מהי משטרה? משטרת ישראל

משטרת ישראל מהווה חלק ממערכת הבטחון של ישראל, יחד עם צבא ההגנה לישראל, המוסד, השב”כ, וגופים נוספים. תפקידה של המשטרה הינה להיות ממונה על אכיפת החוק ועל שמירת הסדר הציבורי בתוך מדינת ישראל. כחלק מתפקידיה, למשטרה ישנה גם חטיבה של תביעות.

עורך דין מומלץ

המשטרה מהווה חלק חשוב ובעלת תפקיד בחיי היומיום של כל אזרח במדינה. היא מי שאמורה להגן עלינו כאשר יש לנו צורך בכך, ולשמור על קיומו של החוק. לפיכך, חשוב מאד להכיר את תפקידיה, את דרכי התקשורת עם המשטרה למקרה בו יתעורר צורך בכך, וכן את האופציה של ייצוג של עורך דין פלילי במידה מול המשטרה, במידה ויש לך צורך בכך.משטרת ישראל

 

כך, לצד תפקידה של המשטרה להגן עלינו ועל הסובבים עצמנו, לפעמים אנו עלולים למצוא את עצמנו במצב בו הוגשה נגדנו תביעה על ידי מחלקת התביעות של המשטרה. במצב כזה חשוב להכיר את האופציה של הסתייעות בעורך דין, שיכול לעזור לכם בהגנה על זכויותיכם וללוות אתכם מול הגוף הסבוך שהינו משטרת ישראל.

מהי משטרת ישראל?מאפיינים ומבנה
משטרת ישראל הינה גוף אשר החליף את המשטרה שהיתה בתקופת המנדט. המשטרה פועלת לפי פקודת המשטרה, אשר מקורה בימי המנדט. המשטרה בנויה כך שישנו מטה ארצי, שמהווה מטה מקצועי לכל זרועותיה השונות של הממשלה, ומיקומו בירושלים. שם נמצאים האגפים המקצועיים, הכולל את האגפים הבאים:

אגף משאבי אנוש, אגף חקירות ומודיעין, חטיבת החקירות, חטיבת המודיעין, חטיבת התביעות, חטיבת הזיהוי הפלילי, אגף שיטור אבטחה וקהילה, אגף תמיכה לוגיסטית, אגף תכנון וארגון, אגף ההדרכה, אגף הטכנולוגיה והתקשוב, אגף סיף.

כמו כן המשטרה מחולקת ליחידות ארציות: היחידה לשיפור השירות, ייעוץ משפטי, ייעוץ כללי, בית הדין למשמעת, יחידת הביקורת, מחלקת הבטיחות, ומנהלת לשיפור והנגשת שירותי המשטרה ביישובים הערביים.

כחלק מהמבנה של המשטרה מוגדרות גם הדרגות השונות בה. המשטרה היא ארגון היררכי, בו כל מתגייס חדש שנקלט לשירותי המשטרה מתחיל בדרכה מסוימת וכתלות בזמן, בכישורים ובהכשרות שהוא עבר הוא מטפס בסולם הדרגות. הדרגות הראשונות נעות בין שוטר ועד רב-סמל, דרגות הנגדים נעות בין רב-סמל ראשון (רס”ר) ועד רב נגד (רנ”ג), ודרגות הקצונה נעות בין צוער ועד לרב ניצב.

קידום בדרגה נעשה כאמור כתלות במספר תנאים, בינים השלמת פרק זמן מסוים בדרגה קודמת, השתלמויות וקורסים, ביצוע תפקידים שונים, והחלטה של וועדה שמטרתה לקבוע את מי יש לקדם. דרכים נוספות להעלות בדרגה עשויות לכלול הצטיינות מיוחדת, מוות של שוטר בעת שירותו במשטרה שמאפשר העלאה בדרכה אחת תחת אישור של הוועדה המוסמכת לכך.

אופציה נוספת היא קבלת דרגה ייצוגית – עבור שוטרים המייצגים את משטרת ישראל בחו”ל ישנה דרגה מסוימת שממנה ומעלה מאפשרת ביצוע תפקיד כזה. על כן גם שוטר שדרגתו נמוכה יותר יקבל באופן זמני דרגה מתאימה לשירות מסוג זה, אשר תוחזר בתום תפקידו.

ערכי המשטרה
משטרת ישראל רואה עצמה כאחראית על הגנה על חיי אדם, שלומו ורכושו, ייעודה הינו שמירה על החוק ועל אכיפתו ושמירה על כבוד האדם, תוך אחריות ודוגמה אישית, יושר וטוהר מידות, ממלכתיות, שירות, מקצועיות, נחישות ודבקות במשימה, ריסון ומידתיות, ולבסוף רעות. ערכים אלה מתווים את פעילותה.

תפקידיה של המשטרה
המשטרה נמצאת תחת המשרד לבטחון הפנים, ומי שממנה את המפכ”ל, המפקח הכללי של משטרת ישראל, הינו שר הבטחון. תפקידה המרכזי של המשטרה הינו להגן על חיי אדם ועל רכוש, ולשמור על שלום הציבור ועל הסדר הציבורי, על בטחון הפנים, ועל הבטיחות בדרכים, תוך כדי לוחמה בפשיעה.
נוסף לתפקידים מרכזים אלה, משטרת ישראל היא גם מי שאחראית על כניסה ויציאה מגבולות מדינת ישראל, על כליאת וגירוש עובדים זרים לא חוקיים ומסתננים, על המאבק בסחר בבני אדם, ועוד.

דרכי תקשורת עם המשטרה
המשטרה היא שיכולה לעזור לנו במגוון רחב מאד של סיטואציות. כאשר אנו מוצאים את עצמנו בסכנה ובמצב חירום, כאשר אנו רואים שנשקפת סכנה לסובבים אותנו, במידה ואנו רואים תופעה שאנו סבורים שמהווה עבירה על החוק, משטרת ישראל היא הגוף אליו יש לפנות כדי לבחון את כלל החשדות שעולים.
לאור כך, ולאור היתקלויות שעשויות להיות לנו עם המשטרה, חשוב להכיר את דרכי התקשורת עם המשטרה, בכלל, ובאיזור מגוריך בפרט.

חייג 100

משטרה טלפון

המספר הכללי של משטרת ישראל, אשר פתוח בכל שעות היום וזמין לכל מי שנזקק לו, הינו 100. חשוב מאד לזכור מספר זה, וזוהי דרך הפניה העיקרית למשטרה. נוסף לכך ישנם טלפונים לתחנות המשטרה הספציפיות, המופיעים בחיפוש קצר בגוגל, באתר של משטרת ישראל, ועוד. לבסוף, קיים גם מענה לתלונות ולפניות הציבור המטפל בתלונות ופניות שקשורות באופן התנהלותה של המשטרה.

צ’אט – השתמשו בצ’אט מקוון ליצירת קשר מיידית

בכדי להגיש פניה יש למלא טופס מקוון תחת האתר של משטרת ישראל בתוך מערכת הגופים הממשלתיים. הטופס נשלח למדור תלונות הציבור הארצי פעם ביממה וממנו מגיע לקצינים העוסקים בתלונות הציבור, שנמצאים במגוון מקומות ברחבי הארץ. אופציה נוספת היא לפנות לקציני תלונות ציבור במחוזות והמרחבים הספציפיים, פיזית או באמצעות דואר, פקס ודואר אלקטרוני.

לצד המספר 100, מוקד החירום של המשטרה, ישנם גם מספרים לתחנות המשטרה השונות. להלן מספר הטלפון של המטרה הארצי: 02-5428444
מלבדו, לכל תחנה איזורית יש מספר טלפון אליו ניתן להתקשר ולהיעזר בשוטרים.

 

הסתייעות בעורך דין בהליכים של המשטרה נגדך
כאמור, למשטרה יש גם תפקיד כתובעת. במסגרת זו, היא יכולה למשל לתבוע אותך בגין עבירות תנועה, ועוד. על כן, על אף שמדובר בגוף נגיש שכביכול התקשורת איתו פשוטה, בפועל המשטרה הוא גוף שנמצא תחת עומס רב ביותר. המשטרה היא גוף אחד אשר תחת אחריותו נמצאים כלל נמצאים במדינה, ומגוון תחומי האחריות שלו רחב במיוחד. לפיכך חשוב להבין שתפקידו של עורך דין פלילי כתיווך בינך לבין גוף זה הינו משמעותי במיוחד.

מה זה עורך דין פלילי?

 

משטרה טלפון
משטרה דרושים
דרושים משטרה
משטרת ישראל אגף התנועה
חוקר משטרה
יחידת סייבר משטרה

משטרה סייבר
משטרת ישראל אגף התנועה טלפון
משטרה תנועה
חקירות משטרה
שירות לאומי משטרה
חקירות משטרת ישראל
סירנת משטרה
משטרה סייבר טלפון

עורך דין פלילי
לימוד חוקר משטרתי
קורס חקירות משטרה
חוקר משטרה דרישות
משטרה שירות לאומי
סייבר משטרה טלפון
משטרה ישראל דרושים
משטרה חקירות
משטרה רישוי עסקים
דרושים משטרה ישראל
לימודי חוקר משטרה
קורס חוקר משטרה

Police-History-1-2019-Sharon-Geva

השנתון הסטטיסטי של משטרת ישראל לשנת 2020

LL-EBY-1961small

PG-0039

AK0087-03-2

עורכי דין מומלצים בתחום