עבירות מין בקטינה במרחב הווירטואלי

לנאשם יוחסו עבירות של מעשים מגונים בקטינה מחת לגיל 15 והטרדה מינית של קטינה מתחת לגיל 15.

עורך דין מומלץ

הודעה מטעם הפרקליטות:

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד עידן מנגיסטו (19) מקריית מלאכי, שביצע עבירות מין בקטינה במרחב הווירטואלי.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו”ד חן עסיס לביא עולה כי מנגיסטו והקטינה שיחקו האחד מול השנייה באפליקציית “ראש בראש” (אפליקציה המאפשרת משחק אינטרנטי חינמי ובו המשתמש בו מתחרה מול משתמשים נוספים ברחבי הארץ). במהלך המשחק שוחחו השניים בצ’אט שבאפליקציה, אז שאל מנגיסטו לגילה של הקטינה שענתה לו שהיא בת 12 והוא ציין את גילו. בעיצומו של המשחק, יצא מנגיסטו מהמשחק והקטינה שאלה אותו לפשר הדבר. מנגיסטו השיב לה כי אין לו כוח להמשיך לשחק ולאחר כי התברר לו שאין לה אינסטגרם ביקש את מספר הטלפון שלה. בהחלה סירבה הקטינה אבל לאחר שכנועים רבים מסרה לו את מספר הטלפון שלה.

בסמוך לכך, שלח מנגיסטו לקטינה הודעה בווטסאפ וביקש ממנה לשלוח לו תמונות בעלות אופי מיני. הקטינה סירבה לשלוח לו תמונות עירום אך הסכימה לשלוח תמונות בתנוחות שונות אותן הוא יבחר. בנוסף, ביקש מנגיסטו מהקטינה לבצע בעצמה מעשים בעלי אופי מיני, הקטינה כתבה כי היא מבצעת את הוראותיו אך בפועל לא עשתה דבר. במקביל, מנגיסטו שב וביקש מהקטינה מספר פעמים שתצלם את עצמה מבצעת את הדברים ואף אמר לה שאם תצלם את עצמה הוא יפסיק לבקש ממנה לבצע מעשים מיניים בעצמה, אך הקטינה סירבה. בשלב מסוים במהלך ההתכתבות כתב מנגיסטו לקטינה שהוא יכניס את איבר מינו לתוך איבר מינה. הקטינה ביקשה שיחדול וזמן קצר לאחר מכן ביקשה לסיים את השיחה ביניהם. מנגיסטו הורה לקטינה למחוק את שיחת הצ’אט ביניהם.

בבקשת המעצר שהוגשה במקביל ציינה עו”ד עסיס לביא: ” המשיב ביצע עבירת מין בקטינה במרחב הוירטואלי וגרם לה לצלם את עצמה בתנוחות שונות ולשלוח את התמונות אליו. כן הדריך אותה באופן מפורט כיצד לבצע בעצמה אקטים מיניים (שהקטינה בפועל לא ביצעה, אך הנאשם סבר שכן) שגירו אותו מנית. התנהגות זאת מלמדת על חשש לסטייה מינית המעלה את המסוכנות הנשקפת ממנו.

לנאשם יוחסו עבירות של מעשים מגונים בקטינה מחת לגיל 15 והטרדה מינית של קטינה מתחת לגיל 15.

מצ”ב כתב האישום ובקשת המעצר.

אין לפרסם כל פרט העלול להביא לזיהוי המתלוננת הקטינה.