להיות עו”ד פלילי: כל מה שצריך לדעת כדי להיות עורך דין פלילי

המשפט הפלילי הוא קשה – אך אם אתה מוכן לעמוד באתגר, יהיה לך קשה למצוא קריירה משפטית מרגשת יותר, מגוונת או מעוררת מחשבה.

מה שתלמד בבית הספר למשפטים וכלה בכישורים שתצטרך לתרגל בעולם האמיתי, המשך לקרוא כדי לקבל תובנות מומחיות לגבי מה שנדרש כדי להצליח במומחיות משפטית מתגמלת זו.

מהו בכלל הדין הפלילי?
בין אם הם מעמידים לדין אנשים שעוברים על החוק, מגנים על מי שהואשם בפשעים או מבצעים עבודות קשורות, עורכי דין פליליים ממלאים תפקיד קריטי בחברה שלנו ובניהול המשפט.

 

ביסוד עבודתו של עורך דין פלילי מוטלת האחריות העיקרית של תיקים עם השלכות שעלולות לשנות את החיים, מכיוון שהם נאבקים למען צדק בשם הלקוח שלהם.

 

כמו אצל כל איש מקצוע משפטי, עורכי דין פליליים צריכים להיות בעלי יכולת חשיבה ביקורתית, יכולת מילולית גבוהה, יחסי אנוש וכישורי כתיבה. היכולת לנתח מידע מורכב היא גם חובה, כמו גם היכולת להתמודד עם מצבים שעלולים להיות קשים לעיכול, כגון דיון או צפייה בראיות הקשורות לפשע אלים. ואחרון חביב, בבסיס עבודתו של עורך דין פלילי מצריכה אחריות אישית של תיקים עם השלכות שעלולות לשנות את החיים, עורכי דין פליליים עוסקים בדיני נפשות מכיוון שהם נאבקים למען צדק בשם הלקוח שלהם ומשפעים על חייהם של כל נוגעים בדבר .

מאתגר? כן. אבל גם קריירה מתגמלת להפליא.

עם כניסתם לכוח העבודה, עורכי דין פליליים נהנים מאפשרויות עבודה מגוונות רבות. חלקם מתמקדים בהגנה, בעבודה כעורכי דין פרטיים או סנגורים ציבוריים. אחרים משמשים כתובעים משטרתיים או מטעם פרקליטות המדינה. בהמשך הקריירה שלהם, עורכי דין אלה עשויים להפוך לשופטים או להיכנס לזירה הפוליטית, ולחולל שינויים ברמות הגבוהות ביותר.

כמה מרוויח עורך דין פלילי

עורך דין העוסק בהגנה פלילית, שכר של רמת כניסה עם ניסיון של פחות משנה יכול לצפות להרוויח שכר חודשי כולל ממוצע (כולל מענקים, בונוסים ושכר עבודה עבור שעות נספות) של כ15,000 ש”ח בהתבסס על ממוצע משכורות. עורך דין בתחילת דרכו בתחום ההגנה הפלילית עם ניסיון של 1-4 שנים מרוויח שכר כולל של 25,000 בהתבסס על ממוצע משכורות. עורך דין הגנה פלילית באמצע הקריירה עם ניסיון של 5-9 שנים מרוויח שכר כולל ממוצע של 30,000 ש”ח בהתבסס על ממוצע משכורות. עורך דין מנוסה להגנה פלילית עם ניסיון של 10-19 שנים מרוויח שכר כולל של 50,000 ש”ח בממוצע. בסוף הקריירה המאוחרת שלהם (20 שנה ומעלה) עורכי דין בתחום הפלילימרוויחים שכר כולל של 60,000 ש”ח ומעלה.

איך הופכים לעורך דין פלילי?
בין אם אתה מקווה להיות עורך דין פלילי או להיכנס לתחום עיסוק אחר, מסלול הקריירה שלך יתחיל להתגבש לאחר כניסה לבית הספר למשפטים. תוכלו להשלים שילוב של קורסים ובחירות נדרשים, שרבים מהם יחשפו אתכם לעיסוק ופרטי המשפט הפלילי. הכל מתחיל בקורס שנה א ‘המכסה את יסודות המשפט הפלילי (הנדרש כמעט בכל בתי הספר למשפטים מוסמכים).

בקורס למשפט פלילי סטודנטים בשנה א ‘,מתמקד בעיקר בשני פשעים מרכזיים: רצח / רצח (כאשר הסטודנטים בוחנים חוקים רלוונטיים, דרגות שונות של רצח ורכיבי ההוכחה הדרושים להוכחת האשמה) ומיניות תקיפה (שם לומדים התלמידים כיצד התפתח אותו פשע והחוק עצמו). המעמד מכסה גם הגנות אפשריות בפני אותם פשעים, כמו גם גורמים מקלים.

היכן תוכלו ללמוד עוד על לימודי משפט פלילי?
רוב הסטודנטים נחשפו להיבטים מסוימים של המשפט הפלילי באמצעות ספרים, טלוויזיה וסרטים, אמנם זה יכול להיות מועיל במידה מסוימת, אבל זה יכול להיות מטעה במקצת.

כדי להשיג הבנה טובה יותר של הנוהג בעולם האמיתי של המשפט הפלילי, על התלמידים לנצל את התמחות, תכניות קיץ ועבודות קורס חווייתיות בבית הספר למשפטים. הם עשויים גם לשקול השתתפות בארגונים מקצועיים התומכים בסטודנטים כמו גם באנשי מקצוע עובדים. לדוגמא: התנדבות בתיקי פרו בונו או ארגוני סיוע לזכויות אדם זה מספק לסטודנטים הזדמנות ליצור קשר עם עמיתיהם כמו גם עם אנשי מקצוע, בתוספת גישה למשאבים כגון תיקים מנתנהלים וכתבי עת.

כיום, יותר מתמיד, מקצוע המשפטים ממלא תפקיד משמעותי בחברה ומציע הזדמנויות לשרת אנשים פרטיים וחברות בתפקידים שונים. מקובל לראות מודעות של עורכי דין שונים המתארות את שירותיהם ומומחיותם המשפטית, מעורכי דין פליליים ועד עורכי דין לפגיעות בגוף. בגיל צעיר יש הרבה סטודנטים ששואפים להיות עורכי דין, ויש מי שנושא את השאיפות האלה לבגרות וממש אחריהן. בחברה האמריקאית אחריותו של עורך הדין היא כפולה: ראשית הם משמשים כקצין בית המשפט, ושנית הם ממלאים תפקיד של עובד ציבור. תפקידו של עורך דין כולל חקר חוקים והחלטות שניתן להחיל על מצבו המסוים של הלקוח. עורכי דין פליליים מגנים על אנשים, ארגונים וגופים שהואשמו בעבירה. עורכי דין אלה מטפלים במגוון מקרים של תיקים, החל מאלימות במשפחה ועד הונאה. עורכי דין פליליים רבים מתחילים את דרכם כסנגורים ציבוריים או כתובעים. להלן הצעדים העיקריים לדרך הקריירה של עורך דין פלילי.

הרוויחו את התואר הראשון

יש צורך בתואר ראשון על מנת שתוכלו ללמוד בבית הספר למשפטים. אין מגמות מומלצות או קורסים נדרשים לקבלה ללימודי משפטים. עם זאת, כדאי ללמוד קורסים המפתחים מיומנויות בקריאה, כתיבה, מחקר, לוגיקה ודיבור בציבור. למעשה, חלק מבתי הספר למשפטים עשויים להעדיף סטודנטים שלמדו קורסים מאתגרים מבחינה אינטלקטואלית.

היכנס למבחן הקבלה לבית הספר למשפטים

ציוני LSAT הם דרישה בבקשת בית הספר למשפטים שלך. מנוהל על ידי מועצת הקבלה למשפטים למשפטים, מבחן זה משמש להערכת כישורי הקריאה, החשיבה הביקורתית, ההבנה וההיגיון שלך. הוא ניתן בחמישה חלקים ומנוהל בפורמט רב-ברירה. אם תעבור למבחן ותרגיש שהציונים שלך אינם משקפים את היכולת שלך, תוכל לבחור להיבחן מחדש.

הרוויחו את התואר

לעתים קרובות התלמידים תוהים כמה זמן ייקח להם להיות עורך דין. הכל תלוי כמה זמן לוקח לך להשיג את התארים הדרושים, אך בית הספר למשפטים נמשך בדרך כלל שלוש שנים, וכתוצאה מכך תואר דוקטור לוריס עם סיום מוצלח. בית הספר למשפטים מתחיל בקורסים בכתיבה משפטית, משפט חוקתי, חוזים, דיני קניין ונזיקין. משם אתה עובר קורסים לבחירה המבוססים על תחומי העניין שלך, כגון דיני מיסים או דיני חברות. זמנך בלימודי משפטים עשוי לכלול השתתפות בניסויים מדומים, מרפאות משפטיות וכתיבה ליומן משפטים.

שקול טרום התמחות

בזמן הלימודים במשפטים, יתכן שתינתן לך אפשרות לעבוד במשרה חלקית או בקיץ. זה מאפשר לך לצבור ניסיון יקר על ידי עבודה במשרד עורכי דין, סוכנות ממשלתית או משרד תאגידי. התמחות יכולה אף להביא להצעת תעסוקה לאחר סיום לימודי המשפטים.

עברו את בחינת עורכי הדין

לפני שתוכל לעסוק בעריכת דין , עליכם לעבור את בחינת לשכת עורכי הדין  ולהרוויח רישיון. בהתאם למצבך, ככל הנראה אתה נדרש לעבור בחינה בכתב, בתוספת בחינה נפרדת באתיקה בכתב. אם אתה רוצה לעסוק בעריכת דין במספר מדינות, עליך לעבור בחינת לשכת עורכי דין בכל מדינה

 

המדריך למתחילים להפוך לעורך דין פלילי

בין אם גדלת על מטלוק ובין אם אתה מתחשק לעצמך אלי מקביל מודרנית, להיות עורך דין לוקח הרבה מסירות. לאחר שהושגה, זו אחת הקריירות המתגמלות ביותר מכיוון שהמשפט הפלילי הוא הבסיס לדמוקרטיה ולממשל האמריקני. הנה המדריך למתחילים להפוך לעורך דין פלילי בתחום המרגש ביותר במערכת המשפט הפלילי, בו תייצג את הנאשמים במגוון רחב של פשעים.

למה לצפות מקריירה במשפט פלילי
תפקידו של עורך דין הגנה פלילי הוא להגן על אנשים או עסקים של עוולות פליליות נמרצות. חלק מהנאשמים שומרים על סנגוריהם הפליליים באופן פרטי ואילו אחרים ממונים על ידי בית המשפט כמגינים ציבוריים כדי לסייע לאנשים הסובלים מעוני עוני. בשני המקרים, חובתכם לספק לכל נאשם ייעוץ משפטי הגנה.

איך אני הופך לעורך דין פלילי?
יש דרך ישירה להפוך לעורך דין פלילי שמתחיל בחינוך שלך. עליך להשלים תוכנית ארבע שנים לתואר ראשון. זו הדרישה המינימלית לקבלת תואר במשפטים.

מאפיינים שצריך עורך דין טוב להגנה פלילית

בין אם אתם נולדים איתם ובין אם אתם מפתחים כישורים לאורך זמן, ישנם מאפיינים מסוימים שמשותפים לעורכי דין פליליים גדולים.

להלן המאפיינים הקריטיים שצריך:

מיומנויות תקשורת נהדרות
מתפקד בלחץ
גישה אנליטית מערכתית
תשומת לב קפדנית לפרטים
יכולת להישאר ניטרלי כדי לספק הגנה הוגנת
כישורי ניתוח ומחקר חזקים
התגבותר על אתגרים עם משאבים מוגבלים
יכולת לחשוב מחוץ לקופסה

הדרך להיות עורך דין פלילי מצליח תלויה גם במסלול הקריירה שלך, שעשויה להתחיל כשותף במשרד עורכי דין, פרקטיקה פרטית, עוזר פרקליט מחוז או סניגור ציבורי. כל מסלול מבטיח  שפע של הזדמנויות לרכוש את הנסיון הנדרש.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עורכי דין מומלצים בתחום