק שכל אחד יכול לעבוד עליו. אף אחד לא הבעלים של זה, אבל כל מי שיש לו קישור יכול לתרום לזה. וכשאנשים שונים מעדכנים אותו, גם העותק שלך מתעדכן.

למרות שהרעיון שכל אחד יכול לערוך את הבלוקצ’יין עשוי להישמע מסוכן, זה בעצם מה שהופך את הביטקוין לאמין ובטוח. על מנת להוסיף חסימת עסקאות לבלוקצ’יין ביטקוין, יש לאמת אותו על ידי מרבית כל מחזיקי הביטקוין, והקודים הייחודיים המשמשים לזיהוי ארנקים ועסקאות המשתמשים חייבים להתאים לדפוס ההצפנה הנכון.

קודים אלה הם מספרים אקראיים ארוכים, מה שהופך אותם לקשים להפליא בהפקה במרמה. למעשה, לרמאי שמנחש את קוד המפתח לארנק הביטקוין שלך יש סיכויים זהים לזה של מישהו שזוכה בהגרלת פאוורבול תשע פעמים ברציפות, על פי בריאן לוטי מ- Crypto Aquarium. רמה זו של קודי אימות בלוקצ’יין אקראיים סטטיסטיים, הנחוצים לכל עסקה, מפחיתה מאוד את הסיכון שמישהו יכול לבצע עסקאות הונאה של Bitcoin.

איך עובד כריית ביטקוין?
כריית ביטקוין היא תהליך הוספת עסקאות חדשות לבלוקצ’יין ביטקוין. זו עבודה קשה. אנשים שבוחרים לכרות את הביטקוין משתמשים בתהליך הנקרא הוכחת עבודה, תוך פריסת מחשבים במרוץ לפתרון חידות מתמטיות המאמתות עסקאות.

כדי לפתות את הכורים להמשיך ולמרוץ לפתור את החידות ולתמוך במערכת הכוללת, קוד הביטקוין מתגמל את הכורים עם ביטקוין חדש. כך נוצרים מטבעות חדשים ונוספות עסקאות חדשות לבלוקצ’יין.

בימים הראשונים יכול היה האדם הממוצע לכרות את הביטקוין, אך זה כבר לא המקרה. קוד הביטקוין נכתב בכדי להפוך את פתרון החידות שלו למאתגר יותר ויותר לאורך זמן, ודורש יותר ויותר משאבי מחשוב. כיום, כריית ביטקוין דורשת מחשבים חזקים וגישה לכמויות אדירות של חשמל זול בכדי להצליח.

כריית ביטקוין משלמת גם פחות ממה שהיה בעבר, מה שמקשה עוד יותר להחזיר את עלויות החישוב והחשמל העולות. בשנת 2009, כשהטכנולוגיה הזו יצאה לראשונה, בכל פעם שקיבלתם חותמת, קיבלתם כמות הרבה יותר גדולה של ביטקוין מאשר היום. יש יותר ויותר עסקאות [עכשיו, אז] הסכום שאתה משלם עבור כל חותמת הוא פחות ופחות. לפי 2140, ההערכה היא כי כל הביטקוינים יכנסו למחזור, כלומר כרייה לא תשחרר מטבעות חדשים, וכורים עשויים להצטרך להסתמך על דמי עסקה.

כיצד להשתמש בביטקוין
בשנת העם האמריקאי בדרך כלל להשתמש ביטקוין כהשקעה אלטרנטיבית, עוזר לגוון את תיק מלבד מניות ו אגח . אתה יכול גם להשתמש בביטקוין לביצוע רכישות, אך מספר הספקים המקבלים את המטבע הקריפטוגרפי עדיין מוגבל.

חברות גדולות שמקבלות ביטקוין כוללות את Overstock, AT&T ו- Twitch. ייתכן שתגלה שגם כמה קמעונאים מקומיים קטנים או אתרים מסוימים לוקחים ביטקוין, אך תצטרך לחפור קצת.

עם זאת, PayPal הודיעה כי היא תאפשר את מטבע הקריפטוגרפיה כמקור מימון לרכישות השנה, ומימון רכישות על ידי המרה אוטומטית של אחזקות קריפטו למטבע פיאט עבור המשתמשים.

יש להם 346 מיליון משתמשים והם מחוברים ל- 26 מיליון סוחרים.
אתה יכול גם להשתמש בשירות המאפשר לך לחבר כרטיס חיוב לחשבון הקריפטו שלך, כלומר אתה יכול להשתמש בביטקוין באותו אופן שבו אתה משתמש בכרטיס אשראי. זה בדרך כלל כולל גם ספק פיננסי שממיר באופן מיידי את הביטקוין שלך לדולרים. Crypto.com ו- CoinZoom הם שני שירותים שיש להם רגולציה בארה”ב.

במדינות אחרות – במיוחד כאלו עם מטבעות פחות יציבים – אנשים משתמשים לעיתים במטבעות קריפטוגרפיים במקום במטבע שלהם.

ביטקוין מספק הזדמנות לאנשים לאחסן ערך מבלי להסתמך על מטבע שמאחוריו ממשלה, זה נותן לאנשים אפשרות לגדר תרחיש במקרה הגרוע ביותר. אתה כבר רואה אנשים במדינות כמו ונצואלה, ארגנטינה, זימבבואה – במדינות שחובות מאוד, הביטקוין מקבל משיכה אדירה.

עם זאת, כאשר אתה משתמש בביטקוין כמטבע ולא כהשקעה בארהב, אתה צריך להיות מודע להשלכות מס מסוימות .

איך קונים ביטקוין
רוב האנשים קונים ביטקוין בבורסות, כגון Coinbase . בורסות מאפשרות לך לקנות, למכור ולהחזיק מטבעות קריפטוגרפיים, והקמת חשבון דומה לפתיחת חשבון תיווך – יהיה עליך לאמת את זהותך ולספק מקור מימון כלשהו, כגון חשבון בנק או כרטיס חיוב.

הבורסות העיקריות כוללות את Coinbase, Kraken ו- Gemini. אתה יכול גם לקנות ביטקוין אצל מתווך כמו רובינודה.

לא משנה היכן אתה קונה את הביטקוין שלך, תזדקק לארנק דיגיטלי בו ניתן לאחסן אותו. זה יכול להיות מה שנקרא ארנק חם או ארנק קר. ארנק חם (נקרא גם ארנק מקוון) מאוחסן על ידי מרכזיה או ספק בענן. ספקי ארנקים מקוונים כוללים את Exodus, Electrum ו- Mycelium. ארנק קר (או ארנק נייד) הוא מכשיר לא מקוון המשמש לאחסון ביטקוין ואינו מחובר לאינטרנט. אפשרויות ארנק סלולריות מסוימות כוללות את Trezor ו- Ledger.

כמה הערות חשובות לגבי רכישת ביטקוין: אמנם ביטקוין הוא יקר, אך ניתן לקנות ביטקוין חלקי מספקים מסוימים. יהיה עליך גם לחפש עמלות, שהם בדרך כלל אחוזים קטנים מסכום העסקה שלך בקריפטו, אך באמת יכולים להוסיף רכישות בדולרים קטנים. לבסוף, שים לב שרכישות ביטקוין אינן מיידיות כמו שרכישות הון רבות אחרות לכאורה הן. מכיוון שהכורים חייבים להיות מאומתים על ידי הכורים, ייתכן שיידרשו לך 10-20 דקות לפחות עד שתראה את רכישת הביטקוין שלך בחשבונך.

כיצד להשקיע בביטקוין
כמו מניה, תוכלו לקנות ולהחזיק ביטקוין כהשקעה . אתה יכול אפילו לעשות זאת כעת בחשבונות פרישה מיוחדים הנקראים Bitcoin IRAs .

לא משנה היכן תבחרו להחזיק את הביטקוין שלכם, הפילוסופיות של האנשים כיצד להשקיע אותו משתנות: יש שקונים ומחזיקים לטווח ארוך, יש שקונים ושואפים למכור לאחר ראלי מחירים, ואחרים מהמרים על ירידת מחירו. מחיר הביטקוין לאורך זמן חווה שינויי מחירים גדולים, ונמוך רק ב -5,165 $ וב -28,990 $ בשנת 2020 בלבד.

במקומות מסוימים אנשים עשויים להשתמש בביטקוין כדי לשלם עבור דברים, אבל האמת היא שזה נכס שנראה שהוא יעלה בערכו יחסית מהר למשך זמן מה. אז למה שתמכור משהו שיהיה שווה הרבה יותר בשנה הבאה ממה שהוא היום? רוב האנשים המחזיקים בה הם משקיעים ארוכי טווח.

צרכנים יכולים גם להשקיע בקרן נאמנות של ביטקוין על ידי רכישת מניות של קרן ביטקוין אפור (GBTC), אם כי כרגע היא פתוחה רק למשקיעים מוכרים שמרוויחים לפחות 200,000 דולר או ששווי נקי של מיליון דולר לפחות. פירוש הדבר שרוב האמריקאים אינם מסוגלים לקנות אותו. בקנדה, לעומת זאת, השקעות מגוונות בביטקוין הופכות לנגישות יותר. בחודש פברואר 2021, מטרת תעודת סל ביטקוין (BTCC) החלה להיסחר בתעודת סל ביטקוין הראשונה בעולם, וגם תעודת סל Evolve Bitcoin (EBIT) אושרה על ידי נציבות ניירות ערך באונטריו. משקיעים אמריקאים המחפשים חשיפה לביטקוין או ביטקוין עשויים לשקול תעודות סל של בלוקצ’יין שמשקיעות בטכנולוגיה העומדת בבסיס מטבעות קריפטוגרפיים.

הערה חשובה, אף על פי שקרנות מבוססות קריפטו עשויות להוסיף פיזור לאחזקות הקריפטו ולהפחית מעט את הסיכון, אך הן עדיין נושאות סיכון משמעותי יותר וגובות עמלות גבוהות בהרבה מאשר קרנות אינדקס רחבות עם היסטוריות של תשואות יציבות. משקיעים המעוניינים לצמוח עושר בהתמדה עשויים לבחור בקרנות נאמנות וסחר בבורסה (ETF) מבוססות אינדקס .

קניית ביטקוין

שעות מסחר ביטקוין

חוזים עתידיים ביטקוין

כריית ביטקוין חשמל

חדשות ביטקוין היום

ביטקוין בשיא

ביטקוין ישראל

איך לבנות מחשב לכריית ביטקוין

האם עליכם לקנות ביטקוין?
באופן כללי, מומחים פיננסיים רבים תומכים ברצונם של לקוחותיהם לקנות מטבעות קריפטוגרפיים, אך הם אינם ממליצים עליה אלא אם הלקוחות מביעים עניין. הדאגה הגדולה ביותר עבורנו היא אם מישהו רוצה להשקיע בקריפטו וההשקעה שהם בוחרים לא מצליחה, ואז פתאום הם לא יכולים לשלוח את ילדיהם לאוניברסיטה. אז זה לא היה שווה את הסיכון.

האופי הספקולטיבי של המטבע הקריפטוגרפי מביא כמה מתכננים להמליץ עליו עבור השקעות צד של הלקוחות. יש שקוראים לזה חשבון וגאס, בואו נשמור על זה מנקודת המבט האמיתית שלנו לטווח הארוך, ודא שהוא לא יהפוך לחלק גדול מדי מהתיק שלך.

במובן אמיתי מאוד, הביטקוין הוא כמו מניה אחת ויועצים לא ימליצו להכניס חלק נכבד מהתיק שלך לחברה אחת. לכל היותר, מתכננים מציעים להכניס לא יותר מ -1% עד 10% לביטקוין אם אתה נלהב מכך. אם זו הייתה מניה אחת, לעולם לא היית מקצה לה חלק משמעותי מהתיק שלך.

 


10 מטבעות הקריפטו המובילים מעודכן 2021

 

מביטקוין ואת’ריום ועד דוג’קוין וקשר, יש אלפי מטבעות קריפטו שונים שיכולים להפוך אותו למדהים כשתתחיל לראשונה בעולם הקריפטו.

אלה הם 10 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים על בסיס שווי השוק שלהם, או השווי הכולל של כל המטבעות הנמצאים כיום במחזור.

1. Bitcoin (BTC)
2. Ethereum (ETH)
3. Binance Coin (BNB)
4. Cardano (ADA)
5. Tether (USDT)
6. XRP (XRP)
7. Dogecoin (DOGE)
8. USD Coin (USDC)
9. Polkadot (DOT)
10. Solana (SOL)

1. ביטקוין (BTC)
שווי שוק: מעל 856 מיליארד דולר

Bitcoin (BTC), שנוצר בשנת 2009 על ידי מישהו בשם הבדוי Satoshi Nakamoto , הוא המטבע המקורי. כמו ברוב המטבעות הקריפטוגרפיים, BTC פועל על בלוקצ’יין , או על עסקאות רישום פנקסים המופצות ברשת של אלפי מחשבים. מכיוון שחייבים לאמת תוספות לספרי החשבונות המבוזרים על ידי פתרון חידה קריפטוגרפית, תהליך שנקרא הוכחת עבודה, הביטקוין נשמר מאובטח ושמור מפני רמאים.

המחיר של הביטקוין זינק מכיוון שהוא הפך לשם דבר. לפני חמש שנים תוכל לרכוש ביטקוין בכ -500 דולר. החל מאוגוסט 2021, מחירו של ביטקוין יחיד היה מעל 45,000 דולר. מדובר בצמיחה של כ -8,900%.

2. אתריום (ETH) Ethereum
שווי שוק: מעל 357 מיליארד דולר

מטבע קריפטוגרפי וגם פלטפורמת בלוקצ’יין , Ethereum הוא מועדף על מפתחי תוכניות בגלל היישומים הפוטנציאליים שלה, כמו מה שנקרא חוזים חכמים המבוצעים אוטומטית כאשר מתקיימים התנאים ואסימונים לא פטרייתיים ( NFT ).

אתריום חוותה גם צמיחה אדירה. בתוך חמש שנים בלבד, מחירו נע מכ -11 דולר ליותר מ -3,000 דולר, יותר ויותר מ -27,000%.

3. מטבע Binance Coin (BNB)
שווי שוק: מעל 70 מיליארד דולר

מטבע Binance הוא סוג של מטבע קריפטוגרפי שבו אתה יכול לסחור ולשלם עמלות על Binance , אחת מפלטפורמות הקריפטו הגדולים בעולם.

מאז השקתו בשנת 2017, Binance Coin הרחיבה את העבר אך ורק על מנת להקל על עסקאות בפלטפורמת החליפין של Binance. כעת, ניתן להשתמש בו למסחר, לעיבוד תשלומים או אפילו להזמנת סידורי נסיעות. ניתן גם לסחור או להחליף אותו לצורות אחרות של מטבעות קריפטוגרפיים, כגון Ethereum או Bitcoin.

המחיר שלה בשנת 2017 היה 0.10 דולר בלבד; באוגוסט 2021 הוא עלה ליותר מ -419 $, רווח של כמעט 419,000%.

4. Cardano (ADA)
שווי שוק: מעל 69 מיליארד דולר

הצטרף קצת מאוחר יותר לזירת הקריפטו, שיטה זו מאיצה את זמן העסקה ומקטינה את צריכת האנרגיה וההשפעה הסביבתית על ידי הסרת ההיבט התחרותי ופתרון הבעיות של אימות עסקאות הקיימות בפלטפורמות כמו ביטקוין. Cardano פועל גם כמו Ethereum כדי לאפשר חוזים חכמים ויישומים מבוזרים , המופעלים על ידי ADA, המטבע המקורי שלו.

לאסימון ADA של Cardano הייתה צמיחה יחסית צנועה בהשוואה למטבעות קריפטו מרכזיים אחרים. בשנת 2017 המחיר של ADA עמד על 0.02 $. החל מאוגוסט 2021 מחירו היה 2.11 דולר. מדובר בעלייה של למעלה מ -10,000%.

5. Tether (USDT)
שווי שוק: מעל 64 מיליארד דולר

שלא כמו כמה צורות אחרות של מטבעות קריפטוגרפיים, Tether היא מטבע יציב, כלומר הוא מגובה במטבעות פיאט כמו דולר אמריקאי ויורו ושומר באופן היפותטי על ערך שווה לאחת העדות. בתיאוריה, פירוש הדבר שהערך של Tether אמור להיות עקבי יותר מאשר מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, והוא מועדף על ידי משקיעים שחוששים מהתנודתיות הקיצונית של מטבעות אחרים.

6. XRP (XRP)
שווי שוק: מעל 52 מיליארד דולר

XRP נוצר על ידי כמה מאותם מייסדים כמו Ripple , חברת טכנולוגיה דיגיטלית ועיבוד תשלומים, וניתן להשתמש ב- XRP באותה רשת כדי להקל על חילופי סוגים שונים של מטבעות, כולל מטבעות fiat ומטבעות קריפטוגרפיים גדולים אחרים.

בתחילת 2017, מחיר ה- XRP היה 0.006 דולר. החל מאוגוסט 2021 מחירו הגיע ל -1.14 דולר, שווה לעלייה של כמעט 19,000%.

7. Dogecoin (DOGE)
שווי שוק: מעל 40 מיליארד דולר

Dogecoin היה נושא חם בזכות מפורסמים ומיליארדרים כמו אילון מאסק. Dogecoin, שהתחילה מפורסמת כבדיחה בשנת 2013, הפכה במהירות לאופציה בולטת של קריפטו, הודות לקהילה ייעודית וממים יצירתיים. בניגוד לקריפטו רבים אחרים, כגון ביטקוין, אין הגבלה על מספר הדוקוינים שניתן ליצור, מה שמשאיר את המטבע חשוף לפיחות ככל שההיצע גדל.

המחיר של Dogecoin בשנת 2017 היה 0.0002 $. באוגוסט 2021 המחיר שלה היה 0.31 דולר – עלייה של 154,900%.

8. מטבע USD Coin (USDC)
שווי שוק: מעל 23 מיליארד דולר

בדומה ל- Tether, מטבע USD (USDC) הוא מטבע יציב, כלומר הוא מגובה בדולר ארה”ב ומכוון ליחס של 1 דולר ל -1 דולר. USDC מופעל על ידי Ethereum, ותוכל להשתמש במטבע USD כדי להשלים עסקאות גלובליות.

9. פולקאדות (DOT) Polkadot
שווי שוק: מעל 25 מיליארד דולר

מטבעות קריפטו רשאים להשתמש בכל מספר של blockchains; Polkadot (והקריפטו שלה) שואפת לשלב אותם על ידי יצירת רשת cryptocurrency המחברת את הרשתות השונות כדי שיוכלו לעבוד יחד. אינטגרציה זו עשויה לשנות את אופן ניהול המטבעות הקריפטוגרפיים ועוררה צמיחה מרשימה מאז השקתה של פולקדות בשנת 2020. בין ספטמבר 2020 לאוגוסט 2021 המחיר שלה צמח ב -774%, מ -2.93 דולר ל -25.61 דולר.

10. סולנה (SOL) Solana
שווי שוק: מעל 20 מיליארד דולר

סולנה, שפותחה כדי לסייע לשימושי מימון מבוזר (DeFi), אפליקציות מבוזרות (DApps) וחוזים חכמים, פועלת על מנגנונים היברידיים של הוכחת הימור והוכחת היסטוריה המסייעים לה לעבד עסקאות במהירות ובבטחה. SOL, האסימון המקורי של סולנה, מניע את הפלטפורמה.

מחירו של SOL הושק בשנת 2020 והתחיל ב -0.77 דולר. עד אוגוסט 2021 מחירו היה 73.19 דולר, רווח של 9,405%.


טיפים למטבעות קריפטוגרפיים (וטעויות שכדאי להימנע מהם)
אמץ אסטרטגיה למסחר בקריפטו.
נהל סיכונים.
גוון את תיק הקריפטו שלך.
השקעה לטווח הארוך.
פתח יכולת אוטומציה של רכישות.
השתמש בבוטים למסחר.
לא קונים רק כי המחיר נמוך.
זהירות מהונאות.

מטבע קריפטוגרפי למתחילים: 5 טיפים וטריקים שכדאי לדעת
כשאנשים חושבים על מטבע קריפטוגרפי , “מסובך” היא אסוציאציה שעולה בראש. הרעיון קיים כבר למעלה מעשור, אך לרבים עדיין אין מספק על התחום.

כאשר הביטקוין הופיע לראשונה בשנת 2009, הוא מייד משך את תשומת ליבם של רשויות האוצר ותעשיית הטכנולוגיה. לזמן מה לא נראה שלאנשים היה אכפת – עד שזה התחיל לעלות 19,783 דולר ליחידה בשנת 2017. זה היה אולי שיא ההייפ סביב מטבעות קריפטוגרפיים, ופתאום אנשים רצו להיות במגמה.

מאז הקמת הקריפטו, altcoins אחרים הופיעו במרחב הדיגיטלי כדי לשמש כתחרות. כמו Ethereum, Ripple, Litecoin ועוד הפכו גם ליציבים ושווים להשקעה, מכיוון שהטכנולוגיה מביאה את עידן הארנקים והתשלומים ללא מזומן.

מה זה בכלל מטבע קריפטוגרפי?
לפני שנמשיך הלאה, נסביר במילים פשוטות, cryptocurrency הוא סוג של כסף שקיים רק באופן אלקטרוני – כסף דיגיטלי, אם תרצו. הטכנולוגיה מאחוריו נועדה לפתור כמה מהחסרונות המשמעותיים ביותר בשטרות מסורתיים.

ראשית, הוא מבטל את הצורך בהקמת גוף שלטוני, כגון בנק, להדפיס ולהנפיק אותו. ההעברות מתבצעות מאדם לאדם, לא חייבות לעבור דרך גורם מתווך. זה גם מאפשר עסקאות מיידיות שאינן כרוכות בעמלות גבוהות. בואו נעבור על היתרונות השונים של החזקת מטבעות קריפטו להלן.

היתרונות המובילים של מטבע קריפטוגרפי
עסקאות מהירות וזולות יותר – במקום להדרש לעבור את כל החוקים והשלבים המיותרים בעת שליחת כסף לאדם אחר, העברת קריפטו היא פשוטה וקלה יחסית. אין צורך בסוכנים, דמי תיווך, עמלות ואגרות נוספות, מה שפשוט מאפשר עסקה מהירה, קלה וזולה.

עסקאות מאובטחות וסודיות – כל עסקה המתבצעת באמצעות cryptocurrency היא מוצפנת, בטוחה ובעצם אנונימית. אף אחד לא יכול לקבל הרשאה לרגל אחר הפעילות הפיננסית שלך או לקבל את הפרטים שלך מהיסטוריית החשבונות שלך, כמו בנקים. רק לך יש את הכוח לצפות בעסקאות האחרונות שלך.

חופש כלכלי לחסרי בנקים – ברחבי העולם יש כ -7 מיליארד מבוגרים ללא בנק. המשמעות היא שאין להם חשבון אצל שום מוסד פיננסי או ספק כספים לנייד.

זה קורה בגלל תהליך הגשת הבקשה והדרישות המחמירות שהמוסדות הפיננסיים דורשים מהמפקידים שלהם, מה שיכול להוות מכשול גדול עבור רבים. מכיוון שזה לא קיים עם cryptocurrency, אדם יכול בקלות ליצור חשבון מיד.

סחר בינלאומי מהיר – מה שהיה יכול לקחת ימים או שבועות רצופים ניתן להעביר תוך שניות בעזרת עסקת קריפטו. מכיוון שמדובר בעסקאות מקוונות שאין צורך להעביר אותן מבנק אחד למשנהו, זמן ההמתנה להעברות כספים מצטמצם, לא משנה היכן אתם נמצאים בעולם.

הזדמנות השקעה הולכת וגדלה – עבר זמן מה מאז שהביטקוין הגיע, ועכשיו יש בסביבות 5,000 אלטקוינים שונים במחזור היום, המשרתים למעלה מ -20,000 שווקים.

מגזר זה רק יגדל בעתיד ככל שהעולם יתאים את עצמו ויקבל על עצמו את צרכי האוכלוסייה הפוסט-מודרנית. מספר מטבעות אלה כבר נמצאים בשימוש ומחזור היום, וזו תהיה הזדמנות השקעה מצוינת למי שרוצה להשתתף במסחר בהם.

5 טיפים וטריקים שכדאי לדעת
אם אתם מתכננים להשקיע בקריפטו בפעם הראשונה, חשוב להכיר את המיזם החדש שאליו אתם נכנסים. להלן כמה דברים שכדאי לזכור כדי לעזור לך להתמצא טוב יותר בתחום.

מצאו מקורות אינפורמציה מוכרים
תמיד יהיו הרבה דעות מנוגדות לגבי מטבעות קריפטוגרפיי רבים חושבים שקריפטו זה רק אופנה, ומי שעוסק בזה יחווה רק אכזבה.

אם אתה כבר משוכנע שזה יכול להועיל לך, אז פשוט היצמד למקורות שאתה יכול לסמוך עליהם ולהימנע מרעש של הלא-מאמינים. אם אתה רוצה להיות משקיע מצליח או בעל altcoin, בדוק את העובדות.

היו מוכנים לתנודתיות
זה לא סוד שקריפטו עדיין לא יציב כמו המטבעות הסטנדרטיים – אתה צריך להיות זריז עם ההחלטות שלך ולחשוב מה יהיה הטוב ביותר עבור מצבך הכלכלי.

אפילו לסוחרי ובעלי הקריפטו המנוסים עדיין אין שליטה מלאה במגמות של מטבעות וירטואליים אלה, אז אל תיבהל אם אתה מוצא את עצמך באותה סירה.

היעזרו באלטקוינים אחרים
ביטקוין הוא רק חלק אחד מהסיפור בכל הנוגע לקריפטו. היזהר להניח את כל הביצים שלך בסל אחד. בצע מחקר וראה אילו מטבעות בעלי ביצועים יציבים, בחר את הנכסים שלך בחוכמה.

למד את השימושים של ארנקים חמים וקרים כאחד
למרות שקריפטו קיים דיגיטלית, עדיין תוכל לאחסן אותם באופן מקוון ולא מקוון – באמצעות ארנקים חמים וארנקים קרים. אם אתה מתחיל, קלות הגישה לארנקים לא מקוונים חמים תתגלה כשימושית ורב -תכליתית יותר. עם זאת, ארנקים קרים מציעים הגנה רבה יותר מפני האקרים וגורמים אחרים. כחלק ממסע גיוון הנכסים שלך, למד להשתמש בשני סוגי הארנקים.

להיות עירני
בעוד שלמטבעות קריפטוגרפיים יש דירוג בטיחות גבוה יותר מאשר כסף מסורתי, זה עדיין משתלם להיות בכוננות. אם אתה רוצה לסחור או להחזיק בכמויות גדולות של אלטקוינים בארנק הנייד שלך, עליך להיות מוכן מפני הסיכונים והפגיעות שאתה חושף את עצמך בפניהם.
נסה ללמוד דרכים שונות להתמודד עם הנכסים החדשים שלך ולראות כיצד תוכל לנהל את כספך בצורה אחראית ונוחה עבורך.

סיכום
שליטה בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים תיקח זמן, כמו כל מיומנות, זה דורש נסיון, תרגול ולמידה מתמדת כדי לגלות כיצד אתה יכול למקסם את הפוטנציאל של המטבעות הווירטואליים שלך – בין אם אתה רוצה להשתמש בו למסחר או לעסקאות יומיות.