כמה עולה ייצוג עורך דין פלילי? | מחירון מומלץ 2024

שכר טרחת עורך דין פלילי
אם אתם מחפשים להעסיק עורך דין פלילי, רוב הסיכויים שאתם נמצאים במצב קשה וזקוקים לעזרתו של סניגור פלילי במהירות. התמודדות עם אישומים פליליים, בין אם מדובר באישומים קלים או חמורים יותר, היא לרוב עניין חמור ביותר עם השלכות. אלה עשויים לכלול מאסר בפועל, יצירת רישום פלילי, קנסות כספיים, אובדן אפשרויות תעסוקה עתידיות ועוד. לכן לעיתים קרובות טובתכם למצוא ולשכור סניגור פלילי מנוסה ומוסמך שיסייע לכם בהאשמותיכם.

עורך דין מומלץ

חשוב לציין שהחוק מבטיח לך את הזכות לייעוץ בהעמדה לדין פלילי. אם אינך יכול להרשות לעצמך עורך דין, אז בית המשפט ימנה עבורך אחד כזה. עם זאת, אם בית המשפט מחליט על סמך הכנסותיך ונכסיך כי אתה יכול להרשות לעצמך עורך דין, תוכל לשכור עורך דין פרטי או לייצג את עצמך .

עלויות הסניגור הפלילי ישתנו בדרך כלל על פי גורמים שונים. אלה עשויים לכלול: חומרת האישומים העומדים בפניך, השמצה או הניסיון של עורך הדין, מורכבות הסוגיות המשפטיות בתיק והאם התיק עובר לדין, עד כמה שם. לפיכך, חשוב כשמזמינים סניגור פלילי שידון בשכר טרחת עורך הדין לפני כריתת חוזה בכתב.

מחירון מומלץ 2024

זכאות לסניגור ציבורי החל מיום 1.1.2021

מספר נפשות            זכאות לסניגור ציבורי
1-3                         7,718
4                            8,409
5                            9,100
6                            9,791
7                          10,482
8                          11,173
9                          11,864
10                        12,555
11                        13,246
12                       13,937

שכר ממוצע במשק 7-9/2020        ₪ 11,519
שכר ממוצע במשק 3  חודשים          ₪ 34,558
תוספת לכל נפש (החל מהנפש הרביעית 6% מהשכר הממוצע) ₪ 691

מומלץ להיעזר במחשבון שכר עו”ד פלילי

ייעוץ פלילי אונליין

מענה מיידי בשירות מקוון

מה עושה עורך דין פלילי?
אם הוגשה נגדך תביעה פלילית, אתה עלול להתמודד עם עונשים פליליים, כגון קנסות, מאסר או שניהם. לפיכך, אם הואשמתם או במעצר בגין חשד שביצעתם פשע, טובת טובתכם להתייעץ תחילה עם עורך דין מנוסה לפני שתגיבו לכל תביעה פלילית.

סניגור פלילי מוסמך ומנוסה ידריך אותך במכלול ההליך המשפטי הפלילי ויעזור לך לטעון כל הגנה פלילית אפשרית על האישומים המובאים נגדך.

ברוב המקרים בהם אתה מחפש סניגור פלילי, ייתכן שכבר נעצרת, הועברת למעצר המשטרה והוזמנת באמצעות מערכת המשטרה. לאחר מכן, בדרך כלל ניתנת לך הזדמנות להפקיד ערבות , לפני שמתקיימת התנהגות שבה אתה נקרא את האישומים הפליליים המוגשים נגדך. במהלך ההסדרה תתבקש להיכנס לטענתך , ובמידה ולא תהיה הסדר טיעון, יתקיים דיון מקדמי בו שופט יקבע אם יש מספיק ראיות שיאשימו אותך בעבירה.

כפי שניתן לראות, ההליך הפלילי כולו לעיתים מורכב מאוד, ולפיכך לרוב מעניינכם להתייעץ עם סניגור פלילי מנוסה. סניגור פלילי יגבה מכם לעתים קרובות על בסיס שכר טרחה שעליו הוסכם או שכר טרחה אחיד, וכן יחייב את כל הוצאות המשפט הקשורות בגין הגנת עניינכם, כגון שכר טרחה של עד מומחה או חוקר.

מחירון עורך דין

תעריפי שירותים משפטיים מעודכנים לשנת 2024

  1. הכנת תצהיר – 350-450 ₪
  2. שחרור בערבות (שלום) – 650-750 ₪
  3. שעת ייעוץ ראשונה – 450-650 ₪
  4. ערעור במחוזי על פסק דין – 1,500-2,000 ₪
  5. ייצוג במחוזי – 3,500-4,500 ₪
  6. ערעור בעליון על גזר דין – 3,000-4,000 ₪
  7. כתב אישום בגין גרימת מוות (שלום) – 5,500-6,500 ₪
  8. ערעור בעליון על פסק דין – 6,500-7,500 ₪
  9. ניהול תיק שוחד – 50,000-100,000 ₪
  10. דיון בבית המשפט המחוזי – מ-800 ₪ ומעלה

מחיקת רישום פלילי מחיר

עורך דין פלילי מומלץ

שחרור בערבות מחיר

עורך דין פלילי תותח

עורך דין לפי אחוזים

עורך דין זול

עורך דין פלילי מפורסם

מחיקת רישום פלילי מחיר
עלות עורך דין צבאי

כמה עולה שכירת עו”ד פלילי?
כאמור לעיל, עלויות עורכי הדין להגנה פלילית משתנות מכיוון שאף תיק פלילי אינו זהה לתיק אחר. ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על העלויות הכוללות של תיק פלילי, כולל:
הכנסות הנאשם: הכנסותיך קובעות אם אתה זכאי לעורך דין שמונה לבית המשפט , או אם עליך להזמין עורך דין משלך. לכל סמכות שיפוט יכולות להיות כישורים שונים כדי לקבוע אם מישהו יכול להרשות לעצמו להעסיק את עורך הדין שלו. אם אדם זכאי בהתאם להכנסותיו, בית המשפט ימנה סנגור ציבורי ששולם על ידי הממשלה, כמובטח בחוק;
חקירה ומומחים: כאמור לעיל, בתיקים פליליים רבים יש סוגיות מורכבות שעשויות לחייב חוקרים ו / או עדים מומחים.

לדוגמא, סניגור עשוי לשכור מומחה לבדיקת כימיקלים כדי להתמודד או להסביר את תוצאות ניתוח ה- BAC במשפט DUI, או פסיכולוג אם הנאשם רוצה לטעון להגנה על אי שפיות משפטית. חוקרים ומומחים דורשים בממוצע שומר של 2,000 ש”ח ויכולים לגבות יותר מ -300 ש”ח לשעה. לפיכך, בהתבסס על הנסיבות הספציפיות של האישומים הפליליים שלך, יתכן שיהיה צורך בתשלומים נוספים לצורך הגנה חזקה יותר; אוֹ
שכר טרחת עו”ד: כאמור לעיל, סנגורים פליליים אינם עולים סכום כסף קבוע. שכר טרחת עו”ד ישתנה בהתאם למספר גורמים. כמה מהגורמים החשובים יותר המשפיעים על שיעור עו”ד כוללים:

המיומנות של עורך הדין;
הניסיון של עורך הדין;
חומרת העבירה;
מורכבות הסוגיות המשפטיות בתיק;
משך הזמן שבילה עורך הדין בתהליך הגילוי הפלילי ;
האצלת המשימות לפקידות המשפט או לעורכי הדין;
האם התיק הולך למשפט; ו
בין אם עורך הדין גובה שכר טרחה אחיד ובין לפי שעות .

האם עורכי דין להגנה פלילית גובים תשלום אגרה?
אמנם נדיר בשל העובדה כי אין תיק פלילי זהה למשנהו, אך עורכי דין מסוימים עשויים לבחור לגבות תשלום אגרה בתיקים פליליים מסוימים. לדוגמא, עורך דין רשאי לגבות שכר טרחה אחיד, שנע בין 1,000 ל -3,000 ש”ח , כדי לייצג אותך בגין חיוב בגין עבירה פשוטה.

דוגמה נוספת שבה בדרך כלל משתמשים בעורך דין בתשלום אחיד היא במקרים של כרטיס מהיר, כאשר לעורך דין עשוי להיות שכר טרחה מוגדר בגין ייצוג לקוחות שיש להם הפרה נעה פשוטה. עם זאת, חשוב לציין כי הסדרים בתשלום אחיד אינם כוללים אחריות לתוצאה חיובית או להחזרת הכסף שלך.

יתר על כן, עורכי דין רבים לא יסכימו להסדר שכר טרחה אחיד, בשל אופיו השונה של ההליך הפלילי. לעורך דין עשוי להיות סעיף בהסדר שכר טרחה אחיד המאפשר להם להגדיל את שכר הטרחה, במידה והתיק יעבור לדין.
מצא את עורך הדין הפלילי הנכון
שכרו את עורך הדין הנכון בסמוך למיקומכם
מצא את עורך הדין שלי עכשיו!
מדוע עורכי דין להגנה פלילית גובים שכר טרחה לפי שעה?

שכר טרחה לפי שעה הוא ללא ספק הסדר שכר הטרחה הנפוץ ביותר בו משתמשים סנגורים פליליים. כפי שנדון לעיל, עורכי דין לעיתים קרובות סבורים כי הסדרי שכר טרחה אחידים אינם דרך מהימנה למדידת הגורמים והעלויות השונות הקשורים לייצוג לקוח העומד בפני אישומים פליליים. לפיכך, עורכי דין מוכשרים ומוכרים בוחרים לעתים קרובות לחייב לקוחות לפי שעות במקום לפי תעריף אחיד.

שיעורי החיוב לפי שעה ישתנו מאוד, תלוי ביכולתו היחסית של עורך הדין ובנסיבות המקרה האישיות שלך. בדרך כלל, אתה יכול לצפות לשלם 150 עד 700 ש”ח לשעה עבור זמנו של עורך דין פלילי. עם מבנה שכר טרחה לפי שעה, לא נדיר שחשבונות משפטיים נכנסים במהירות לטווח של 10,000 עד 15,000 ש”ח .
עורך דין שעובד בתעריף שעתי עשוי גם לדרוש תשלום שכר טרחה . שומר יכול לכסות פרק זמן מסוים של אותו עורך דין. לאחר הוצאתו של המחזיק, תעריף השעה יתחיל פנימה, או שהעורך הדין יציע לך לרענן את הנישום ויחייב את תעריף השעה נגדו.

שכר טרחת סנגור בדין פלילי – עדכון נכון ל-01.01.2023
הודעת סדר הדין הפלילי (התאמת שכר טרחת סניגור), התשפ”ג-2022
סוג השירותמחיר (₪)
מעצר, שחרור בערבות או הטלת ערובה (בית משפט השלום – ישיבה ראשונה)859
לישיבה נוספת בבית משפט השלום412
מעצר עד תום ההליכים (בית משפט השלום – ישיבה ראשונה)1,054
אישום בעבירה שהיא חטא (בית משפט השלום)1,215
אישום בעבירה אחרת (בית משפט השלום)1,613
טיעון לעונש בעבירה של גרימת מוות (בית משפט השלום)2,723
אישום בעבירה של גרימת מוות (בית משפט השלום)3,676
מעצר, שחרור בערבות או הטלת ערובה (בית משפט מחוזי – ישיבה ראשונה)1,011
לישיבה נוספת בבית משפט מחוזי859
ערעור פלילי על גזר הדין בלבד (בית משפט מחוזי)1,054
מעצר עד תום ההליכים (בית משפט מחוזי – ישיבה ראשונה)1,815
ערעור פלילי על פסק הדין (בית משפט מחוזי)1,815
משפט פלילי (בית משפט מחוזי – ישיבה ראשונה)3,676
מעצר, שחרור בערבות או הטלת ערובה (בית המשפט העליון – ישיבה ראשונה)1,815
לישיבה נוספת בבית המשפט העליון1,462
ערעור פלילי על גזר הדין בלבד (בית המשפט העליון)1,815
ערעור פלילי על פסק הדין (בית המשפט העליון)3,296

האם עלי לשכור עורך דין להגנה פלילית או לייצג את עצמי?
גם אם אתם רוצים להודות באשמה או לייצג את עצמך ” פרו se ,” חשוב מאוד להתייעץ תחילה עם עורך דין מנוסה לפני שאתם מגיבים כל העמדה לדין פלילי. לכל הפחות, סניגור פלילי יבטיח כי האישומים שהוגשו כנגדכם ראויים, בהתחשב בעובדות המקרה ויעודדו מטעמכם לקבל את העונש הנמוך ביותר האפשרי.
הליך ההליך הפלילי הוא עניין מורכב, וניואנסים של הבדלי האישומים הפליליים מורכבים עוד יותר. לדוגמא, נניח שאדם נתפס כשהוא עוזב חנות תכשיטים עם שרשרת של 100 ש”ח . בעל החנות, זועם על האירוע, אומר למשטרה כי מדובר בשרשרת של 1,000 ש”ח .

ההבדל בין הערכים הוא ההבדל בין גניבה זעירה , הנושאת בגין עבירה , לבין גניבה גדולה הנושאת באשמת עבירה . אמנם לאדם יש את הזכות להמשיך להגנתם, אפילו עורכי דין פליליים מנוסים מודים בכך שהוא לא רוצה להתגונן.

אז האם עלי לשכור עורך דין להגנה פלילית?
אם הואשמת או נעצרת בחשד לביצוע פשע, עליך לפנות מיד לסנגור פלילי מנוסה . סניגור פלילי מוסמך היטב יוכל לעזור לך לטעון כל הגנה זמינה על האישומים שהוגשו נגדך, להגן עליך בבית המשפט ולהדריך אותך בכל התהליך הפלילי.
חשוב במיוחד להתייעץ עם עורך דין אם אתה עומד בפני משפט, ובמקרים מסוימים עשוי להינתן עורך דין שמונה לבית המשפט, המכונה סניגור ציבורי, שיסייע לך.

 

תשלום לעורך דין פרטי להגנה פלילית
כמה יעלה עורך דין? להלן דרכים שונות שגובים עורכי דין פליליים פרטיים בגין עבודתם.
אחת השאלות הראשונות שאתה עשוי לשאול עורך דין שאתה שוקל להעסיק היא: “מה זה יעלה?” להלן תמצית האופן שבו גובים עורכי דין פליליים עבור שירותיהם, המשתנים בהתאם לגורמים כמו:
המורכבות האפשרית של המקרה. רוב עורכי הדין גובים יותר עבירות מאשר עבירות, מכיוון שעבריינים נושאים עונשים גדולים יותר, לרוב נדרשים יותר הופעות בבית המשפט, דורשים היערכות רבה יותר וכן הלאה.

הניסיון של עורך הדין. באופן כללי, עורכי דין פחות מנוסים קובעים שכר טרחה נמוך יותר מעמיתיהם המנוסים יותר. אך היזהר כשאתה נתקל בתעריף שעות נמוך במיוחד (ראה להלן), שעלול להטעות. עורך דין מנוסה בעל תעריף שעות גבוה יכול אולי לפתור תיק בצורה מהירה ומשביעת רצון יותר מאשר טירון בעל תעריף שעות נמוך בהרבה, ולכן יהיה פחות יקר לטווח הארוך.

בגלל גורמים כמו אלה, אין שכר טרחה משפטי סטנדרטי. על פי סקר קוראים שדווח בדוחות צרכנים,שכר הטרחה המשפטי שגובה עורכי הדין בתיקים פליליים היה 1,500 ש”ח . (פירושו של חציון הוא כי האגרות היו גבוהות מהסכום בכמה שיותר מקרים שהיו מתחת לסכום.) מכיוון שרבים מהתיקים הללו כללו התייעצות או הופעה אחת בלבד בבית המשפט, רוב הנאשמים יכולים לצפות לשלם הרבה יותר עבור ייצוג מלא. לדוגמא, נאשם המואשם בעבירה שעוברת למשפט לא צריך להיות מופתע מאגרת משפט בשכונה של 2,000–3,000 ש”ח ; עורך דין עשוי לרצות מקדמה של כ -2,500 ש”ח , ו -1,000 ש”ח ליום משפט במקרה פלילי. יתר על כן, רוב עורכי הדין רוצים ששכר הטרחה שלהם ישולם מראש או בחלק ניכר מהם (מראש). (כדי ללמוד כיצד הוצאות משתלבות בהסדר הכספי, ראה האם עורך דין סניגור פלילי צריך לכלול הוצאות בתשלום עבור ייצוג? )

חיוב לפי שעה
נאשמים המחויבים לפי שעות משלמים עבור הזמן האמיתי שעורכי הדין מקדישים לתיקיהם – נניח, 150 ש”ח לשעה. הם עשויים גם לשלם עבור הוצאות שעורך דין מציג במהלך הייצוג, כגון אגרות העתקה, אגרות זימון וכו ‘. מבחינת הנאשם ישנם יתרונות וחסרונות בחיוב לפי שעה.
יתרון . נאשמים המשלמים לפי שעה נהנים אם תיק מסתיים במהירות.

חִסָרוֹן. אם המקרה מסתבך באופן בלתי צפוי, הוא עלול להיות יקר מאוד. יתר על כן, שכר טרחה לפי שעה מעניק לעורכי הדין תמריץ כספי להקדיש זמן רב יותר לתיק ממה שהוא עשוי להצדיק או שהנאשם מוכן לשלם. כמו כן, מרבית הסנגורים הפליליים קובעים שכר טרחה מינימלי שהם מקיימים גם אם תיק נפתר בשיחת טלפון אחת.
למרבה המזל, סנגורים מנוסים בדרך כלל יכולים לצפות כמה שעות הם עשויים להשקיע בתיק, ועל נאשם לא להסכים לחיוב לפי שעה מבלי לקבל הערכת תום הלב של עורך הדין כמה זמן התיק צפוי לקחת.

חיוב תיקים
עורכי דין שגובים מהמקרה מייצגים נאשמים בתשלום קבוע. לדוגמא, עורך דין רשאי לקבוע שכר טרחה של 1,500 ש”ח עבור נאשם המואשם בנהיגה בשכרות. שכר הטרחה לא ישתנה, ללא קשר למספר השעות שעורך הדין מקדיש לתיק. כמו בחיוב לפי שעה, לגישת החיוב במקרה יש יתרונות וחסרונות.
יתרון עיקרי: וודאות. הנאשמים יודעים כי עלותם תהיה, ועורך הדין נושא בסיכון לסיבוכים בלתי צפויים.

חסרון: מרגישים ששילמתם יתר על המידה, או שתצטרכו לשלם עבור משפט. עם הגדרת חיוב תיק, נאשם עלול להרגיש קרוע אם התיק יסתדר במהירות רבה. (בנסיבות מהירות של הסדר מהיר, עורכי דין יחזירו חלק משכר טרחתם. אך רבים לא יקבלו זאת, ולקוח לא אמור היה לצפות להחזר אם התיק ייפתר במהירות.) כמו כן, שכר הטרחה עשוי לכסות רק את השלב המקדים של התיק. ; עורך הדין עשוי לדרוש שכר טרחה משמעותי נוסף כדי לנסות את התיק בפועל.
כמו בסוגי מידע אחרים, על הנאשם לברר נקודות אלה לפני שכירת עורך הדין. נאשם עשוי גם להסכים לשלם שכר טרחה לפי שעה אך רק עד לסכום קבוע מוסכם. לאחר סכום זה, עורך הדין מסיים את הייצוג ללא עלות נוספת לנאשם. גישה זו משלבת את היתרון של תשלום לפי שעות תוך מזעור החסרונות.

ריטיינר
בין אם הם מחייבים לפי שעה או לפי המקרה, סניגורים בדרך כלל רוצים שהנאשמים ישלמו שכר טרחה מראש, לפני שהעו”ד יתחיל לעבוד בתיק. לדוגמא, עורך דין שמחייב בשיעור של 100 ש”ח לשעה עשוי לרצות שהלקוחות ישלמו מקדמה במשך 20 שעות מזמנו של עורך הדין, או 2,000 ש”ח . על עורך הדין לשלוח ללקוח הצהרות קבועות המראות כמה זמן עורך הדין השקיע בתיק, מה נעשה וכמה מהמתמיד נוצל עד כה. אם היתרה בחשבונו של נאשם מתקרבת לאפס, ככל הנראה עורך הדין יבקש מהנאשם תשלום נוסף (אלא אם כן עורך הדין עובד בתשלום קבוע).

עלויות משפטיות לנאשמי צווארון לבן

בתיק ארוך ומורכב, ניהול הגנה בתיק פלילי קשה כלכלית. הקושי במקרים אלו היא שאדם או עסק מתמודד עם מלוא המשקל של ממשלת ישראל, לתביעה סמכות נרחבת מוסמכת לעקל כספים, תפיסת נכסים והענקת חסינות לעמיתים ולעובדים הגנה  בתיקים אלו עולה הרבה כסף.

מהו סדר העדיפויות שבו הלקוחות משלמים עלויות אלה? המקום הראשון למימון הוא חשבונות החיסכון, אחר כך הבית, אחר כך חשבונות פרישה ולבסוף החיסכון של חינוך הילדים. זה מאתגר לדעת כמה אתה צריך ואילו נכסים יש לך,גם אם אדם מאמין שהוא חף מפשע, מגרש המשחקים הפלילי עלול לגרום לו לשקול להודות באשמה רק בשל ההשלכות הכספיות.

עורכי דין מעורבים כבר בתחילת התיק, כאשר ללקוחותיהם עדיין יש כמה נכסים.נדרשת כנות מול הלקוח, עד כדי להיות בוטה לגבי מה שהתיק יעלה. זה לא הוגן כלפי הלקוח לא לתאם ציפיות. עורכי דין ולקוחותיהם חותמים הסכם שכ”ט בכתב ואז יש לבדוק אם סכום הכסף מכסה את הוצאות ההגנה.

כמה כסף לקוחות צווארון לבן צריכים לשמור למשפט? זה תלוי. יש לקחת בחשבון שכר טרחה של רואי חשבון משפטי, חוקרים פרטיים, משפטים מדומים, יועצים כלכליים, אנשי מקצוע בתעשייה וכו ‘, כל אלו יכולים להגדיל אתהוצאות המשפט.

אמנם ישנם סניגורים ציבוריים שעושים עבודה איכותית. עם זאת, כדי להיות זכאי להגנה משפטית בתשלום ממשלתי, על הנתבע לקרוס כלכלית. כמו כן יש לציין כי הסנגוריה עשויה לספק לאדם עורך דין, אך אין זה אומר שיש משאבים בלתי מוגבלים להגנה.

על נאשמי צווארון לבן לשקול האם עדיף להודות באשמה לקבלת עונש מופחת (וודאי) מאשר לרדוף אחר יומם בבית המשפט למשך זמן ארוך יותר.

שכר טרחת סניגור פלילי 2023

עורכי דין מומלצים בתחום