הסכם ממון בפרק ב’

הסכם ממון בפרק ב'

 

עורך דין מומלץ

הסכם ממון אשר יקבע במפורש כי רכוש אישי ישוב לבעליו במקרה של פרידה. הדבר חשוב במיוחד כאשר יש למי מהצדדים נכס יקר בבעלותו כמו דירה או עסק, אז יש צורך מובהק למנוע מהצד השני לטעון זכויות בהם. כמו כן, אם לבני הזוג יש ילדים מקשר קודם, בוודאי ירצו עוד יותר לשמור על רכושם כדי למנוע פגיעה בזכויות הירושה שלהם.

הסכם ממון – מניעת סכסוך כלכלי
כפי שאנו מבינים, כאשר בני זוג בפרק ב’ נפרדים, תתבצע ביניהם חלוקת רכוש. אם הם נשואים, החלוקה תהא על פי חוק יחסי ממון ואם הם ידועים בציבור, על פי הלכת השיתוף. באופן טבעי, כאשר הקשר הזוגי מסתיים, כל אחד מהצדדים רוצה לדאוג לביטחון הכלכלי שלו ושל ילדיו. על כן, במקרים רבים, מתפתחות מחלוקות בין הצדדים בעניין חלוקת הרכוש, משכל אחד מבקש לשמור על האינטרס הכספי שלו. הסכם ממוןהמסדיר מראש את אופן חלוקת הנכסים בעת פרידה, יכול למנוע את חילוקי הדעות הללו ולאפשר לבני הזוג להימנע מסכסוך כלכלי ביניהם.

יש בכך חשיבות רבה, הן כדי להקל על הפרידה ולאפשר לבני הזוג ללכת כל אחד לדרכו החדשה והן כדי למנוע מאבק משפטי הכרוך בחוסר נעימות גדול ובהוצאות כספיות. לעניין זה נציין נקודה נוספת וחשובה לא פחות. היות שבני הזוג עורכים את הסכם הממון בזמן שהקשר ביניהם טוב ואוהב, הם מתחשבים זה בזו בעת כתיבת ההסכם. הכוונה היא כי הם דואגים גם לטובת האחר ולא רק לאינטרס שלהם. המשמעות היא כי מתקבל הסכם חלוקת רכוש הוגן ששני הצדדים מרוצים ממנו. מטבע הדברים, קשה מאוד להגיע לתוצאה הזו כאשר מבצעים הפרדת נכסים לאחר שהקשר עלה על שרטון, אז אל מול עיניו של כל אחד מבני הזוג עומדת לרוב רק טובתו שלו.

הסכם ממון בפרק ב’- עם עורך דין בלבד
מטרתו של הסכם ממון היא להגן על רכושם האישי של בני הזוג במקרה של פרידה ולמנוע מכל אחד מהם לדרוש זכויות בנכסיו של האחר. כמו כן, הסכם זה ימנע מחלוקות בין הצדדים על רקע כלכלי ויאפשר להם להיפרד בצורה קלה ומכבדת יותר. על מנת שמטרות אלו אכן יתממשו, חייבים בני הזוג לערוך את ההסכם באמצעות עורך דין הסכם ממון בלבד המתמחה בדיני משפחה. מדובר בהסכם העוסק בניתוח המצב הכלכלי של בני הזוג ויהיו לו השלכות עצומות על עתידם. לכן יש להפקיד משימה זו בידיו של עורך דין מנוסה בלבד הבקיא בתחום זה ובעל ניסיון בעריכת הסכמי ממון.

עורך הדין ידאג לכך כי ההסכם ינוסח באופן ברור, ללא פתח לפרשנויות סותרות, הוא יתייחס במסגרת הסכם הממון לכלל הנכסים של בני הזוג ולא יותיר אף נקודה פתוחה ללא מענה בהסכם. כך הוא יעניק לבני הזוג הגנה משפטית וקניינית מיטבית וימנע את היווצרותן של מחלוקות עתידיות ביניהם בנושא חלוקת הנכסים. עוד חשוב לציין כי בשונה מחוזה רגיל, הסכם ממון מאוד קשה לבטל ובית המשפט מאפשר זאת רק במקרים חריגים. לכן, חשיבות הליווי המשפטי גדולה מאוד, כך שההסכם ישקף במדויק את רצונותיהם וצרכיהם של בני הזוג.

עורכי דין מומלצים בתחום