כיצד בוחרים עורך דין פלילי

עורכת דין מאיה רוטנברג---

בחירת עורך דין פלילי

עומדים בפני חקירה פלילית או כתב אישום? עליכם לבחור בקפידה רבה את עורך הדין הפלילי אשר ייצג אתכם מול הרשויות ובית המשפט. כיצד בוחרים עו”ד פלילי? לפניכם מספר טיפים אשר יסייעו לכם.

עורך דין מומלץ

מומחה בדין הפלילי

עורך הדין חייב להיות, בראש ובראשונה, מומחה בתחום הפלילי, אשר משרדו עוסק אך ורק בתחום זה או בתחומים משיקים לו כגון דיני תעבורה או דיני משפחה, אשר להם היבטים פליליים רבים. מדוע זה חשוב כל כך? מן הטעם כי התחום הפלילי הוא ייחודי ומורכב מאוד ורק מי שעוסק בו באופן בלעדי ויומיומי, בקיא היטב בהלכות המשפטיות, הנו בעל הישגים טובים ולו קשרים והכרות מעמיקה עם הגורמים השונים המעורבים בהליך הפלילי. כך תדעו כי תזכו להגנה המשפטית הטובה ביותר.

 תעריף הוגן

כדאי לערוך השוואת מחירים בין משרדי עורכי דין שונים וזאת על מנת לקבל הערכה מהו שכר הטרחה הממוצע אשר מבקש עו”ד פלילי כדי לייצג את החשוד או הנאשם. זכרו כי עלות הייצוג המשפטי נקבעת במידה רבה על פי ניסיונו המקצועי ושנות הוותק של עורך הדין ולאלו יש השפעה רבה על השגת התוצאה המשפטית האופטימאלית. לכן, אל תמהרו לפסול הצעת שכר טרחה יקרה יותר. מאידך, התעריף של עורך הדין צריך להיות סביר והוגן. זכרו: יקר אינו תמיד טוב יותר אך מנגד זול עולה ביוקר.

מיהו עורך הדין המטפל?

פניתם אל משרד עו”ד פלילי שבו עובדים מספר עורכי דין? וודאו מיהו עורך הדין אשר ייצג אתכם לאורך ההליך המשפטי. לא אחת, פגישת הייעוץ הראשונה תתקיים עם בעל המשרד, עו”ד פלילי מקצועי ומוכר, שפניתם אליו על מנת שהוא עצמו ייצגכם, אולם לפתע בדיון בבית המשפט, הנכם פוגשים עורך דין אחר מטעמו. אין פירוש הדבר כי תקבלו שירות משפטי פחות טוב, אולם למען ההגינות, השקיפות והביטחון שלכם, חשוב שתדעו זאת מראש ותקבלו החלטה האם זה מקובל עליכם.

אדיבות

לצד ניסיונו והצלחותיו המקצועיות של עורך דין פלילי, חשוב גם כי יהיה הוא סבלני ואדיב כלפיכם. כאשר אדם חשוד בעבירה פלילית ובוודאי כאשר הוגש נגדו כתב אישום, הוא מצוי במתח רב. על מנת שיוכל לשתף בחופשיות ובכנות את עורך דינו בכל המידע, עליו להרגיש בנוח וככל שיפנה אל עו”ד פלילי גס רוח וחסר סבלנות, מתחיו רק יגברו והוא יהיה יעיל הרבה פחות בתרומה להגנתו המשפטית.

זמינות

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעת בחירת עורך דין פלילי הוא הזמינות. יש לפנות אל עורך דין פלילי אשר זמין לטפל בתיק שלכם ואינו עמוס יתר על המידה. בשונה מהליכים משפטיים אחרים אשר הזמן איננו פקטור קריטי בהם, הרי שבכל הנוגע להליך הפלילי, ישנם מצבים רבים שהנם דחופים, כמו למשל, כאשר אדם מוזמן לחקירה, הוא זקוק לייצוג משפטי מיידי. דוגמא נוספת היא ייצוג בהליכי מעצר.

חוות דעת כנה

עו”ד פלילי טוב הוא עורך דין אשר אינו מבטיח לכם הבטחות סרק לתוצאה המשפטית מיד עם כניסתכם למשרדו. תחת זאת, הוא בוחן היטב את נסיבות המקרה, מקשיב להשתלשלות האירועים ועל פי כל הנתונים הללו, מציג בפניכם את המצב המשפטי לאשורו. זאת בהתבסס על ניסיונו בתיקים קודמים דומים ועל פי הערכתו המקצועית. אם פניתם אל עורך דין פלילי אשר מבטיח הבטחות טרם שמע אתכם, זה הזמן לקום וללכת.

המלצות

הדרך הטובה ביותר לבחור עו”ד פלילי היא דרך המלצות של לקוחות קודמים שהנכם סומכים עליהם. יכול ויהיה זה בן משפחה או חבר טוב, אשר פנה אל אותו עורך דין וקיבל ייצוג משפטי טוב ומקצועי. המלצה על עו”ד תגדיל משמעותית את הסיכוי לקבלת הגנה משפטית טובה וכן תדעו כי הנכם פונים לעורך דין סבלני והגון.

עו”ד פלילי הכי טוב: רשימת עורכי הדין הפליליים המומלצים 2024

10 טיפים לבחירת עורך הדין הפלילי הטוב ביותר

עורך דין שיילחם עבורך: בחר עורך דין עם תשוקה לחוק וצדק.

במצב מצוקה, כאשר עליך להוכיח את חפותך מול מערכת רבת עוצמה,  אף אחד לא רוצה עורך דין שעושה רק את תפקידו ומסמן וי כמייצג שלך. אתה צריך עורך דין שאוהב את עבודתו. חפש עורך דין שיקשיב לסיפור שלך, יגלה עניין ויילחם בשבילך.

עו”ד עם המומחיות הנכונה: לא כל ניסיון קולע למטרה.

ניסיון של שנים בעבודה על דיני מיסים אינו זהה לניסיון באולם בית המשפט בהגנה על בעלי אישומים דומים לשלך. מצא עורך דין המתמחה בעבירות המיוחסות לך.

תקשורת בריאה: סמוך על הרגשות שלך.

איך גורם לעורך הדין הפוטנציאלי שלך להרגיש? אתה רוצה מישהו שישמש כיועץ שלך, שיסביר את האפשרויות שלך ואז יתן לך לבחור. אם עורך הדין שלך גורם לך אי נוחות או לוחץ עליך לקבל החלטה, בחר מישהו אחר.

צוות מנצח: נדרש צוות משפטי חזק כדי להתכונן לבית המשפט.

להתכונן לבית המשפט זו לא עבודה של איש אחד. עורך הדין שלך יסתמך על אחרים בזמן שהם עובדים בתיק שלך. בקש לפגוש את הצוות המינהלי, עורכי הדין והעורכי דין אחרים.

עו”ד שמדבר בגובה העיניים: חפש ביטחון, לא יהירות.

תמיד יש אלמנט לא ידוע בכל הנוגע לחוק  ובתי משפט. עורך הדין שלך לא יכול להתחייב על תוצאה מובטחת למקרה שלך ללא הסתייגויות. בחר עורך דין פלילי שיעבוד קשה כדי להשיג תוצאות, שיבנה תיק חזק באמצעות הכנה. לא עו”ד שרק ישקיט את דעתך בדרך לתשלום בהבטחות שהם לא יכול לקיים.

חוות דעת: בדוק המלצות.

לעורך דין מעולה יהיה מוניטין שתואם הצלחות בבית המשפט ניתן לבדוק במחקר על פסקי הדין בו מופיע העורך דין, האם הוא מביא לזיכויים? כיצד בית המשפט מתייחס לטענותיו?. שאל חברים ומקורבים מהימנים על אילו עורכי דין הם ממליצים. אפילו לעורכי הדין הטובים יש כמה לקוחות לא מרוצים, הקפד לקרא גם את הביקורות על עורך הדין אתה רוצה מישהו עם המלצות טובות יותר מאשר רעות.

השוואת מחירים: האם העלות ניתנת להשוואה ברמת מומחיות דומה?

עורך דין מנוסה יעלה ככל הנראה יותר מעורך דין שרק סיים לימודי משפטים והוסמך, אך אם שכר טרחת עורך הדין שלכם גבוה או נמוך בהרבה ממועמדים אחרים בעלי ניסיון ומוניטין דומה, עליכם לשאול מדוע.

שפה מובנת: אתה צריך עורך דין שאתה יכול להבין.

עורכי דין עשויים להשתמש במונחים מיוחדים בבית המשפט או בעת הכנת מסמכים משפטיים, אך כאשר הם מדברים איתך עליהם לדבר בצורה ברורה באמצעות מונחים שתבין.

ייעוץ סבלני: האם עורך הדין מייחד זמן להסביר את אפשרויות הפעולה בתיק שלך?

החלטות הנוגעות למקרה שלך אינן יכולות להתקבל על פי גחמה. מצא עורך דין שיסביר את אפשרויותיך מעסקת טיעון ועד גזר הדין. לכל החלטה שתקבל יש השלכות מתמשכות, רישום פלילי, הגבלות בעולם האזרחי, ואתה זקוק למידע כדי לבצע בחירה מושכלת.

ליטיגציה: מצא עורך דין עם ניסיון באולם בית המשפט

גם במקרים קלים התיק עשוי להגיע לבית משפט. פנייה לבית המשפט היא יקרה, אך לפעמים היא הפתרון ביותר במקרה שלך. אתה צריך עורך דין שלא נרתע מלפנות לבית המשפט ולייצג אותך.

בחירת עורך דין: עשרה כללי אצבע לבחון אם עו”ד פלילי טוב או לא

1. עורך דין טוב צריך להיות שירותי ומגיב מהר לפניות.
2. עורך הדין הנכון מתמחה במשפט פלילי בלבד.
3. בחר מישהו מנוסה בבתי המשפט המקומיים.
4. בדוק מקורות אמינים שבודקים עורכי דין באופן אובייקטיבי.
5. בקש חוות דעת חיצוניות.
6. עורך הדין הנכון יודע את הדין הפלילי כמו את כף ידו.
7. חפש הסכם שכר טרחה ברור.
8. עו”ד פלילי מומלץ מתלהב מעבודתו ומאתגרים, בדוק שפנית לאחד כזה.
9. לעורך דין פלילי טוב יש ביטחון באולם המשפט.
10. הלקוח תמיד צודק: עורך דין פלילי טוב מקשיב ללקוח ובונה בעזרתו טיעוני הגנה.

הכי חשוב: סמכו על האינסטינקטים שלכם, אם משהו חורק, נסו לפנות לבדוק עו”ד אחר.

עורכי דין מומלצים בתחום