איך למצוא עורך דין מומלץ? כיצד לבחור עו”ד טוב

עורך דין טוב

תחום עריכת הדין הוא רחב מאוד ולצד ההיצע הרב של עורכי דין בישראל, עולה השאלה איך למצוא עו”ד. ראשית כל, כדאי תמיד לחפש המלצה מאדם שאתם מכירים וסומכים עליו. במקרה שאין המלצה רלוונטית, תוכלו לאתר עורך דין טוב מתאים באינדקס מקצועי ברשת, על פי תחום ואזור גאוגרפי לנוחיותכם. 

עורך דין מומלץ

 

המלצות

הדרך הטובה ביותר לאתר כל בעל מקצוע, לרבות עו”ד, היא באמצעות המלצה מאדם שאתם מכירים וסומכים על שיקול דעתו, יכול להיות זה בן משפחה, קולגה מהעבודה או חבר. אם מדובר בעניין משפטי רגיש, הפנו את השאלה כי אתם מחפשים המלצה על עו”ד, רק למי שאתם מרגישים מספיק נוח ועמו והבהירו לו לשמור על דיסקרטיות בעניין זה. נדגיש, כי לא כל המלצה היא רלוונטית, אלא אך ורק אם עורך הדין המומלץ מתמחה בתחום הספציפי בו אתם זקוקים לייעוץ משפטי.

כך למשל, אם עובד מעוניין להגיש תביעה נגד מעביד, עליו למצוא עו”ד לדיני עבודה, אם מדובר ברכישת דירה, יש לאתר עו”ד למקרקעין וכדומה. זכרו כי עריכת הדין הוא מקצוע הכולל ענפי משפט רבים ושונים זה מזה ועל כן, רק עו”ד המתמחה בענף הרלוונטי ועוסק בו באופן שוטף ויומיומי, יוכל להעניק לכם ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי. מה חשוב לשאול את הממליץ? מלבד שביעות רצון מהתוצאה המשפטית, כדאי לקבל מידע אודות הזמינות של עורך הדין, האם הוא מתנהל בשקיפות וכדומה. 

 

חיפוש ברשת

ככל ולא מצאתם המלצה מתאימה לעורך דין עבורכם, הצעד הבא שלכם הוא חיפוש עורך דין ברשת. כאן יש למעשה שתי אפשרויות שונות: האחת, היא לערוך חיפוש כללי במנוע החיפוש של עורך דין בתחום בו אתם זקוקים, למשל דיני נזיקין או דיני משפחה. אז תקבלו עמודים רבים של תוצאות לחיפוש, כאשר מטבע הדברים באופן כזה, קשה מאוד לבחור אל איזה עורך דין לפנות ותהיה זו למעשה בחירה רנדומלית.

עורך דין מומלץ

האפשרות השנייה היא חיפוש באינדקס מקצועי של עורכי דין מומלצים שהנו חיפוש ממוקד ויעיל יותר. באינדקס תוכלו למצוא חלוקה מסודרת של התחומים המשפטיים השונים וכן תוכלו לקרוא אודות עורכי הדין הרשומים באתר. כמו כן, ישנה אפשרות בחירה וסינון על פי אזור גאוגרפי כך שניתן לאתר עורכי דין באזור מגוריכם, בקרבת מקום העבודה או כל מיקום אחר בו תבחרו. כן, ישנם אינדקסים בהם תוכלו להשאיר את פרטיכם באתר ויחזרו אליכם לצורך התאמה לעורך הדין שאתם צריכים. 

מיהו עורך דין טוב? 

איתרתם מספר עורכי דין פוטנציאלים לייעוץ וייצוג משפטי, כעת עולה השאלה כיצד תדעו מיהו עורך דין טוב, להלן כמה טיפים בעניין זה:

מומחיות: וודאו כי עורך הדין הוא מומחה בסוגיה המשפטית שלכם וכי יש לו ניסיון מוצלח של טיפול בתיקים דומים. לדוגמא: אם ברצונכם לקנות או למכור דירה, אתם צריכים עו”ד המתמחה במקרקעין ומטפל בעסקאות מכר כאלו.

תקשורת טובה: עליכם להרגיש בנוח עם עורך הדין ותוכלו לגלות זאת כבר בפגישת הייעוץ הראשונה: האם נוח לכם לשוחח עמו, האם הוא קשוב אליכם ובעל מזג נעים וכיו”ב.

יחס אישי: אם מדובר במשרד ובו מספר עורכי דין, וודאו מיהו עורך הדין שיטפל בכם. זאת משום שבמקרים רבים, פגישת הייעוץ הראשונה יכולה להיות עם עורך דין מסוים אך הלכה למעשה, עורך דין אחר במשרד ייצג אתכם. 

שכר טרחה הוגן: הצעת שכר הטרחה של עורך הדין צריכה להיות מצד אחד תואמת את הניסיון והוותק שלו ומצד שני גם הוגנת וסבירה.