גירושין – כל מה שצריך לדעת כשמתגרשים

זוג בתהליך גירושין

החלטתם להתגרש, או שמא החלטת להתגרש. מה עכשיו?
התהליך של הגירושים מתחיל עוד לפני הגשת תביעה, בהחלטה זוגית או חד צדדית לסיים את הקשר. הליך הגירושין הוא הליך הפרידה המשפטית אחד מהשני. כזוג, חלקתם פיסות מחייכם יחד – ברוב המקרים מגורים משותפים, לעיתים ילדים משותפים, רכוש משותף ועוד. ההחלטה להתגרש אינה החלטה קלה, אולם משנתקבלה, על בני הזוג לעשות כל שניתן כדי לנהל את ההליך בצורה הטובה ביותר.

עורך דין מומלץ

להתגרש בהסכמה

הליך הגירושין הוא הליך משפטי מורכב מבחינה רגשית ומשפטית. רבים רואים בהליך הגירושין כשדה קרב בו בני הזוג נלחמים זה בזו, במיוחד בכל הנוגע לנושאים כספיים ונושאים של משמורת ילדים, אך חשוב לדעת כי אפשר לעבור את הליך הגירושין בצורה אחרת. אפשר לנהל את הגירושים בהסכמה בחתימה על הסכם גירושין. חוזה גירושין בהסכמה מאפשר לצדדים להגיע להסכמות הדדיות, וכך להימנע מניהול הליך הפרידה בערכאות משפטיות. ההסכם חוסך לבני הזוג משאבים רבים – זמן, כסף ומריבות. הגעה להסכם נעשית מתוך דיאלוג, כאשר מטרת ההסכם היא לסיים את הליך הגירושין בצורה הקלה והיעילה ביותר. על הסכם גירושין טוב להיות מקיף, כזה שמגן על זכויות שני הצדדים ועל הילדים המשותפים, וחשוב שיהיה צופה פני עתיד במטרה למנוע סכסוכים עתידיים. לגירושין בהסכמה אפשר להגיע באופן עצמאי, בעזרת מגשר או בעזרת עו”ד לענייני משפחה. כך או כך, ההסכם מוגש לאישורו של בית המשפט.

הליך הגירושין בישראל מתנהל בשתי ערכאות משפטיות: בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. במידה ומתגרשים בהליך משפטי ולא בהסכמה, ישנה חשיבות רבה להקדים ולפנות לייעוץ של עורך דין גירושין, שימליץ לאיזו ערכאה מומלץ לבן או בת הזוג לפנות, במטרה לקבל את התוצאה המשפטית הטובה ביותר עבור הלקוח.

גירושים ברבנות

בישראל, לזוגות יהודים, לבית הדין הרבני יש את סמכות הדיון וההחלטה הבלעדיים בנושא גירושין. רק לבית הדין הרבני הסמכות להעניק לבני זוג גט. תביעה בבית הדין הרבני בבקשה לגט כוללת בתוכה גם את חלוקת הרכוש, המשמורת על הילדים ועוד. בית הדין הרבני פוסק על פי ההלכה הדתית ונוקט בגישה שמרנית. תיק הגירושין יפתח באזור המגורים המשותף האחרון של בני הזוג, בליווי מסמכים כפי המפורט באתר בית הדין הרבני. באפשרות בית הדין לדרוש בחינה לשלום בית מהצדדים לפני הענקת הגט, בסמכותו לאפשר את הגירושין ולתת את הגט, אך יש לזכור – גט חייב להינתן מרצונם החופשי של שני בני הזוג. גירושין בבית הדין הרבני הם הליך סופי, אחריו ניתן לגשת לערכאות האזרחיות כמו המוסד לביטוח לאומי או הוצאה לפועל עם פסק הדין של בית הדין.

מוסד הנישואין בישראל כפוף לממסד הדתי ועל כן, מרבית הזוגות בארץ נישאים בנישואים דתיים, כדת משה וישראל. לצד זאת ישנם זוגות שנישאים בטקס אזרחי או חילוני. לזוגות הנישאים בטקס אזרחי גירושין ברבנות עדיין רלוונטיים. מתן גט נמצא בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני והוא רואה בנישואים אזרחיים כספק נישואים. לכן כאשר זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים בוחרים להתגרש, עליהם להגיש את תביעת הגט בבית הדין הרבני.

בית המשפט לענייני משפחה

בית המשפט לענייני משפחה נחשב לליברלי יותר וניתן לראות כי פסיקותיו משתנות ומתפתחות בהתאם לצרכי המשפחה המודרנית. בית המשפט לענייני משפחה דן בכל העניינים הקשורים לסכסוך המשפחתי: מזונות ילדים, מזונות אישה, משמורת ילדים, ירושה ועוד, אך אינו דן בגירושין ואינו מוסמך לתת גט. בנושאים הקשורים לגירושין ואינם הגט עצמו, לבית המשפט לענייני משפחה ישנה סמכות מקבילה לזו של בית הדין הרבני.

תביעות לגט ולעניינים הקשורים לגירושין, מוטב שיוגשו על ידי עורך דין מוסמך ובעל נסיון. אלה תביעות מורכבות, שתחילתן בבחירת המוסד המשפטי המתאים (מרוץ סמכויות), עובר בהגשה של המסמכים המתאימים כגון בקשה ליישוב סכסוך לפני הגשת תביעה בבית המשפט לענייני משפחה, וסופן בעיסוק נרחב בכל השאלות העומדות מול בני הזוג המתגרש.

גירושין כל השלבים

גירושין ניתן לבחור במספר דרכים ולכל דרך מספר שלבים שצריך לבצע כדי להיות באופן רשמי גרוש או גרושה. מהי הדרך המהירה וקלה יחסית להתגרש? הכנסו למדריך שלב אחר שלב – איך להתגרש בדרך הנכונה.

כמה עולה להתגרש?

גירושין כרוכים בהוצאות לא מועטות, והשפעה רבה על מצבך הכלכלי. אז כמה עולה להתגרש? האגרות, שכ”ט עורך דין, עלות מגשר, מומחים ושא הוצאות.

לְהִתְגַרֵשׁ
גירושין בישראל ידועים גם כהליך לפירוק נישואין. הוראות מקבילות קובעות פירוק שותפות פנים רשומה. גירושים הם כמעט תמיד אירוע מלחיץ מבחינה רגשית, ולעתים קרובות כלכלית, במיוחד כאשר מעורבים ילדים קטינים. ב-jus-Tice israel עורכי דין מומלצים אנו שואפים לסייע ללקוחות בטיפול בכל הסוגיות העולות בהליכים מסוג זה, החל מדיון בסוג ההליך ( גישור , משא ומתן, גירושין בשיתוף פעולה או ליטיגציה, הסכם גירושין ) גירושים בשיתוף פעולה עשויים לענות על צרכי הלקוח בצורה הטובה ביותר, להפנות לקוחות למשאבים מתאימים לרבות מטפלים, רואי חשבון, יועצים פיננסיים ומומחי נדל”ן ומבקשים לזהות את הבעיות והעדיפויות של הלקוח.

בין אם הנושאים בתיק כרוכים בהורות לילדים קטינים, תמיכה כלכלית, שימוש ושליטה בנכסים על מנת שניתן יהיה לפתור את התיק, הערכת שווי וחלוקת נכסים כגון בית, עסק, הטבות פרישה, אופציות למניות, עורכי דין מומלצים יעזרו ללקוחות לעבור את התהליך הזה. עו”ד מומלץ יעבוד עם לקוח לאורך כל הדרך בקבלת החלטות נחוצות ותוך התחשבות בעלות היחסית וביעילות של אלטרנטיבות שונות. עורכי הדין המומלצים שלנו משתדלים לשמור על תקשורת ברורה עם לקוחותינו ולהגיב לתקשורת של הלקוח באופן מיידי, בדרך כלל תוך 24 שעות.

הליך גירושין נפתח בהגשת בקשות ותביעות לבית הדין הרבני ובנושאים המוסמכים לבית המשפט לענייני משפחה בהתאם למקרה. הזימון כולל צווי מניעה סטנדרטיים מסוימים האוסרים על מי מהצדדים לשנות את המוטבים בביטוח, להיפטר או להעביר נכסים, או להוציא ילד קטין ממדינת ישראל מבלי לקבל תחילה את הסכמת הצד השני בכתב או צו מבית המשפט. צווים תקניים אלה יחולו על הצד המגיש את העתירה מיד עם הגשתה ויחולו על הצד השני ברגע שיוגשו לו העתירה וההזמנה כראוי. אם יש לכם שאלות כלשהן לגבי ההיקף וההשפעה של צווים סטנדרטיים אלה, או אם ברצונך לדון באפשרויות שלכם לפני תחילת הליך גירושין רשמי, עליכם לפנות לעורך דין גירושין.

חלוקת רכוש וחובות
על פי חוק יחסי ממון בישראל, רכוש וחובות שנרכשו במהלך נישואים או חיים משותפים (ידועים בציבור), נחשבים בדרך כלל כרכוש משותף המחולק שווה בשווה בין הצדדים. ישנם חריגים לגבי רכוש שנרכש בדרך של מתנה או ירושה על ידי צד אחד ולרכוש שנרכש בתמורה ממכירת נכס שהיה בבעלות צד לפני הנישואין או שותפות בית רשומה. במקרים מסוימים, אפיון נכס או חוב כרכוש משותף או נפרד אינו פשוט בגלל אופן הרכישה או השימוש בנכס או הבעלות בנכס. בעיות עולות לעתים קרובות ביחס לנכסים כגון בית מגורים משפחתי, עסק, הטבות פרישה, אופציות למניות, מענקי מניות וכן יצירות ספרותיות ואמנותיות. לעורכי דין מומלצים ניסיון בטיפול בכל הנושאים הללו ויכולים לסייע ללקוחות להבין את הנושאים הכרוכים בכך ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית.

הגנה על רכוש נפרד
על פי החוק בישראל, רכוש שבבעלותם של בן זוג או שותף ביתי רשום לפני הנישואין או השותפות בבית שהתקבל בדרך של מתנה או ירושה במהלך הנישואין או ידועים בציבור, הוא רכושו הנפרד של אותו צד. רכוש כזה עשוי לכלול עסק שהחל לפני הנישואין או השותפות בבית או בית מגורים שנרכש לפני הנישואין או השותפות בבית.

לעיתים זכויות הקניין הנפרדות של הצד נתבעות על ידי הצד השני או שהצד השני טוען כי רכש בעלות חלקית ברכוש הנפרד. בדרך כלל על הצד שטוען עניין רכושי נפרד מוטלת הנטל להציג ראיות כדי לתמוך בעמדה זו ולעיתים יש צורך במעקב היסטורי אחר הכספים ששימשו לרכישה או השבחה של נכס.

עורכי דין מומלצים עובדים עם הלקוחות, רואי חשבון משפטיים ואנשי מקצוע אחרים לפי הצורך כדי לסייע ללקוחות בהצגת הראיות הזמינות כדי להגן על הרכוש הנפרד של הלקוח.

עו”ד מומלצים לגירושין מייעצים ללקוחות שאינם מעורבים בהליך גירושים או פרידה כדי לסייע להם להבטיח כי האינטרסים הרכושיים הנפרדים שלהם מוגנים, ללא קשר למה שעלול להתרחש בעתיד. עורכי הדין המומלצים הנם בעלי ניסיון בסיוע ללקוחות עם סוגים רבים ושונים של תחומי התמחות נפרדים ויכולים לסייע ללקוחותינו עם המומחיות שלנו בתחום זה.

לפני שזוג מתחתן, הצדדים יכולים להגן על רכושם הנפרד על ידי התקשרות בהסכם טרום נישואין – הסכם ממון. גם לאחר הנישואין, בני זוג יכולים להפריד ולהגן על אינטרסים רכושיים נפרדים על ידי התקשרות בהסכם ממון לאחר נישואין. ישנם כללים חשובים המסדירים הסכמים כאלה שיש לעמוד בהם כדי שההסכם יהיה תקף ואכיפה. לעורכי הדין המומלצים בדיני משפחה ניסיון רב שנים הן בניסוח ומשא ומתן של הסכמים מסוג זה ובמידת הצורך, בייצוג צדדים בהתדיינות בנוגע לפרשנותם ולתקפותם של הסכמים אלו.

טיפים לחיסכון בכסף

שמירת סודות במהלך הליכי גירושין: היזהרו עם מי אתה חולקים את הפרטים שלכם. זכרו, דליפות מידע עלולות להוביל להוצאות משפטיות בלתי צפויות, במיוחד אם תמרונים משפטיים מפתיעים מסוכלים.

בדקו את הזכויות שלכם ואת המעמד המשפטי שלכם: בחירה בעורך דין גירושין מומחה עשויה להיראות יקרה מראש, אך בטווח הארוך, המומחיות שלו יכולה לחסוך לך סכום כסף משמעותי על ידי הבטחת חלוקת נכסים הוגנת.

הימנע מהגדלת יתרת החיוב בחשבונות משותפים: ניטור חשבונכם המשותים יכול למנוע עומסים כספיים בלתי צפויים וכבדים. בנוסף, ניתן למנוע מחלוקות מיותרות בבית המשפט על הוצאות חריגות, ולחסוך הוצאות משפט.

הכנה ואיסוף ראיות: ארגון ומעקב אחר מסמכים חיוניים בבית יכולים לחסוך לכם כסף, מכיוון שלא תצטרכו לשלם תוספת עבור אנשי מקצוע כדי לאחזר או לשכפל מסמכים אלו מאוחר יותר.

אל תערבו את ילדיכם: ייעוץ רגשי לילדים הנגררים למאבקי גירושין עלול לעלות ביוקר. הרחקתם מהקונפליקט מונעת את העלויות הללו וחוסכת מהם סערת רגשות.

מניעת יתרון מבני הזוג: בן זוג יוזם, אתה עשוי לחסוך בהוצאות משפט ושכ”ט על ידי הכתבת קצב ומיקום ההליכים.

שמירה על חפצי ערך: אחסון חפצי ערך בצורה מאובטחת יכולה למנוע את עלויות המו”מ או את הצורך במאבקים משפטיים על חפצים חסרים.

זכרו, כל הליך גירושין הוא ייחודי: הימנעו מלקבל עצות כלליות מחברים או מכרים. ייעוץ לא מתאים עלול להוביל לסיבוכים ולעלויות משפטיות מיותרות.

הימנעו משימוש באלימות: מאבקים משפטיים הנובעים ממעשי אלימות יכולים לגרור הוצאות, וייתכן גם אובדן הכנסה פוטנציאלי ממאסר או מוניטין מוכתם.

היזהרו מפני טענות שווא על אלימות: אם מאשימים אותו שלא בצדק, עורכי דין ואגרות בית המשפט עלולים לעלות ביוקר. האשמות שווא עלולות להוביל לקנסות גבוהים.

ערכו צוואה: ללא צוואה, עלולים להיווצר מאבקים משפטיים על ירושה, שיובילו לעלויות משפטיות מוגדלות עבור יקיריכם.

ניהול עלויות במהלך הליכי גירושין אינו רק הימנעות מהוצאות מיותרות. מדובר גם בביצוע השקעות חכמות בסיוע משפטי ובמשאבים אחרים שיכולים להגן על הנכסים שלך ועל הרווחה הפיננסית העתידית.

עובדות על גירושין

בישראל מתנהל הגירושין בחוק המדינה, המבוסס על שילוב של דינים דתיים וחילוניים.

לפי החוק הישראלי, רק לבתי דין דתיים יש סמכות לתת גט.

בישראל פועלים שלושה בתי דין דתיים עיקריים: בית הדין היהודי, בית הדין המוסלמי ובית הדין הדרוזי.

בבית הדין היהודי ניתן גט על ידי שופט דתי, המכונה דיין, בעל הכשרה במשפט העברי.

על מנת לקבל גט בבית הדין היהודי, על שני הצדדים להיות יהודים ועליהם להסכים לגירושין.

במידה והצדדים אינם יכולים להסכים על תנאי הגירושין, רשאי בית המשפט למנות מגשר שיסייע להם להגיע להסכמה.

משלא יצליחו הצדדים להגיע להסכמה, רשאי בית הדין ליתן את הגט על בסיס העילות המפורטות במשפט העברי.

בהלכה היהודית, עילות הגירושין מוגבלות וכוללות ניאוף, אכזריות, עריקות ועבירות מסוימות נוספות.

במקרים בהם אחד מבני הזוג מסרב לתת גט, רשאי בן הזוג השני לבקש גט באמצעות בית המשפט. זה ידוע בתור “קבל מעשה” או גירושין בכפייה.

בגירושין “קבל מעשה” רשאי בית המשפט להטיל סנקציות על בן הזוג המסרב לתת גט, כגון מאסר או קנסות כספיים.

במקרים מסוימים, בית המשפט עשוי למנות גם “שליח” שימסור את גזירת הגירושין לבן הזוג המסרב לתת את הגט.

בהלכה היהודית, גט אינו נחשב סופי עד שגזרת הגירושין, המכונה “גט”, נמסרת לאישה על ידי הבעל או על ידי שליח שמינה בית הדין.

בישראל שיעור הגירושים בקרב יהודים גבוה יחסית, כאשר כ-45% מהנישואים מסתיימים בגירושים.

שיעור הגירושים בקרב יהודים בישראל גבוה משיעור הגירושין בקרב יהודים במדינות אחרות, כמו ארצות הברית וקנדה.

גם שיעור הגירושין בקרב יהודים בישראל גבוה משיעור הגירושין בקרב כלל האוכלוסייה בישראל.

בישראל שיעור הגירושין בקרב יהודים אורתודוקסים נמוך משיעור הגירושין בקרב יהודים לא אורתודוקסים.

שיעור הגירושין הגבוה בקרב יהודים בישראל יוחס למגוון גורמים, ביניהם רמת הדתיות הגבוהה בקרב האוכלוסייה, השפעת הסכסוך הישראלי-פלסטיני והפער ההולך וגדל בין הקהילה החילונית והדתית במדינה.

בשנים האחרונות נעשו מאמצים לרפורמה בדיני הגירושין בישראל על מנת להפוך את התהליך לנגיש יותר ופחות אדוורסרי.

בשנת 2012 הקימה ממשלת ישראל ועדה מיוחדת ללימוד נושא הגירושין ולהמליץ ​​לרפורמה.

הוועדה המליצה על מספר שינויים בדיני הגירושין, לרבות הקמת בית דין מיוחד לטיפול בתיקי גירושין ומינוי מגשרים שיסייעו לזוגות להגיע להסכמה.

כמו כן המליצה הוועדה על הקמת מרשם ארצי לגירושין לשיפור המעקב והמעקב אחר תיקי גירושין.

בשנת 2013 העביר הפרלמנט הישראלי חוק המיישם חלק מהמלצות הוועדה, אך רבות מהרפורמות המוצעות טרם יושמו.

בישראל הולכת וגוברת תנועה להכיר בגירושין אזרחיים, הניתנים על ידי בתי דין חילוניים, כחלופה לגירושין דתיים.

תומכי הגירושין האזרחיים טוענים שהם מספקים תהליך שוויוני יותר ופחות יריב עבור זוגות המעוניינים לסיים את נישואיהם.

טיפים לגירושין 2023

 1. לפני הגשת תביעת גירושין, שקול לפנות לגישור או ייעוץ כדי לנסות ולפתור כל סכסוך עם בן/בת הזוג.
 2. בישראל ניתנים גירושין בבתי דין דתיים או בבתי משפט אזרחיים לענייני משפחה. הקפד להגיש לבית המשפט המתאים בהתאם לנסיבות האישיות שלך.
 3. לפני הגשת תביעת גירושין, ודאו שאתם עומדים בדרישות הזכאות. בישראל עליך להיות נשוי לפחות שלושה חודשים ולהיות תושב המדינה או איש צבא.
 4. אם אתה ובן זוגך מסכימים על תנאי הגירושין, תוכל להגיש תביעת גירושין ללא עוררין, שלרוב הוא מהיר ופשוט יותר מגירושין בערעורים.
 5. אם אתה ובן זוגך לא מסכימים על תנאי הגירושין, תצטרכו לעבור גירושין במחלוקת, שעלולים להיות מסובכים יותר ולהימשך זמן רב יותר לפתרון.
 6. בגירושין ערעור, בית המשפט יכריע בנושאים חשובים כמו משמורת ילדים, מזונות וחלוקת רכוש ונכסים.
 7. אם יש לך ילדים, הרווחה שלהם צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. נסו להגיע להסכמה עם בן הזוג על משמורת ילדים ותמיכה בטובת הילדים.
 8. אם לא תצליחו להגיע להסכמה עם בן הזוג, בית המשפט יקבל החלטה על פי טובת הילדים.
 9. בישראל, המזונות נקבעים בהתאם לצרכי בן הזוג המקבל תמיכה ויכולת התשלום של בן הזוג השני. בית המשפט ישקול גורמים כמו הכנסתו של כל אחד מבני הזוג, פוטנציאל ההשתכרות ומשך הנישואין.
 10. בחלוקת רכוש ונכסים, בית המשפט ינסה בדרך כלל לפצל את הדברים באופן שווה בין בני הזוג, אלא אם קיימות נסיבות מקלות.
 11. אם יש לכם הסכם ממון, ייתכן שהוא יילקח בחשבון במהלך הליך הגירושין.
 12. חשוב לאסוף את כל המידע והמסמכים הפיננסיים הרלוונטיים, כגון החזרי מס, דפי בנק ושטרי רכוש, לפני הגשת תביעת הגירושין.
 13. אם אתם נמצאים בסיטואציה של קונפליקט גבוה עם בן הזוג, שקול לבקש צו הרחקה כדי להגן על עצמך ועל ילדיך.
 14. יכול להיות מועיל לפנות לייעוץ של עורך דין המתמחה בגירושין בישראל.
 15. אם אינך יכול להרשות לעצמך עורך דין, ייתכן שתהיה זכאי לסיוע משפטי.
 16. אם אתה ובן זוגך מצליחים להגיע להסכמה על תנאי הגירושין, ייתכן שתוכל להיעזר בשירותיו של מגשר במקום לפנות לבית המשפט.
 17. תהליך הגירושין יכול להיות מתיש רגשית ונפשית. שקול לבקש תמיכה מחברים, משפחה או מטפל במהלך תקופה זו.
 18. אם אתה חבר בצבא, ישנם כללים ותקנות ספציפיים שעשויים לחול על הגירושין שלך. הקפידו להתייעץ עם עורך דין שמכיר את דיני הגירושין הצבאיים.
 19. אם אינך אזרח ישראל, הגירושין שלך עשויים להיות כפופים לחוקי מדינת הולדתך וכן לחוק הישראלי. חשוב להבין כיצד זה עשוי להשפיע על תוצאות הגירושין שלך.
 20. בישראל, לבית המשפט סמכות לחלק את רכושם ונכסיהם של בני הזוג גם אם הם נמצאים מחוץ למדינה.
 21. אם יש לך נכסים או רכוש משמעותיים, ייתכן שיהיה צורך לשכור רואה חשבון משפטי שיעזור להעריך ולחלק את הנכסים הללו.
 22. במקרים מסוימים, בית המשפט עשוי לחייב את אחד מבני הזוג בתשלום הוצאות משפט של בן הזוג השני אם קיים הבדל משמעותי במשאבים הכספיים שלהם.
 23. הליך הגירושין יכול להימשך מספר חודשים ואף יותר, בהתאם למורכבות התיק ולנכונות של בני הזוג לשתף פעולה.

 

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה וירושה מומלץ.

גישתה של מאיה רוטנברג לדיני גירושין מתוקשרים ודיני משפחה:

 • גישור כחלופה לגירושין מסורתיים: גישור הוא הליך גירושין שניתן להשלים ללא מאבקים משפטיים ממושכים. בגישור, שני הצדדים עובדים בשיתוף פעולה עם מגשר כדי לפתור את הבעיות שלהם, תוך הימנעות מהתערבות של שופט.
 • תכונות של גישור:
  • זה בדרך כלל מהיר יותר מהליכי משפט מסורתיים.
  • גישור יכול להיות משתלם יותר מאשר מאבקים ארוכים בבית המשפט.
  • התהליך גמיש ומאפשר פתרונות מותאמים אישית.
  • כל הדיונים בגישור הם חסויים, ומונעים בדיקה ציבורית.
  • שני הצדדים שומרים על שליטה על ההסכם הסופי.
  • שם דגש על שיתוף פעולה, שימור מערכות יחסים והפחתת מתח רגשי, במיוחד על ילדים.
 • תפקידם של עורכי דין משפחה בגירושין:
  • עורך דין משפחה יעיל ידריך את הלקוחות בהכנות מקדימות.
  • הם מטפלים בהגשת כל התביעות והבקשות הרלוונטיות.
  • ייצוג בבית המשפט לענייני משפחה הוא לרוב חלק משירותיהם.
  • הם מייעצים בהיבטים שונים של גירושין כמו חלוקת נכסים, משמורת ילדים ומזונות.
 • טובת הילד בהליכי גירושין:
  • הפרקטיקה של עו”ד הגירושין המובילה מאיה רוטנברג נותנת עדיפות לרווחת הילדים בזמן גירושין.
  • ההשפעות הפסיכולוגיות של ההליך המשפטי על ילדים מוכרות ומטופלות.
  • טובת הילד עומדת בראש מעייניו בבית המשפט לענייני משפחה.
 • גורמים המשפיעים על הליכי גירושין:
  • רכוש ונכסים: הפרקטיקה של עו”ד גירושין מאיה רוטנברג מכירה במשמעות של חקירת נכסים ונכסים על שם בני זוג. טיפ: תאריך הנישואין יכול להשפיע על חלוקת הנכסים.
  • טובת הילדים: טובת הילד היא מכרעת בתיקי גירושין. מצבים כמו בן זוג עם בעיות התמכרות או עבר אלים מטופלים בתשומת לב מיוחדת.
  • תפקיד הראיות: תיעוד נאות, עדויות וראיות אחרות חיוניים. סוכנויות חקירה חיצוניות עשויות לשמש כדי לחשוף פרטים מרכזיים.
 • היתרונות של העסקת עורך דין משפחה מומחה:
  • מאיה רוטנברג, כעורכת דין משפחה מנוסה, מספקת תובנה שלא תסולא בפז, במיוחד בתיקי גירושין מורכבים.
  • הגישה של משרדה מכוונת להבטיח את התוצאות הטובות ביותר עבור הילדים המעורבים.
  • מורכבות כמו נכסים נסתרים, חטיפת ילדים או מקרים שבהם מעורבים אנשים בעלי פרופיל גבוה הם בתחום המומחיות שלה.
 • על עו”ד מאיה רוטנברג:
  • משרדה המשפטי של מאיה רוטנברג מתמחה בדיני משפחה, טיפול בעניינים כמו סכסוכי גירושין מורכבים, חטיפת ילדים וסכסוכי רכוש.
  • המשרד פועל כמשרד בוטיק, המתמקד במתן סיוע אישי, יעיל ומקצועי.
  • משרדה של מאיה רוטנברג מאמין בפתרונות יעילים וצודקים לסכסוכים משפחתיים, בשיתוף פעולה הדוק עם הלקוחות על מנת לענות על צרכיהם.
  • לרוטנברג ניסיון משמעותי בפורומים משפטיים שונים, לרבות בתי משפט, בתי דין רבנים וייצוג תיקים בבג”ץ בתי הדין הרבניים מזונות ילדים.
  • למשרדה של מאיה רוטנברג כישרון מיוחד בתיקי גירושין בעלי השלכות כלכליות משמעותיות, המייצג לרוב בעלי עסקים בעלי שם במשק הישראלי.
   נקודת מבט הצוות של המשרד:ההתמחות של הצוות בדיני משפחה מכשירה אותם להציע שירות מקצועי ומותאם אישית, המלווה את הלקוחות בזמנים משמחים ומאתגרים כאחד.
   תחומי עיסוק מפורטים:גירושין: המשרד מטפל בתחומים רגישים כמו משמורת ילדים, מזונות, הסכמי שלום בית, גישור, הסכמי ממון, חלוקת רכוש ועוד.
   גירושין לבעלי חברות: המשרד נותן שירות לבעלי עסקים ומאפשר מעברים חלקים במהלך גירושין, תוך הבטחת רווחה אישית וכלכלית כאחד.
   חטיפת ילדים: במקרים בהם קיים סיכון להוצאת ילד לחו”ל ללא הסכמה, המשרד מציע פתרונות מהירים ויעילים.
   ירושות וצוואות: מומחיות בשמירה על ירושות עתידיות והבטחת ביצוע צוואה נאותה.
  • משרדה של מאיה רוטנברג בולט לא רק בחוש המשפטי שלו אלא גם בגישה ההומנית שלו, רואה מעבר למקרים ומתחבר לחיי הפרט המושפעים מהם
 • שיתוף פעולה עם מומחים משפטיים אחרים:
  • משרדה של מאיה רוטנברג משתף פעולה עם עורכי דין מתחומי משפט שונים ומעניק תמיכה מקיפה ללקוחות.
  • לקוחות נהנים מהמומחיות המשולבת ללא צורך לפנות לשירותי משרד עורכי דין אחר.
 • תפיסה וניסיון של הציבור:
  • עו”ד מאיה רוטנברג ניהלה את התקדים המשפטי תיק בעם 919/15 מתחילתו ועד לניצחון בית המשפט העליון ששינה את הפסיקה במזונות ילדים ותיקים מתוקשרים נוספים.
  • משרדה מוכר במערכת המשפט ונהנה ממוניטין חיובי בקרב שופטים ועמיתים עורכי דין.
 • החשיבות של בחירת עורך דין משפחה מתאים:
  • לרבים דיעה קדומה על עורכי דין לענייני משפחה וגירושין כמוטים, המתמקדים רק באינטרסים של הלקוח שלהם. עם זאת, מיטב עורכי הדין לענייני משפחה, כמו מאיה רוטנברג, מבינים את ההשלכות הרחבות יותר של גירושין.
  • עורך דין משפחה ותיק יכול להבטיח ביטחון כלכלי לאחר הגירושין. לעומת זאת, עורך דין חסר ניסיון עלול להוביל למצוקה כלכלית למשפחה.
 • היבטים ייחודיים של התרגול של מאיה רוטנברג:
  • משרדה של מאיה רוטנברג מתמחה בהיבטים שונים הקשורים להסכמי גירושין, גירושין בהסכמה וגישור.
  • לקוחות המחפשים ייצוג בדיני משפחה ימצאו משרד עם מומחיות בגישור, בוררות והבנה מעמיקה של מצבים פיננסיים והערכות נכסים.
  • המשרד מסייע ללקוחות בקבלת משמורת ראשית או משותפת על ילדים ומסייע בקביעת מזונות הוגנים.
 • משרד עורכי הדין מאיה רוטנברג, בולט כגורם מוביל בדיני משפחה וגירושין בישראל.
  חברות דירוג כמו BDI ו-Dun’s 100 מדרגות בעקביות את החברה הזו בין המובילות במשק.
  פילוסופיית שירות:המשרד מתגאה בכך שהוא מציע שילוב של מומחיות משפטית עצומה עם שירות מותאם אישית ואסטרטגיות מותאמות לכל לקוח.
  הגישה של מאיה רוטנברג הינה הוליסטית, רואה בכל לקוח פרט ייחודי ומבטיחה ליווי מקיף לאורך ההליכים המשפטיים.
  התמחויות ותחומי עיסוק:משרדה של מאיה רוטנברג מכסה קשת רחבה של דיני משפחה, לרבות אך לא רק גירושין, צוואות, ירושות, מזונות, משמורת, נישואים אזרחיים, הסכמי ממון, חטיפת ילדים וסרבנות גט.
  לפרטים נוספים על שירותי המשרד ניתן לעיין ברשימת תחומי ההתמחות המלאה שלהם.עו”ד גירושין מומלץ
 • עו”ד לענייני משפחה מאיה רוטנברג:מוכרת כסמכות בדיני משפחה בישראל.
  מאיה רוטנברג, הידועה במתודולוגיות המשפטיות החדשניות שלה, בעלת רקורד ארוך של הישגים משמעותיים ותקדימים משפטיים עבור לקוחותיה.ותק ומומחיות: המשרד מתגאה בצוות של עורכי דין ומשפטנים ותיק, המתמחה אך ורק בדיני משפחה וירושה.
  טקטיקה ואסטרטגיה: עם היסטוריה של טיפול בבעיות משפחתיות מורכבות, המשרד חידד את יכולות המשא ומתן שלה. הם מתייחסים לכל מקרה באופן ייחודי, עם ניסיון רב בהליכי משפט ובתי דין רבני, והשגת הסדרים.
  שקיפות: המשרד מקיים תקשורת ברורה עם לקוחותיו, מתדרך אותם על האסטרטגיה, הסיכונים והתוצאות הפוטנציאליות מלכתחילה.
  גישה הוליסטית: שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע כמו פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאים, יועצים, רו”ח, כלכלנים, חוקרים פרטיים ועורכי דין בינלאומיים מאפשרים להם לספק תמיכה מקיפה ללקוחות.

בתי הדין הרבניים כתב תביעה ת.ע 18.09.2023 קוד הטופס 305-016-05

עורך דין מומחה בינלאומי

 

עורכי דין מומלצים בתחום