מה לקחת בחשבון בהעסקת עורך דין פלילי

העסקת עורך דין פלילי

 

אם אתה עומד בפני אישום פלילי, גם אם הוא נראה מינורי, עליך לשקול בחום העסקת עורך דין פלילי. להרשעה יכולה להיות השפעה מתמשכת על הסיכויים המקצועיים, החינוכיים והחברתיים שלך, זמן רב לאחר סיום העונש.

חשוב לזכור שלנאשם בתיק פלילי יש זכות לייצוג על ידי עורך דין. אם אתה מבקש עורך דין בחינם, בית המשפט ימנה סנגור ציבורי לעניינך. בעוד שמגינים ציבוריים רבים עובדים קשה עבור הנאשמים, הם נוטים לטפל בתיקים מסיביים עם משאבים מוגבלים. המשמעות היא שייתכן שסניגור ציבורי לא יוכל לבנות הגנה בתחכום ובזהירות שיכול עורך דין פרטי. לכן, שכירת עורך דין פלילי על פי בחירתך עשויה לחולל שינוי משמעותי בתוצאות עניינך.

ההחלטה מי הוא עורך הדין המתאים עבורך יכולה להיות מאתגרת. חיפוש בסיסי בגוגל יכול להיות מקום טוב להתחיל בו, אך זה אמור להיות רק שלב ראשון. חיפושים בגוגל יובילו למגוון רחב של תוצאות, כולל רישומים בתשלום רבים שאינם משקפים בהכרח את המיומנות של עורך דין או את יכולתם במקרה שלך. באופן דומה, ייתכן שתקבל תובנות מועילות משיחה עם חברים או בני משפחה ששכרו עורך דין פלילי, אך ההתאמה הנכונה עבורם עשויה שלא להתאים לך. כל מקרה הוא ייחודי. להלן הנחיות מסוימות שיכולות לסייע לך לחקור ולהשוות עורכי דין באופן מושכל.

רקע וניסיון

עליך לשכור עורך דין בעל ניסיון רב בייצוג אנשים שהתמודדו עם אישומים דומים לשלך. המשפט הפלילי מורכב מתחומים ייחודיים רבים. לדוגמא, אם אתה עומד בפני אישום במרמה, עליך לשכור עורך דין שטיפל בתיקים רבים של פשעי צווארון לבן.

אם אתה עומד בפני אישומים פדרליים בסחר בסמים, עליך להזמין עורך דין מנוסה בבית משפט פדרלי. לחלק מעורכי הדין עשויים להיות אישורי דירקטוריון רלוונטיים או חברות בארגונים מקצועיים. יתכן שהם קיבלו פרסים או הכרה רשמית אחרת בכושרם המשפטי.

עורכי דין פליליים עבדו כתובעים לפני שפנו לפרקטיקה פרטית. לא נכון להניח שלא תיוצג בלהיטות כנאשם פלילי רק בגלל שעורך הדין שלך עבד פעם בצד השני. להיפך, ניסיון קודם כתובע יכול להוות יתרון משמעותי. תובע לשעבר עשוי לקבל תובנות לגבי האופן בו התובע שהאשים אותך יתקרב לעניינך. זה יכול לעזור להם לחזות באסטרטגיות מנוגדות ולהתמודד איתן ביעילות.

ידע מקומי

עורך הדין שלך צריך להכיר את ההליכים בבית המשפט בו ידון עניינך. זה יכול לעשות הבדל עצום מכיוון שלעתים קרובות כללים חשובים ספציפיים לבית משפט מסוים. עורך דין עם קשרים מקומיים עשוי להכיר גם את עורכי הדין האינדיבידואליים המחוזיים וכיצד הם רודפים אחר אישומים. הם עשויים לדעת למה לצפות מהצעת טיעון, ואולי יש להם תחושה עד כמה תובע מסוים יכול להיות מוכן להגיע לעסקה. כמו כן, עדות שוטרים יכולה למלא תפקיד מפתח בתיק פלילי. עורך דין מקומי אולי נתקל בקצינים מסוימים בעבר ואולי ידע אם וכיצד לתקוף את אמינותם כעדים.

שיקולים מקצועיים

באופן כללי, עליך לשאוף להעסיק עורך דין ללא היסטוריה של בעיות משמעת חמורות. ניתן למצוא מידע אודות רישומו המקצועי של עורך דין על ידי חיפוש אותם באתר לשכת עורכי הדין. ייתכן שתרצה לעיין בפרטי כל פעולה משמעתית כדי לקבל תחושה של האירועים המובילים אליה. הפרות מסוימות פחות משמעותיות מאחרות. ייתכן שלא תרצה להסיר באופן אוטומטי עורך דין מהתחשבות שלך בהתבסס על הפרה קלה מאוד אם הם נמצאים במצב תקין כרגע.

מצד שני, רישום של הפרות חמורות צריך להיות דגל אדום, גם אם עורך הדין השיג תוצאות טובות. אינך מעוניין שעורך הדין שלך יעשה טעות חמורה שמונעת ממך לנקוט באסטרטגיית הגנה בת קיימא אחרת.

ביקורות והמלצות

ביקורות של לקוחות קודמים יכולות לתת לך תחושה איך זה לעבוד עם עורך דין. יתכן שתמצא תובנות לגבי אישיותם, רמת המקצועיות וכישורי התקשורת שלהם. ביקורות של לקוחות יכולות להיות מועילות גם אם פרטי המקרה שלך שונים ממקרה של לקוח קודם. עם זאת, היזהר מביקורות קצרות מאוד שהן שליליות קשות או חיוביות באופן מובהק מבלי לספק פרטים. יתכן וביקורות אלו אינן מהימנות.

אם עורך דין קיבל ביקורות חיובות מעורכי דין אחרים, הדבר עשוי להצביע על כך שיש להם מוניטין חזק בקהילה המשפטית. יתכן שהשופטים והתובעים יכבדו אותם יותר, מה שיכול לעזור לפתור את התיק שלך בצורה חיובית ויעילה יותר.

תוצאות מקרה

לעתים קרובות, עורך דין פלילי ידון בהצלחותיהם הבולטות ביותר באתר או בבלוג שלהם. כל מקרה נקבע על עובדות משלו, ולכן אין להניח שתקבל את אותה התוצאה כמו לקוח קודם. עם זאת, היסטוריה של פיטורים, זיכויים והפחתת חיובים לאנשים במצבים דומים בערך לשלך יכולה להיות סימן מבטיח. אתה עשוי גם לקבל תובנה לגבי המקרים בהם עורך דין מבצע בצורה המרשימה ביותר אם רבים מהתוצאות החזקות ביותר שלהם כרוכות באותו סוג של סיטואציה.

התייעצות ראשונית

מרבית עורכי הדין הפליליים מציעים התייעצויות עם לקוחות פוטנציאליים בעלות מינימלית או ללא עלות, וללא התחייבות לשמור עליהם. אתה יכול לקבוע ייעוץ טלפוני או מקוון לאחר מסירת פרטים ראשוניים לגבי המקרה שלך. הייעוץ מסייע ללקוח ולעורך הדין להחליט האם הם מתאימים זה לזה. גם אם אתה מתרשם מאישוריו ומהישגיו של עורך דין, אתה לא צריך לבחור בהם על בסיס זה בלבד. במקום זאת, עליך להקפיד לעבוד עם עורך דין שתוכל לסמוך עליו ושמתייחס אליך היטב. אתה צריך להרגיש שעורך הדין שלך מושקע באופן אישי במקרה שלך, במקום להתייחס אליך כאל עוד מספר תיק. באופן אידיאלי, עליכם לקבוע התייעצויות עם כמה עורכי דין לפני שתחליטו למי להעסיק.

הבאת רשימת שאלות להתייעצות יכולה לעזור לך להחליט אם עורך דין מתאים. לדוגמה, ייתכן שתרצה לשאול על מגוון התוצאות שלדעתך סבירות במקרה שלך. אתה לא צריך לצפות לתשובה מדויקת, אבל רושם כללי יכול לעזור להגדיר את הציפיות שלך. תשובה אופטימית עשויה להיות מעודדת, אך כדאי לחשוב פעמיים אם עורך דין מעניק ערבויות או נראה הרבה יותר בטוח מהמתחרים שלהם. הם עשויים להתפשר יתר על המידה. כמו כן, עליך להקשיב כיצד עורך הדין מסביר את הערכתם. הם צריכים להיות מסוגלים לבטא את הנמקתם באופן קוהרנטי ונגיש לאדם שאינו עורך דין.

מבנה שכר טרחה

אגרות הן נושא חשוב נוסף שיש להתייחס אליו במהלך הייעוץ. חלק מעורכי הדין הפליליים גובים שכר טרחה לפי שעה, בעוד שאחרים עשויים לגבות שכר טרחה קבוע עבור כל התיק. אם אתה נתקל באילוצים כספיים, ייתכן שתוכל לנהל משא ומתן על תוכנית תשלום גמישה.

במקרים רבים, עורך דין יבקש מלקוח לשלם שכר טרחה, שהוא תשלום מקדים. אם עלויות התיק נופלות מסכום המחזיק, ניתן להחזיר ללקוח את שאר דמי השימור. כל הסדר שכר טרחה צריך להיות מוגדר בבירור בהסכם הייצוג כדי שתבין את חובותיך.

חקור במדריך עורכי הדין של ג’אטיס

מדריך עורכי הדין justice-israel נועד לפשט את תהליך המחקר, השוואה ויצירת קשר עם עורכי דין בעירך, במחוז או במדינה שלך המתאימים לצרכים המשפטיים שלך. התחל לחקור את רשימות עורכי הדין הפליליות הקרובות אליך עוד היום

15 שאלות שיש לשאול לפני שמעסיקים סניגור

חשוב לשאול את השאלות הנכונות כדי לקבוע אם עורך הדין שאתה שוקל להעסיק הוא אחד שיכול לעזור לך למצוא את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. להלן 15 השאלות המובילות שעליך לשאול בעת ראיון עם סניגור פלילי שייצג אותך:

1. כמה זמן אתה עוסק במשפט פלילי?
כשמדובר בהגנה על לקוח בתיק פלילי, הניסיון הוא המפתח. ישנם יתרונות רבים בכך שיש עורך דין שעסק שנים רבות וייצג בהצלחה מספר רב של לקוחות. עורך דין מנוסה יכול לייעץ לכם כראוי למה לצפות בכל שלבי ההליך המשפטי. תהיה לו או היא גם היכולת לצפות את האסטרטגיות או הפעולות של התביעה, והוא יכול להשתמש בה כדי לעזור לך לבנות אסטרטגיית הגנה חזקה.

חשוב שסניגור לא רק יהיה בעל ניסיון של שנים, אלא גם ניסיון והתמחות נכונים. לדוגמא, הרבה עורכי דין עושים סוגים אחרים של עבודות משפטיות בנוסף לייצוג לקוחות בתיקים פליליים. אתה רוצה להבטיח שעורך הדין שלך יהיה מומחה המתמחה במשפט פלילי ויכול לתת את מלוא תשומת ליבך.

2. מה האישורים ללימודי משפטים והמקצועיים שלך?
בדיוק כפי שהיית עושה כשאתה שוכר מישהו אחר שיעשה עבודה, אתה רוצה להבטיח שלפרקליטך תעודות חינוכיות ומקצועיות מתאימות. שאלות כמו, “מאיזה בית ספר למשפטים סיימת?” ו”אלו עורכי דין או ארגונים מקצועיים אתה שייך? ” יכול לעזור לך לתת מושג טוב יותר לגבי הלגיטימיות של המועצה המשפטית שלך.

בנוסף, ייתכן שתרצה לשאול אם עורך הדין שאתה מראיין הואשם אי פעם או קיבל אישור על התנהגות בלתי הולמת של עורך דין. אתה רוצה שעורך הדין שמייצג אותך יהיה במצב תקין בתוך מערכת המשפט.

3. האם טיפלת בתיקים כמו שלי בעבר?
לא רק חשוב למצוא עו”ד שטיפל במספר רב של תיקים, אלא בעל ידע גם על האישומים העומדים בפניך. עורך דין שהתנסה בטיפול בלקוחות העומדים בפני האשמות דומות יכול לחסוך לך הרבה זמן וכסף וככל הנראה למצוא לך תוצאה טובה יותר בסך הכל. ייתכן שתרצה גם לשאול אם המקרים הדומים לשלך עברו לדין ומה היו תוצאות המקרים הללו.

4. מה אחוז ההצלחה שלך?
להבטיח שלעורך הדין שלך יש ניסיון עם לקוחות במצבים דומים לשלך זו התחלה טובה, אך אתה רוצה גם עורך דין אשר עשוי למצוא לך תוצאה מוצלחת. בעוד שכל מקרה וכל לקוח הוא ייחודי, ברצונך למצוא עורך דין שיש לו רקורד טוב במציאת התוצאה הטובה ביותר האפשרית עבור לקוחותיו.

5. האם יש לך המלצות מלקוחות עבר שאני יכול לקרוא?
אמנם לא כל עורכי הדין מבקשים המלצות מלקוחות, אפילו כמה עורכי דין טובים מאוד, אך אם המלצות זמינות עבורך, הן יכולות להיות דרך טובה לראות מה יש ללקוחות בפועל לומר על עורך הדין שאתה שוקל להעסיק. מרבית עורכי הדין עם לקוחות מרוצים יוכלו להציע לך שפע המלצות שייקחו איתך וקריאה. לעורך הדין שלך עשויים להיות גם המלצות של עורכי דין אחרים בקהילה. אם לעורך דין אין המלצות של לקוחות או לא ישתף אתכם באף אחד, אתם מוזמנים לשאול מדוע לא.

6. באיזו תדירות התיקים שלך מגיעים למשפט?
הליכים פליליים יכולים להיות מעייפים, מלחיצים ויקרים. במובנים רבים, התוצאה הטובה ביותר שתוכל לקבל במקרה שלך היא אחת שתגיע במהירות. על ידי משא ומתן להסדר מחוץ לבית המשפט באמצעות הסדר טיעון, עורך הדין שלך יוכל לעזור לך להימנע מהצורך להופיע בבית המשפט ולהופיע בפני שופט וחבר מושבעים.

באופן אידיאלי, לעורך הדין שלך יהיה ידע נאות לבחון את המקרה שלך ולקבוע אם יש דרך למצוא לך תוצאה הוגנת מבלי להצטרך למשפט. מצד שני, אם המקרה שלך אכן יעמוד לדין, תרצה שיהיה לו עורך דין בטוח ובעל יכולת גם באולם.

7. באיזו תדירות אתה מופיע בבית המשפט בו נדון התיק שלי?
בנוסף לניסיון כללי המופיע באולם בית המשפט, כדאי גם שיהיה עו”ד שיש לו קשר עם השופטים שכנראה ינהל את המקרה שלך. סניגור פלילי שמכיר את התובעים המקומיים יקבל מושג טוב יותר למה לצפות מהם וכיצד לעצב את הגנתך סביב פעולותיהם הפוטנציאליות. עם ידיעה מוקדמת באולם בית המשפט בו ידון עניינך, עורך הדין שלך יוכל להעריך טוב יותר את התוצאות הסבירות של המקרה שלך.

8. האם אתה זה שעובד על המקרה שלי?

עורכי דין רבים שייכים לחברות המעסיקות מקורבים ועורכי דין זוטרים. לעתים קרובות עורכי דין יאצילו משימות מסוימות הכרוכות בתיק שלך לחברים אחרים בצוות המשפטי. זה יכול להועיל לך, מכיוון שתעריף השעה של מקורב זוטר עשוי להיות נמוך יותר, דבר שיחסוך ממך את התשלום הגבוה יותר עבור עורך הדין שלך כדי לבצע את אותה המשימה.

עם זאת, תרצה להבטיח שעורך הדין שלך יהיה מעורב בקבלת כל ההחלטות החשובות ביותר במקרה שלך ומנהל באופן פעיל את העבודה שנעשית על ידי חברים אחרים בצוות. אתה מוזמן לשאול את עורך הדין שלך האם הוא או היא יוכלו לתת זמן ותשומת לב מספקת לעניינך.

9. כמה חזק המקרה שלי?
אף עורך דין לא אמור להבטיח תוצאה ספציפית לעניינך, ועליך להיזהר מכל עורך דין שמבטיח מה תהיה התוצאה המדויקת. עם זאת, עורך דין מנוסה ובעל ידע אמור להיות מסוגל להעריך את המידע המקדים שהם מקבלים אודות המקרה שלך ולהעריך כיצד יתכן שהוא יתקיים. חשוב גם למצוא את מה שעורך הדין שלך חושב שהם נקודות החוזק והחולשה של המקרה שלך, אשר יעצבו את אסטרטגיית ההגנה שהוא ימצא.

10. איזו אסטרטגיה היית מציע לטיפול בתיק שלי?
בדיוק כמו בתוצאה של תיק, אף עורך דין לא יכול לשלוט בכל היבט של ההליך המשפטי או להבטיח בדיוק כיצד יתנהל התיק. עם זאת, עורך הדין שלך אמור להיות מסוגל לתכנן אסטרטגיית הגנה ברורה ותוכנית כיצד להמשיך בתיק שלך. על עורך הדין שלך להתוות את האסטרטגיות האפשריות, להסביר לך מדוע בחר באסטרטגיות אלה עבורך ולהפוך אותך מודע ליתרונות והחסרונות של כל אסטרטגיה פוטנציאלית.

11. האם יש לי אפשרויות מלבד ללכת למשפט?
יחד עם בירור לגבי העוצמה הכללית של המקרה שלך ומה עורכי הדין שלך הם האסטרטגיות הפוטנציאליות, תרצה לברר ספציפית לגבי האפשרויות שעליך להימנע מללכת למשפט. משפט פלילי הוא לא רק מלחיץ, גוזל זמן ועלול לעלות ביוקר, אלא גם מעמיד את גורלכם בידי שופט וחבר מושבעים. שאל את עורך הדין שלך אם יש לך אפשרות לערוך הסדר טיעון הוגן או שיש דרכים אחרות להימנע מלהעביר את התיק שלך לבית המשפט.

12. מה יהיה התפקיד שלי במקרה?
סביר להניח שתמלא תפקיד בהכנת המקרה שלך, וחשוב לדעת מה נדרש ממך. סביר להניח שכנאשם תתבקש לספק ולעזור בהכנת מסמכים ומידע רקע רלוונטי. יתכן שתתבקש גם לא לדבר עם עדים או לבצע כל עבודה משפטית שלך.

במקרים מסוימים, לעומת זאת, לקיחת תפקיד פעיל יכולה לסייע למקרה שלך, למשל, במקרה של DUI או במקרה שקשור לתרופות, ועובר טיפול לפני שבית המשפט יורה, זה עשוי לעזור לתוצאה של המקרה שלך מאוחר יותר. אתה רוצה להבטיח שאתה עושה כל מה שאתה יכול כדי לעזור במקרה שלך והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לבקש מעורך הדין שלך להורות לך.

13. כמה זמן התהליך יהיה?
משך הזמן שנדרש לקבלת פתרון יכול להשתנות מאוד ממקרה למקרה. ובעוד עורך הדין שלך אינו יכול לשלוט בקצב ההליך המשפטי, הוא או היא אמורים להיות מסוגלים לספק לך הערכה של כמה זמן התהליך ייעשה במקרה שלך בהתבסס על האסטרטגיות האפשריות שבשימוש. בעל מושג לגבי מסגרת הזמן יעזור לך להתכונן לתהליך העומד בפניך.

14. באיזו תדירות נתקשר?
יכולות להיות לך שאלות רבות במהלך התהליך, במיוחד כאשר אתה מתמודד עם אישומים שעלולים לגרום למאסר, לקנסות או לתוצאות חמורות אחרות. אתה אמור להיות מסוגל להשיג את עורך הדין שלך לשאול את כל השאלות שיש לך כאשר הן מתעוררות.

כמו כן, תרצה לשמוע מעורך הדין שלך באופן קבוע עם עדכונים על התקדמות עניינך. חשוב באיזו תדירות אתה רוצה להיות מסוגל לתקשר עם עורך הדין שלך כדי להרגיש בנוח ובטוח במועצה שלך ולוודא שהחלפת פרטי קשר וידע כיצד לשמור על קשר.

15. כמה תעלה ההגנה שלי?
חשוב להבין את העלויות שתעמוד בפניך לאורך כל תהליך ההגנה שלך. לא רק שתשלמו שכר טרחת עורך הדין, אלא יתכנו עלויות עדים, עלויות חקירה ועלויות אחרות לאורך כל העת. כאשר אתה מראיין עורך דין, שים לב מראש לשאול מה יכולות להיות כל העלויות הפוטנציאליות וכיצד בנויות ההוצאות המשפטיות שלהן. מרבית עורכי הדין משתמשים בתשלום לפי שעה או בתשלום אחיד, ובהתאם למקרה שלך, אחד עשוי להיות עדיף.

אם עורך הדין שלך גובה שכר טרחה לפי שעה, תרצה לבקש ששיעור זה יהיה ואם אתה צריך לשלם שומר. אם הוא או היא גובים תשלום אחיד, כמו מה שאותו תשלום אינו כולל והאם יש לשלם אותו מראש או שניתן לשלם בתשלומים. בקש מעורך הדין שלך הערכה של עלות שכר טרחתם וכן הוצאות נוספות הקשורות במקרה שלך. הגנה משפטית יכולה להיות יקרה, ולכן כדאי להשוות הערכות המוצעות על ידי עורכי דין מרובים לפני ההחלטה.