אישום הטרדות של עד המדינה ניר חפץ ועדת התביעה הדס קליין, במשפט המתנהל נגד ח”כ בנימין נתניהו

הודעה מטעם הפרקליטות:
מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בת”א כתבי אישום נגד ארבעה נאשמים בהטרדות של עד המדינה ניר חפץ ועדת התביעה הדס קליין, במשפט המתנהל נגד ח”כ בנימין נתניהו ואחרים (“תיקי האלפים”).

עורך דין מומלץ

בכתבי האישום, שהוגשו על ידי עו”ד אלכסנדרה קרא, מתוארים אירועים שונים של הטרדות עד המדינה חפץ ועדת התביעה קליין בנוגע לעדותם בבית המשפט. שני כתבי אישום הוגשו על הטרדתו של ניר חפץ, הראשון נגד הרצל גולן (69) מת”א, שמהיום בו החל חפץ למסור את עדותו בבית המשפט, פרסם מספר ציוצים בחשבון הטוויטר שלו, ובהם: “לסמוך עליו זה כמו לסמוך על הנאצים שהשמידו מיליוני יהודים”, ו-“ביום מותך נחגוג”. בנוסף, נאשם גולן שפרסם תמונות של עד המדינה עם הכיתוב “שתמות”, “המסוכן שבגד” וכו’.

כתב האישום השני הוגש נגד שמואל טל (21), הנאשם ששלח הודעה אישית בפייסבוק לעד המדינה יום אחרי שהחל בעדותו בבית המשפט.

שני כתבי האישום הנוספים הוגשו בגין הטרדתה של הדס קליין. כתב אישום אחד הוגש נגד שלום אזרד (73) מראש העין, שבמהלך עדותה של קליין פרסם בחשבון הטוויטר שלו “ציוצים” כדוגמת: “יא שטינקרית מושחתת מכשפה מרשעת שקרנית רמאית גזענית לשקר יש רגליים נבלה סרוחה הדס קליין יומך קרב סוכנת מרשעת של המשטרה את גמורה”. לדברים אלו נוספו גם גידופים ונאצות כלפיה.

כתב אישום נוסף הוגש נגד שמעון אטיאס (58) מכרמיאל, אשר טרם עדותה של קליין, פרסם בחשבון הטוויטר שלו אמירות נגד העדה, ובין היתר שהוא מייחל למותה, כי הוא מודה כביכול בכך שהיא משקרת בעדותה, וכן הפיץ לגביה שהיא כביכול חולה במחלה סופנית.

בכתבי האישום נאמר, כי הפרסומים עולים לכדי הטרדה של עדי התביעה בנוגע להודעות שמסרו בחקירותיהם במשטרה, ובנוגע לעדויות שמסרו או שעמדו למסור בבית המשפט