הסכם גירושין דוגמא | תבנית הסכם גירושין | טופס הסכם גירושין בחינם

דוגמא להסכם גירושין

בשנים האחרונות, יותר ויותר זוגות עורכים הסכם גירושין כדי לסיים את חיי הנישואין שלהם בצורה תקינה, ללא מאבקים משפטיים. האם ניתן להוריד הסכם זה מהאינטרנט והאם מומלץ לעשות זאת? כיצד נראה הסכם גירושין ומדוע חשוב לפנות לעורך דין בעניין זה? על כל זאת קראו כאן.

עורך דין מומלץ

הסכם גירושין מהאינטרנט
חיפוש פשוט ברשת יניב עשרות הסכמי גירושין לדוגמא ולא אחת, זוגות מתפתים לחתום על הסכם שכזה ללא קבלת ליווי משפטי. הרצון לחסוך בעלויות עורכי דין הוא ברור, אך חשוב להבין כי חסכון זה יכול להתברר כיקר מאוד בהמשך, כאשר בני הזוג יסתכסכו ביניהם על רקע ההסכם. תרחיש זה קורה לאחר שמתברר כי הסכם הגירושין אינו ממצה את כלל הסוגיות בין הצדדים, מקפח מי מהם וכדומה. נבהיר, כי מדובר בהסכם בעל השפעה עצומה על עתידם של בני הזוג, במובן הכלכלי והאישי כאחד. לכן, הוא חייב להיות מותאם אליהם באופן מדויק. רק כך, הוא יוכל להגן על זכויותיהם באופן אפקטיבי.

הסכם גירושין סטנדרטי מהאינטרנט יכול להיראות על פניו כהסכם טוב ומספק, אך הלכה למעשה, הוא לא יכול לתת מענה מלא ונכון לצדדים ומכאן הדרך לסכסוך בין בני הזוג קצרה. זה עלול להגיע במהרה לערכאות המשפטיות, אז עלויות שכר הטרחה שביקשו הצדדים לחסוך יהיו גבוהות פי כמה. משכך, המסקנה היא ברורה: במקרה של הסכם גירושין, לא כדאי לחפש קיצורי דרך ולחתום על הסכם לדוגמא מהרשת. יש לפנות לעורך דין מומחה אשר יבנה לבני הזוג את הסכם הגירושין המתאים והמדויק עבורם.

דוגמא להסכם גירושין
הסכם גירושין מתחיל בחלק המבוא המציין את שמותיהם ופרטיהם של בני הזוג ואת הרקע לחתימת ההסכם. כלומר, כי בני הזוג קיבלו החלטה להתגרש והם מבקשים להסדיר את הנושאים הכרוכים בפרידה במסגרת ההסכם. לאחר מכן, מצהירים הצדדים על הסכמתם להתגרש והכוונה כאן היא לסידור הגט. במסגרתו, הבעל נותן את הגט והאישה מקבלת אותו. היות שמרבית הזוגות מתגרשים לאחר שהקימו משפחה, הסכם הגירושין ידון גםבהסדר המשמורת. בסעיף זה יוגדר באילו ימים ושעות ישהו הילדים אצל כל הורה, לרבות שעות האיסוף וההחזרה. יש להתייחס לחלוקת זמני השהות הן בימי חול והן בחופשות ובחגים.

 

בהתאם לזאת, יקבעו בני הזוג בהסכם את תשלום מזונות הילדים, אלו הוצאות הוא כולל ומהו הדין לגבי הוצאות חריגות, למשל האם בני הזוג יחלקו בהן באופן שווה או שצד מסוים ישלם חלק גדול יותר. כמו כן, הסכם גירושין כולל בדרך כלל גם סעיף של חלוקת הנכסים המשותפים, כמו דירת המגורים, חשבונות הבנק, הזכויות הפנסיוניות ועוד. ככל שיש לבני הזוג חובות, יהיה עליהם להסדיר גם את אופן הפרעון שלהם במסגרת ההסכם.

לחצ/י על התמונה להורדת קובץ DOC הסכם גירושין לדוגמא

הסכם גירושין דוגמא

עריכת הסכם גירושין עם עורך דין
אם החלטתם לחתום על הסכם גירושין, אתם יכולים להוריד דוגמא להסכם גירושין מהרשת, היות שאין חובה בחוק להסתייע בעורך דין לעניין זה. אולם, כפי שהוסבר לעיל, כדי להבטיח שההסכם יכסה באופן מלא וממצה את כל הסוגיות העומדות ביניכם, חשוב מאוד כי ההסכם ינוסח על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה. נכון, כתיבת הסכם גירושין באופן עצמאי תחסוך לכם כסף, אך מדובר על חיסכון לזמן קצר בלבד. אם תיקלעו לסכסוך על רקע ההסכם, תרחיש סביר מאוד, הרי שהמשאבים הכלכליים והנפשיים שתידרשו להם כדי לנהל הליך משפטי זה כנגד זו, יהיו רבים בהרבה. לכן, מומלץ מאוד לפנות בנושא זה לעורך דין אשר יבנה את ההסכם הטוב ביותר עבורכם, המתאים במדויק לצרכים שלכם וימנע פתח למחלוקות וחיכוכים בעתיד.

מסמכים משפטיים הסכם גירושין

טופס הסכם גירושין חינם
השתמש בהסכם הגירושין שלנו להסדרת פרטי גירושין מחוץ לבית המשפט.

צור מסמך word | pdf

תוכן עניינים

  • מהו הסכם גירושין?
  • מתי יש צורך בהסכם גירושין
  • מתי להשתמש בהסכם הסדר גירושין
  • מדוע כדאי להשתמש בהסכם גירושין
  • מה לכלול בהסכם גירושין פשוט

1. מהו הסכם גירושין?
הסכם גירושין הוא מסמך כתוב המתאר, באופן ספציפי, את כל ההסכמים בין שני צדדים הנוגעים לחלוקת רכושם, נכסיהם, חובותיהם והסדרי המשמורת, הטיפול והתמיכה בילדיהם, אם בכלל.

חשוב להשתמש במה שמכונה מסמך אכיפה במקרה שאף אחד מהצדדים לא מצליח לעמוד בצד שלהם בהסכם. זו לא יכולה להיות רק רשימה של פריטים המפוצלים בין כל אחד עם חתימתם. הוא חייב להתאים לדרישות הספציפיות, המשתנות בין כל מדינה.

אם יש לך ספק, עליך תמיד להתייעץ עם איש מקצוע משפטי מוסמך עורך דין לענייני משפחה .

הסכם גירושין טוב יזהה את המרכיבים הבסיסיים הבאים:

צדדים: יש לזהות את שני בני הזוג
נימוקים: יש לציין את סיבת הגירושין
רכוש: חלוקת כל הרכוש, כולל נכסים וחובות את
כל הרכוש הקהילתי ואישור על כל רכוש נפרד
ילדים: דאגו למשמורת, טיפול ותמיכה בילדים המעורבים
הסכמים: כוללים פיצויים והסכמים אחרים, כגון הוראות מס
חוקי חוק : השתמש בשפה הניתנת לאכיפה
כהפניה, הסכם גירושין ידוע בשמות אחרים, תלוי בכל מדינה:

הסכם הסדר גירושין
גט גירושין סופי
מדגם הסכם גירושין
הסכם הגירושין לדוגמא שלהלן מפרט הסכם פשרה בין העותר למשיב. שני הצדדים מסכימים על כוונותיהם כלפי רכוש וכלכליות לאחר הפיצול שלהם.

מדגם הסכם גירושין

2. כאשר יש צורך בהסכם גירושין
נעשה שימוש בהסכם גירושין כאשר שני צדדים כבר החליטו על כל הנושאים, כולל כיצד לחלק את רכושם וכיצד לחלק זמן, טיפול, שליטה ותמיכה בכל ילד. זה יכול להיעשות לפני נישואיהם, על ידי הסכם ממון, או שזה יכול להיעשות בין הצדדים עם ההחלטה להתגרש.

עם זאת, הוא משמש רק כאשר הצדדים הסכימו בכל הנושאים, ואינם דורשים התערבות בבית המשפט כדי ‘להתקשר’.

בית המשפט עדיין יצטרך לאשר את כל ההסכמים שהושגו בין הצדדים, במיוחד אם מדובר בילדים מעורבים.

וודאו כי חלוקת הרכוש היא הוגנת ושוויונית גם לכם וגם עבור בן / בת הזוג שלכם, וכי אתם מרגישים שהסדרים לילדיכם הם לטובתם. פעולה זו תפחית את הסיכון שבית המשפט ידחה את הסכמתך.

3. מתי להשתמש בהסכם הסדר גירושין
עליך להשתמש בהסכם הסדר גירושין כאשר:

אתה יודע איפה בן / בת הזוג שלך ואת / ה בקשר איתו
אתה ובן זוגך מנהלים כעת משא ומתן לגירושין שלך, וכל אחד מבקש תוכנית לחלוקת רכוש
אתה ובן זוגך החלטת להתגרש וכבר הסכמת כיצד לחלק רכוש ונכסים
אתה ובן זוגך מתכננים להיפגש עם עורך דין יחד ורוצים להתכונן עם מתווה לחלוקת הרכוש

4. מדוע כדאי להשתמש בהסכם גירושין
ללא הסכם גירושין, על הצדדים להסתמך על יכולתם להציג משפט בפני בית משפט, ועליהם לקבל את פסק הדין משופט או מושבעים. זה כרוך בסיכון רב יותר, שכן לעתים קרובות אף אחד מהצדדים לא מקבל את מה שהוא או היא רוצים. אינך יכול לשלוט על החלטת חבר המושבעים או השופט.

בנוסף, כאשר צדדים אינם יכולים להסכים, לעתים קרובות הם כרוכים בעלויות משפטיות רבות, ובדרך כלל דורשים עורך דין. מרבית הצדדים מסוגלים להשתמש בהסכם הפרדה ללא צורך בשכירת עורכי דין לתקופות ארוכות וממושכות של התדיינות משפטית, ולעתים קרובות מביא להורדת הוצאות משפט ואגרות הגשה.

חשוב לפרט את כל הרכוש (כולל מתנות, ירושות ורכוש מקרקעין). אי גילוי רכוש עלול לגרום לרכוש לא מחולק, ולהשאיר את הדלת פתוחה להתדיינות עתידית.

 

5. מה לכלול בהסכם גירושין פשוט
הסכם גירושין פשוט צריך לכלול לפחות את הדברים הבאים:

מי: הצדדים, עורכי דינם, הילדים (אם ישנם) וכל הנציגים שמונו לילדים (אם כי פחות סביר בגירושין מוסכמים).

מה: חלוקת הרכוש, חובות וגישה לילדים, כולל צווי משמורת, ביקור ותמיכה.
איפה: זה צריך תמיד לרשום את סמכות השיפוט של בית המשפט.

מתי: צריך להיות תמיד גם תאריך הגירושין, חתום על ידי השופט.
מדוע: צו תמיד צריך להכריז כי הצדדים הם גירושין, ועליו לפרט את העילה. בדרך כלל, בהסכם זה יהיה מטעמי חוסר יכולת, או חוסר יכולת ליישב הבדלים, או שפה דומה לזו.

כיצד: הגזירה צריכה להיות ספציפית כך שהצדדים (ובית המשפט) יהיו מודעים לאופן חלוקת הרכוש, מי מקבל מה, מתי וכיצד יש לספק את הילדים וצרכיהם. זה עשוי לכלול גם מסמכי סגירה ספציפיים, כגון כתבי אחריות מיוחדים וסמכויות. צריך להיות תאריך ושעה מסוימים לביצוע כל מסמכי הסגירה.

מסמכים בנושא משפחה ובריאות

צפה בכל המסמכים
הגן על המשפחה שלך

הסכמה רפואית לילדים
טופס הסכמת נסיעות לילדים
הסכם טיפול בחיות מחמד
נהל הפרדה

שינוי מזונות ילדים
תוכנית הורות
הסכם משמורת על חיות מחמד
הסכם הפרדה
הגן על מערכות היחסים שלך

הסכם חיים משותפים
הסכם לאחר הנישואין
הסכם ממון
הגן על בריאותך ורווחתך

טופס שחרור רשומות רפואיות

קטגוריות:

עורכי דין מומלצים בתחום