כיצד חוזים יכולים להגן עליך ועל העסק שלך | עו”ד חוזים

 

העסק שלך הוא הפרנסה שלך. צריך להגן עליו. יותר מדי בעלי עסקים קטנים חושפים את העסקים שלהם לסיכון מכיוון שלא הסדירו את החוזים החיוניים כדי להגן עליהם.

רוב בעלי העסקים הקטנים מתחילים ללא הניסיון לבצע את עבודתם והבנה כיצד לנהל חברה. בעלי עסקים חותמים על חוזים רבים כחלק מנסיון הגדילה אך אינם מבינים את משמעותם.

הסיבה העיקרית לכך שחוזים חשובים היא שהם מסייעים בהצבת גבולות וציפיות לכל אדם ואדם שאיתם אתה בא במגע בעסק שלך.

להלן ארבעת החוזים החשובים ביותר הדרושים לכם לעסק שלכם כיום. זכור, עורך דין חוזים יכול לסייע בחתימת חוזים אלה. אך אתה המומחה בעסק שלך, ועורך דין הוא מומחה לחוק.

חוזה שירותים

אם אתה מספק שירותים, חשוב שתצור חוזה המפרט את היקף השירותים שאתה מספק. בחוזה עליך לכלול:

שמות הצדדים המתקשרים – אתה והלקוח שלך.

פרטי ההתקשרות של הלקוח.

השירות שתספק.

רשימה של כלולים בתשלום וכל הפעולות הספציפיות שיבוצעו.

סיכום של כל דבר שאינו מכוסה בתשלום.

הסבר למתי יחויבו עמלות נוספות.

על ידי פירוט הכל בצורה מאוד ברורה, גדלים הסיכויים להצלחת העסקה והמנעות ממחלוקות. כל הצדדים יוכלו להגדיר את ציפיותיהם בצורה נכונה, זה בסיס טוב לרמות תקשורת גבוהות.

חוזה קבלן עצמאי

בכלכלה של היום, בעלי עסקים רבים פונים לקבלנים עצמאיים כדי לסייע בתמיכה בעבודתם. על מנת לעבוד ביעילות מול קבלנים עצמאיים, יש צורך בחוזה ברור.

חוזה צריך לכסות פריטים כמו מה כולל היקף הפרויקט, תוצאות צפויות- כולל מדדים כיצד למדוד כל תוצאה במידת הצורך – ציפיות לתקשורת, שעות עבודה ועוד.

כל בעל עסק שאינו מקפיד בחוזים בעת שכירת קבלנים עצמאיים מסכן את עצמו בבעיות גדולות אפשריות. למשל, אפשרתי למנהל שיווק להתקשר עם מעצב גרפי בשמי. לא פיקחתי על אופן הטיפול בפרויקט ומעולם לא סגרנו חוזה. כתוצאה מכך קיבלתי חשבון ענק ללא דרך לאמת את רשומות הזמן הלא מובנות.

אם הייתי מבצע חוזה, יכולתי לפרט כיצד אני רוצה שהקבלן ירשום זמן-למשל תוספות של שש דקות ויומן זמן מפורט. במקום זאת, נתקעתי עם הצעת מחיר גדולה ומוגזמת וללא דרך מהותית להיות מסוגל לבקש חשבונאות מלאה.

חוזה מלא ומוקפד מאפשר לשני הצדדים להעביר את הציפיות והדרישות שלהם בצורה ברורה. זה הופך את העבודה עם קבלנים עצמאיים להרבה יותר יעילה.

חוזה עובדים

לכל עובד צריך להיות חוזה עבודה. החוזה צריך לפרט תנאים חשובים כגון שכר, שעות עבודה, חופש בתשלום, חופשת מחלה, חופשות ועוד. במסגרת החוזה, עליך לשקול סעיף סודיות על מנת להבטיח כי אתה מגן על כל זכויות הקניין הרוחני שיש לך.

חוברת מדיניות צריכה להיות כוללה בהסכם עבודה. מדריך זה צריך לפרט אודות הפעולות הנדרשות של העסק ומה אסור לעשות. לדוגמה, מדריך המדיניות שלך צריך לכלול קוד לבוש, מדיניות שימוש באינטרנט, מדיניות טלפון סלולרי ותקנות חשובות אחרות. זה צריך גם לתחום את מדיניות המשמעת שלך. חוזה העובדים יכול להתייחס למדריך הפוליסה עם הצהרה כגון: “העובד יפעל לפי המדיניות והנהלים שבמדריך ההדרכה. אי עשיה זו עלולה להביא לסיום העסקה “.

חוזה עובדים מגן גם עליך וגם על העובד במקרה שמשהו משתבש בעסק שלך.

חוזי ספקים

כשזה מגיע לספקים, בדרך כלל הם מספקים את החוזים. חשוב לקרוא את האותיות הקטנות על החוזים מכיוון שאתה רוצה לדעת דברים כמו דמי סיום מוקדם, ריביות ופרטים נוספים.

לדוגמא: חתמתי על הסכם שכירות לשנתיים. מהר מאוד לא הייתי מרוצה מהמקום ורציתי להפר את ההסכם. עם זאת, גיליתי שיש סעיף בחוזה שלי שמחייב אותי לשלם 50 אחוז משכר הדירה שנותר על מנת להפסיק את החוזה. הסעיף הזה אילץ אותי להישאר במצב שלא מתאים לעסק שלי. נושא כזה היה צריך להבדק, זה מיותר ומפריע בפיתוח העסקי.

החוזים חיוניים להגנה על עצמך ועל הארגון שלך. כל אדם שאתה שוכר או מעסיק על מנת לשפר את העסק שלך הוא השקעה חכמה. העסק שלך הוא הנכס החשוב ביותר שלך, ולכן עליך לוודא שהוא מוגן.

קטגוריות: