עורך דין תעבורה

נתפסת נוהג תחת השפעת אלכוהול? נסעת במהירות מופרזת? היית מעורב בתאונת דרכים? עורך דין תעבורה מייצג נהגים במגוון של עבירות תנועה. תפקידו של עורך הדין הוא לנסות ולזכות את הנהג מן העבירה וכאשר הדבר אינו מתאפשר, להביא להפחתה מהותית בענישה.

נהיגה בשכרות

עורך דין תעבורה מייצג נהגים אשר הוגש נגדם כתב אישום בשל נהיגה בשכרות. על פי החוק בישראל, נהג שנמצאה בגופו רמת אלכוהול של מעל 240 מק”ג בליטר אוויר נשוף, או 50 מיליגרם אלכוהול בליטר דם, נהג בשכרות. כתב אישום בגין עבירה זו חושף את הנהג לפסילת רישיון לתקופה של שנתיים ואף למעלה מזה ולעונשים נוספים כגון קנס כספי. ייצוג של עורך דין תעבורה יכול להביא לביטולו של כתב האישום או לחילופין, להפחתה משמעותית בענישה. הכיצד? למשל על ידי מציאת פגמים בבדיקת השכרות אשר על בסיסה מוגש  כתב האישום.

מהירות מופרזת

זוהי אחת עבירות התנועה הנפוצות ביותר, כאשר הענישה בגינה כוללת קנס כספי, נקודות תעבורה, פסילה מנהלית והעמדה לדין, הכל בהתאם לרף המהירות המופרזת. עורך דין תעבורה המייצג נהג המואשם בעבירה של מהירות מופרזת, בוחן האם ניתן להטיל ספק באמינותה של בדיקת המהירות, דבר אשר יכול להביא לביטול האישום, או לכל הפחות להפחתה ניכרת בחומרת העונש. כמו כן, כאשר ישנו מקרה של פסילה מנהלית, מייצג עורך דין תעבורה את הנהג בהליך השימוע במטרה למנוע את שלילת הרישיון ובמידה שהתקבלה החלטה על פסילה, יפנה עורך הדין לבית המשפט בבקשה לביטול החלטת המשטרה בעניין זה.

תאונות דרכים

במסגרת עבודתו, מייצג עורך דין תעבורה, נהגים אשר היה מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים. חומרת כתב האישום הנה בהתאם לסוג החבלה שנגרם לנפגע ובמקרה של תאונת דרכים קטלנית, מדובר בעבירה של גרימת מוות ברשלנות או הריגה. ההבחנה בין שתי העבירות הללו היא קריטית בשל הבדלי הענישה: עד 3 שנות מאסר בגין גרימת מוות ברשלנות אל מול עד 20 שנות מאסר בעבירת הריגה. על כן, ישנה חשיבות רבה מאוד לייצוג משפטי מקצועי של עורך דין תעבורה אשר יעשה כל שניתן כדי למנוע הגשת כתב אישום, לזכות את הנהג מן העבירה או לחילופין, להביא להפחתת חומרת האישום ועסקת טיעון מקלה עבור הנהג.

נהיגה ללא רישיון

רישיון הנהיגה שלכם נפסל? נהיגה ללא רישיון היא עבירה תעבורה אשר העונש בגינה הוא מאסר של עד 3 שנים. על כן, אם נקלעתם לסיטואציה שזו, הנכם זקוקים לייצוג משפטי הולם של עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי. עורך הדין יבחן האם קיימת אפשרות לביטול האישום וכאשר יש בסיס איתן להרשעה בעבירה, יפעל לגיבוש עסקת טיעון ללא מאסר בפועל, אלא לענישה מקלה כגון עבודות שירות, קנס כספי וכיו”ב.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אנשים רבים אינם מודעים לקיומו של גוף זה עד אשר הם מקבלים זימון לבדיקה. המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אחראי על הכשירות הרפואית של נהגים ובסמכותו לפסול את רישיון הנהיגה במצבים שונים, ביניהם, כאשר הורשע נהג בעבירה של נהיגה בשכרות, בשל אירוע רפואי או מחלה, אנשים קשישים וכיו”ב. עורך דין תעבורה מייצג נהגים מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, החל משלב הזימון לבדיקה, אז יפעל הוא למניעת שלילת הרישיון ועד לועדת הערר אם יש צורך בכך, כדי להפוך את החלטת המכון בדבר פסילת רישיון הנהיגה.

חוות דעת
דרג
[Total: 1 Average: 5]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *