עורך דין מקרקעין מה זה | עורך דין מקרקעין ונדל”ן מחיר

תחום המקרקעין כולל מגוון של נושאים, ביניהם: רכישה ומכירת דירה, תמ”א 38, מיסוי מקרקעין ועוד. בשל שווין הכלכלי של עסקאות מקרקעין, ישנה חשיבות עליונה לליווי משפטי מקצועי של עורך דין המתמחה בענף משפטי זה. עורך הדין יטפל בכל היבטי העסקה, החל מביצוע בדיקות מקדמיות כאשר הדבר נדרש וניהול המשא ומתן על תנאי העסקה וכלה בעריכת החוזה, טיפול בהיבט המיסוי ורישום הזכויות.

עורך דין מומלץ

 

רכישה ומכירת דירה

עבור מרביתנו, מדובר בעסקאות היקרות ביותר שנבצע לאורך חיינו ולכן, עם ההחלטה לרכוש או למכור דירה חשוב שנשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין אשר ישמור על האינטרס הכלכלי והמשפטי שלנו בהליך זה. כך למשל, בעסקה של קניית דירה יש להוציא נסח טאבו על מנת לוודא את זהות הבעלים וכי אין על הנכס עיקול או שעבוד. דוגמא נוספת, שתי העסקאות כרוכות בתשלום מס מקרקעין משמעותי ועל כן, חלק מהשירות המשפטי שיעניק לנו עורך הדין הוא תכנון מס ובחינה האם אנו זכאים לפטור או הנחה בתשלום המיסוי החל עלינו.

 

תמ”א 38

אתם בעלי דירות ושוקלים להצטרף לתמ”א 38? הנך יזם המעוניין להתקשר בעסקה זו? תמ”א 38 היא עסקת מקרקעין, בעלת פוטנציאל רווח אדיר עבור שני הצדדים, אולם כדי להגשימו, זקוק כל אחד מהצדדים לייצוג משפטי מקצועי של עורך דין מקרקעין המתמחה בפרויקטים של התחדשות עירונית. עבור בעלי הדירות, ידאג עורך הדין לקבלת ההטבות האטרקטיביות ביותר מהיזם, על מנת שערך הדירות יעלה באחוזים משמעותיים ובעלי הדירות יוכלו ליהנות מאיכות חיים טובה יותר. עבור היזם, ידאג עורך הדין למקסום זכויות הבנייה על גג המבנה כך שהיזם, הנושא בכל עלויות הפרויקט, ימקסם את פוטנציאל הרווח.

מיסוי מקרקעין

תשלום מיסים הוא היבט מרכזי וחשוב ביותר בעסקאות מקרקעין, משום שהוא יכול להשפיע מאוד על כדאיות העסקה. כמו כן, תכנון מס נכון יכול לחסוך ללקוח הרבה כסף ועל כן עורך דין מקרקעין מקדיש את הזמן הנדרש לערוך את הבירורים הרלוונטיים לעניין זה כדי לתת ללקוח את השירות הטוב ביותר. כך למשל בעת מכירת דירה, מחויב המוכר במס שבח ולעיתים גם בהיטל השבחה, מדובר במס של 25% מהרווח בגין המכירה ו50% מערך ההשבחה  בהתאמה. על כן, כחלק מהטיפול בעסקה, חייב עורך הדין לבחון היטב האם הלקוח זכאי לפטור ממיסים אלו או לכל הפחות להנחה משמעותית.

עורך דין מקרקעין מומלץ

עורך דין מקרקעין מה זה

עורך דין מקרקעין מחיר

עורך דין מקרקעין האם כדאי לקבל ייעוץ חינם?

עורך דין מקרקעין ירושלים

עורך דין מקרקעין הרצליה

עורך דין מקרקעין בראשון לציון

עורך דין מקרקעין תל אביב

 

בחירת עורך הדין

על מנת לקבל מעטפת משפטית מקצועית ומלאה, עלינו לבחור ראשית כל, בעורך דין המתמחה בתחום המקרקעין ושזהו עיסוקו השוטף והיומיומי. כמו כן, יש לוודא כי הנו מטפל בעסקאות מהסוג הרלוונטי: תמ”א 38, עסקת קומבינציה, מכירה ורכישה של נכסים ועוד.

שנית, אם יש בידינו המלצה על עורך דין מלקוח קודם, למשל בן משפחה או חבר, זה מצוין אך יש לברר עמו כמובן את מידת שביעות הרצון שלו מעורך הדין: זמינות, שקיפות, שכ”ט וטיבה של התוצאה המשפטית כמובן.

בהעדר המלצה רלוונטית, נבחר את עורך הדין ברשת, אז מומלץ לאתר את עורך הדין המתאים באתרי אינדקס מקצועיים המתמחים בעורכי דין ומספקים מידע משפטי עדכני ורלוונטי. שלישית, חשוב מאוד כי נבחר עורך דין מסביר פנים אשר לצד שירות משפטי מעולה יידע גם להעניק יחס אישי וסבלני אלינו כלקוחות.

רביעית, יש לבחור עורך דין אשר שכר הטרחה שהנו מבקש על שירותיו הוגן והנו כמקובל בתחום ומותאם לניסיון ולוותק המקצועי של עורך הדין.