מה צריך לדעת לפני שכירת עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

עורך דין מומלץ

אם אתה עומד בפני אישום פלילי, גם אם הוא נראה מינורי, עליך לשקול ברצינות העסקת עורך דין פלילי. להרשעה יכולה להיות השפעה מתמשכת על המוניטין והחיים המקצועיים והחברתיים שלך, זמן רב לאחר סיום העונש.

שכירת עורך דין פלילי: מה שאתה צריך לדעת

חשוב לזכור שלנאשם בתיק פלילי יש זכות לייצוג על ידי עורך דין. אם אתה מבקש עורך דין בחינם, בית המשפט ימנה סנגור ציבורי לעניינך.

בעוד סנגורים ציבוריים רבים עובדים קשה עבור הנאשמים, הם נוטים לטפל בתיקים מורכבים עם משאבים מוגבלים.

המשמעות היא שייתכן שסניגור ציבורי לא יוכל לבנות הגנה בתחכום ובזהירות שיכול עורך דין פלילי פרטי. לכן, שכירת עורך דין צמרת בתחום הפלילי על פי בחירתך עשויה לחולל שינוי משמעותי בתוצאות עניינך.

אמנם זה נשמע פשוט, אך בתנאי הלחץ של מעצר או זימון לחקירה ההחלטה מי הוא עורך הדין הפלילי המתאים עבורך עשויה להיות מאתגרת.

חיפוש בסיסי בגוגל יכול להיות מקום טוב להתחיל בו, אך זה אמור להיות רק שלב ראשון. חיפושים בגוגל יובילו למגוון רחב של תוצאות, כולל פרסומים ממומנים רבים שאינם משקפים בהכרח את המיומנות של עורך דין או את יכולתם לייצג בתיק הפלילי שלך.

באופן דומה, ייתכן שתקבל תובנות מועילות משיחה עם חברים או בני משפחה ששכרו עורך דין פלילי, אך ההתאמה הנכונה עבורם עשויה שלא להתאים לך, כל מקרה הוא ייחודי. להלן הנחיות והמלצות שיכולות לסייע לך לחקור ולהשוות עורכי דין בתחום הפלילי באופן מושכל.

רקע וניסיון

עליך לשכור עורך דין פלילי בעל ניסיון רב בייצוג אנשים שהתמודדו עם אישומים דומים לשלך. המשפט הפלילי מורכב מתחומים ייחודיים רבים. לדוגמא, אם אתה עומד בפני אישום במרמה, עליך לשכור עורך דין שטיפל בתיקים רבים של פשעי צווארון לבן.

אם אתה עומד בפני אישומים בסחר בסמים, עליך להזמין עורך דין מנוסה בבית בהגנה על עבירות סמים. לחלק מעורכי הדין עשויים להיות פרסומים בעתונות על תיקים פליליים מפורסמים. יתכן שהם קיבלו פרסים או הכרה רשמית אחרת במומחיותם המשפטית.

עורכי דין פליליים יוצאי פרקליטות

אין זה נכון להניח שמכיוון שעורך הדין הפלילי שמייצג אותך בתיק עבד פעם בפרקליטות, לא תזכה לייצוג נאמן כנאשם פלילי. להיפך, ניסיון קודם כתובע יכול להוות יתרון משמעותי. תובע יוצא פרקליטות צבא או שב”כ עשוי לקבל תובנות לגבי האופן בו התובע שמייצג בתיק כנגדך יתייחס לאישומים. זה יכול לעזור לעו”ד פלילי לצפות מראש אסטרטגיות מנוגדות ולהתמודד איתן ביעילות.

קבוצת עורכי דין מומלצים שהיו חברי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, הקימו מחלקה, שמתמקדת אך ורק בהגנה על עבירות צווארון לבן, וכן תתמחה במשפט כלכלי, במשפט אזרחי. והמשפט המנהלי.

ידע מקומי

עורך הדין שלך צריך להכיר את רזי ההליכים בבית המשפט בו ידון עניינך. זה יכול לעשות הבדל עצום מכיוון שלעתים קרובות כללים חשובים ספציפיים לבית משפט מסוים. עורך הדין בעל קשרים מקומיים עשוי גם להכיר את הפרקליטים באזור וכיצד הם בדרך כלל מתמודדים עם אישומים נגד לקוחותיהם.

עורכי דין מנוסים עשויים לדעת למה לצפות מהצעת עסקת טיעון, ואולי יש להם הערכה מושכלת עד כמה תובע מסוים יכול להיות מוכן להגיע לעסקה. כמו כן, עדות שוטרים יכולה למלא תפקיד מפתח בתיק פלילי. עורך דין מקומי אולי נתקל בתיקים קודמים בקציני משטרה מסוימים בעבר ואולי ידע אם וכיצד לתקוף את אמינותם כעדים.

שיקולים מקצועיים

באופן כללי, עליך לשאוף להעסיק עורך דין ללא היסטוריה של בעיות משמעת חמורות. ניתן למצוא מידע אודות רישומו המקצועי של עורך דין על ידי חיפוש באתר לשכת עורכי הדין. ייתכן שתרצה לעיין בפרטי כל פעולה משמעתית כדי לקבל מושג על אופי האישומים. הפרות מסוימות פחות משמעותיות מאחרות. אם עורך דין נמצא כעת במצב פעיל, ייתכן שלא תרצה לפסול אותו אוטומטית בהתבסס על הפרה קלה מאוד.

מצד שני, רישום של הפרות חמורות צריך להיות דגל אדום, גם אם עורך הדין השיג תוצאות טובות בתיקים. אינך מעוניין שעורך הדין שלך יעשה טעות חמורה שתמנע ממך ממך לנקוט באסטרטגיית הגנה בת קיימא אחרת.

ביקורות והמלצות

ביקורות של לקוחות קודמים יכולות לתת לך תחושה איך זה לעבוד עם עורך דין. יתכן שתמצא תובנות לגבי אישיותם, רמת המקצועיות וכישורי התקשורת שלהם. ביקורות של לקוחות יכולות להיות מועילות גם אם פרטי המקרה שלך שונים ממקרה של לקוח קודם. עם זאת, היזהר מביקורות קצרות מאוד שהן שליליות קשות או חיוביות באופן מובהק מבלי לספק פרטים. יתכן וביקורות אלו אינן מהימנות.

אם עורך דין קיבל ביקורות חיובות מעורכי דין אחרים, הדבר עשוי להצביע על כך שיש להם מוניטין חזק בקהילה המשפטית. יתכן שהשופטים והתובעים יכבדו אותם יותר, כתוצאה מכך, ניתן יהיה לקדם את התיק שלך בצורה חיובית ויעילה יותר.

תוצאות מקרה

לעתים קרובות, עורך דין פלילי יתפאר בהצלחותיו הבולטות ביותר באתר או בבלוג שלו. מכיוון שכל מקרה נקבע על סמך הנסיבות שלו, אין להניח שתקבל את אותה תוצאה כמו לקוח קודם בעתיד. עם זאת, היסטוריה של ביטולי אישומים, זיכויים והפחתת עונשים לאנשים במצבים דומים בערך לשלך יכולה להיות סימן לעו”ד פלילי תותח. כמו כן, ניתן לקבל תובנה לגבי סוגי התיקים פליליים בהם עורך דין מצליח בצורה הטובה ביותר אם התוצאות המרשימות ביותר שלהם מגיעות מאותם סוגי תיקים פליליים.

התייעצות ראשונית

חלק עורכי הדין הפליליים מציעים התייעצויות ראשונית עם לקוחות פוטנציאליים בעלות מינימלית או ללא עלות, וללא התחייבות לייצג אותם. אתה יכול לקבוע ייעוץ טלפוני או מקוון בצ’אט בוט לאחר מסירת פרטים ראשוניים לגבי המקרה שלך.

הייעוץ הראשוני מסייע ללקוח ולעורך הדין הפלילי להבין האם הם מתאימים זה לזה. גם אם אתה מתרשם מיוקרתו ומהישגיו של עורך דין, אתה לא צריך לבחור על בסיס זה בלבד. במקום זאת, עליך להקפיד לעבוד עם עורך דין פלילי מומלץ שתוכל לסמוך עליו ושמתייחס אליך היטב.

אתה צריך להרגיש שעורך הדין שלך מעורב באופן אישי במקרה שלך, במקום להתייחס אליך כאל עוד מספר תיק. באופן אידיאלי, עליך לקבוע התייעצויות עם כמה עורכי דין פליליים מפורסמים לפני שתחליט לשכור את שרותיו של עורך הדין לייצוג בתיק פלילי.

הכנת רשימת שאלות להתייעצות יכולה לעזור לך להחליט אם עורך דין מתאים לייצוג בתיק הפלילי שלך. לדוגמה, ייתכן שתרצה לשאול על טווח התוצאות שלדעת העו”ד סבירות במקרה שלך. אתה לא צריך לצפות לתשובה מדויקת, אבל רושם כללי יכול לעזור להגדיר את הציפיות שלך.

תשובה אופטימית עשויה להיות מעודדת, אך כדאי לחשוב פעמיים אם עורך דין מעניק ערבויות או נראה הרבה יותר בטוח מהמתחרים שלו, הם עשויים להפריז ביכולתם לצורך שכנוע לקוח. כמו כן, עליך להקשיב כיצד עורך הדין מסביר את הערכתו. הוא צריך להיות מסוגל לבטא את הנמקתו באופן קוהרנטי ונגיש לאדם שאינו עורך דין.

מבנה שכר טרחה

שכ”ט הוא נושא חשוב נוסף שיש להתייחס אליו במהלך הייעוץ. חלק מעורכי הדין הפליליים גובים שכר טרחה לפי שעה, בעוד שאחרים עשויים לגבות שכר טרחה קבוע עבור כל התיק. אם אתה נמצא בקשיים כספיים, ייתכן שתוכל לנהל משא ומתן על תוכנית תשלום גמישה.

כל הסדר שכר טרחה צריך להיות מוגדר בצורה ברורה בהסכם הייצוג כדי שתדע מה מצופה ממך. עורך דין יבקש ממך לא פעם לשלם שכר טרחה, שהוא תשלום מראש.

חקור במדריך עורכי הדין של ג’אטיס jus-tice.co.il ישראל

כדאי להקדיש זמן להשוואה בין עורכי דין פליליים, כדי שתוכל למצוא לפחות שני עורכי דין או יותר המועמדים לייצוג בתיק הפלילי שלך ולבקש מהם להקדיש זמן לפגישה קצרה. זה יעזור לך לקבל החלטה מושכלת.

מדריך עורכי הדין justice-israel נועד לפשט את תהליך המחקר, השוואה חכמה לפי מומחיות  פלילית ותק, שפה והצלחות, מקלה על תהליך יצירת קשר עם עורכי דין באזורך, אלו מתאימים ביותר לצרכים המשפטיים שלך. התחל לחקור ולסנן את רשימות עורכי הדין הפליליות הקרובות אליך עוד היום.

15 שאלות שיש לשאול לפני שמעסיקים סניגור

חשוב לשאול את השאלות הנכונות כדי לקבוע אם עורך הדין שאתה שוקל להעסיק הוא אחד שיכול לעזור לך לקבל את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. להלן 15 השאלות המובילות שעליך לשאול בעת ראיון עם סניגור פלילי שייצג אותך:

1. כמה זמן אתה עוסק במשפט פלילי?
כשמדובר בהגנה על לקוח בתיק פלילי, הניסיון הוא המפתח. ישנם יתרונות רבים בכך שלצידך עורך דין שעסק שנים רבות בפלילי וייצג בהצלחה מספר רב של לקוחות. עורך דין מנוסה יכול לייעץ כראוי למה לצפות בכל שלבי ההליך המשפטי. תהיה לו גם היכולת לצפות את האסטרטגיות או הפעולות של התביעה, והוא יכול להשתמש בזה כדי לעזור לך לבנות אסטרטגיית הגנה חזקה.

חשוב שסניגור פלילי לא רק יהיה בעל ניסיון של שנים, אלא גם ניסיון והתמחות נכונים. לדוגמא, עורכי דין שמערבים תחומים אחרים של התמחויות משפטיות בנוסף לייצוג לקוחות בתיקים פליליים. אתה רוצה להיות בטוח שעורך הדין שלך יהיה מומחה העוסק במשפט פלילי בלבד ויכול לתת את מלוא תשומת ליבו לייצוג פלילי נאות.

2. האם תוכל בבקשה לומר לי מה הכישורים המשפטיים והמקצועיים שלך?
בדיוק כפי שהיית עושה כשאתה שוכר בעל מקצוע אחר שיעשה עבודה, אתה רוצה להבטיח שלפרקליטך תעודות אקדמיות ומקצועיות מתאימות. שאלות כמו, “מאיזה בית ספר למשפטים סיימת?” ו”איפה עשית התמחות פלילית?” הן לגיטימיות לחלוטין.

ייתכן שתרצה גם לשאול אם עורך הדין שאתה פוגש אי פעם הואשם או הושעה בשל התנהגות בלתי הולמת של עורך דין בעבר. זה מאוד חשוב לך כדי לוודא שלעורך הדין שמייצג אותך יש מוניטין טוב בתוך מערכת המשפט.

3. האם טיפלת בתיקים כמו שלי בעבר?
חשוב למצוא עורך דין פלילי שגם טיפל בתיקים רבים וגם מכיר את האישומים העומדים בפניך. בנוסף לחיסכון של זמן וכסף, עורך דין שטיפל במקרים דומים של עבירות פליליות עשוי להשיג לך תוצאה טובה יותר. בנוסף, מומלץ לברר על מקרים דומים לשלך שהגיעו למשפט פלילי וכיצד הם הסתיימו.

4. מה אחוז ההצלחה שלך?
להבטיח שלעורך הדין שלך יש ניסיון עם לקוחות במצבים דומים לשלך זו התחלה טובה, אך אתה רוצה גם עורך דין אשר עשוי להשיג לך תוצאה מוצלחת. בעוד שכל תיק פלילי וכל לקוח הוא ייחודי, תמיד תשאף למצוא עורך דין פלילי תותח מומחה בפלילים הכי טוב בארץ שיש לו רקורד טוב במלחמה לקבלת התוצאה הטובה ביותר האפשרית עבור לקוחותיו.

5. האם יש לך המלצות מלקוחות עבר שאני יכול לקרוא?
אמנם לא כל עורכי הדין מבקשים המלצות מלקוחות, אפילו כמה מעורכי הדין הטובים ביותר והמפורסמים, עם זאת, המלצות יכולות להיות דרך טובה לראות מה חושבים לקוחות בפועל על עורך הדין שאתה שוקל.

רוב עורכי הדין שיש להם לקוחות מרוצים יוכלו לספק מספר המלצות של לקוחות שתוכל לקרוא. ייתכן שלעורך הדין שלך יהיו גם המלצות מעורכי דין אחרים מפורסמים. אם לא מצאת המלצות מלקוחות או אם עורך דין מסרב לשתף אתכם בהן, אתה מוזמן לשאול מדוע.

6. כמה זמן ייקח לך לסיים את התיק?
הליכים פליליים יכולים להיות מעייפים, מלחיצים ויקרים. פעמים רבות התוצאה הטובה ביותר שאפשר להשיג במקרה שלכך היא כזו שמגיעה כמה שיותר מהר. על ידי משא ומתן על פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט באמצעות הסדר טיעון, עורך הדין שלך יוכל לסייע לך להימנע מלהופיע בבית המשפט ולהופיע בפני שופט.

באופן אידיאלי, לעורך הדין שלך יהיה ידע נאות לבחון את המקרה שלך ולקבוע אם יש דרך למצוא לך תוצאה טובה מבלי להצטרך למשפט. מצד שני, אם המקרה שלך אכן יעמוד לדין, תרצה שיהיה לו עורך דין פלילי הכי טוב, בטוח בעצמו ובעל יכולת גם באולם בית המשפט.

7. באיזו תדירות אתה מופיע בבית המשפט בו נדון התיק שלי?
זה רעיון טוב שיהיה לך עורך דין שיש לו היכרות עם השופטים שכנראה ידונו בתיק שלך, בנוסף לניסיון הכללי באולם. כאשר הסנגור הפלילי שלך מכיר את התובעים המקומיים, הוא או היא יוכלו להכין טוב יותר את ההגנה על סמך התנהלותם בעבר. בהתאם לבית המשפט שבו יידון התיק שלך, לעורך הדין שלך יהיה יותר סיכוי להעריך את התוצאה הסבירה של התיק הפלילי שלך.

8. האם אתה זה שעובד על התיק שלי?

עורכי דין לא פעם עובדים מטעם חברות המעסיקות מקורבים ועורכי דין זוטרים. לעתים קרובות עורכי דין יאצילו משימות מסוימות הכרוכות בתיק שלך לאחרים בצוות המשפטי. זה יכול להוזיל לך את העלויות, מכיוון שתעריף השעה של עוזר או מתמחה עשוי להיות נמוך יותר, דבר שיחסוך תשלום גבוה יותר עבור שעות עבודה של עורך הדין שלך כדי לבצע את אותה המשימה.

עם זאת, תרצה להבטיח שעורך הדין שלך יהיה מעורב בקבלת כל ההחלטות החשובות ביותר בתיק הפלילי שלך ומנהל באופן פעיל את העבודה שנעשית על ידי חברים אחרים בצוות. אתה מוזמן לשאול את עורך הדין שלך האם הוא או היא מקפידים להקדיש זמן ותשומת לב מספקת לעניינך.

9. כמה חזק טיעון ההגנה שלי?
אף עורך דין לא אמור להבטיח תוצאה ספציפית לאישום פלילי, ועליך להיזהר מכל עורך דין שמבטיח מה תהיה התוצאה המדויקת. עם זאת, עורך דין מנוסה ובעל ידע אמור להיות מסוגל להעריך את המידע המקדים שהם מקבלים אודות המקרה שלך ולהעריך כיצד יתכן שהוא יסתיים. חשוב גם למצוא את מה שעורך הדין שלך חושב שהם נקודות החוזק והחולשה של האישומים שלך, אשר יעצבו את אסטרטגיית ההגנה שהוא יישם..

10. איזו אסטרטגיה היית מציע לטיפול בתיק שלי?
בדיוק כמו בתוצאה של תיק, אף עורך דין לא יכול לשלוט בכל היבט של ההליך המשפטי בפלילים או להבטיח בדיוק כיצד יתנהל התיק. עם זאת, עורך הדין שלך אמור להיות מסוגל לתכנן אסטרטגיית הגנה ברורה ותוכנית כיצד להמשיך בתיק שלך. על עורך הדין שלך להתוות את האסטרטגיות האפשריות, להסביר לך מדוע בחר באסטרטגיות אלה עבורך וליידע אותך על היתרונות והחסרונות של כל אסטרטגיה פוטנציאלית.

11. האם יש לי אפשרויות מלבד ללכת למשפט?
בנוסף, תרצה לברר על הסבירות שההגנה שלך תצליח ומהן האסטרטגיות הפוטנציאליות של עורך הדין, כמו גם את האפשרויות שלך להימנע מלהגיע למשפט. משפט פלילי הוא לא רק מלחיץ, גוזל זמן ועלול לעלות ביוקר, אלא גם מעמיד את גורלך בידי השופט והפרקליטות. שאל את עורך הדין שלך אם יש לך אפשרות לערוך גישור פלילי, הסדר טיעון הוגן (הסדר מותנה) או שיש דרכים להימנע לנהל את התיק שלך בבית המשפט.

12. מה יהיה התפקיד שלי בהגנה הפלילית?
סביר להניח שכנתבע פלילי תמלא תפקיד כלשהו בהכנת תיקך וחשוב לדעת מה מצופה ממך. כנאשם, ייתכן שתתבקש לספק מסמכים, ולסייע בהכנת מידע רקע רלוונטי. ייתכן שתתבקש גם לא לדבר עם עדים או לעשות עבודה משפטית ללא תיאום.

עם זאת, במקרים מסוימים, נטילת תפקיד פעיל יכולה לעזור בניהול התיק הפלילי שלך, כמו במקרה של נהיגה בשכרות או תיק הקשור לסמים, קבלת טיפול לפני שבית המשפט דן בתיק יכול לעזור לתוצאות המשפט שלך מאוחר יותר. הדרך הטובה ביותר לעזור בתיק שלך היא לבקש מעורך הדין שלך הנחיות כיצד לעשות הכל.

13. כמה זמן התהליך הפלילי יארך?
משך הזמן שנדרש לקבלת פתרון יכול להשתנות מאוד ממקרה למקרה. ובעוד עורך הדין שלך אינו יכול לשלוט בקצב ההליך המשפטי, הוא או היא אמורים להיות מסוגלים לספק לך הערכה של כמה זמן התהליך יימשך במקרה שלך בהתבסס על האסטרטגיות האפשריות של ניהול התיק. הערכה לגבי מסגרת הזמן תעזור לך להיערך נכון לתהליך העומד בפניך.

14. באיזו תדירות נהיה בקשר לגבי התיק?
סביר להניח שיהיו לך שאלות רבות במהלך התהליך, במיוחד אם אתה עומד בפני אישומים שעלולים לגרום למאסר, קנסות או השלכות חמורות אחרות. אתה אמור להיות מסוגל לשאול את עורך הדין שלך כל שאלה שיש לך כשהן מתעוררות במהלך התהליך.

עורך הדין הפלילי שתשכור לייצג אותך בהליכים יצטרך גם לתת לך עדכונים על התקדמות התיק שלך על בסיס קבוע. עורך הדין שלך גם ירצה להיות איתך בקשר באופן קבוע עם עדכונים לגבי המשך התיק שלך. שקול באיזו תדירות אתה צריך לתקשר עם עורך הדין שלך וודא שיש לו את פרטי הקשר שלך ואתה קשוב לכל פניה.

15. כמה תעלה ההגנה שלי?
חשוב להבין את העלויות שיעמדו בפניך לאורך כל תהליך ההגנה שלך. לא רק שתשלם שכר טרחת עורך הדין, אלא יתכנו עלויות עדים, עלויות חקירה ועלויות אחרות לאורך כל ההליכים. כאשר אתה בוחר עורך דין, שים לב מראש לשאול מה עשויות להיות כל העלויות הפוטנציאליות וכיצד משולמות ההוצאות המשפטיות.

בהתאם למקרה שלך, עורך הדין שלך עשוי לגבות שכר טרחה לפי שעה או שכר טרחה קבוע. אם עורך הדין שלך גובה שכר טרחה שעתי, שאל כמה זה. אם הוא או היא גובים תשלום שכר טרחה חד פעמי, שאלו מה הוא לא כולל, והאם יש לשלם אותו מראש. בקש מעורך הדין שלך הערכה של עלות שכר טרחה וכן הוצאות נוספות הקשורות במקרה שלך. הגנה משפטית יכולה להיות יקרה, ולכן כדאי להשוות הערכות מחיר המוצעות על ידי עורכי דין פליליים מרובים לפני ההחלטה.

עורך דין מומחה בינלאומי