עורך דין רשלנות רפואית | עו”ד רשלנות רפואית

כל אדם אשר נפגע מטיפול רפואי רשלני, זכאי לפיצוי כספי בגין הנזק הפיזי והנפשי שנגרם לו בשל הטיפול. לשם כך, יש לפנות לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית ולהגיש באמצעותו תביעה נזיקית נגד הגורם המתרשל.

מתי טיפול רפואי הוא רשלני?

ההגדרה של רשלנות רפואית היא חריגה של הרופא מסטנדרט הטיפול הסביר, אשר גרמה לנזק פיזי ממשי למטופל. סטנדרט זה מתבסס על הפרוטוקול הרפואי ועל נהלי העבודה שיש לפעול על פיהם בכל סוג של טיפול רפואי. רשלנות רפואית מתרחשת מדי יום והיא יכולה לקרות בכל סוג של טיפול ובכל שלב: בשלב האבחון, בעת ההכנה לטיפול, בטיפול עצמו המתבצע ברשלנות ובשלב המעקב אחר מצב המטופל. יש להדגיש כי לא כל נזק שנגרם למטופל בשל טיפול רפואי ייחשב לרשלנות רפואית. לעניין זה בית המשפט בוחן את נסיבות המקרה ושואל האם רופא סביר אחר היה פועל באופן שונה ומונע את הנזק שנגרם למטופל. לא אחת, מדובר בטעות אנוש או בנזק שלא ניתן היה למנוע ואז תביעת הרשלנות תידחה.

 

חוות דעת מומחה

כאשר מטופל מבקש להגיש תביעת רשלנות רפואית, עליו לצרף חוות דעת של רופא מומחה, אשר תתמוך בטענת הרשלנות. חוות הדעת תכלול התייחסות נרחבת לטיב הטיפול של הרופא, תבהיר מדוע זה חרג מסטנדרט הטיפול הסביר ותבסס את הקשר הסיבתי שבין הנזק ממנו סובל התובע לבין הטיפול הרפואי. כמו כן יעמוד המומחה הרפואי על היקף הנכות שנגרמה למטופל עקב הטיפול הרשלני. הנתבע, יגיש גם הוא חוות דעת מומחה מטעמו, אשר מטרתה מטבע הדברים תהיה לשלול אחריות בגין רשלנות רפואית. במסגרתה, המומחה מטעם הנתבע יסביר מדוע הטיפול שניתן תאם את סטנדרט הטיפול הסביר ולחילופין, כי אם חרג ממנו, אזי זה לא גרם לנזקיו של הנתבע. כלומר, טענה כי לא מתקיים קשר סיבתי בין הטיפול לנזק, אלא זה הנו תוצאה של אירוע אחר בחיי התובע.

דוגמאות לרשלנות רפואית

כאמור מעלה, רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל שלבי הטיפול הרפואי. כך למשל, בשלב האבחון, אז אנו רואים מקרים של העדר אבחון, אבחון שגוי או מאוחר. כל אחד מאלו עלול לגרום למטופל לנזק חמור היות שהוא לא מקבל את הטיפול הנדרש לו.

רשלנות רפואית מתרחשת כמובן גם בשלב הטיפול עצמו, למשל בשל העדר מיומנות של הרופא המבצע את הטיפול. לעיתים, הרשלנות באה לידי ביטוי דווקא בשלב המעקב, אשר אינו מתבצע על פי הסטנדרט המקובל וגורם להעדר אבחון של בעיה המחריפה בשל העדר טיפול.

רשלנות רפואית יכולה לקרות גם בכל סוג של טיפול רפואי החל מטיפולי שיניים וניתוחים פלסטיים וכלה בהיריון ולידה, טיפול במחלות מסכנות חיים כמו סרטן וכיו”ב. ככל שהמצב הרפואי מורכב ורגיש יותר, כך יכולה הרשלנות הרפואית לגרום לנזק חריף יותר, לנכויות קשות ולמרבה הצער גם למוות.

 

עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא ללא ספק סיטואציה מאוד קשה, בפרט כאשר נגרם למטופל נזק חמור בשל הטיפול הרפואי. אולם חשוב לדעת, כי ניתן לקבל פיצוי כספי עבור כל הנזקים שנגרמו בעקבות הטיפול, הפיזיים והנפשיים כאחד.

לשם כך, על הנפגע לפנות לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, אשר יגיש עבורו את התביעה, בצירוף כל האסמכתאות התומכות וייצגו בהליך המשפטי עד לקבלת הפיצוי המקסימאלי עבורו. בבואו של בית המשפט לקבוע את סכום הפיצוי, שוקל הוא בין היתר את טיבה וחומרתה של הרשלנות הרפואית, את היקף הנזקים שנגרמו לתובע בשל הטיפול, את הפגיעה בכושר ההשתכרות שלו, בתוחלת החיים, הפגיעה באורח החיים הכלכלי והאישי שלו, בעוגמת הנפש שנגרמה לו וכיו”ב.

שכר עורכי דין לרשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית במרכז

עורכי דין מובילים ברשלנות רפואית בישראל

כיצד ללמוד להיות עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית שיניים

שכר טרחה עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית בתל אביב

עורך דין רשלנות רפואית בלידה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *