מהו ביטקוין ואיך זה עובד?

מעבר לכך שהביטקוין הוא המטבע הקריפטוגרפי הראשון, אלא שהוא גם הידוע ביותר מבין יותר מ -5,000 מטבעות הקריפטו שקיימים כיום. התקשורת הפיננסית מכסה בשקיקה כל ירידה דרמטית חדשה בשינויי קיבה ובכך, מה שהופך את הביטקוין לחלק בלתי נמנע מהנוף.

אמנם התנודתיות הפרועה עשויה לייצר כותרות נהדרות, אך היא כמעט לא הופכת את הביטקוין לבחירה הטובה ביותר עבור משקיעים מתחילים או אנשים המחפשים מאגר ערך יציב. הבנת התוכנות והמידע יכול להיות מסובך – בואו נסתכל מקרוב על אופן הפעולה של ביטקוין.

מהו ביטקוין?
ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי מבוזר שתוכלו לקנות, למכור ולהחליף ישירות, ללא מתווך כמו בנק. היוצר של ביטקוין, סאטושי נקאמוטו, תיאר במקור את הצורך במערכת תשלומים אלקטרונית המבוססת על הוכחה קריפטוגרפית במקום אמון.

כל עסקה בביטקוין שבוצעה אי פעם קיימת בספר חשבונות ציבורי הנגיש לכולם, מה שהופך את העסקאות לקשות לביטול וקשה לזייף. זה לפי תכנון: הליבה לאופיים המבוזר שלהם, ביטקוינים אינם מגובים על ידי הממשלה או כל מוסד מנפיק, ואין שום דבר שמבטיח את ערכם מלבד ההוכחה האפויה בלב המערכת.

הסיבה שבגללה זה שווה כסף היא פשוט בגלל שאנחנו, כאנשים, החלטנו שיש לו ערך – זהה לזהב.
מאז השקתו הציבורית בשנת 2009, הביטקוין עלה באופן דרמטי בערכו. אף שנמכר פעם במחיר נמוך מ -150 דולר למטבע, נכון ל -1 במרץ 2021, ביטקוין אחד נמכר כעת בכמעט 50,000 דולר. בגלל ההיצע שלה מוגבל ל -21 מיליון מטבעות, רבים מצפים מחירה לשמור רק עולה ככל שעובר הזמן, במיוחד כאשר יותר גדולים, משקיעים מוסדיים להתחיל בטיפול זה כסוג של זהב דיגיטלי לגידור כנגד השוק התנודתיות ואת האינפלציה .

איך עובד הביטקוין?
הביטקוין בנוי על רשומה דיגיטלית מבוזרת הנקראת בלוקצ’יין. כפי שהשם מרמז, בלוקצ’יין הוא גוף נתונים מקושר, המורכב מיחידות המכונות בלוקים המכילות מידע על כל עסקה ועסקה, כולל תאריך ושעה, ערך כולל, קונה ומוכר, וקוד מזהה ייחודי לכל בורסה. הערכים נמתחים בסדר כרונולוגי ויוצרים שרשרת בלוקים דיגיטלית.

ברגע בלוק מתווסף blockchain, הוא הופך להיות נגיש לכל מי שרוצה לצפות בה, מתנהג כמו לדג’ר ציבורי של עסקות מטבע מבוזר.

Blockchain מבוזרת, מה שאומר שהיא לא נשלטת על ידי ארגון אחד. זה כמו גוגל דוק שכל אחד יכול לעבוד עליו. אף אחד לא הבעלים של זה, אבל כל מי שיש לו קישור יכול לתרום לזה. וכשאנשים שונים מעדכנים אותו, גם העותק שלך מתעדכן.

למרות שהרעיון שכל אחד יכול לערוך את הבלוקצ’יין עשוי להישמע מסוכן, זה בעצם מה שהופך את הביטקוין לאמין ובטוח. על מנת להוסיף חסימת עסקאות לבלוקצ’יין ביטקוין, יש לאמת אותו על ידי מרבית כל מחזיקי הביטקוין, והקודים הייחודיים המשמשים לזיהוי ארנקים ועסקאות המשתמשים חייבים להתאים לדפוס ההצפנה הנכון.

קודים אלה הם מספרים אקראיים ארוכים, מה שהופך אותם לקשים להפליא בהפקה במרמה. למעשה, לרמאי שמנחש את קוד המפתח לארנק הביטקוין שלך יש סיכויים זהים לזה של מישהו שזוכה בהגרלת פאוורבול תשע פעמים ברציפות, על פי בריאן לוטי מ- Crypto Aquarium. רמה זו של קודי אימות בלוקצ’יין אקראיים סטטיסטיים, הנחוצים לכל עסקה, מפחיתה מאוד את הסיכון שמישהו יכול לבצע עסקאות הונאה של Bitcoin.

איך עובד כריית ביטקוין?
כריית ביטקוין היא תהליך הוספת עסקאות חדשות לבלוקצ’יין ביטקוין. זו עבודה קשה. אנשים שבוחרים לכרות את הביטקוין משתמשים בתהליך הנקרא הוכחת עבודה, תוך פריסת מחשבים במרוץ לפתרון חידות מתמטיות המאמתות עסקאות.

כדי לפתות את הכורים להמשיך ולמרוץ לפתור את החידות ולתמוך במערכת הכוללת, קוד הביטקוין מתגמל את הכורים עם ביטקוין חדש. כך נוצרים מטבעות חדשים ונוספות עסקאות חדשות לבלוקצ’יין.

בימים הראשונים יכול היה האדם הממוצע לכרות את הביטקוין, אך זה כבר לא המקרה. קוד הביטקוין נכתב בכדי להפוך את פתרון החידות שלו למאתגר יותר ויותר לאורך זמן, ודורש יותר ויותר משאבי מחשוב. כיום, כריית ביטקוין דורשת מחשבים חזקים וגישה לכמויות אדירות של חשמל זול בכדי להצליח.

כריית ביטקוין משלמת גם פחות ממה שהיה בעבר, מה שמקשה עוד יותר להחזיר את עלויות החישוב והחשמל העולות. בשנת 2009, כשהטכנולוגיה הזו יצאה לראשונה, בכל פעם שקיבלתם חותמת, קיבלתם כמות הרבה יותר גדולה של ביטקוין מאשר היום. יש יותר ויותר עסקאות [עכשיו, אז] הסכום שאתה משלם עבור כל חותמת הוא פחות ופחות. לפי 2140, ההערכה היא כי כל הביטקוינים יכנסו למחזור, כלומר כרייה לא תשחרר מטבעות חדשים, וכורים עשויים להצטרך להסתמך על דמי עסקה.

כיצד להשתמש בביטקוין
בשנת העם האמריקאי בדרך כלל להשתמש ביטקוין כהשקעה אלטרנטיבית, עוזר לגוון את תיק מלבד מניות ו אגח . אתה יכול גם להשתמש בביטקוין לביצוע רכישות, אך מספר הספקים המקבלים את המטבע הקריפטוגרפי עדיין מוגבל.

חברות גדולות שמקבלות ביטקוין כוללות את Overstock, AT&T ו- Twitch. ייתכן שתגלה שגם כמה קמעונאים מקומיים קטנים או אתרים מסוימים לוקחים ביטקוין, אך תצטרך לחפור קצת.

עם זאת, PayPal הודיעה כי היא תאפשר את מטבע הקריפטוגרפיה כמקור מימון לרכישות השנה, ומימון רכישות על ידי המרה אוטומטית של אחזקות קריפטו למטבע פיאט עבור המשתמשים.

יש להם 346 מיליון משתמשים והם מחוברים ל- 26 מיליון סוחרים.
אתה יכול גם להשתמש בשירות המאפשר לך לחבר כרטיס חיוב לחשבון הקריפטו שלך, כלומר אתה יכול להשתמש בביטקוין באותו אופן שבו אתה משתמש בכרטיס אשראי. זה בדרך כלל כולל גם ספק פיננסי שממיר באופן מיידי את הביטקוין שלך לדולרים. Crypto.com ו- CoinZoom הם שני שירותים שיש להם רגולציה בארה”ב.

במדינות אחרות – במיוחד כאלו עם מטבעות פחות יציבים – אנשים משתמשים לעיתים במטבעות קריפטוגרפיים במקום במטבע שלהם.

ביטקוין מספק הזדמנות לאנשים לאחסן ערך מבלי להסתמך על מטבע שמאחוריו ממשלה, זה נותן לאנשים אפשרות לגדר תרחיש במקרה הגרוע ביותר. אתה כבר רואה אנשים במדינות כמו ונצואלה, ארגנטינה, זימבבואה – במדינות שחובות מאוד, הביטקוין מקבל משיכה אדירה.

עם זאת, כאשר אתה משתמש בביטקוין כמטבע ולא כהשקעה בארהב, אתה צריך להיות מודע להשלכות מס מסוימות .

איך קונים ביטקוין
רוב האנשים קונים ביטקוין בבורסות, כגון Coinbase . בורסות מאפשרות לך לקנות, למכור ולהחזיק מטבעות קריפטוגרפיים, והקמת חשבון דומה לפתיחת חשבון תיווך – יהיה עליך לאמת את זהותך ולספק מקור מימון כלשהו, כגון חשבון בנק או כרטיס חיוב.

הבורסות העיקריות כוללות את Coinbase, Kraken ו- Gemini. אתה יכול גם לקנות ביטקוין אצל מתווך כמו רובינודה.

לא משנה היכן אתה קונה את הביטקוין שלך, תזדקק לארנק דיגיטלי בו ניתן לאחסן אותו. זה יכול להיות מה שנקרא ארנק חם או ארנק קר. ארנק חם (נקרא גם ארנק מקוון) מאוחסן על ידי מרכזיה או ספק בענן. ספקי ארנקים מקוונים כוללים את Exodus, Electrum ו- Mycelium. ארנק קר (או ארנק נייד) הוא מכשיר לא מקוון המשמש לאחסון ביטקוין ואינו מחובר לאינטרנט. אפשרויות ארנק סלולריות מסוימות כוללות את Trezor ו- Ledger.

כמה הערות חשובות לגבי רכישת ביטקוין: אמנם ביטקוין הוא יקר, אך ניתן לקנות ביטקוין חלקי מספקים מסוימים. יהיה עליך גם לחפש עמלות, שהם בדרך כלל אחוזים קטנים מסכום העסקה שלך בקריפטו, אך באמת יכולים להוסיף רכישות בדולרים קטנים. לבסוף, שים לב שרכישות ביטקוין אינן מיידיות כמו שרכישות הון רבות אחרות לכאורה הן. מכיוון שהכורים חייבים להיות מאומתים על ידי הכורים, ייתכן שיידרשו לך 10-20 דקות לפחות עד שתראה את רכישת הביטקוין שלך בחשבונך.

כיצד להשקיע בביטקוין
כמו מניה, תוכלו לקנות ולהחזיק ביטקוין כהשקעה . אתה יכול אפילו לעשות זאת כעת בחשבונות פרישה מיוחדים הנקראים Bitcoin IRAs .

לא משנה היכן תבחרו להחזיק את הביטקוין שלכם, הפילוסופיות של האנשים כיצד להשקיע אותו משתנות: יש שקונים ומחזיקים לטווח ארוך, יש שקונים ושואפים למכור לאחר ראלי מחירים, ואחרים מהמרים על ירידת מחירו. מחיר הביטקוין לאורך זמן חווה שינויי מחירים גדולים, ונמוך רק ב -5,165 $ וב -28,990 $ בשנת 2020 בלבד.

במקומות מסוימים אנשים עשויים להשתמש בביטקוין כדי לשלם עבור דברים, אבל האמת היא שזה נכס שנראה שהוא יעלה בערכו יחסית מהר למשך זמן מה. אז למה שתמכור משהו שיהיה שווה הרבה יותר בשנה הבאה ממה שהוא היום? רוב האנשים המחזיקים בה הם משקיעים ארוכי טווח.

צרכנים יכולים גם להשקיע בקרן נאמנות של ביטקוין על ידי רכישת מניות של קרן ביטקוין אפור (GBTC), אם כי כרגע היא פתוחה רק למשקיעים מוכרים שמרוויחים לפחות 200,000 דולר או ששווי נקי של מיליון דולר לפחות. פירוש הדבר שרוב האמריקאים אינם מסוגלים לקנות אותו. בקנדה, לעומת זאת, השקעות מגוונות בביטקוין הופכות לנגישות יותר. בחודש פברואר 2021, מטרת תעודת סל ביטקוין (BTCC) החלה להיסחר בתעודת סל ביטקוין הראשונה בעולם, וגם תעודת סל Evolve Bitcoin (EBIT) אושרה על ידי נציבות ניירות ערך באונטריו. משקיעים אמריקאים המחפשים חשיפה לביטקוין או ביטקוין עשויים לשקול תעודות סל של בלוקצ’יין שמשקיעות בטכנולוגיה העומדת בבסיס מטבעות קריפטוגרפיים.

הערה חשובה, אף על פי שקרנות מבוססות קריפטו עשויות להוסיף פיזור לאחזקות הקריפטו ולהפחית מעט את הסיכון, אך הן עדיין נושאות סיכון משמעותי יותר וגובות עמלות גבוהות בהרבה מאשר קרנות אינדקס רחבות עם היסטוריות של תשואות יציבות. משקיעים המעוניינים לצמוח עושר בהתמדה עשויים לבחור בקרנות נאמנות וסחר בבורסה (ETF) מבוססות אינדקס .

האם עליכם לקנות ביטקוין?
באופן כללי, מומחים פיננסיים רבים תומכים ברצונם של לקוחותיהם לקנות מטבעות קריפטוגרפיים, אך הם אינם ממליצים עליה אלא אם הלקוחות מביעים עניין. הדאגה הגדולה ביותר עבורנו היא אם מישהו רוצה להשקיע בקריפטו וההשקעה שהם בוחרים לא מצליחה, ואז פתאום הם לא יכולים לשלוח את ילדיהם לאוניברסיטה. אז זה לא היה שווה את הסיכון.

האופי הספקולטיבי של המטבע הקריפטוגרפי מביא כמה מתכננים להמליץ עליו עבור השקעות צד של הלקוחות. יש שקוראים לזה חשבון וגאס, בואו נשמור על זה מנקודת המבט האמיתית שלנו לטווח הארוך, ודא שהוא לא יהפוך לחלק גדול מדי מהתיק שלך.

במובן אמיתי מאוד, הביטקוין הוא כמו מניה אחת ויועצים לא ימליצו להכניס חלק נכבד מהתיק שלך לחברה אחת. לכל היותר, מתכננים מציעים להכניס לא יותר מ -1% עד 10% לביטקוין אם אתה נלהב מכך. אם זו הייתה מניה אחת, לעולם לא היית מקצה לה חלק משמעותי מהתיק שלך.

חוות דעת
דרג
[Total: 0 Average: 0]