משפט פלילי הגדרה

ענף משפטי המתייחס לפשיעה, מטרתו של המשפט הפלילי הוא הגנה על חיי החברה תקינים, על ידי סיווג פעולות מסוימות כאסורות בחוק. הגדרת איסורי התנהגות הנתפסת כמאיימת, מזיקות, או בכל דרך אחרת מסכן את הרכוש , בריאות , בטיחות , ואת רווחתם המוסרית של אנשים כולל פגיעה עצמית של האדם באמצעות כללי עשה ואל-תעשה.

החוק הפלילי נקבע על פי חוק , כלומר, החוקים נחקקו על ידי מחוקק (בישראל -הכנסת) החוק הפלילי מסדיר את העונש ואת השיקום של אנשים המפרים חוקי הדין הפלילי.

המשפט הפלילי משתנה בהתאם לתחום השיפוט , ושונה מהמשפט האזרחי שבו הדגש הוא יותר על יישוב סכסוכים ופיצוי נפגעים, ולא על ענישה או שיקום של עבריינים.

אדם המפר את כללי החוקים הפליליים יואשם בביצוע עבירה פלילית, עשוי לעמוד לדין ולהיענש בהתאם לעונשים הקבועים בחוק (חוק העונשין).

עבירות פליליות
עבירות תוצאה בכוח – – רשימת עבירות חטא – – עבירות חטא דוגמאות – – סוגי עבירות אזרחות – – עבירות פליליות חמורות – – משפט פלילי דוגמאות – – מה זה פלילי – – סיווג עבירות בעונשין – – חיפושים קשורים לפלילי – – פלילים רמת גן – – פלילי אור יהודה – – פלילים אור יהודה – – פלילים חדשות – – פלילי באנגלית – – פלילי אשקלון – – פלילי פירוש – – פלילי ירושלים – – פלילי אשדוד – – פלילי אילת – – פלילי באילת – – פלילי אור עקיבא – – פלילי או אזרחי – – פמת”א פלילי – – סעיף 60 א פלילי – – פלילי בת ים – – פלילי בית שמש – – פלילי בחיפה – – פלילי בדימונה – – פלילי ברוסית – – פלילי בדרום – – פלילי גן יבנה – – פלילי גבעתיים – – פלילי גיל – – גישור פלילי – – גישור פלילי חקיקה – – גלובס פלילי – – גבאי פלילי – – ג’אן פלילי – – פלילי דימונה – – פלילי דרום – – פלילי דיני עבודה – – פלילי בדרום תל אביב – – בדלתיים סגורות פלילי – – דיון פלילי – – דין פלילי ודין אזרחי – –

עו”ד פלילי – – עו”ד פלילי מומלץ – – עו”ד פלילי מפורסם – – עו”ד פלילי בתל אביב – – עו”ד פלילי בצפון – – פלילי היום – – פלילי הרצליה – – פלילי הגדרה – – פלילי הוד השרון – – פלילי התיישנות – – פלילי היום בחיפה – – פלילי היום בנתניה – – פלילים היום בבת ים – – פלילי וואלה – – פלילי וינט – – פלילי ויקימילון – – פלילי ותעבורה – – פלילי ומנהלי – – פלילי ושות – – זיהוי פלילי – – זיהוי פלילי לימודים – – זיהוי פלילי טביעות אצבע – – זיהוי פלילי משכורת – – זיהוי פלילי במשטרה – – פלילי חולון – – פלילי חיפה – – פלילי חדרה – – פלילי חדש – – פלילי מחוסר ראיות – – פלילי בטבריה – – פלילי טירת כרמל – – טלגרם פלילי – – טרור פלילי – – פלילי יפו – – פלילי יקנעם – – פלילי יבנה – – פלילי ימ ר צפון – – פמ”י פלילי – – פלילי כפר סבא – – פלילי כתבות – – פלילי כלכלי – – פלילי כתב – – פלילי כוונה – – פלילי כלא באר שבע – – פלילי כתב הגנה – – פלילי כללי – – פלילי לוד – – משפט פלילי – – אשפוז פלילי – – פלילי מבזקים – – פלילי מה זה – – פלילי מאקו – – פלילי מקור המילה – – פלילי מילה נרדפת – – חוק מע”מ פלילי – – פלילי נשר – – פלילי ניוז – – פלילי סמים – – פלילי סדרה – – סמינריון פלילי – – סנגור פלילי – – סיוע פלילי – – פלילי עפולה – – פלילי עורך דין צבאי – – פורום פלילי – – צדק פלילי – – צילום פלילי – – פלילי קטין – – פלילי בקרית שמונה – – פלילי קרית מוצקין – – פלילי קריית מלאכי – – ביטול צ’ק פלילי – – פלילי רחובות – – פלילי רעננה – – פלילי רמלה – – פלילי ראשון לציון – – פלילי ראש העין – – פלילי ברמת גן – – פלילי רוסית – – פלילי שורש – – פלילי שפרעם – – פלילי שכר טרחה – – פלילי תל אביב – – פלילי תעבורה – – פלילי תעבורה עכו – – פלילי תביעות – – כתב פלילי 12 – – כתב פלילי 10 – – חדשות 12 פלילי – – חדשות 13 פלילים – – אשדוד10 פלילי – – חדשות 2 פלילי – – חדשות ערוץ 2 פלילי –

כל החדשות מעולם הפשע והמשפט בישראל 

חוק פלילי

המשפט הפלילי הוא תחום חוק המתייחס לפשע. תחום חוק זה זה קובע התנהגות הנתפסת כמאיימת, מזיקה, או בכל דרך אחרת מסכנת את הרכוש , בריאות , בטיחות , ואת רווחתם המוסרית של אנשים, בעלי חיים וכולל פגיעה עצמית של האדם.

רוב המשפט הפלילי נקבע בחוק , החוקים נחקקים על ידי מחוקק . החוק הפלילי כולל את העונש ואת השיקום של אנשים המפרים חוקים כאלה.

המשפט הפלילי משתנה בהתאם לשיפוט , ושונה מהמשפט האזרחי בו הדגש הוא יותר על פתרון סכסוכים ופיצוי קורבנות, ולא על ענישה או שיקום.

הליך פלילי הוא פעילות רשמית רשמית המאשרת את עובדת ביצוע פשע ומאשרת טיפול ענישה או שיקומי של העבריין .

היסטוריה
הציביליזציות הראשונות בדרך כלל לא הבדילו בין משפט אזרחי למשפט פלילי. כללי החוק הכתובים הראשונים תוכננו על ידי השומרים . בסביבות 2100–2050 לפני הספירה, אור-נאמו , המלך הניאו-שומרי של אור , חוקק קוד משפטי כתוב שהטקסט שלו התגלה: הקוד של אור-נאמו אם כי קוד קודם של אורוקגינה של לגש (2380–2360 לפני הספירה) ידוע גם שהוא קיים. קוד מוקדם חשוב נוסף היה קוד החמורבי , שהיווה את ליבת החוק הבבלי . רק שברים מהחוקים הפליליים המוקדמים שליוון העתיקה שרדה, כגון אלו של סולון ואת דראקו .

ביילי ב לונדון (ב 1808) היה מקום ליותר 100,000 במשפטים פליליים בין 1674 ו 1834, כולל את כל המקרים עונש מוות.

בשנת המשפט הרומי , גאיוס של הדיונים על שולחנות Twelve גם conflated בהיבטים אזרחיים ופליליים, בטיפול גניבה ( furtum ) בתור עוולה . תקיפה אלימה שוד היו analogized כדי הסגת גבול לגבי הרכוש. הפרת חוקים כאלה יצרה חובת חוק או משפטי vinculum המשוחררים מתשלום פיצוי כספי או נזקים . החוק הפלילי של רומא הקיסרית נאסף בספרים 47–48 של The Digest . לאחר תחיית החוק הרומאי במאה ה -12, סיווגים רומניים ופסיקה רומית מהמאה השישית סיפקו את יסודות ההבחנה בין המשפט הפלילי והאזרחי במשפט האירופי מאז ועד היום.

הסימנים הראשונים להבחנה המודרנית בין פשעים לעניינים אזרחיים התגלו במהלך הפלישה הנורמנית לאנגליה. הרעיון המיוחד של עונש פלילי, לפחות בנוגע לאירופה, עלה בסולסטיקה המאוחרת הספרדית (ראו אלפונסו דה קסטרו ), כשהרעיון התיאולוגי של עונש האל (poena aeterna) שנגזר אך ורק על מוח אשם, הופך לעירוי. חוק הקאנון קודם כל, ולבסוף, המשפט הפלילי החילוני. ההתפתחות של המדינה מחלק צדקבבית משפט צץ בבירור במאה השמונה עשרה כאשר מדינות אירופה החלו לשמור על שירותי משטרה. מנקודה זו, החוק הפלילי מסדיר את מנגנוני האכיפה, שאפשרו את התפתחותו כישות ניכרת.

מטרות המשפט הפלילי
החוק הפלילי הוא ייחודי לתוצאות או לסנקציות הפוטנציאליות הייחודיות לאי -שמירה על כלליו. כל פשע מורכב מרכיבים פליליים . עונשי מוות עשויים להטיל בחלק מהשיפוטים על הפשעים החמורים ביותר. ניתן להטיל ענישה פיזית או גופנית כגון מלקות או עינויים, אם כי עונשים אלה אסורים בחלק גדול מהעולם.

אנשים יכולים להיות כלואים או להישפט לכלא במגוון תנאים בהתאם לשיפוט. הכליאה עשויה להיות חד פעמית, אורך המאסר עשוי להשתנות מיום לחיים. ניתן להטיל פיקוח ממשלתי, לרבות מעצר בית , וייתכן שיידרשו לאסירים לציית להנחיות מיוחדות כחלק ממשטר על תנאי או על תנאי . כמו כן ניתן להטיל קנסות , לתפוס כסף או רכוש מאדם שהורשע בפשע.

חמישה יעדים הם מקובלים על אכיפת החוק הפלילי על ידי עונשים : גמול , הרתעה , נבצרות , שיקום ו שיקום . סמכויות השיפוט שונות בנוגע לערך שיש לכל אחת.

נקמה – צריך להעניש פושעים בדרך כלשהי. זוהי המטרה הנראית ביותר. עבריינים ניצלו אחרים לא כדין, או גרמו לרעה בלתי הוגנת, וכתוצאה מכך, החוק הפלילי יעמיד את הפושעים בחיסרון לא נעים כלשהו “לאזן את הכף”. אנשים נכנעים לחוק כדי לקבל את הזכות לא להירצח ואם אנשים נוגדים את החוקים האלה, הם מוותרים על הזכויות שהחוק מעניק להם. לפיכך, מי שרצח עשוי להורג בעצמו. תיאוריה קשורה כוללת את הרעיון של “תיקון האיזון”.

הרתעה – ההרתעה האישית מכוונת כלפי העבריין הספציפי. המטרה היא להטיל עונש מספיק כדי להרתיע את העבריין מהתנהגות פלילית. ההרתעה הכללית מכוונת לחברה בכלל. על ידי הטלת עונש למי שעובר עבירות, אנשים אחרים לא מתייאשים לבצע אותן.
נבצרות – מעוצבת בפשטות לשמור פושעים משם מהחברה כך שהציבור מוגן מפני התנהגות פסולה שלהם. זה מושג לרוב באמצעות עונשי מאסר כיום. עונש המוות או הנידוי שירת אותה המטרה.

שיקום – שואף להפוך עבריין לחבר בעל ערך בחברה. מטרתו העיקרית היא למנוע עבירות נוספות על ידי שכנוע העבריין שהתנהגותו הייתה שגויה.

שיקום -זוהי תורת ענישה מוכוונת קורבן. המטרה היא לתקן, באמצעות סמכות המדינה, כל פגיעה שנגרם לקורבן על ידי העבריין. לדוגמה, מי שמעילה ידרש לפרוע את הסכום שנרכש שלא כראוי. שיקום משולב בדרך כלל עם מטרות עיקריות אחרות של המשפט הפלילי והוא קשור קשר הדוק למושגים במשפט האזרחי , כלומר החזרת הנפגע לעמדתו המקורית לפני הפגיעה.

חוקים פליליים נבחרים
חוקים רבים נאכפים באיום של ענישה פלילית , וטווח הענישה משתנה בהתאם לשיפוט. היקף המשפט הפלילי הוא עצום מכדי לקטלג בצורה מושכלת. עם זאת, להלן חלק מהיבטים אופייניים יותר של המשפט הפלילי.

אלמנטים

החוק הפלילי אוסר בדרך כלל על מעשים לא רצויים . לפיכך, הוכחת פשע דורשת הוכחה של מעשה כלשהו. חוקרים מתייחסים בכך לדרישה של actus reus או מעשה אשם . חלק מהפשעים – במיוחד עבירות רגולטוריות מודרניות – אינם דורשים יותר, והם ידועים כעבירות אחריות קפדנית (למשל על פי חוק תעבורה בכבישים 1988 מדובר בעבירת אחריות קפדנית לנהוג ברכב עם ריכוז אלכוהול מעל הגבול שנקבע).

עם זאת, בגלל ההשלכות החמורות שעלולות של הרשעה פלילית, שופטים בבית המשפט מקובל גם בקשו הוכחה של כוונה לעשות משהו רע, את היסוד הנפשי אומוח אשם . באשר לפשעים שמהם הן דרישות הן actus reus והן mens rea , הדיינים הגיעו למסקנה כי האלמנטים חייבים להיות נוכחים בדיוק באותו רגע ואין די בכך שהם התרחשו ברצף בזמנים שונים.

Actus reus
פירוש Actus reus הוא הלטינית של ” מעשה אשם ” והוא המרכיב הפיזי של ביצוע פשע. זה יכול להתבצע על ידי פעולה, על ידי איום בפעולה, או באופן יוצא דופן, על ידי מחדל של פעולה, שהיא חובה חוקית לפעול. לדוגמה, מעשה מרשים B עלול להספיק, או כישלון של ההורים לתת אוכל לילד צעיר גם עשויה לספק את היסוד העובדתי בעבירה.

כאשר האקטוס ריוס הוא כישלון בפעולה, חייבת להיות חובת זהירות . חובה יכולה להתעורר באמצעות חוזה , התחייבות מרצון, יחסי דם איתם חיים, ומדי פעם באמצעות תפקידו הרשמי. חובה יכולה לנבוע גם מיצירת מצב מסוכן משלך. מאידך גיסא, נקבע בבריטניה כי כיבוי תמיכת חיים של אדם במצב צמחי מתמשך הוא מחדל לפעולה ולא פלילי. מאחר שהפסקת השלטון אינה מעשה מרצון, לא רשלנות גסה, והיא לטובת המטופל, אין פשע.

במקרה זה נקבע כי מאחר שחולה PVS לא יכול לתת או למנוע הסכמה לטיפול רפואי, היה זה על הרופאים להחליט האם הטיפול הוא לטובת המטופל. סביר היה להם להסיק כי הטיפול אינו לטובת המטופל, ולכן יש להפסיק אותו, כאשר לא היה סיכוי לשיפור. מעולם לא היה חוקי לנקוט בצעדים פעילים כדי לגרום או להאיץ מוות, אם כי בנסיבות מסוימות היה זה חוקי להפסיק טיפול מקיים חיים, כולל האכלה, שבלעדיהם החולה ימות.

אקטוס ראוס עשוי להתבטל בשל היעדר סיבתיות . לדוגמה, פשע כרוך בפגיעה באדם, פעולתו של האדם חייבת להיות הסיבה אך הגורם הקרוב לפגיעה. אם קיימת יותר מגורם אחד (למשל נזק בא לידיו של יותר מאשם אחד) המעשה חייב להיות בעל “יותר מקשר קל או קטן” לנזק.

הסיבה לא נשברת רק בגלל שהקורבן פגיע במיוחד. זה ידוע בשם כלל הגולגולת הדקה . עם זאת, היא עשויה להישבר על ידי אקט מתערב ( novus actus interveniens ) של צד שלישי, התנהגותו של הקורבן עצמו, או אירוע בלתי צפוי אחר. טעות בטיפול רפואי בדרך כלל לא תנתק את השרשרת, אלא אם כן הטעויות כשלעצמן “כה חזקות בגרימת מוות”.

Mens rea

Mens rea הוא עוד ביטוי לטיני , שפירושו “מוח אשם”. זהו המרכיב הנפשי של הפשע. מוח אשם פירושו כוונה לבצע מעשה פסול כלשהו. הכוונה לפי המשפט הפלילי נפרדת מהמניע של אדם (אם כי המניע אינו קיים בחוק הסקוטים).

סף נמוך יותר של mens rea מתקיים כאשר הנאשם מכיר במעשה שהוא מסוכן אך מחליט לבצע אותו בכל זאת. זוהי פזיזות . זהו מצב הרוח הנפשי של האדם בזמן ביצוע האקטוס ריוס. למשל, אם C קורע מד גז מהקיר כדי להכניס את הכסף פנימה, ויודע שזה יאפשר לגז דליק לברוח לבית השכן, הוא עלול להיות אחראי להרעלה.

בתי המשפט בוחנים לעתים קרובות אם השחקן אכן הכיר בסכנה, או לחילופין היה צריך להכיר בסיכון. כמובן, דרישה רק שאדם צריך היה להכיר בסכנה (אם כי לא) היא בגדר מחיקת כוונהכדרישה. באופן זה, חשיבותו של mens rea צומצמה בחלק מהתחומים במשפט הפלילי אך ברור שהיא עדיין חלק חשוב במערכת הפלילית.

גם טעות בכוונה עשויה לשנות את חומרת העבירה ואולי להפחית את העונש אך לא תמיד זה המצב. רצח שבוצע מתוך כוונה ספציפית להרוג או מתוך הכרה מודעת כי יגרמו מוות או חבלה גופנית חמורה , יהיה רצח, ואילו רצח שנעשה על ידי מעשים פזיזים חסרי הכרה כזו עלול להיות הריגה. מאידך, אין זה משנה מי בעצם נפגע ממעשיו של הנאשם.

תורת הזדון המועבר פירושו, למשל, שאם אדם מתכוון להכות אדם בחגורתו, אך החגורה קופצת ופוגעת באחר, mens rea מועבר מהמטרה המיועדת לאדם שנפגע בפועל. [הערה: הרעיון של העברה הכוונה אינה קיימת בחוק הסקוטים. בסקוטלנד, אדם לא יואשם בתקיפה בגלל כוונה שהועברה, אלא במקום תקיפה בגלל פזיזות.]

אחריות קפידה

אחריות קפדנית יכולה להיות מתוארת כאחריות פלילית או אזרחית על אף היעדר גילוי אדם או כוונה מצד הנאשם. לא כל הפשעים דורשים כוונה ספציפית, וסף האשמה הנדרש עשוי להיות מופחת או יורד. לדוגמה, זה עשוי להיות מספיק כדי להראות שנאשם נהג ברשלנות , ולא בכוונה או בפזיזות .

בעבירות של אחריות מוחלטת, מלבד המעשה האסור, ייתכן שלא יהיה צורך להראות שהמעשה היה בכוונה. באופן כללי, פשעים חייבים לכלול מעשה מכוון, ו”כוונה “היא מרכיב שיש להוכיח על מנת למצוא פשע. הרעיון של “פשע באחריות קפדנית” הוא אוקסימורון. החריגים המעטים אינם באמת פשעים כלל – אלא תקנות מנהליות ועונשים אזרחיים שנוצרו על ידי חוק, כגון פשעים נגד תעבורה או קוד הכביש המהיר.

עבירות קטלניות

רצח , בהגדרתה הרחבה, הוא הרג בלתי חוקי. הריגה בלתי חוקית היא ככל הנראה המעשה שהחוק הפלילי מכוון אליו בתדירות הגבוהה ביותר. בתחומי שיפוט רבים , פשע הרצח מחולק לדרגות חומרה שונות, למשל, רצח בדרגה הראשונה , המבוסס על כוונה . זדון הוא מרכיב נדרש של רצח.

הריגה (רצח באשמה בסקוטלנד) היא מגוון קטן יותר של הריגה שבוצעה בהעדר זדון , הנגרמת על ידי פרובוקציה סבירה או ירידה ביכולת . הריגה לא רצונית, שם הוא מוכר, הוא רצח שחסר בו כל הכוונה האשמה המוחלשת ביותר, פזיזות.

אי שפיות היא הגנה אפשרית.

עבירות אישיות

קודים פליליים רבים מגנים על שלמותו הגופנית של הגוף. פשע הסוללה מובן באופן מסורתי כנגיעה בלתי חוקית, אם כי זה אינו כולל דפיקות ותקיעות יומיומיות שאנשים מסכימים בשקט כתוצאה מנוכחות בקהל. יצירת פחד מסוללה קרובה היא תקיפה , ואף עלולה לגרום לאחריות פלילית. ללא בהסכמה יחסי מין , או אונס , היא צורה במיוחד שערורייתית של תקיפה.

עבירות רכוש

רכוש מוגן לעתים קרובות על ידי החוק הפלילי. עזיבה היא כניסה בלתי חוקית לרכושו של אחר. קודים פליליים רבים מעניקים עונשים בגיור הסבה , מעילה , גניבה , הכוללים שלילת ערך של הנכס. שוד הוא גניבה בכוח. הונאה בבריטניה היא הפרה של חוק ההונאה 2006 על ידי ייצוג שווא, אי גילוי מידע או שימוש לרעה בעמדה.

עבירות השתתפות

חלק מהקודים הפליליים מפלילים את ההתקשרות עם מיזם פלילי או מעורבות בפלילים שלא ממש יוצאת לפועל. כמה דוגמאות הן סיוע, חיזוק, קונספירציה וניסיון. עם זאת, בסקוטלנד, המושג האנגלי Aiding and Abetting ידוע בשם Art and Liability Liability . ראו גלנוויל וויליאמס, ספר לימוד למשפט פלילי, (לונדון: סטיבנס ובניו, 1983); גלנוויל וויליאמס, המשפט הפלילי החלק הכללי (לונדון: סטיבנס ובניו, 1961).

Mala in se v. Mala prohibita
בעוד שבדרך כלל הפשעים מתחלקים לתארים או למעמדות כדי להעניש באופן הולם, ניתן לחלק את כל העבירות לחוקי “mala in se” ו- “mala prohibita”. שניהם במונחים משפטיים לטיניים, mala in se פשעים משמעות כי הם חשבו להיות רעים מיסודו או רע מבחינה מוסרי, וכך יהיו נחשבים פשעים ללא קשר השיפוט. עבירות Mala in se הן עבירות פליליות, פשעי רכוש, מעשים לא מוסריים ומעשים מושחתים של פקידי ציבור.

מלה פרוהיביטה, מאידך גיסא, מתייחס לעבירות שאין בהן עוולות. חניה באזור מוגבל, נסיעה לא נכונה במורד רחוב חד כיווני, מסלולים או דיג ללא רישיון הם דוגמאות למעשים האסורים על פי חוק, אך בלעדיהם אינם נחשבים לא נכונים. תקנות Mala אסור בדרך כלל מוטלות באופן קפדני, מכיוון שלא צריך להיות מרכיב אנושי לעונש על פי עבירות אלה, רק המעשה עצמו. מסיבה זו, ניתן לטעון כי עבירות שהן מלה אסור אינן באמת פשעים כלל.

הגנות

תחומי שיפוט פלילי

בית הדין הפלילי הבינלאומי ב The Hague

המשפט הבינלאומי הציבורי עוסק בהרחבה ובהתמדה בהתנהלות פלילית שהיא מכוערת ודי מזעזעת להשפיע על חברות ואזורים שלמים. המקור המכונן למשפט הפלילי הבינלאומי המודרני היה משפטי נירנברג בעקבות מלחמת העולם השנייה שבה הועמדו לדין מנהיגי הנאציזם על חלקם ברצח עם ובזוועות ברחבי אירופה . משפטי נירנברג סימנו את תחילתה של אשמה פלילית ביחידים, שבהם ניתן לשפוט אנשים הפועלים מטעם ממשלה בגין הפרות של החוק הבינלאומי ללא תועלת חסינות ריבונית. בשנת 1998 הוקם בית המשפט הפלילי הבינלאומי בחוק רומא.

נושאים קשורים:
משפט מנהלי
משפט אזרחי
חוק בינלאומי
סוציאליזציה משפטית
קרימינולוגיה ציבורית
משטר צבאי
חוק האיחוד האירופי
המשפט הפלילי הבינלאומי
פשעים נגד האנושות
המשפט הפלילי הבינלאומי
ארצות הברית ובית המשפט הפלילי הבינלאומי
סמכות שיפוט אוניברסלית
החוק הפלילי הלאומי
החוק הפלילי האוסטרלי
החוק הפלילי הקנדי
החוק הפלילי של רוסיה
חוק העונשין של רומניה
החוק הפלילי של סינגפור
החוק הפלילי של ארצות הברית
משפט פלילי אנגלי
חוק העונשין של צרפת
החוק הפלילי בהונג קונג
החוק הפלילי ההודי
החוק הפלילי האירי
החוק הפלילי בצפון אירלנד
החוק הפלילי הפיליפיני
החוק הפלילי הסקוטי
Strafgesetzbuch (שוויץ)

חוק ושרותים משפטיים

דווח על פשע

    כיצד לדווח על פשע פשע אלים פורנוגרפיה של ילדים או ניצול אלימות...

מחיקת רישום פלילי

אנשים רבים הנם בעלי רישום פלילי והדבר עומד להם כמכשול מקצועי וחברתי. אולם, חשוב...

מעצר ימים

מעצר ימים הוא מעצר טרם הגשת כתב אישום ומטרתו היא לאפשר למשטרה לנהל חקירה...

מעצר עד תום ההליכים

מעצר עד תום ההליכים

כאשר מוגש כנגד אדם כתב אישום בגין עבירה פלילית, רשאים התובע/ת לבקש את מעצרו...

חוק ושרותים משפטיים

עבירות סמים

עורכי דין העוסקים בתחום הפלילי מייצגים רבות בתיקי סמים, כאשר חומרת הענישה אליה חשוף...

עורך דין פלילי

עורך דין פלילי מומלץ

עורך דין פלילי מומלץ מפורסמים ומובילים: סקירת עורכי דין פליליים הכי טובים בארץ מה...

החזקת סמים

החזקת סמים הנה לאחת משתי מטרות: שימוש עצמי או סחר, כאשר הבחנה זו היא...