הגדרת גישור גירושין: יתרונות וחסרונות (מדריך 2024)

גישור גירושין

מהו גישור גירושין?
גישור גירושין משמש כמנגנון לזוגות המבקשים הליך גירושין יעיל והוגן. זהו מאמץ משותף המאפשר לצדדים לקבוע את התוצאה. המגשר, איש מקצוע ניטרלי של צד שלישי, שומר על התמקדות בהשגת פתרון הוגן, תוך התרחקות ממחלוקות על תלונות העבר.

עורך דין מומלץ

בגישור גירושין, מגשרים מאפשרים דיונים בכל הנושאים הקשורים לגירושין, כגון חלוקת נכסים, הסדרי משמורת ומזונות בני זוג וילדים.

ההעדפה לגישור גירושין נובעת פעמים רבות מהמהירות שלו, מהעלות-תועלת ומהאופי הפחות מחלוקת בהשוואה להליכי גירושין מסורתיים. גישה זו עשויה להפחית את הלחץ והטראומה הקשורים לגירושין, ובכך לפשט את ההורות המשותפת לאחר הגירושין.

גישור מהווה לרוב פתרון כולל לזוגות, כאשר מגשרים עורכים את כל הסכם הסדר הגירושין ומספקים את התיעוד הדרוש לסיום בית המשפט.

במה שונה גישור גירושין מגירושין מסורתיים?
יתרון משמעותי של גישור גירושין הוא החריגה הבסיסית שלו משיטות הגירושין המסורתיות.

שלא כמו האופי היריב של גירושין מסורתיים, שבהם עורכי דין מייצגים בני זוג מנוגדים, הגישור כרוך בעבודה משותפת עם צד שלישי ניטרלי להשגת הסכמים מועילים הדדיים המבוססים על נסיבות משפחתיות בפועל.

גישור גירושין בדרך כלל עוקף הופעות בבית המשפט, הוא מהיר יותר ומאפשר הסכמים גמישים וחסכוניים בנסיבות מורכבות, כגון בעלות משותפת בעסק משפחתי. גירושין מסורתיים, לעומת זאת, שואפים לנתק את כל הנכסים עם גירושין, ולעתים קרובות חסרים את הגמישות שחלק מהמשפחות עשויות לדרוש.

גישור גם מאפשר הסכמי הורות חדשניים יותר מעבר למחדלים סטנדרטיים של בית המשפט.

האם בכל זאת צריך לפנות לעורך דין גירושין?
בעוד שמתווכים עשויים להציע או לדרוש התייעצות משפטית, עורכי דין בדרך כלל ממלאים תפקיד מינימלי, תוך התמקדות בייעוץ משפטי ובבדיקת הסכם סופי מבלי להשתתף במשא ומתן או הופעות בבית המשפט. היבט זה של הגישור יכול להוזיל עלויות באופן משמעותי.

אפילו ניסיונות גישור לא מוצלחים יכולים להוכיח עלות יעילה, להכין זוגות להתדיינות פוטנציאלית על ידי שכבר איסוף מידע הכרחי, ובכך לחסוך בשכר טרחת עורך דין עתידי.

מה תפקידו של המגשר?
מגשרים לגירושין מקלים על התקשורת, מסייעים לזוגות בהחלטה על חלוקת נכסים, הסדרי משמורת, וענייני מזונות. המגשרים מספקים גם תובנה לגבי תהליך הגירושין המסורתי מבלי לייצג אף אחד מהצדדים בבית המשפט.

החיסיון של דיוני הגישור מבטיח שהם יישארו פרטיים, גם אם התהליך עובר לבית המשפט.

כמה זמן לוקח גישור גירושין?
משך גישור הגירושין נשלט על ידי בני הזוג, מה שמאפשר גמישות ומניעת עיכובים בלוחות הזמנים של בתי המשפט.

מתי גישור גירושין אינו מתאים?
גישור אינו מומלץ במקרים של אלימות במשפחה בשל חוסר איזון הכוחות בסיטואציה. גישור מוצלח דורש תקשורת פתוחה ומכבדת, חשיפה פיננסית מלאה ותחושת ביטחון לשני הצדדים.

גישור גירושין
גישור גירושין מציע אלטרנטיבה יעילה עבור זוגות רבים, המאפשר גירושין מהירים, זולים יותר ורגועים יותר בהשוואה לשיטות המסורתיות.

שאלות נפוצות (שאלות נפוצות)

כמה עולה גישור גירושין?
העלויות משתנות, ותעריפים לפי שעה משתנים בהתאם לכישורי המתווך ולמיקומו הגיאוגרפי.

האם המגשר שלי חייב להיות עורך דין?
לא בהכרח, אם כי אנשי מקצוע משפטיים יכולים לנסח ישירות מסמכים משפטיים נחוצים.

האם אני גרוש בסוף הליך הגישור?
לא, סיום גישור והסכמה אינם משתווים לגירושין משפטיים, המחייבים גירושין משפטיים.

עורכי דין מומלצים בתחום