בתי הספר הטובים ביותר למשפטים בארה”ב 2021-2022

Yale Law School courtyard

מקום 1: אוניברסיטת ייל New Haven, קונטיקט, ארצות הברית
בית הספר למשפטים ייל שומר על מעמדו כבית הספר למשפטים מספר 1 במדינה, על פי חדשות ארה”ב וUS News & World Report פרסמה את הדירוגים האחרונים של תוכניות בוגרים בארצות הברית. בתי הספר החדשים הטובים ביותר של חדשות ארה”ב החל משנת 2022 מכסים כמה תחומי לימוד מתקדמים, כולל תוכניות מקצועיות, דוקטורט ותואר שני במוסדות ארה”ב.

הדירוגים נבחנים ביותר מ -2,000 תכניות נפרדות בתחום המשפטים, עסקים, רפואה, סיעוד, התמחויות בריאות אחרות, הנדסה, חינוך, אמנות, לימודי ספרייה ומידע, ענייני ציבור, מדעי המתמטיקה והפיזיקה, מדעי החברה ומדעי הרוח. גורמי הדירוג המשמשים שונים בתחומים השונים, אך הערכת עמיתים סובייקטיבית משמשת לכל התחומים, ובמקרים מסוימים היא המדד היחיד.

השנה נתוני בתי הספר למשפטים מעניינים במיוחד, בין השאר מכיוון שלאחר שנים בהן מספר המועמדים ללימודי משפטים ירד או היה ללא שינוי ניכר, המחזור הנוכחי חווה עלייה דרמטית במועמדויות.

הסברים שונים לעניין מחודש זה הוצעו, כולל שינויים בניהול מבחן הקבלה למשפטים למשפטים (LSAT), שוק עבודה משופר לעורכי דין, ומספר הנושאים החברתיים הבולטים המושכים תשומת לב לאומית – הפעלת הסולם החל מחברתית צדק והגירה לחקירות פליליות, דיונים בקונגרסים וחוקי בחירות.

יהיו הסיבות אשר יהיו, הלימוד ללימודי משפטים שוב “נכנס”, ודירוג בתי הספר למשפטים מעביר מידע גבוה עבור מועמדים, בוגרים ובתי הספר עצמם.

כמו בדירוגי ההשכלה הגבוהה האחרים שלה, US News מתעדכן מעת לעת את המתודולוגיה שלה, והיא עשתה זאת בדירוג השנה ללימודי משפטים. למעשה, במה שהפך למחלוקת, שונתה המתודולוגיה לפחות שלוש פעמים בשבועות שקדמו לשחרור הרשמי ב -30 במרץ.

על פי Law.com , גרסת הדירוג שהובא לבתי הספר למשפטים ב- 16 במרץ הוצגה מחדש מאוחר יותר באותו יום עם גרסה חדשה של הדירוג הכללי ששינה את עמדותיהם של 35 בתי ספר. חלק ניכר מהשינוי כלל ככל הנראה תיקון טעויות ושינוי אופן שקלול הגורמים מסוימים. כל התעסקות בשעה האחת עשרה מעוררת שאלות מציקות לגבי התהליך העומד בבסיס הבחירה והכימות של המדדים.

לפניכם סיכום המתודולוגיה הנוכחית , אשר עבור רוב הגורמים משתמשת בנתונים משנת 2019 או 2020.

איכות (40%) מורכבת משני מקורות של חוות דעת מומחים אודות האיכות הכוללת של בית הספר:

א) הערכה בסולם 1-5 על ידי עמיתים אקדמיים כמו דיקנים לבתי משפט למשפטים, מנהלי בתי ספר למשפטים אחרים וסגל קבוע שכיהן לאחרונה ( 25%);

ב) פסקי הדין (גם בסולם חמש הנקודות) של אנשי מקצוע משפטיים כגון שכירת שותפים במשרדי עורכי דין ועורכי דין ושופטים בפועל (15%).

סלקטיביות (21%) מהווה מקור כוח להצטיינות סטודנטים, המורכבת משלושה מדדים:

א) חציון משולב של מבחן קבלה לבית ספר למשפטים וציון בחינת שיא בוגרים (11.25%);

ב) ממוצע ציונים ראשון לתואר ראשון (8.75);

ג) שיעור קבלה (1%), המהווה שיעור משולב של מועמדים לתכניות JD במשרה מלאה וגם במשרה חלקית שהתקבלו לתוכנית הכניסה לשנת 2020.

הצלחה בהשמה (25.25%) מורכבת מחמישה מדדים:

א) שיעורי התעסוקה לבוגרי 2019 10 חודשים לאחר סיום הלימודים (14%):

ב)שיעורי התעסוקה בסיום הלימודים (4%);

ג) שיעור מעבר בחינות הבר (2.25%);

ד) חוב ממוצע שנוצר בקבלת JD בסיום הלימודים (3%);

ה) אחוז הבוגרים אשר חווה חוב בבתי ספר למשפטים (2%).

משאבי הפקולטה

בית הספר למשפטים וספרייה (13.75%) מורכבים מהוצאות הוצאות לימוד, ספרייה ותמיכה בסטודנטים (9.75%);

ב) הוצאות על סעיפים אחרים כולל סיוע כספי (1%);

ג) היחס בין תלמידי בית הספר למשפטים לבין חברי סגל בית הספר למשפטים (2%);

ד) כמה אינדיקטורים שונים של משאבי הספרייה ופעולותיה (1.75% בסך הכל).

20 בתי הספר הראשיים למשפטים:

אוניברסיטת סטנפורד
אוניברסיטת הרוורד
אוניברסיטת קולומביה
אוניברסיטת שיקגו
אוניברסיטת ניו יורק
אוניברסיטת פנסילבניה
אוניברסיטת וירג’יניה
אוניברסיטת קליפורניה, ברקלי
אוניברסיטת דיוק
אוניברסיטת מישיגן
האוניברסיטה הצפון מערבית
אוניברסיטת קורנל
אוניברסיטת קליפורניה – לוס אנג’לס
אוניברסיטת ג’ורג’טאון
אוניברסיטת טקסס
אוניברסיטת ונדרבילט
אוניברסיטת וושינגטון (סנט לואיס)
אוניברסיטת דרום קליפורניה
אוניברסיטת בוסטון

הרשימה הראשונה של בית הספר למשפטים היא ראויה לציון מכמה סיבות. ראשית, בהשוואה לדירוג העדכני ביותר של חדשות ארה”ב של אוניברסיטאות לאומיות , המתמקד בחינוך לתואר ראשון, אוניברסיטאות ציבוריות מצליחות מעט יותר בדירוג בתי הספר למשפטים.

רק אוניברסיטה ציבורית אחת – UCLA – רשמה את רשימת 20 האוניברסיטאות הלאומיות העדכניות ביותר, ואילו חמישה בתי ספר למשפטים ציבוריים כלולים בעשרת המובילים.

שנית, מחוץ ל -20 המובילים, הדירוגים המלאים מראים דשדוש מוסדי יותר בקרב בתי הספר למשפטים מהשנה הקודמת מאשר בדרך כלל לאוניברסיטאות. בין 20 המובילים, חמשת המקומות הראשונים נותרו זהים לשנת 2021.

למעשה, דירוג בתי הספר למשפטים זכה ליציבות ידועה בצמרת, שם 14 בתי ספר שומרים על עמדותיהם (למעט שינויים קלים בסדר המדויק) משנה לשנה . השנה הוכיח חריג: ג’ורג’טאון נפלה מבין 14 הראשונות, ו UCLA עברה לגור בה.

השינויים הגדולים ביותר השנה בקרב 20 בתי הספר המובילים היו עבור דיוק וונדרבילט, שעלו כל אחד לשני מקומות; ואילו נורת’ווסטרן ירד משלושה תפקידים.

אבל בבתי ספר למשפטים המדורגים בין 21 ל -100, התרחשו מספר הזמנות מחדש גדולות. הראויים לציון היו ששת בתי הספר שקיבלו קפיצות דו ספרתיות בדירוג:

אוניברסיטת הווארד (+16), אוניברסיטת אורגון (+16), אוניברסיטת מיסיסיפי (+13), אוניברסיטת דרקסל (+12), אוניברסיטת וויין סטייט ( +11), ואוניברסיטת טנסי (+10). ירידות דו ספרתיות התרחשו באוניברסיטת ראטגרס (-15), אוניברסיטת קנטקי (-11), אוניברסיטת נברסקה (-11) ואוניברסיטת לויולה מרימאונט (-10).

תרצו או לא תרצו , דירוג בתי הספר למשפטים חשוב , כנראה יותר מאלה שמטרתם סטודנטים לתואר ראשון או אפילו לסוגים אחרים של בתי ספר לתארים מתקדמים.

יוקרתם מצדיקה את עצמה. משרדי עורכי דין גדולים מעדיפים לשכור מבין 14 בתי הספר המובילים, וכך, כמובן, התלמידים רוצים ללכת לאחד מהם. כמו כן, הפרופסורים למשפטים הנחשבים ביותר נמשכים למוסדות אלה, המקיימים את המעגל להגשים את עצמו.

גם בקרב השווקים המקומיים, החלק היחסי של בית הספר למשפטים בו בוגרים אחרונים למדו יכול להיות גורם חשוב בהנחייתם של המשרות התחרותיות ביותר.

עורך דין פלילי