מחיקת רישום פלילי

אנשים רבים הנם בעלי רישום פלילי והדבר עומד להם כמכשול מקצועי וחברתי. אולם, חשוב לדעת, כי לא אחת, ניתן להביא למחיקת הרישום, באמצעות הגשת בקשת חנינה לנשיא המדינה. על כן אם יש לכם רישום פלילי, אל תוותרו מראש ופנו אל עו”ד פלילי לבחינת האפשרות של מחיקת רישום פלילי.

עורך דין מומלץ

מהו רישום פלילי ומהי משמעותו?

כל אדם אשר הורשע בעבירה פלילית, נושא ברישום פלילי המופיע במאגר של משטרת ישראל. על פניו, הרישום הפלילי לא אמור להוות כל בעיה משום שהמרשם הפלילי הוא חסוי וכל אדם רשאי לעיין בגיליון האישי שלו בלבד. אולם, בפועל יכול רישום פלילי לעמוד כמכשול ולכן כדאי לפנות לייעוץ משפטי של עו”ד פלילי כדי לבחון אפשרות של מחיקת רישום פלילי. באלו מקרים ניתקל בבעיה בשל רישום פלילי? למשל כאשר נידרש להציג תעודת יושר כדי להוכיח כי אין אנו בעלי עבר פלילי. כך למשל, בעת הגשת מועמדות למשרות מסוימות, קבלה ללימודים, כאשר ברצוננו לקבל ויזה לחו”ל וכיו”ב. כמו כן, למרבה הצער, בעלי רישום פלילי נאלצים להתמודד עם דעה קדומה בדבר אופיים ומהימנותם, ללא כל קשר לשאלה מתי ביצעו את העבירה, טיבה ומהן הנסיבות שהובילו אותם לבצעה. בשל כך, מומלץ לכל אדם בעל רישום פלילי, לפנות אל עו”ד פלילי ולברר בדבר מחיקת רישום פלילי.

מחיקת רישום פלילי

רישום פלילי נמחק באופן אוטומטי בחלוף כעשר שנים מתום תקופת ההתיישנות של העבירה בה הורשע בעל הרישום. פירוש הדבר הוא כי אדם אשר הורשע בפלילים, נדרש להמתין שנים ארוכות עד למחיקת הרישום באופן אוטומטי. בשל ההבנה בדבר משמעותו של הרישום הפלילי, יצר המחוקק אפשרות לבעלי רישום פלילי, להביא למחיקת הרישום בשלב מוקדם יותר. זאת באמצעות הגשת בקשת חנינה לנשיא המדינה. בקשות אלו מונחות מדי שבוע על שולחנו של הנשיא ואינן מתקבלות בנקל, בין היתר בשל הצורך להרתיע מביצוען של עבירות פליליות. אולם, בנסיבות המתאימות ובעזרתו של עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה, אשר ינסח את הבקשה באופן הנהיר ביותר, גדל באופן משמעותי הסיכוי כי הבקשה תתקבל. עורך הדין בעל הניסיון המתאים יידע כיצד לנסח את הבקשה ולמקסם את הסיכוי לקבלתה.

חיילים עם רישום פלילי לפני הצבא

כאמור מעלה, לרישום הפלילי יש השלכות שליליות ומשכך, חשוב לנסות ולהביא למחיקתו במידת האפשר. הדבר נכון במיוחד עת שמדובר על אנשים צעירים אשר רק התחילו את חייהם והרישום הפלילי יכול לפגוע בעתידם. אחת הסיטואציות הנפוצות בהקשר זה, הוא מצב שבו נערים צעירים המתגייסים לצה”ל, הנם בעלי רישום פלילי בשל עבירה שבוצעה טרם גיוסם לצבא. מחיקת רישום פלילי בנסיבות הללו, תיעשה לקראת השחרור הצבאי, באמצעות פניה למערך הת”ש ביחידה בה משרת החייל. הבקשה עצמה למחיקת הרישום הפלילי היא בקשת חנינה לכל דבר, כפי שהוסבר לעיל ולכן טרם הגשת הבקשה, מומלץ להיוועץ עם עורך דין פלילי. הגשת הבקשה, חשוב לציין, מותנית בעמידה בתנאים מסוימים כגון: העדר הרשעות פליליות במהלך השירות הצבאי או קיומם של תיקים פתוחים, החייל לא נפקד מהצבא מעל 21 יום בכל תקופת השירות וכיו”ב.

פנייה אל עורך דין פלילי

במידה והנכם בעלי רישום פלילי, תוכלו לפנות אל עו”ד פלילי אשר יבחן את נסיבות המקרה ויחווה דעתו בדבר האפשרות למחיקת הרישום. האם יש הכרח להגיש את הבקשה באמצעות עורך דין פלילי? מומלץ מאוד לעשות כן מן הטעם כי מרבית בקשות החנינה נדחות. עורך דין פלילי המנוסה בהגשת בקשות מסוג זה, יעלה על הכתב את כל הנימוקים והטיעונים הרלוונטיים, אשר בכוחם להביא לקבלת הבקשה למשל: האמצעים בהם נקט בעל הרישום לשיקום חייו, גילו והסטטוס האישי שלו, נסיבות ביצוע העבירה וכדומה. לפגישה עם עו”ד פלילי יש להגיע עם גיליון רישום פלילי עדכני מהמשטרה, עותק מכתב האישום וגזר הדין וחשוב מכל, תעודות השכלה, המלצות וכל מסמך אחר אשר יש בו כדי להעיד על כך כי בעל הרישום הפלילי שיקם את חייו וחי חיים נורמטיביים.

קטגוריות:

עורכי דין מומלצים בתחום