תקיפה מינית: חוקים ועונשים בארה”ב

תקיפה מינית או מגע מיני פלילי היא התנהגות מינית שאינה כרוכה בחדירה או סדום, אך כן כרוכה במגע פיזי בעל אופי מיני ללא הסכמתו של האדם האחר.

עורך דין מומלץ

אונס, תקיפה מינית או חדירה מינית פלילית הם יחסי מין שנכפים על זולתו ללא הסכמת האדם או בניגוד לרצונו של האדם. צורה פחותה של פשע זה – המכונה בדרך כלל תקיפה מינית או מגע מיני פלילי – היא מגע מיני או מגע מיני שאינו כרוך ביחסים או חדירה מינית, אך עדיין מהווה עבירה פלילית.

בעוד שהמושג “תקיפה מינית” מתייחס לנגיעה מינית פלילית ברוב המדינות, כמה מדינות משתמשות במונח כדי להתייחס לעבירה חמורה יותר של אונס או חדירה מינית פלילית. מאמר זה מתייחס לתקיפה מינית כפשע הכרוך במגע מיני לא תקין ולא כזו הכוללת חדירה.

פניה לעו"ד

אונס , תקיפה מינית או חדירה מינית פלילית מוגדרים כחדירה מינית או סדום ללא הסכמה. חדירה מינית היא חדירת הנרתיק עם חלק גוף או אובייקט וסדום מתייחס למין אוראלי – מגע בין הפה לאיבר המין או איברי המין הנשיים – או חדירת פי הטבעת לחלק הגוף של האובייקט.

תקיפה מינית או מגע מיני פלילי היא התנהגות מינית שאינה כרוכה בחדירה או סדום, אך כן כרוכה במגע פיזי בעל אופי מיני ללא הסכמתו של האדם האחר. לעתים קרובות הוא מוגדר כנגיעה של חלק אינטימי בגוף (לבוש או לא לבוש, בהתאם למצב) לצורך עוררות או הנאה מינית, ללא הסכמת האדם השני; או לאלץ אדם אחר לגעת בחלק אינטימי בגופו של העבריין לאותה מטרה.

חוסר הסכמה
חוסר הסכמה הוא המרכיב המכריע בפשעי מין. התנהגות מינית הופכת לפלילית כאשר אין הסכמה למגע מיני, בין אם משום שהעבריין מכריח אדם אחר להיות מיני בניגוד לרצונו, או כיוון שהאדם האחר נחשב כבלתי מסכים או בעל יכולת נפשית להסכמה. קטינים מתחת לגיל מסוים, כמו בני ארבע עשרה, חמש עשרה או שש עשרה, נחשבים כאינם מסוגלים להסכים למגע מיני ללא קשר ליכולתם הנפשית להבין את מהות המעשה או את יכולתם לסרב. מגע מיני עם קטין מכונה לעתים קרובות ” אונס סטטוטורי. “(למעט חריגים ומידע נוסף אודות אונס סטטוטורי וקטינים ומגע מיני, ראה” התנהגות מינית עם קטין “להלן). בנוסף, יחסי מין עם האנשים הבאים הם פליליים אם אין להם את היכולת להסכים ביודעין:

אדם בעל מוגבלות התפתחותית
מישהו חולה נפש, וכן
אדם שאינו מסוגל – מסומם, שיכור או מחוסר הכרה – או חסר אונים פיזית אחרת.

התנהגות מינית עם קטין
במדינות מסוימות, מגע מיני עם קטין מעל גיל מסוים הופלל רק אם העבריין מבוגר מהקורבן במספר שנים מסוים – יותר משלוש שנים, למשל. זה מאפשר לחברה וחבר בן חמש עשרה ושמונה עשרה לקיים יחסי מין זה עם זה מבלי שפעולותיו של החבר המבוגר יהיו פליליות. עם זאת, אם לילד בן 21 יש מגע מיני עם בן 15 באותה מדינה, עם זאת, המגע המיני יהיה פלילי. במדינות מסוימות, חריג זה מוגבל ליחסים הטרוסקסואליים.

התנהגות מינית על ידי גורם ברשות או ספק שירותי בריאות הנפש
מדינות רבות מפלילות גם מגע מיני בין אדם בעל תפקיד סמכותי או אמון, כגון מורה, מאמן אתלטי, שוטר או סוהר, לבין מישהי שיש לאותו אדם סמכות, כמו תלמיד, אדם במעצר משטרתי. , או אסיר. הרציונל להפליל התנהגות זו הוא שהסמכות שיש למורה או לדמות הסמכות על התלמיד או על אדם אחר מפחיתה או אף מבטלת את יכולתו של אותו אדם להסכים או לסרב.

מדינות רבות מפלילות גם מגע מיני בין פסיכותרפיסט או נותן שירותי בריאות נפש אחר לבין לקוח או מטופל, מהטעם שאופיו של הקשר גורם ללקוח או למטופל לבלתי יודעים, הסכמה מרצון.

הגנות
לנאשמים המואשמים בתקיפה מינית או במגע מיני פלילי יש את כל ההגנות הרגילות לרשות כל הנאשמים הפליליים, החל מ”מישהו אחר ביצע פשע זה “. נאשם יכול גם לטעון כי הפעילות המינית הייתה בהסכמה. במקרה של מגע מיני פלילי, יכולות להיות שאלות משמעותיות לגבי מהו הסכמה או מהו סירוב. זה הוביל לשאלה הידועה לשמצה מתי “לא” פירושו “לא?” האם המילה מהווה חוסר הסכמה ברגע שהיא נאמרת, או שהקורבן חייב להתנגד נמרצות יותר?

הגנה אפשרית נוספת היא טיעון שפיות, שבו ההגנה טוענת כי הנאשם חולה נפש ואין לו את היכולת לשלוט בהתנהגותו, ליצור כוונה לבצע פשע, או להבין מה הוא עושה או כי מעשיו היו בלתי חוקיים.

עונשים: מאסר או מאסר
מגע מיני פלילי או תקיפה מינית שאינה כרוכה בחדירה נחשבת בדרך כלל לפשע פחות חמור מאונס, והעונש על העבירה קטן מהעונש האפשרי על אונס או חדירה מינית פלילית. עם זאת, תקיפה מינית היא עבירה פלילית במדינות מסוימות, ומגע מיני פלילי הגורם לפגיעה גופנית או שנעשה בנשק קטלני או על ידי יותר מאדם אחד בדרך כלל הוא פשע וחמור כמו הפשע כמו אונס.

גזר הדין על סוג זה של פשע יכול לנוע בין שנה למספר שנות מאסר, בהתאם לנסיבות ולהנחיות גזר הדין של המדינה. מדינות מסוימות דורשות עונש מאסר מינימלי או דורשות מבית המשפט להטיל עונש מאסר ללא מאסר על תנאי או על תנאי מוקדם. במדינות אחרות, ייתכן שלשופט יש שיקול דעת כלשהו בנוגע למשך העונש והאם לאפשר לנאשם לרצות חלק או את כל גזר הדין על תנאי ולא בכלא.

במדינות מסוימות, מגע מיני פלילי ללא נשק הכולל רק כוח או כפייה הוא עבירה ולא עבירה. על עבריין שהורשע בעבירה ניתנת לדין ברוב המדינות עד שנה בכלא, אך אינו חייב לרצות מאסר.

עונשים: טיפול
מי שהורשע בעבירת מין יעמוד בפני עונשים או השלכות שאינן כלא או מאסר. למשל, עברייני מין בדרך כלל נדרשים לעבור טיפול בכלא או בכלא או כתנאי למאסר על תנאי.

עונשים: רישום עבריין מיני
לכל מדינה בארה”ב יש תוכנית רישום והודעות של עברייני מין . חוקי רישום עברייני מין מחייבים שאנשים שהורשעו בעבירות מין ירשמו במרשם עברייני המין במדינה שבה הם מתגוררים. עבירת מין המחייבת רישום היא בדרך כלל כל פשע הכולל חדירה מינית או מגע מיני כמרכיב.

רישום כעבריין מין מחייב אדם להעלות את שמו, כתובתו ומידע אודות פשעו במרשם. חלק מהמידע הזה או כולו זמין לציבור ולכל מדינה יש אתר אינטרנט של עברייני מין שהציבור יכול לחפש בו.

ייצוג משפטי
פשע מיני, במיוחד תקיפה מינית, אונס או חדירה מינית פלילית הוא האשמה חמורה ביותר. הרשעה באונס או אפילו בעבירה של עבירה מינית עלולה לגרום להשפעה חמורה על חייך. אתה עלול לעמוד בפני עונש מאסר ממושך וסטיגמה של להיות עבריין מורשע. עבריינים שהורשעו אינם יכולים להצביע או להחזיק נשק ולעתים קרובות הם מתקשים למצוא עבודה. אפילו מישהו שהורשע בעבירת מין בלבד יכול לשאת את הסטיגמה של הרשעה זו לכל חייו. וכל מי שחייב להירשם כעבריין מין עומד בפני אתגר לכל החיים של מציאת עבודה ודיור.

 

עו”ד פלילי

עורך דין פלילי יכול לסייע לכם להילחם באשמת תקיפה מינית, להגן על זכויותיכם ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. עו”ד יחקור את המקרה שלך ביסודיות, יסייע לך בביצוע כל הגנה אפשרית וידריך אותך בתהליך המשפט הפלילי. בפרט, אם אתה מואשם בעבירה “ניתנת לרישום” ואין לך הגנה בת קיימא, תרצה שעו”ד יבדוק את האפשרות להסדר טיעון שלא יכלול טענה לעבירה הניתנת לרישום.

 

עורך דין מומחה בינלאומי

 

עורכי דין מומלצים בתחום