עורך דין פלילי מומלץ | עו”ד פלילי

עורך דין פלילי

עורך דין פלילי מומלץ

אם הואשמת בעבירה, או זומנת לחקירה, חשוב להתייעץ באופן מיידי עם מומחה להתנהלות נכונה מול מערכת המשפט הפלילי, רשויות אכיפת החוק – המשטרה, הפרקליטות ובתי-המשפט. בעולם זה, עורך דין מנוסה הוא קריטי למנוע טעויות שעלולות לסבך אותך,  עו”ד פלילי, ייצג אותך במשא ומתן מול המערכת וינסה להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית עבורך. במקרים רבים נאשמים זכאים לפנות לסניגוריה ציבורית לייצגם ללא עלות, אך אחרים עשויים שלא להיות זכאים כלכלית או יעדיפו להעסיק עו”ד פרטי. במאמר זה נסביר בהמשך מי יכול לקבל ייצוג משפטי בחינם, ומי חייב (או צריך) לשכור סניגור פלילי באופן פרטי. תוכלו למצוא גם מידע על מציאת עורך דין, למה עליכם לצפות מעורך הדין שלכם וכיצד להתנהל מול עורך הדין.

עורך דין העוסק בתחום הפלילי, מעניק ליווי סנגוריה וייצוג משפטי לחשודים ונאשמים בכל שלבי ההליך הפלילי, הגנה פלילית משלב החקירה המשטרתית, להליך השימוע טרם הגשת כתב אישום וייצוג במשפט. תפקידו של עורך דין פלילי הוא למזער עד כמה שניתן את הנזק מההליך הפלילי ובראש ובראשונה לנסות ולמנוע הגשת כתב אישום. עורך דין פלילי מומלץ מבצע פעולות רבות כדי להגן על לקוחותיו בשלבי ההליך הפלילי השונים, אז מה זה עו”ד פלילי ומה עושה עורך דין פלילי?

מה זה עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי הוא עורך דין (סנגור) המתמחה בהגנה על אנשים וחברות המואשמים בפעילות פלילית. חלק מעורכי הדין להגנה פלילית מועסקים באופן פרטי, בעוד שאחרים מועסקים בתחומי השיפוט הפליליים השונים מטעם בתי משפט פליליים לצורך ייצוגם של מעוטי יכולת כלכלית  (סנגוריה ציבורית) ונמנעים משכירת עו”ד פרטי. עורכי דין המייצגים מטעם המדינה נקראים סנגורים ציבוריים.


justice top rated

עורך דין פלילי: עורך דין המתמחה במשפט פלילי בלבד, עורך דין המייצג נאשמים בתיקים פליליים.
מצא/י עורך דין פלילי הטוב ביותר בקרבתך

השתמש/י ב- jus-tice.co.il כדי לשכור עורך דין מקומי להליך פלילי בקרבתך לפי מיקום (GIS) כדי להגן על זכויותיך בכל שלב של עבירה פלילית – ממעצר ועד ערעור לאחר הרשעה.

עורכי דין מומלצים: אתר justice בוחן כל עורך דין טרם הצטרפותו לצוות עורכי הדין המובילים של ג’אסטיס. טרם המלצה על עורך דין, אנו בודקים את התאמתו של עו”ד בדיקה יסודית לפי קריטריונים המותאמים לתחום הפעילות בו הוא נדרש לייצג או לייעץ. חוות דעת: עורך דין מומלץ של justice, נבדק לפי ביקורות והמלצות של לקוחות עבר וקולגות בתחום ההתמחות, הסמכתו וחברותו בלשכת עורכי הדין בישראל ובפורומים בינלאומיים בתחומים הרלוונטיים. תוכלו לקרא ולשלוח חוות דעת על כל עורך דין,  ותק וניסיון, יושר והגינות, הסמכה רשמית, תיקים המתנהלים, הצלחות והישגים, מאמרים מקצועיים, מוניטין, שכר טרחה הוגן והסכמי שכ”ט מסודרים, שקיפות, שרות מהיר, ועוד. (לקריטריונים המלאים קרא אודותינו). עורך דין פלילי המומלץ מטעמנו יטפל בך באחריות מלאה וליווי מקצועי.

זמינות 24/7: עורכי הדין הפליליים של  jus-tice.co.il מיידית בכל שעות היממה 7 ימים בשבוע.

כל תחומי הדין הפלילי
עו”ד פלילי ג’אסטיס ישראל מעניק ללקוחותיו מגוון רחב של שירותים משפטיים מקיף בתחום המשפט הפלילי, תוך סיוע מומחים של jus-tice Israel בתחומי משפט נלווים לרבות: הכנה יסודית לחקירה פלילית, משטרה ופרקליטות- ייעוץ וליווי משפטי במהלך חקירה, ייצוג עו”ד פלילי בהליך המעצר והשחרור, ייצוג בהליך שימוע פלילי, ניהול מו”מ לסגירת תיק פלילי בהסדר, ניהול התקשרות שוטפת עם משטרת ישראל והפרקליטות, עורך דין פלילי לביטול כתב אישום, עיכוב הליכים פליליים, הגשת ערעור פלילי, עו”ד בקשה מחיקת רישום פלילי, יייעוץ יצוג הגשת בקשות חנינה, עבירות צווארון לבן, הונאה, סייבר, שוק ההון. עו”ד פלילי לייצוג בתלונה על הטרדה מינית.

עורך דין מטעמנו: מומחה למשפט פלילי, מייעץ, מייצג ומלווה משפטית חשודים ונאשמים לאורך כל ההליך הפלילי, ייצוג וייעוץ לנאשמים, ייצוג שוטרים, ייצוג במח”ש, ליווי חשודים בחקירה פלילית במשטרה. משרד עורך דין פלילי מומחה בניהול תיקים פליליים חמורים. המשרד עוסק בייעוץ וייצוג בהליכים פליליים החל משלב החשדות וההכנה לחקירה, משפט צבאי, דין משמעתי. עו”ד פלילי מומלץ המתמחה בקשת רחבה של נישות בתחום המשפט הפלילי מין, אלימות, עבירות סמים, צווארון לבן, הונאות, סייבר, עצורי הפגנות, עבירות ביטחוניות.

 


לפניה דחופה / מהירה 24/7:

פניה לעו"ד

סנגור פלילי לייצוג מיידי: צוות עורכי דין Justice Israel jus-Tice.co.il

טלפון חירום במקרה של מעצר פלילי (עיכוב, חקירה במשטרה):

עו”ד מעצרים פעיל בלילה 24/7 0586831777

מה עו”ד פלילי עושה

ליווי בחקירת משטרה

עורך דין פלילי מלווה חשודים במסגרת חקירה משטרתית, כאשר לליווי המשפטי בשלב זה חשיבות רבה מאוד. ראשית משום שעורך הדין מכין את החשוד לחקירה במטרה למנוע הפללה עצמית של החשוד בעבירה. שנית, במקרים רבים, יכול עורך הדין להביא לסגירת תיק החקירה ללא הגשת כתב אישום, למשל, על ידי איתור פגמים בראיות המשטרה, הוכחת אליבי של החשוד בזמן האירוע וכיו”ב. לא פעם, נחקרים מגיעים לחקירה משטרתית ללא ייצוג משפטי מתוך הלך מחשבה כי אם לא ביצעו את המעשה המיוחס להם, חוקרי המשטרה יראו את האמת והם ישוחררו לביתם. אולם המציאות שונה בתכלית היות שמטרתם של החוקרים היא לאתר ראיות הקושרות את החשוד לעבירה וללא ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין פלילי, יכולים החוקרים אף להפיל את החשוד בלשונו ולהביא לכדי הגשת כתב אישום, היכן שניתן היה למנוע זאת.

ייצוג בהליכי מעצר

עורך דין מעצרים

במסגרת ההליך הפלילי, המשטרה והתביעה עושות שימוש רב בכלי המעצר הן לפני הגשת כתב אישום והן לאחריו, טרם הרשעה. זאת למרות כי לא אחת, אין למעשה הצדקה למעצר. משכך, חייב החשוד / הנאשם להיות מיוצג על ידי עורך דין פלילי מעצרים אשר יעשה כל שניתן כדי למנוע את המעצר. ראשית, ניתן לעצור חשוד בעבירה במסגרת מעצר ימים, שהנו מעצר לצרכי חקירה, אז מבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד בטענה כי ללא מעצר, לא תוכל להשלים את פעולות החקירה.

תפקידו של עורך דין פלילי הוא לשכנע את בית המשפט כי התנאים לקיומו של מעצר ימים אינם מתקיימים וכי ניתן להגשים את מטרת המעצר בחלופת מעצר כגון צו הרחקה, הפקדה כספית וכיו”ב. כאשר מוגש כתב אישום, רשאית התביעה לבקש מעצר עד תום ההליכים, סנקציה המהווה פגיעה חמורה ביותר היות שהמשפט הפלילי יכול לארוך זמן רב. עורך דין פלילי המייצג את הנאשם יפעל לדחיית בקשת התביעה בעניין זה ולהביא לשחרור הנאשם לביתו לתקופת המשפט.

ייצוג במשפט הפלילי

חלק מרכזי מעבודתו של עורך דין פלילי הוא ייצוג נאשמים כאשר מוגש נגדם כתב אישום, לרבות בהליך השימוע. במה דברים אמורים? בחלק מן העבירות, מחויבת התביעה לערוך הליך שימוע טרם העמדה לדין, במסגרתו מתאפשר לנאשם להציג נימוקים מדוע יש להימנע מהגשת כתב אישום נגדו. עורך הדין מייצג את הנאשם בהליך זה ועל פי נסיבות המקרה, יטען את הטיעונים המתאימים: חומרת העבירה ונסיבותיה, גילו של הנאשם, קיומו או העדרו של עבר קודם וכיו”ב.

היה ומוגש כתב אישום, מטרתו של עורך דין פלילי היא למזער עד כמה שניתן את הנזק מן ההליך המשפטי ולרוב יהיה זה באמצעות ניהול ומשא ומתן עם התביעה על הסדר טיעון, במסגרתו יודעה הנאשם בעבירה פחותה ויקבל ענישה מקלה יותר מזו אשר הייתה נגזרת עליו בעת הרשעה. למותר לציין כי חתירה להסדר טיעון רלוונטית כאשר אין לדעתו של עורך הדין סיכוי ממשי לזיכוי מן העבירה בבית המשפט.

זכות אדם עצור להיפגש עם עורך דין

הזכות להיות מיוצג: אחת מן הזכויות החשובות בדין הפלילי היא לאפשר לעצור / חשוד בעבירה פלילית את הזכות להיפגש עם עורך דין ולהיוועץ בו. זכות זאת מוסדרת בסעיף 34 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), תשנ”ו-1996. אם מונה לך עורך דין פלילי, על ידי קרוב משפחה בזמן שהיית עצור, עורך הדין יכול לדרוש להיפגש עמך במקום המעצר באופן מידי, האחראי על החקירה מחויב לאפשר זאת ללא דיחוי. גם אם לא מונה לך בזמן מעצר עורך דין, זכותך לבקש זאת, ולסרב לענות על שאלות עד לקבלת ייעוץ, החוק קובע חובה לאפשר מפגש עם עורך דין פלילי לצורך ייעוץ משפטי. הפגישה צריכה להתקיים בתנאים המאפשרים שיחה ביחידות ושמירה על סודיות.
באופן חריג: רק הקצין הממונה (בדרגת רב פקד ומעלה) יכול לדחות פגישה עם עו”ד בהחלטה מנומקת בכתב עד 48 שעות, ולתקופות של 10 ימים בעבירות ביטחון.

חיסיון מפני הפללה עצמית
אחד העקרונות החשובים בדין הפלילי היא הזכות של חשודים ונאשמים לא למסור מידע שעלול להוביל להפללתם בעבירה. החיסיון מפני הפללה עצמית הוא עיקרון משפטי הקיים בשיטות משפט רבות המטילות את האחריות על הוכחת היסודות לאישום פלילי על הרשות המבצעת על ידי ביצוע פעולות חקירה והשגת ראיות. על פי עקרון חסיון מפני הפללה עצמית  אדם רשאי להימנע ממסירת מידע (מלבד פרטים מזהים) לשוטר, חוקר או במהלך עדות בבית משפט או בפני כל רשות חוקרת, מתוך הבנה כי כל מה שיאמר עלול לשמש כראיה כנגדו עורכי דין פליליים בדרך כלל ייעצו לאדם אותו הם מייצגים לא למסור כל מידע הקשור לביצוע עבירה טרם היוועצות עימם מתוך הבנה שאמירה שגויה, או מסירת מידע שאינה מדויקת, עשויה לגרום לביסוס האשמות מצד הרשויות  ולהוביל לפעולות חקירה שיפגעו בחשוד או נאשם.

חוק זכות השתיקה

הזכות להימנע מהפללה עצמית מוסדרת בחקיקה בישראל בסעיף 47 לפקודת הראיות.

 • זכות השתיקה: אדם אינו חייב למסור ראיה אם הוא חושש כי יש בה מסירת מידע שעשוי לשמש כנגדו בעבירה שהוא מואשם בה או שהוא עשוי להיות מואשם בה בעתיד.
 • אם בית המשפט חייב אדם למסור ראיה למרות שביקש לא הימנע ממסירתה מחשש להפללה עצמית, הראיה לא תשמש כנגדו במשפט שבו הוא מואשם אלא אם הסכים לכך.
 • נאשם שהוא עד סניגוריה המעיד במשפטו, סעיף 47 לפקודת הראיות לא יחול עליו לגבי העבירה שהוא מואשם בה באותו משפט.

חסיון עורך דין פלילי ולקוח

עדות עורך דין: האם עורך דין יכול להעיד כנגד לקוח?

לפי סעיף 48 לפקודת הראיות עורך הדין אינו חייב חייב למסור כראיה, דברים שנאמרו או ומסמכים שהוחלפו בינו לבין לקוחו או לבין אדם אחר שפעל מטעם הלקוח. החיסיון הוא על דברים ומסמכים שיש להם קשר עניני לשירות המקצועי שעורך הדין נתן ללקוח.

חסיון עובד של עורך הדין: עובד במשרד עו”ד פלילי (גם אם אינו עורך דין) אשר במהלך עבודתו עם עורך הדין שמע דברים, ראה דברים, או מסמכים  שנמסרו תוך כדי עבודת עורך הדין עם הלקוח, חל עליו חסיון עורך הדין לקוח גם כן.

מה קורה אם עורך הדין חדל לעבוד במקצוע ואינו עורך דין רשום בלשכת עורכי הדין, או אם העובד חדל לעבוד עם עורך הדין (או העובד חדל להיות עורך דין) ? במקרה זה עדיין יחול חסיון עורך דין לקוח, ולא ניתן לחייב את עורך הדין או מי מטעמו למסור כל ראיה שהוחלפה במסגרת השירות המקצועי שניתן ללקוח.

מתי החסיון לא חל?

 • ויתור על חסיון: זכות חסיון עו”ד לקוח היא זכות המוקנית ללקוח, הלקוח רשאי לוותר על החיסיון. חסיון עו”ד לקוח חל גם לאחר מותו של הלקוח.
 • מניעת עבירה: אם הלקוח מספר לעו”ד פלילי כי הוא מתעתד לבצע עבירה פלילית, על עורך הדין חלה חובה לדווח לרשויות וחסיון עו”ד לקוח לא חל במקרה זה.(אם העבירה בוצעה, החסיון לא חל). לפי סעיף 262 לחוק העונשין כל אדם היודע על פשע עתידי חייב לנקוט באמצעים סבירים למניעתו.
 • עורך הדין שותף לעבירה: חסיון עורך דין לקוח אינו חל אם עורך הדין עצמו מעורב בעבירה פלילית עם לקוחו.
 • פרטים על עצם ההתקשרות בין עורך הדין והלקוח: ניתן לחייב את עורך הדין למסור ראיות ולהעיד על ההתקשרות המקצועית עם הלקוח: מתי נפגש עם לקוחו, שכר טרחה ופרטי הנהלת חשבונות, פרטים על הפניה עצמה לעורך הדין וזהות הפונה.

עורך דין פלילי ייעוץ
ייעוץ עו”ד פלילי מיידי יכול למנוע טעויות שקשה לתקן. אם נקלעת למעצר או זומנת לחקירה, ישנן פעולות שצריך לעשות מייד כדי למנוע פגיעה בזכויותיך.

עורכי דין פליליים תיאור משרה: מה תפקידו של עורך דין פלילי?

עורכי דין פליליים, הידועים גם כסנגורים, פועלים להגנה על אנשים, ארגונים וגופים שהואשמו בעבירה. עורכי דין פליליים מטפלים במגוון רחב של תיקים פליליים, החל מפשעי אלימות במשפחה, פשעי מין, פשעי אלימות, תקיפה, רצח, איומים, ופשעי סמים ועד נהיגה בהשפעת סמים/אלכוהול, גניבה, מעילה והונאה ועוד.

סוגי עורכי דין פליליים

שני סוגים של עורכי דין מועסקים בתחום המשפט הפלילי: תובעים– עורכי דין האחראים על העמדה לדין, בדרך כלל התובעים מעורבים בתיק פלילי רק לאחר שאותר חשוד ויש להגיש אישומים, אז הם.מייצגים את המדינה בהליכים משפטיים נגד הנאשמים וסניגורים– המייצגים את הנאשמים בבית המשפט.

תוֹבֵעַ – התובע (באנגלית: prosecutor) או קטגור (מקור המילה ביוונית עתיקה קטגורוס – ‘מי שמאשים’), הוא פקיד ממשלתי האחראי על הבאת נאשמים בתיקים פליליים לדין בשם המדינה. תובע הוא נציג משפטי של התביעה במדינות עם מערכת “המשפט המקובל” (באנגלית: Common law), או המערכת האינקוויזיטורית עם “המשפט האזרחי” (באנגלית: Civil Law). התביעה היא הצד המשפטי האחראי על הצגת התיק במשפט פלילי נגד אדם שהואשם בעבירה על החוק. למרות שהאחריות משתנה מתחום שיפוט אחד למשנהו, תובעים רבים אחראים על כל שלבי ההליך הפלילי, מחקירת המשטרה דרך משפט ומעבר לכל רמות הערעור.

בישראל נהוגה שיטת משפט עצמאית, המושפעת מן “המשפט המקובל” בה יכול התובע להיות עורך דין, איש פרקליטות המדינה, או תובע משטרתי מיחידת התביעות של משטרת ישראל. “הפרקליטות” כפופה למשרד המשפטים ומייצגת את מדינת ישראל על כל רשויותיה בערכאות המשפטיות השונות. התובע המשטרתי שייך ליחידת התביעות של משטרת ישראל האמונה על אכיפת החוק בישראל. יחידות התביעה של המשטרה מאוגדות תחת “חטיבת התביעות”, שהיא חטיבה ביצועית הכפופה למפכ”ל המשטרה.

האם תובע חייב להיות עובד מדינה? התשובה לכך היא לא, תובע יכול שיהיה עו”ד פרטי שקיבל הסמכה מהיועץ המשפטי לממשלה (כיום: עו”ד אביחי מנדלבליט) העומד בראש המערכת המשפטית של הרשות המבצעת והעמדה לדין הציבורי של המדינה. לדוגמא: בהגשת כתבי אישום, (כתב אישום הוא המסמך הפותח את ההליך הפלילי ומוגש על ידי המדינה – המאשימה) בתחומים של איכות הסביבה, רישוי עסקים או תכנון ובניה. בתחומים אלו מוגשים כתבי האישום על ידי רשויות מקומיות או משרדים ממשלתיים.

האם תובע יכול להיות אדם פרטי? לפי סעיף 68 לחוק סדר הדין הפלילי מאפשר לכל אדם להגיש קובלנה פלילית בגין רשימה סגורה של עבירות (כגון: לשון הרע,  פגיעה בפרטיות וכד’). בקובלנה פלילית (או קובלנה פלילית פרטית), בניגוד לאישום פלילי רגיל, המדינה אינה המאשימה, הקובלנה הפלילית שונה מתביעה אזרחית בכך שאינה מעניקה לקובל סעדי פיצויים כספיים.   מטרת הקובלנה היא להעמיד את הנאשם לדין, ולהביא להענשתו על פי הדין הפלילי. במידה והתביעה לא הודיעה על רצונה להחליף את הקובל תוך 15 יום, הקובל שהוא אדם פרטי (ויכול להיות מיוצד על ידי עו”ד פרטי) יתפקד כתובע מטעם המדינה לכל דבר ועניין.

סנגור

סנגור פלילי הוא עורך דין  המתמחה בהגנה של יחידים וחברות מואשמים בפעילות פלילית . חלק מעורכי הדין להגנה פלילית נשכרים באופן פרטי, בעוד שאחרים מועסקים בתחומי השיפוט השונים על ידי בתי משפט פליליים לצורך ייצוג של אנשים חסרי יכולת כלכלית; האחרונים נקראים בדרך כלל סניגורים ציבוריים.

ייצוג עורך דין פלילי בחינם (לחסרי יכולת כלכלית)

סנגוריה ציבורית.

עורך דין פלילי בתל אביב
אנו ממליצים על משרד עורכי הדין הפלילי בתל אביב מספק ייצוג מעשי, עקבי, איכותי ומיומן בכל ענייני עבירה ופשע, כולל נהיגה בהשפעה, עבירות סמים, עבירות גניבה, צווי מניעה, ועבירות חמורות ואלימות.

עבור עו”ד פלילי מומלץ בתל-אביב, הגנה על הנאשמים היא דרך אצילית להגן על יישום משפט צדק במערכת המשפט הפלילי בישראל  ולשמור על משמעותה וערכה של חזקת החפות של נאשם. מסיבה זו, עורך הדין הפלילי מגייס את ליבו ונשמתו לכל מקרה, ונלחם ללא לאות על כל לקוח שלו, לא משנה כמה האישומים חמורים או דורשים את זמן ומשאבים למיצוי תהליך פלילי צודק. חדור רוח זו, עו”ד פלילי מומלץ לומד בקפידה כל מקרה ומקרה, ובוחן ראיות וטיעונים מקלים בכל הגנה אפשרית.

האסטרטגיה של עורך הדין הפלילי – כזו שהובילה באופן קבוע להחלטות חיוביות – היא לחנך את התובע לגבי הניואנסים והמורכבות הכרוכים בתיק, כמו גם על כל חולשות כלשהן בחשבון התביעה. עורך הדין הפלילי דוחפת אז ללא הפסקה לתוצאה הכי צודקת והכי מתאימה לצרכי הלקוח שלה לאור הנסיבות.

מה הופך את עורך דין פלילי בתל אביב לסנגור הפלילי האידיאלי עבורך בכל שלבי התביעה הפלילית, ולא משנה היכן המקרה שלך נמצא בתהליך
העסקת סניגור פלילי נכון היא ההחלטה החשובה ביותר שתוכלו לקבל בנוגע למקרה שלכם. החלטה זו יכולה להיות ההבדל בין עונש דרקוני לעומת עונש מופחת, תוצאה מהירה לעומת מאמץ נגרר וחסר תועלת, או פסק דין אשם לעומת אשם. להלן כמה סיבות מדוע עורך הדין הפלילי הוא עורך הדין האידיאלי עבורך, לא משנה היכן התיק שלך נמצא בתהליך: בתהליך חיפוש עו”ד פלילי בת”א להלן המלצות לבחירה נכונה:

1. עורך דין פלילי בתל אביב מנהל משא ומתן תכליתי להשגת מטרות הלקוח.

2. עו”ד פלילי בת”א הוא עורך דין מומחה לדין הפלילי וחוק העונשין.

3. עורך דין פלילי בתל אביב מומלץ מוערך על ידי שופטים ותובעים

4. עורך דין פלילי בתל אביב לומד ומבין את המקרה שלך, לא משנה מה טיבם וחומרתם של האישומים נגדך

5. עו”ד פלילי מומלץ בת”א יתאים את הגנתו לצרכים ולנסיבות הספציפיות בעניינך.

6. עורך דין פלילי בתל אביב מכין את קו ההגנה (אסטרטגיית הגנה פלילית) שלך בצורה שיטתית וביסודיות, ולא משאיר שום דבר ליד המקרה.

7. עו”ד פלילי בת”א לוקח שליטה מלאה בעל הכרוך בתיק- והאישומים הפליליים, התנהלות תקשורתית בכל שלב בתהליך הפלילי

8. עורך דין פלילי בתל אביב חייב לטפל באופן אישי בתיק שלך ומספק ייצוג מעשי בכל עת, זמינות 24/7 נדרשת.

9. עורך דין פלילי בתל אביב נגיש לך בכל עת, מעדכן אותך בכל עת וותומך בך במהלך התהליך הפלילי.

10. עורך דין פלילי מומלץ בתל אביב מציע ייצוג איכותי ומשתלם.

שלבי התביעה הפלילית
ככלל, תביעה פלילית מורכבת משלושה שלבים עיקריים: מעצר, קביעת משפט, ודיון.

המעצר
תיק פלילי מתחיל בדרך כלל במעצר, כאשר רשויות החוק, על בסיס מידע שהגיעו לידיהם, מהוות סיבה אפשרית להאמין כי בוצע פשע וכי האדם החשוד ביצע את הפשע הספציפי. התיקון הרביעי לחוקת ארצות הברית מחייב כי המשטרה אינה יכולה לבצע מעצר אלא אם כן יש לה סיבה סבירה להאמין כי האדם …

בעת ביצוע התביעה, מודיע הנאשם על ידי שופט על האישומים הפליליים שהוגשו נגדו, וניתנת לו האפשרות להודות באשמה או בחוסר אשמה באישומים אלה. אלא אם כן הסניגור והפרקליטות כבר הגיעו להסדר טיעון, הנאשם נכנס לתביעת אי אשמה בהליך. לאחר מכן השופט קובע אם יש לשחרר את הנאשם מתוך הכרת עצמו, הו …

שְׁפִיטָה
לאחר שהנאשם נכנס לתביעת אי אשמה, המקרה ממשיך לשלב השיפוט. בשלב זה הסנגור משיג מהתביעה את כל הגילוי, או מידע שנאסף על ידי רשויות החוק, הקשורים לאישומים. בשלב השיפוט התיק נפתר במסגרת הסדר טיעון או ממשיך להתדיינות נוספת. אם הנאשם מואשם בעבירה, יש לו או היא את הזכות …

תחומי אחריות וחובות של עורכי דין פליליים

עורכי דין פליליים מייצגים נאשמים העומדים בפני אישומים פליליים בבתי משפט פליליים, בתי משפט צבאיים, ועדות שחרורים ועוד. היקף הפרקטיקה של עו”ד פלילי כוללת דיונים של שחרור ממעצר, קביעת ערבות, הסדרי טיעון, ניהול משפט פלילי, דיוני ביטול מאסר (שחרור על תנאי או מאסר על תנאי), ערעורים וסעדים לאחר הרשעה.

תחום המשפט הפלילי

המשפט הפלילי הוא ענף חשוב בעולם המשפטי, שמטרתו יצירת סדר נורמטיבי בחברה על ידי הגדרת התנהגויות לא רצויות הפוגעות בחברה  כבלתי-חוקיות וברות ענישה. סדר זה נעשה על ידי הגדרת  כללים ברורים מה מותר לעשות ומה אסור. הפרת כללים שנקבעו כאיסור פלילי יובילו להאשמת אדם בביצוע עבירה פלילית. אדם המואשם בביצוע עבירה פלילית עשוי לעמוד לדין, ולאחר שתוכח אשמתו ייענש בהתאם לעונשים הקבועים בחוק.

עו”ד והדיון פלילי
הליכי הדיון הפלילי בישראל מתחלקים לכמה חלקים עיקריים, בהם תפקידו של עורך הדין חשוב והכרחי:

 • הליכים המתקיימים מול רשויות החקירה והתביעה: תלונה – הגשת תלונה, אירועי משטרה הנרשמים ביומן התחנה, קבלת תלונה, טיפול בתלונה ובתיק חקירה, טיפול בתלונה, ייצוג וייעוץ בחקירה, העמדה לדין, שימוע).
 • ייצוג וייעוץ בנושא סמכויות אכיפה (מעצר, חיפוש, הסגרה).
 • ייצוג וייעוץ בהליכי המשפט (הקראה, טענות מקדמיות, הוכחות, סיכומים, טיעונים לעונש).
 • ערעור על החלטות ופסקי דין (הגשת ערעור, משפט חוזר, דיון נוסף).

עורך דין פלילי

כמה עולה לשכור עו”ד פלילי?

בממוצע, עורך דין פלילי עולה כ- 1,000 ש”ח  לשעה, אך המחיר יכול להשתנות מאוד בהתאם למקרה שלכם. יש לקוחות שמשלמים מתחת למחיר הממוצע לשעה, ואחרים משלמים יותר.  המחיר הכולל לייצוג עורך דין פלילי יכול להיות תלוי במספר גורמים, כולל סוג האישומים הפליליים (חומרת העבירה, מורכבות תיק החקירה) שהובאו נגדך, חשוב להבין כיצד סניגורים קובעים את מבנה שכר הטרחה שלהם ומה העלויות המשפטיות שלך עשויות לכלול. מחירון עו”ד פלילי ניתן למצוא ב-כללי לשכת עורכי הדין (התעריף המינימלי המומלץ), תש”ס-2000.

כמה עולה ייצוג עורך דין פלילי? | מחירון מומלץ 2021

כך לדוגמא לפי המחירון המומלץ:

ייצוג עורך דין בעניינים פליליים:

מחיר ייצוג עורך דין במשפט פלילי: 3,191 ש”ח

ערעורים פליליים

עבור הגשת ערעור על ידי עו”ד פלילי: ערעור על פסק דין-    1,678 ש”ח.

שכר טרחה של עו”ד פלילי להגשת ערעור על גזר הדין בלבד- 1,029 ש”ח.

אם יש צורך בישיבה נוספת למשפט, לערעור על פסק דין או גזר דין- המחיר המומלץ:  828 ש”ח.

מחיר ייצוג עורך דין פלילי עבור ערעור פלילי בבית המשפט העליון

שכ”ט מומלץ על ערעור על פסק הדין שניתן בבית משפט מחוזי בבית המשפט העליון:  7,140 ש”ח.

ערעור לבית המשפט העליון על גזר הדין בלבד:  3,571 ש”ח

הגשת בקשה לבית המשפט העליון: 3,571 ש”ח (לא כולל בקשה לרשות ערעור אשר הופכת לשמיעת הערעור)

עלות בקשה לרשות ערעור אשר הופכת לשמיעת הערעור או ישיבה נוספת על ערעור פס”ד או גז”ד:  1,408 ש”ח

מחיר ייצוג עו”ד פלילי בבג”צ: בבית המשפט הגבוה לצדק

הגשת בקשה בעניין צו שחרור לפי סעיף 15(ד)(1) לחוק-יסוד: השפיטה 3,571 ש”ח.

עלות הגשת בקשה בכל עניין אחר בבג”צ 10,179 ש”ח.

מחירים אלו מומלצים בלבד ואין עורך הדין מחויב לגבות שכ”ט לפיהם.

  • עורך דין פלילי אינו רשאי להתנות או לתמחר שכ”ט בהתאם לתוצאות המשפט.

לסיכום: אחת השאלות הראשונות ששואלים עורך דין לפני ששוכרים את שרותיו היא: “כמה זה יעלה?” בסקירה הבאנו התייחסות למחירים המומלצים (על פי כללי לשכת עורכי הדין) אשר גובים עורכי דין פליליים עבור שירותיהם,  המחירים משתנים בהתאם לגורמים כגון: מורכבות המשפט פלילי שעורך הדין ינהל- המורכבות האפשרית של המקרה. מרבית עורכי הדין גובים יותר עבירות חמורות מאשר עבירות קלות, מכיוון שעבריינים של פשיעה חמורה נושאים עונשים גדולים יותר, ולרוב עורכי הדין נדרשים ליותר הופעות בבית המשפט, דורשים הכנה רבה יותר וכו ‘.

הניסיון של עורך הדין: באופן כללי, עורכי דין פחות מנוסים גובים שכר טרחה נמוך יותר מעמיתיהם המנוסים יותר. אך מומלץ להיזהר כאשר נתקלים בתעריף שעות נמוך במיוחד שעלול להטעות. זכרו כי עורך דין מנוסה בעל תעריף שעות גבוה יכול לפתור תיק בצורה מהירה ובתוצאות טובות יותר מאשר עו”ד פלילי מתחיל בעל תעריף שעות נמוך בהרבה, ולכן שכירת שרותיו של עורך הדין המנוסה דווקא יהיה זול יותר לטווח הארוך. גֵאוֹגרַפיָה: ככל שמיקומך רחוק מעורך הדין, ההוצאות הכלליות של ניהול תיק עולות ויש לקחת זאת בחשבון.

תפקידי עו”ד פלילי

עורך דין פלילי ממלא תפקידים חשובים רבים במהלך תיק פלילי. הוא אחראי להגנה על אדם שהואשם בעבירה, ומדבר בשמו.

חלק מתפקידיו של עורך דין פלילי:

 • חקירת האישומים מול גופי האכיפה, איסוף ותיעוד ראיות, עדים.
 • חקירת פסיקה, חוקים, סדרי הדין, יסודות העבירה ופרוצדורה.
 • בניית טיעוני הגנה, ופיתוח אסטרטגיית הגנה.
 • משא ומתן עם הפרקליטות על טיעון לדיני אישום פחותים.
 • ניסוח, הגשה וטיעון בקשות וסעדים כגון בקשות לשחרור ממעצר, קיצור מאסר וחנינה.
 • ניסוח, הגשת טענות וטיעונים.

אחריות יומיומית של עורך דין פלילי
סדר יום של להיות עורך דין בתחום הפלילי כולל:

יצירת קשר עם לקוחות באמצעות דוא”ל, שיחות טלפון, שיחות וידאו (בתקופת הקורונה) או פגישות אישיות.
קריאת מסמכי תיק, ראיות וחוקים (חוקים).
רישום הערות מה יועיל לניהול ההגנה בתיק.
גיבוש אסטרטגיה להגנת הלקוח.
אמנם פעילויות אלו עשויות להיראות משעממות, אך הן מהוות את אבני הבניין החיוניות לטיעוני הגנה חזקים.

עורכי דין פליליים מבלים לעיתים חודשים בהכנות לתיק. ההכנה יכולה לקחת הרבה יותר זמן מלהיות בפועל באולם בית המשפט. בדרך זו, כאשר התיק מתברר בבית משפט, עורך הדין מוכן לכל התפתחות ואין הפתעות בתיק.

מיומנויות וכישורים נדרשים לעורכי דין פליליים
עורכי דין פליליים מובילים נדרשים למגוון כישורים ויכולות כדי להצליח בתפקידם, כולל:

 • כישורי כתיבה ודיבור: כישורי הסברה מצוינים בעל פה ובכתב במטרה לייצג את האינטרסים של הלקוח בפני גופי אכיפה, שופט או וועדות.
 • כישורי מחקר וחקירה: כישורי חקירה ומחקר משפטי חשובים עבור בניית תיק הלקוח ובביסוס הגנה חזקה.
 • מיומנויות יצירתיות ואנליטיות: חשיבה יצירתית חזקה ומיומנויות אנליטיות לפיתוח אסטרטגיה משפטית, ניתוח פסיקה והתדיינות בתיקים מורכבים.
 • ידע וניסיון משפטי: הבנה מעמיקה של כללי המשחק, הגדרות העבירה והעונשים, הליכי משפט, דיני ראיות, הכרת השופטים היושבים בדין כדי לתמרן במערכת המשפט הפלילי ביעילות ובמיומנות.
 • כישורים בינאישיים: כישורי יחסי אנוש מצוינים נחוצים לבניית מערכת יחסים חזקה בין לקוח לעורך דין. נאשמים פליליים הם לעתים טיפוסים לא קלים אשר עוברים עורכי דין רבים לפני שמוצאים עו”ד שעמו הם מתקשרים. לפיכך, היכולת להשיג לקוחות ולשמור עליהם חיונית להצלחת עו”ד פלילי.
 • מהירות תגובה וזמינות ללקוח: עורך דין פלילי מומלץ, הוא עורך דין אשר מצד אחד הוא בעל ניסיון רב והבנה מעמיקה של המערכת והלקוח ומצד שני בעל יכולת חשיבה מהירה, המאפשרת לו להגיב בצורה הטובה ביותר לאינטרסים של הלקוח מול רשויות האכיפה והשפיטה. עורך דין בתחום הפלילי צריך להיות זמין ללקוחות באופן מיידי, לפעמים בזמינות של 24/7, להגיב למעצר של לקוח או לבקרו בתא המעצר או בית הכלא.

מה לצפות מעורך דין פלילי?

היעדים של עו”ד פלילי מומלץ הם להרחיק אותך מכלא ולהימנע מהרשעות. התפקיד של עורך הדין הוא להסביר את החוק החל במקרה שלך, לפרט את כל האפשרויות שלך, לענות על כל השאלות שלך, לתת לך את העצה הטובה ביותר ולעשות את מה שאתה אומר לו.

אתה כלקוח מקבל את כל ההחלטות החשובות במקרה שלך. האסטרטגיה של עו”ד מומלץ היא בדרך כלל ובהתאם לנסיבות, לא להודות באשמה, להתכונן באופן יסודי למשפט ולהכריח את התובעים להוכיח את יסודות העבירה. הסדר טיעון הוא המוצא האחרון של עורך דין טוב.

כמה מרוויח עו”ד פלילי

מהי המשכורת הממוצעת של עורך דין פלילי? לכך אין תשובה אחת נכונה, זאת מכיוון שמשכורות עורכי דין פליליים משתנות, תלויות בגודל ובהיקף העבודה, בקהל הלקוחות שהמשרד משרת ובמיקום הגיאוגרפי של המשרד. משכורות סנגור ציבורי ומשכורות ללא כוונת רווח הן צנועות יחסית לתחום עריכת הדין, עו”ד פלילי שעובד בהיקף פעילות גבוהה בסנגוריה הציבורית מרוויח כ- 400-500 אלף שקל בשנה. עורכי דין פליליים המועסקים במשרדי עורכי דין מרוויחים בדרך כלל את המשכורות הגבוהות ביותר. עורכי דין פליליים מנוסים ומפורסמים יכולים להרוויח גם סכומים בני שש ספרות, עורך דין פלילי “תותח” יכול להרוויח מיליון ש”ח לתיק. עורכי הדין הפליליים בעלי השכר הגבוה ביותר הם לעתים קרובות אלה המייצגים נאשמים עשירים, בתחום הצווארון הלבן, פוליטיקאים המואשמים בשחיתות וארגוני פשע .

מחירון עו”ד פלילי מטעם הסניגוריה: שכר טרחה לסניגורים ציבוריים

עורך דין שהורשע בפלילים

דיווח על הרשעתו של עורך דין ללשכת עורכי הדין
סעיף 75 לחוק לשכת עורכי הדין קובע:
“עורך דין שהורשע בבית משפט או בבית דין צבאי בפסק סופי בשל עבירה פלילית, רשאי בית דין משמעתי מחוזי, על פי בקשת קובל, להטיל עליו אחד הענשים האמורים בסעיף 68, אם מצא שבנסיבות הענין היה בעבירה משום קלון.”

בית דין משמעתי מחוזי רשאי להשעות עורך דין שהורשע בבית משפט או בבית דין צבאי בשל עבירה פלילית, על פי בקשת קובל ואם מצא שבנסיבות הענין היה בעבירה משום קלון, הרשעה בפלילים יכולה אפוא להוביל לפתיחה בהליכים משמעתיים נגד עורך דין ולהשעותו זמנית מלעסוק במקצועו עד להכרעה סופית בבקשה שתוגש.

עורכי דין פליליים ידועים ומפורסמים

מי עורך הדין הפלילי הכי טוב בארץ? עורכי דין מפורסמים בתחום הפלילי, שמייצגים ידוענים ופוליטיקאים. בוודאי שמעתם את שמותיהם בתקשורת-

עורך דין פלילי ששי גז: על פי ויקיפדיה עו”ד ששי גז מכונה “ששי זיכויים” לאחר  שזכה ב-12 זיכויים פליליים ברצף, ידוענים ומקרים ידועים כגון:  ריקי גל  חנן גולדבלט, יצחק אברג’יל, גדי סבן, אלי פלח, שוקי בסו, משה בן-איבגי – רצח דרק רוט ועוד.

עו”ד עמית חדד המייצג את ראש הממשלה נתניהו בתיקים 4000

עורך דין פלילי ציון אמיר.

ראש לשכת עורכי הדין, עו”ד אבי חימי נחשב לעורך דין פלילי בכיר.

מה צריך לדעת כדי  לבחור עו”ד פלילי שיתאים לצרכים שלך,   עורך דין פלילי ותיק אינו תמיד עו”ד פלילי טוב אך ותק משחק תפקיד נכבד ביכוליתיו  של עו”ד פלילי.

justice במדריך שנכתב על ידי סנגור מומחה במשפט הפלילי בישראל, מה לעשות כדי למצוא עו”ד פלילי מתאים למקרה שלך.

כיצד בוחרים עורך דין פלילי

עומדים בפני חקירה פלילית או כתב אישום? עליכם לבחור בקפידה רבה את עורך הדין…

רשימה חלקית של התמחויות של עורכי דין פליליים:

אונס; אלימות במשפחה; גרימת מוות ברשלנות; הונאה ומרמה; הטרדה מינית; הלבנת הון; הסגרה; ועדת שחרורים; חנינה; חקירה משטרתית; ייצוג קטינים; כתב אישום; מעצר עד תום הליכים; מעשה מגונה; עורך דין פלילי מתמחה חקירה במשטרה; משפט צבאי פלילי; נפגעי עבירה; סמים; עבירות מין; עבירות מס; עבירות סייבר; עבירות סמים; צווארון לבן; רישוי נשק.

מחיקת רישום פלילי

אנשים רבים הנם בעלי רישום פלילי והדבר עומד להם כמכשול מקצועי וחברתי. אולם, חשוב…

 

מעצר ימים

מעצר ימים הוא מעצר טרם הגשת כתב אישום ומטרתו היא לאפשר למשטרה לנהל חקירה…

 

מעצר עד תום ההליכים

מעצר עד תום ההליכים

כאשר מוגש כנגד אדם כתב אישום בגין עבירה פלילית, רשאים התובע/ת לבקש את מעצרו…

 

פרטי: סחר בסמים

פקודת הסמים המסוכנים קובעת כי אדם לא יסחר בסם מסוכן, לא ייצא או ייבא…

פלילי: טפסים להורדה

טפסים לעורכי דין פליליים

⇐טופס בקשה בהליך פלילי להורדה ⇐טופס ערעור פלילי להורדה

 • טופס בקשה בהליך פלילי ותעבורה להורדהטופס הודעת ערעור פלילי להורדה

שאלות ותשובות | עו”ד פלילי

מה עושה עורך דין פלילי?

עורכי דין בתחום הפלילי לעיתים קרובות מעורבים בתיקים כבר בשלב מוקדם. הם מצויים בקשר עם לקוחות בכדי לקבל הוראות ובקשות. הם מתייצבים בבית המשפט בהתאם להליכים ולעתים קרובות הם צריכים להיות “בכוננות”, מכיוון שאנשים נעצרים לא פעם ללא התרעה ובשעות לא סטנדרטיות.

כיצד לבחור עורך דין פלילי מומלץ להגנה משפטית?

בבחירת הייצוג המשפטי שלך, עליך לשקול אם יש לעורך הדין מומחיות בתחום הפלילי בו את/ה זקוק/ה לייצוג. ההגנה הפלילית היא תחום רחב, ולכן חשוב למצוא עורך דין בעל ניסיון בתחום בו נדרשת הגנה פלילית.

מדוע עלות ייצוג פלילי כל כך גבוהה?

בדרך כלל עורכי דין גובים שכר טרחה בתעריף שעתי המשקף את ניסיונו של עורך הדין והוותק שלו בתחום הפלילי. עבודת עו”ד פלילי אינה סטנדרטית וכוללת פעמים רבות התמודדות עם אמוציות ופעילות מול גופים רבי עוצמה כגון המשטרה והפרקליטות. פעילות עו”ד פלילי מרובה בפגישות מחוץ למשרד, ונסיעות לבתי משפט, בתי מעצר, בתי כלא, מרוחקים, מחיר שירות זה הוא בהתאם.  עורך דין בכיר יותר, מפורסם, שטיפל בתיקים מורכבים בהצלחה יגבה יותר עבור טיפול בתיק מאשר עו”ד מתחיל כי יש לו יותר ניסיון וסיכויי ההצלחה שלו גבוהים יותר.

מיהו עורך הדין הפלילי הטוב ביותר בעולם?

אלן מורטון דרשוביץ הוא עורך דין יהודי אמריקאי, פרשן פוליטי, סופר ומשפטן. אהרון מרדכי דרשוביץ נולד בשכונת ויליאמסבורג שבברוקלין בניו יורק ב-1938, כיהן כפרופסור מן המניין בבית הספר הרווארד למשפטים, הוא בילה בחמישים השנים האחרונות בחייו בעיסוק בחוק (הפלילי בעיקר) ומוכר היטב בייצוג במספר תיקים משפטיים מפורסמים. אלן דרשוביץ שימש כפרקליטם של מפורסמים לא מעטים ובניהם: או ג’יי סימפסון, ג’פרי אפשטיין, יונתן פולארד, מייק טייסון, ליאונה הלמסלי ועוד. (מאמר)

שאלות שישאל אותך עורך דין פלילי בשיחה הראשונה

מתי בוצעה העבירה לכאורה? יש לפרט בפני עו”ד פלילי בדיוק מתי בוצעה העבירה, להביא ראיות ככל הניתן (תמונות, וידאו, מסמכים, שיחות וכד’).

מה מעורבותך בהקשר לעבירה? האם אתה מבצע העבירה, לבד או עם מעורבים נוספים, האם נכחת במקום העבירה.

כיצד תשלם שכר טרחה עבור עורך דין?

עדכון לשנת 2021

עורך דין פלילי מומלץ ומפורסם בתל אביב במרכז העלויות לפי מחירון (יכול להשתנות בחיוב לפי שעות) – שכ”ט לפי חוק לשכת עורכי הדין, עו”ד עבירות סמים תותח כאשר המשרד הראשי בירושלים הייצוג סנגוריה ציבורית מטעם המדינה- סנגור פלילי, אין מדובר בייעוץ חינם, גם עבירות אלימות במשפחה שכר הטרחה מסובסד על פי קריטריונים ותנאי קבלה. לקוחות שמחפשים בקרבתם באזור חיפה והקריות, מומלץ לפנות לעו”ד לייצוג באשמת גניבה או עורך דין פלילי לגירושין.

בעבר היה נהוג לחפש בדפי זהב או 144 עורכי דין פלילי במרכז ובמודעות דרושים בעיתון היתרון במחירון לפי חוק הוא שידוע כמה עולה , העלויות של עורך דין בתחום הפלילים כוללים לימודים הכשרה משכורת למתמחים המחירים בהתאם למקצועיות, ובתחומים לפי עבירות וחומרתן.

24 שעות זמינות עורך דין ונוטריון פלילי עבירות סמים, סמים קלים ,סחר בסמים עורכי דין פלילי לעבירות סמים לדוגמא זו התמחות בפני עצמה וכוללת התעדכנות בדין הפלילי, דיני העונשין ראיות ופקודת הסמים המסוכנים. הבדלי העלויות בין ייצוג בעבירות אלימות, אלימות במשפחה- צו הרחקה עבירת סמים , הלבנת הון הטרדה מינית או עו”ד מומחה בתעבורה. מחיקת רישום פלילי או סגירת תיק במשטרה ללא אשמה או מחוסר עניין לציבור, לכך נדרשת התמחות ספציפית ועבודה צמודה מול התביעות במשטרה. תוכלו לשאול בפורום פלילי חינם, מה זה פוסטה, לפי דף ה פייסבוק , גם עו”ד מציג את עצמו כהכי טוב בארץ, כדאי לבדוק המלצות מלקוחות שקבלו ייצוג לגבי רמת השירות.

עזרה משפטית חינם

הסנגוריה בציבורית ומשרדי שירותי משפט במימון המדינה מספקים עורכי דין מומחים בסיוע לאנשים בעלי הכנסה נמוכה עם בעיות משפטיות. אנשים נוטים לחפש מילים כגון הכי טוב פרו בונו בהתנדבות ייצוג פלילי לנוער, הצפיה לעו”ד פלילי חזק מטעם המדינה שייתן ייעוץ חינם לחקירה, או ייעוץ בטלפון.
תוכניות פרו בונו מותאמות ללקוחות בעלי הכנסה נמוכה עם עורכי דין מתנדבים, שמתנדבים לייצג את התיקים שלהם בחינם. במציאות פניה לעורך דין פרטי לפי פרסום, בעל נסיון וותק מוכיחה את עצמה, מומלץ לפנות למשרד שנותן שירות בהרצליה ראשון לציון, בת ים, חולון במרכז בדרום בצפון הארץ בחיפה ובירושלים. פורום התייעצות, וזמה עצמאית של תשובות משפטיות בחינם, תוכנית פרו בונו מקוונת התואמת לקוחות בעלי הכנסה נמוכה עם עורכי דין מתנדבים, אשר מסכימים לספק תשובות קצרות באינטרנט בחינם.

האם אני יכול לבקש מבית משפט עורך דין פלילי במקרה שנעצרתי?
אם אין לך יכולת כלכלית להעסיק יועץ משפטי או עו”ד פלילי , ואתה עומד בקריטריונים שהוגדרו, כשנאשם בעבירה פלילית, אתה זכאי לייצוג על ידי בית המשפט עו”ד -שממונה על ידי בית המשפט-  סנגור פלילי. הסנגוריה הציבורית מוסמכת למנות עורך דין בשבילך. בנסיבות אלה, יינתן לך זמן להיפגש עם שלך עורך דין שמונה מטעם בית המשפט בתיק שלך . שים לב שהנהלים המדויקים לבקשת עורכי דין שמונו על ידי בית המשפט משתנה ממקרה למקרה ובהתאם לחוק ושיקול דעת השופט.

מה עלי לעשות אם אני מרגיש שעורך הדין שמונה על ידי בית המשפט לא עושה עבודה טובה?
אם אתה ללא יכולת כלכלית וביקשת לקבל עורך דין שמונה לבית משפט,  לא אוהב את עורך הדין שמונה לבית המשפט או לא מסכים עם האופן בו הם מייצגים אותך, אין לך זכות להחליף עורך דין אחר שמונה לבית המשפט .

אתה יכול לבקש מבית המשפט לספק לך עורך דין אחר, אך בית המשפט אינו מחויב לעשות זאת, ועשוי לדחות את בקשתך. במקרה זה, ייתכן שתוכל להשיג ייצוג משפטי פרו בונו מסוכנויות משפטיות אחרות, כגון משרדי סיוע משפטי מקומי , קבוצות זכויות אזרח ותוכניות פילנטרופיות של בתי ספר למשפטים.

Cite this article as: jus-tice, "עורך דין פלילי מומלץ | עו”ד פלילי," in עורכי דין מומלצים, 2019-03-24, https://jus-tice.co.il/criminal-defense-attorney/.

עורכי דין מומלצים בתחום