עורך דין תעבורה

דיני תעבורה

נתפסת נוהג תחת השפעת אלכוהול? נסעת במהירות מופרזת? היית מעורב בתאונת דרכים? עורך דין תעבורה מייצג נהגים במגוון של עבירות תנועה. תפקידו של עורך הדין הוא לנסות ולזכות את הנהג מן העבירה וכאשר הדבר אינו מתאפשר, להביא להפחתה מהותית בענישה.

עורך דין מומלץ

נהיגה בשכרות

עורך דין לענייני תעבורה מייצג נהגים אשר הוגש נגדם כתב אישום בשל נהיגה בשכרות. על פי החוק בישראל, נהג שנמצאה בגופו רמת אלכוהול של מעל 240 מק”ג בליטר אוויר נשוף, או 50 מיליגרם אלכוהול בליטר דם, נהג בשכרות. כתב אישום בגין עבירה זו חושף את הנהג לפסילת רישיון לתקופה של שנתיים ואף למעלה מזה ולעונשים נוספים כגון קנס כספי. ייצוג של עורך דין תעבורה יכול להביא לביטולו של כתב האישום או לחילופין, להפחתה משמעותית בענישה. הכיצד? למשל על ידי מציאת פגמים בבדיקת השכרות אשר על בסיסה מוגש  כתב האישום.

מהירות מופרזת

זוהי אחת עבירות התנועה הנפוצות ביותר, כאשר הענישה בגינה כוללת קנס כספי, נקודות תעבורה, פסילה מנהלית והעמדה לדין, הכל בהתאם לרף המהירות המופרזת. עורך דין תעבורה מומלץ המייצג נהג המואשם בעבירה של מהירות מופרזת, בוחן האם ניתן להטיל ספק באמינותה של בדיקת המהירות, דבר אשר יכול להביא לביטול האישום, או לכל הפחות להפחתה ניכרת בחומרת העונש.

כמו כן, כאשר ישנו מקרה של פסילה מנהלית, מייצג עורך דין תעבורה את הנהג בהליך השימוע במטרה למנוע את שלילת הרישיון ובמידה שהתקבלה החלטה על פסילה, יפנה עורך הדין לבית המשפט בבקשה לביטול החלטת המשטרה בעניין זה.

תאונות דרכים

במסגרת עבודתו, מייצג עורך דין תעבורה, נהגים אשר היה מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים. חומרת כתב האישום הנה בהתאם לסוג החבלה שנגרם לנפגע ובמקרה של תאונת דרכים קטלנית, מדובר בעבירה של גרימת מוות ברשלנות או הריגה. ההבחנה בין שתי העבירות הללו היא קריטית בשל הבדלי הענישה: עד 3 שנות מאסר בגין גרימת מוות ברשלנות אל מול עד 20 שנות מאסר בעבירת הריגה. על כן, ישנה חשיבות רבה מאוד לייצוג משפטי מקצועי של עורך דין תעבורה אשר יעשה כל שניתן כדי למנוע הגשת כתב אישום, לזכות את הנהג מן העבירה או לחילופין, להביא להפחתת חומרת האישום ועסקת טיעון מקלה עבור הנהג.

נהיגה ללא רישיון

רישיון הנהיגה שלכם נפסל? נהיגה ללא רישיון היא עבירה תעבורה אשר העונש בגינה הוא מאסר של עד 3 שנים. על כן, אם נקלעתם לסיטואציה שזו, הנכם זקוקים לייצוג משפטי הולם של עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי. עורך הדין יבחן האם קיימת אפשרות לביטול האישום וכאשר יש בסיס איתן להרשעה בעבירה, יפעל לגיבוש עסקת טיעון ללא מאסר בפועל, אלא לענישה מקלה כגון עבודות שירות, קנס כספי וכיו”ב.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אנשים רבים אינם מודעים לקיומו של גוף זה עד אשר הם מקבלים זימון לבדיקה. המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אחראי על הכשירות הרפואית של נהגים ובסמכותו לפסול את רישיון הנהיגה במצבים שונים, ביניהם, כאשר הורשע נהג בעבירה של נהיגה בשכרות, בשל אירוע רפואי או מחלה, אנשים קשישים וכיו”ב. עורך דין דיני תעבורה מייצג נהגים מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, החל משלב הזימון לבדיקה, אז יפעל הוא למניעת שלילת הרישיון ועד לועדת הערר אם יש צורך בכך, כדי להפוך את החלטת המכון בדבר פסילת רישיון הנהיגה.

 עורכי דין לענייני תעבורה

מתי עלי לשכור עורך דין לתעבורה?
זה תלוי בדרך כלל בנסיבות. עבור אנשים רבים, שכירת עו”ד לטיפול בעבירות תנועה בהחלט שווה את העלות. עם זאת, במצבים מסוימים, כגון ערעור על דוחות לא חמורים, עדיף לנהג לנסות תחילה לערער לבד ללא עורך דין .אם אם מדובר בעבירות חמורות כגון נהיגה בשכרות או נסיעה במהירות מופרזת, לשכירת עורך דין יש מספר יתרונות שיכולים, במקרים של צורך תעסוקתי ברשיון תקף ו/או היבטים פליליים, יותר מאשר להצדיק את ההוצאה.

כיצד יכול עורך דין דיני תעבורה לעזור
כל מקרה שונה. אז מה שעורך דין יכול לעשות עבורכך במקרה ספציפי יהיה תלוי בנסיבות.

עורך דין יכול לפנות לבית המשפט לתעבורה עבורך
אם תחליט לערער על דוח תנועה נקודות או גובה הקנס, בדרך כלל תצטרך לפנות לבית המשפט לענייני תעבורה לפחות כמה פעמים, וזה דורש זמן וטרחה. לעומת זאת, האפשרות המומלצת- אם תשכור משרד עורכי דין לתעבורה, בדרך כלל לא תצטרך לטרוח ולפנות לבית המשפט עורך הדין שלך יכול לייצג אותך בבית המשפט מבלי שאתה נוכח.

ייעוץ משפטי על ידי עו”ד מומחה בתעבורה
אחת הבעיות בייצוג עצמי היא חוסר הניסיון והידע המשפטי. אדם ממוצע לא יודע מהן דרכי הפעולה הטובות ביותר במקרה נתון, וטענות מסוימות יכולות להוביל להפללה עצמית. לעורכי דין מנוסים בדיני התעבורה בישראל יש את ניסיון הטוב ביותר אילו טקטיקות ואפשרויות זמינות להשיג תוצאות טובות מול הפרקליטות, המשטרה ובית המשפט. וזה לא הכל ידע משפטי, עורכי דין המבלים זמן רב בבית המשפט לתעבורה מכירים את הנטיות של השופטים השונים ולעיתים של אנשי אכיפת החוק שכותבים את הדוחות. ידע נקודתי זה יכול להביא ערך רב בהחלטה כיצד להתגונן מפני אישום בעבירת תנועה.

משא ומתן
שכיח יותר בתיקים פליליים חמורים, משא ומתן והסדרי טיעון יכולים להכריע בתיקי תעבורה. לדוגמא, לפעמים ניתן להימנע משלילה בעבירות תנועה על ידי ניהול משא ומתן על עבירות בהתאם להגדרות החוק.

דיונים בבית משפט לתעבורה
עורכי הדין הטובים ביותר לתעבורה ועבירות תנועה עם ניסיון רב במשפט נוטים יותר להצליח במשפט מאשר הנהגים הממוצעים. הסיבה היא פשוטה, עורכי דין שבילו אינספור שעות באולם בית המשפט לתעבורה ויודעים את החוק יודעים במה להתמקד במשפט ומה לא לטעון.

אנשים שאינם עורכי דין לא פעם הורסים לעצמם את סיכויי ההצלחה לזיכוי מעבירה על אף שקיימת להם טענת הגנה טובה. לדוגמא, אנשים המייצגים את עצמם מעלים לעתים קרובות הסברים מדוע ביצעו הפרת תנועה (כמו “לא ראיתי את תמרור העצירה” או “לא הבנתי כמה מהר אני נוסע”) שאינם נחשבים להגנה אפקטיבית על פי דיני התעבורה בישראל. התוצאה הסופית היא בדרך כלל הגנה גרועה והרשעה עם סיכוי קלוש לערעור.

מצבים שבהם ייתכן שלא תזדקק לעורך דין
בנסיבות מסוימות, העסקת עורך דין לתעבורה אינה קריטית. לדוגמה, אם אתה נדרש לבית ספר נהיגה מונעת לרענון חוקי תעבורה ואין לך סיכוי סביר להכות לערער על הדו”ח, כנראה שעדיף לוותר על שכירת עורך דין. באופן כללי, ניתן להירשם לנהיגה מונעת בלי לפנות לבית המשפט בעזרת עו”ד, כך שאין הרבה תועלת מייצוג משפטי – ניתן פשוט לעשות זאת באופן עצמאי.

 

 

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

עו”ד ביטול נקודות עבירות תנועה
מהן נקודות על מהירות
שיטת הניקוד החדשה 2020
בדיקת נקודות אונליין משרד התחבורה
בדיקת נקודות נהיגה

עו”ד מדריך כיצד להימנע משלילת רשיון

האם נקודות נהיגה נמחקות?
מדריך למחיקת נקודות מהירות

 

מכשיר הינשוף

כמה נקודות זה שלילה? עורך דין תעבורה יכול לבטל את הנקודות

סירוב לבדיקת שכרות

נסיבות שבהן העסקת עורך דין עלולה להיות קריטית
הנסיבות של ביצוע עבירת תנוע כגון נהיגה בשכרות במהירות מופרזת או הפקרה- פגע וברח,  מחמירות את ההשלכות של הרשעה בעבירת תנועה ועלולות להוביל לשלילת הרשיון לצמיתות ולאישומים פליליים עד כדי מאסר. נהגים שנקלעו למצב זה ירצו לשקול ברצינות העסקת עורך דין מומחה לדיני תעבורה.

נהיגה בשכרות

מהירות מופרזת

מה עו”ד תעבורה יכול לעשות אם נתפסת מבצע עבירת תנועה

עורך הדין יכול להסביר את הזכויות והאפשרויות המשפטיות שלך: עורך דין תעבורה יכול לעזור לך להבין את הזכויות והאפשרויות המשפטיות שלך בעקבות עבירת מהירות, ויכול להסביר את ההשלכות האפשריות של דרכי פעולה שונות.

עורך הדין יכול לעיין בראיות נגדך: עורך דין תעבורה יכול לעיין בראיות נגדך, לרבות כל ראיה וידאו או צילומית, ויכול לעזור לך להבין את עוצמת התיק נגדך.

עורך הדין יכול לערער על הראיות: אם יש חולשות או חוסר עקביות בראיות נגדך, ייתכן שעורך דין תעבורה יוכל לערער עליהן בבית המשפט וייתכן כי התיק נגדך ידחה או צמצם.

עורך הדין יכול לנהל משא ומתן על הסדר טיעון: אם הראיות נגדך חזקות, ייתכן שעורך דין תעבורה יוכל לנהל משא ומתן עם התובע על הסדר טיעון, מה שעלול להוביל להפחתת האשמות או קנסות.

עורך הדין יכול לייעץ על דרך הפעולה הטובה ביותר: עורך דין תעבורה יכול לייעץ לך על דרך הפעולה הטובה ביותר בהתבסס על נסיבות המקרה שלך, לרבות האם להילחם נגד האישומים בבית המשפט או לקבל הסדר טיעון.

עורך הדין יכול לייצג אותך בבית המשפט: אם התיק שלך מגיע לבית המשפט, עורך דין תעבורה יכול לייצג אותך ולהתווכח בשמך, להציג ראיות ולהעלות טיעונים משפטיים כדי לנסות להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

עורך הדין יכול לבקש עונש מופחת: אם אתה מורשע בעבירת מהירות מופרזת, ייתכן שעורך דין תעבורה יוכל לבקש עונש מופחת בשמך, מה שעלול להפחית את סכום הקנסות, הנקודות ברישום הנהיגה שלך או עונשים אחרים.

עורך הדין יכול לעזור לך לשמור על הרישיון שלך: אם אתה בסיכון לאבד את רישיון הנהיגה שלך עקב עבירת מהירות מופרזת, עורך דין תעבורה יכול לעזור לך לשמור על הרישיון או להחזירו אם הוא כבר נשלל.

עורך הדין יכול לעזור לך להבין את ההשלכות של ההפרה: עורך דין תחבורה יכול לעזור לך להבין את ההשלכות הפוטנציאליות של עבירת מהירות מופרזת, לרבות כיצד היא עשויה להשפיע על רישום הנהיגה שלך, תעריפי הביטוח והזדמנויות התעסוקה.

עורך הדין יכול לספק ייעוץ משפטי שוטף: עורך דין תעבורה יכול לספק ייעוץ וליווי משפטי שוטף, ולעזור לך להתעדכן בכל נושא משפטי הקשור להסעה ולנהיגה.