החזקת מריחואנה: חוקים ועונשים בארה”ב

מידע על החוקים והעונשים על החזקת מריחואנה בארה”ב.

עורך דין מומלץ

על פי המכון הלאומי בנושא שימוש בסמים, מריחואנה מדורגת כתרופה הלא חוקית הנפוצה ביותר בארצות הברית. אף שחלק מהמדינות אימצו חוקים המתירים או מתעלמים מהחזקת כמויות קטנות של מריחואנה, מריחואנה נותרה חומר מבוקר בלתי חוקי על פי החוק הפדרלי. הסכסוך עשוי להיפתר מתישהו, אך לעת עתה, החוק הפדרלי והמדיני מנוגדים זה לזה. כתוצאה מכך, השלכות פדרליות אפשריות גם כאשר אנשים פועלים על פי חוקי המדינה בנוגע לשימוש והחזקת מריחואנה.

 

פניה לעו"ד

 

חוק המריחואנה הפדרלי
חוקי הסמים הפדרליים מסווגים את המריחואנה כתרופה של פרק 1. עבירת החזקה ראשונה – בכל סכום הניתן למדידה – כרוכה בעונשי עבירה של מאסר של עד שנה וקנס מינימלי של 1,000 $. העונש גדל לעבירה על עבירת החזקה שנייה. אם מישהו מחזיק מריחואנה על מנת למכור אותו או מסיבות פליליות אחרות, העונשים הופכים לחמורים בהרבה – כולל זמן מאסר חובה וחילוט רכוש או כסף . (21 USC §§ 812, 844 (2019).)

בהתחשב במסגרת משפטית זו, התובעים הפדרליים יכולים להעמיד לדין התנהגות שהיא חוקית על פי חוקי המריחואנה של מדינה (עוד על חוקי המדינה להלן). בעוד שתביעה פדרלית על החזקת מריחואנה כאשר חוקי המדינה מאפשרת זאת אינה נפוצה, העלייה במספר המדינות המאשרות שימוש במריחואנה רפואית ופנאי מסוימת גרמה לממשלה הפדרלית להעריך מדי פעם מחדש את מדיניות האכיפה שלה.

חוקי ולא חוקי בו זמנית
לקונגרס יש את הכוח לחוקק חוקים פדרליים המשפיעים על “מסחר בין מדינות”, אשר בעצם מכסה כל תנועה של סחורות או שירותים שעלולים לחצות קווי מדינה. אז כיצד יכול החוק הפדרלי לאסור שימוש מקומי בלבד במריחואנה במדינה המאשרת זאת? בית המשפט העליון האמריקאי החליט שכל שימוש במריחואנה – אפילו מקומית – משפיע על ההיצע והביקוש בשוק המריחואנה הלאומי. והקשר הזה לשוק הלאומי מקנה לקונגרס את הזכות להסדיר את השימוש המקומי בתוך מדינה. ( גונזאלס נ ‘רייך, 545 ארה”ב 1 (2005).)

חוקי המריחואנה הממלכתיים
חלק מהמדינות פועלות לפי החוק הפדרלי ואוסרות כל החזקת מריחואנה. אך מספר גדל והולך של מדינות חוקקו חוקים המתפרקים מהחוק הפדרלי ומאפשרים החזקת כמויות קטנות של התרופה.

מריחואנה רפואית
יותר מ -30 מדינות אישרו תוכניות מריחואנה רפואיות. התקנות משתנות מאוד בין מדינות. כדי לרכוש ולהחזיק מריחואנה רפואית באופן חוקי, רוב המדינות דורשות מהמטופלים להירשם למדינה או לקבל תעודה מזהה ספציפית. מדינות מסוימות מאפשרות למטופלים לגדל מריחואנה משלהם, בעוד שאחרות מאפשרות גישה רק באמצעות מרפאות מוסדרות.

לֵגָלִיזָצִיָה
כמה מדינות איפשרו להחזיק בכמויות קטנות של מריחואנה לשימוש אישי על ידי מבוגרים. אבל, אפילו במדינות אלה, קיימים גבולות.

במדינות “חוקיות”, החוקים עדיין שולטים:

מי יכול להשתמש במריחואנה (בדרך כלל מבוגרים בני 21 ומעלה)
כמה מריחואנה יש לי יותר מדי, וכן
היכן ניתן לעשן מריחואנה (לרוב לא במקומות ציבוריים).
ובדומה לאלכוהול, נהיגה תחת השפעת מריחואנה (חוקית) נשארת בלתי חוקית (ומסוכנת).

הפללה
במקום לגליזציה של שימוש פנאי במריחואנה, יש מדינות שהפסידו אותו. מה ההבדל? במדינות “מפושטות” החוק עדיין אוסר החזקת כמויות קטנות של מריחואנה, אך ענישה היא בדרך כלל קנס אזרחי או עבירה פלילית ברמה נמוכה שאינה יכולה לגרום לכלא.

מחיקת הרשעות עבר
מספר מדינות שהחליטו או הפלילו את החזקת המריחואנה מאפשרות לאנשים עם הרשעות עבר לסגור או למחוק את הרשומות הישנות שלהם . בהתאם למדינה, התהליך יכול להיות אוטומטי או לדרוש מאנשים לעתור לבית המשפט. ניקוי הרישום הפלילי מסייע לעיתים קרובות בהשגת מקומות עבודה, דיור ורישיונות מקצועיים.

עונשים פליליים על החזקה בלתי חוקית
אם אתה נעצר בגין החזקה בלתי חוקית של מריחואנה, אתה עשוי לעמוד בפני אישומים הנעים בין הפרות פליליות קלות לעבירות, בהתאם לנסיבות. להלן מספר גורמים נפוצים הקובעים את חומרת העונש.

כמה? העונש על החזקת מריחואנה משתנה לעתים קרובות בהתאם לכמות המריחואנה המעורבת. אדם שמחזיק בכמות קטנה (לשימוש אישי) עלול לעמוד בפני עונשי עבירה. עם זאת, אם הכמות גדולה מספיק כדי להצביע על כך שהיא מוחזקת למכירה ולא לשימוש אישי, החזקה כמעט תמיד מהווה עבירה פלילית. (גם כשהסכום קטן, גורמים אחרים יכולים להוביל לחיוב החזקה למכירה-למשל, גם להחזיק קשקשים או חומרי אריזה).

איפה? עונשים מוגברים יכולים לחול אם מישהו שיש לו מריחואנה מחזיק בו ליד מקומות שבהם ילדים או מבוגרים פגיעים מבלים, כגון בתי ספר, מרכזי נוער, פארקים, דיור ציבורי ומרכזי טיפול בסמים. במדינות שבהן סוגים מסוימים של שימוש בפנאי הם חוקיים, החוק בדרך כלל אוסר החזקה בשטחים ציבוריים.

פשעים אחרים? החזקה בקשר להפרות אחרות-כמו סחר בסמים , פעולות גידול בהיקפים גדולים, פעילויות אלימות או החזקת נשק בלתי חוקי-נושאות לעיתים קרובות עונשים חמורים.

הרשעות קודמות? החזקת מספר רב של הרשעות בסמים גורמת בדרך כלל לענישה מוגברת. במקום האשמה בעבירות עבירה, עבריין סמים חוזר עשוי להסתכל על עונשי פשע ואולי זמן מאסר. מצד שני, בעבירות החזקה ברמה נמוכה, חלק מהמדינות מציעות הסחה לעבריינים ראשונים . הסחה מספקת אלטרנטיבה להעמדה לדין או הרשעה אם הנאשם מסכים לייעוץ או טיפול ומצליח בהצלחה.

השלכות משפטיות אחרות לשימוש ושימוש במריחואנה
זכור כי האיסור הפדרלי על מריחואנה עשוי להשפיע עליך גם אם לא יפר את חוק המדינה או לא יגיע להרשעה. שימוש במריחואנה עלול לגרום לפינוי מהדיור הציבורי וחוסר זכאות לחלק מהמשרות. החוק הפדרלי אוסר על החזקת נשק ומריחואנה במקביל. והרשעה במריחואנה הופכת את הסטודנטים ללא כשירים לסיוע כלכלי.

דבר עם עורך דין
אם נעצרת בגין החזקה בלתי חוקית של מריחואנה, פנה לעורך דין מנוסה בפלילים. עורך דין יכול לייעץ לך לגבי האפשרות לבקש חיובים מופחתים או הסחה, כמו גם לתת ייעוץ משפטי לגבי ההשלכות האפשריות של האישומים כלפיך.

קטגוריות:

עורכי דין מומלצים בתחום