עורך דין דיני עבודה | ייעוץ משפטי בדיני עבודה

עורך דין דיני עבודה

תחום דיני העבודה הוא אחד מתחומי המשפט הנוגעים לכולנו, שהרי כל אחד מאיתנו הוא עובד או מעביד. עורך דין דיני עבודה מייצג עובדים ומעסיקים בתביעות הנוגעות ליחסי העבודה כגון התפטרות ופיטורים, תשלום שכר עבודה, זכויות עובדת בהריון וכיו”ב. כמו כן מעניק עורך דין דיני עבודה ליווי משפטי שוטף למעסיקים.

עורך דין מומלץ

 

התפטרות ופיטורים

בעת סיום יחסי העבודה, אם מצדו של המעסיק ואם מצדו של העובד, ישנם חובות וזכויות שעל שני הצדדים למלא, כמחויב מחוקי העבודה. כך למשל, על מעביד המבקש לפטר עובד לקיים הליך שימוע תוך מתן התראה מספקת לעובד, כאשר במהלך השימוע, על המעסיק להסביר מדוע מבקש הוא לפטר את העובד ועליו להיות קשוב לטענות העובד המבקש למנוע את פיטוריו. כאשר עובד מתפטר מעבודתו, עליו לתת למעסיק הודעה מוקדמת בהתאם לתקופת העסקתו וזאת כדי לאפשר למעסיק לקבל לעבודה עובד חדש ולקיים חפיפה מסודרת.  עורך דין דיני עבודה מייצג הן עובדים והן מעבידים בעת התפטרות ופיטורים, מוודא כי כל זכויותיו של הלקוח נשמרות באופן הטוב ביותר ובעת הצורך, יגיש הוא תביעה משפטית בבית הדין לעבודה, כנגד הצד השני.

שכר עבודה

על פי החוק, שכרו של עובד ישולם לו עד ה9 בכל חודש עבור החודש שקדם לו, כאשר גובה השכר הנו על פי הסכמת הצדדים ואשר לא יפחת משכר מינימום. מטבע הדברים, תשלום שכר העובד במועד היא הזכות החשובה ביותר עבורו והפרתה מהווה הלנת שכר, החושפת את המעסיק לתביעה לפיצוי. במסגרת תשלום השכר, ישלם המעסיק לעובד גם גמל שעות נוספות ותוספת תשלום עבור עבודה בשבת ובחג, ככל שעבד במועדים אלו. כמו כן, אם יצא העובד לחופשה, ישולמו לו דמי חופשה, אשר שווים לשכרו הרגיל. עורך דין דיני עבודה מטפל בכל ההיבטים של שכר עבודה, אם מצדו של העובד ואם מצדו של המעסיק, תוך שמירה על זכויות הלקוח במלואן.

זכויות עובדת בהריון

על מנת להגן על מעמדן בעבודה ולמנוע אפליה, קובע החוק בישראל מספר זכויות לעובדת בהריון כגון הזכות להעדר מן העבודה מספר מסוים של שעות לאורך תקופת ההריון, לצורך בדיקות הריון וזאת מבלי שיופחת שכרה של העובדת בשל העדרותה. כמו כן, מעניק החוק לעובדת בהריון הגנה מפני פיטורים לאורך כל תקופת ההריון ועד ל60 יום לאחר תום חופשת הלידה. מעסיק אשר מעוניין לפטר עובדת בהריון, צריך לפנות למשרד הכלכלה לקבלת היתר לפיטורים, שאם לא, חשוף הוא לתביעה. עורך דין דיני עבודה מייצג הן עובדות בהריון והן מעסיקים, במסגרת הליך לקבלת היתר לפיטורים ותביעות בבית הדין לעבודה הנוגעות לסוגיה זו.

ייעוץ שוטף למעסיקים

התנהלות נכונה של מעבידים מול עובדיהם, תוך שמירה על זכויות המעסיק, מחייבת ליווי משפטי שוטף של עורך דין דיני עבודה. במסגרתו, מסייע עורך הדין למעביד למלא אחר הוראות החוק המחייבות אותו ומעביר לידיו עדכוני חקיקה וחוות דעת משפטיות בסוגיות הנוגעות לו. עורך הדין מלווה את המעסיק במשא ומתן לקראת כריתת חוזה עבודה ומנסח את כל הסכמי העבודה של בית העסק עם עובדיו. כל אלו מאפשרים למעסיק להתמקד בפעילותו העסקית ולדעת כי הוא ממלא אחר חובותיו כמעביד, תוך צמצום הסיכון לתביעות מצד העובדים. במסגרת הליווי המשפטי למעסיקים, עומד עורך הדין לרשות המעסיק בכל שאלה או סוגיה שעולה ובהתאם לצורך, יכין חוות דעת מקצועית עבור המעביד על מנת שיידע כיצד לפעול.


מחלקת דיני העבודה באתר Jus-Tice Israel מציעה עורכי דין עם ניסיון עתיר בלווי וייעוץ משפטי מקיף ומתן מענה למגוון סוגיות הקשורות ללקוחות ישראליים וברחבי העולם, במגזר העסקי, במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי.

מחלקת דיני עבודה בjustice מציעה עורכי דין בענפי פעילות מגוונים
חברות היי-טק.
חברות סטרטאפ (חברות הזנק).
תאגידים פיננסים.
בנקים.
חברות תקשורת.
חברות תרופות.
חברות תעשיתיות.
חברות ביטוח.

חברות ממשלתיות.

מוסדות חינוך.

שרות מותאם ללקוח
עורכי הדין שלנו מייעצים בתחום דיני העבודה בשפות שונות בעברית באנגלית רוסית צרפתית ועוד. צוות עורכי הדין מנוסה ובעל ידע רחב בתחומי המשפט.

מהו יועץ תעסוקה

יועץ תעסוקה הוא עד מומחה המייעץ לבתי משפט ובתי דין בנושאים הקשורים לתעסוקה כגון השתכרות, ניתוח שוק העבודה, כושר השתכרות שיורי והסבה מקצועית. התחום העיקרי המעורב הוא זה של ליטיגציה בגין נזקי גוף שבו אובדן השתכרות הוא מרכיב חשוב בתביעה. יועצי תעסוקה מעידים על רווחים לפני ואחרי תאונה, ובכך מבססים נוסחת אובדן רווחים. יועצי תעסוקה עוסקים גם באפליה על רקע מין, גזע ונכות, בענייני נישואין ובכל מקרה הכרוך בהפסד או מחלוקת על השתכרות. יותר ויותר, שוויון בשכר הוא תחום צמיחה.

יועץ תעסוקה, כמו עדי מומחים אחרים, עשוי לקבל הוראה על ידי עורכי הדין עבור התובע, הנתבע, או כמומחה הנחיה משותפת, והוא עשוי להידרש למסור עדות בשבועה במשפטים ובדיונים בבית הדין.