איחוד האמירויות הערביות – מדריך מסחרי

איחוד האמירויות מציע שוק אטרקטיבי לטווח הארוך תוך הצגת אתגרים משמעותיים לטווח הקרוב הקשורים בעיקר להשפעת covid-19. צוות המומחים המסחריים המנוסים שלנו באבו דאבי ובדובאי מוכנים לסייע לחברות ישראליות להיכנס ולהתרחב בשוק זה ולעודד אתכם לנצל את ההזדמנויות באזור.

לפתח את הכלכלה הלאומית וליצור סביבה פרו-עסקית התורמת להשגת פיתוח מאוזן ובר קיימא של המדינה, באמצעות חקיקה ומודרניזציה של חקיקה כלכלית, מדיניות סחר חוץ, פיתוח תעשיות ויצוא לאומי, קידום השקעות, ויסות מגזר תחרות ועסקים קטנים ובינוניים (SME), הגנה על זכויות קניין רוחני וקניין רוחני, וגיוון בפעילות כלכלית, בהנהגת אזרחים יעילים, בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים של כלכלת יצירתיות, מצוינות וכלכלה.

המטרה של מדיניות יבוא ויצוא של איחוד האמירויות הערביות
לפתח את הכלכלה הלאומית וליצור סביבה פרו-עסקית התורמת להשגת פיתוח מאוזן ובר קיימא של המדינה, באמצעות חקיקה ומודרניזציה של חקיקה כלכלית, מדיניות סחר חוץ, פיתוח תעשיות ויצוא לאומי, קידום השקעות, ויסות מגזר תחרות ועסקים קטנים ובינוניים (SME), הגנה על זכויות קניין רוחני וקניין רוחני, וגיוון בפעילות כלכלית, בהנהגת אזרחים יעילים, בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים של כלכלת יצירתיות, מצוינות וכלכלה.

עם מרכז התעופה הלוגיסטי הגדול בעולם ורשת נמלי ים מתוחכמת, ניתן להעביר סחורות לכל אזור מאזורי הסחר החופשי הכלכלי של UAE תוך כמה שעות. המיקום המרכזי של איחוד האמירויות הערביות, מזרח-מערב וגם צפון-דרום, מספק גישה ליותר משני מיליארד בני אדם תוך זמן נסיעה של ארבע שעות ולכן עסקי הייצוא הם  מהחזקים ביותר בקנה מידה עולמי. איחוד האמירויות הערביות הקימו קשרי מסחר היטב במזרח התיכון ובעולם, מה שהופך אותה לאחת המדינות הקלות בעולם לעשות איתן עסקים.

גידול האוכלוסיה

לאיחוד האמירויות יש מוניטין רב שנים כיעד רצוי להגירה, לעבוד ולעשות עסקים. כתוצאה מכך גדלים כמויות היבוא והיצוא שלה כדי לענות על הצרכים של אחת מהאוכלוסיות הגדלות בעולם. מנתוני מפקד האוכלוסין עולה כי האוכלוסייה גדלה בין 557,887 ל -2,411,041 בין השנים 1975 ו -1995. עד שנת 2005 זו התרחבה עוד יותר לכ -4,106,427, ובשנת 2010 עמדה על 8,264,070.

חוקי מסחר האיחוד האמירויות

חוק הסדרת תחרות

חוק הסדרת התחרות נועד לקדם תחרות הוגנת, להגן על זכויותיהם ואינטרסים של עסקים וצרכנים, ולהוות סביבה בריאה עבור חברות קטנות ובינוניות ותאגידים עסקיים אחרים. החוק מתיישב עם החזון האסטרטגי של איחוד האמירויות הערביות להיות ‘בין המדינות הטובות בעולם’ עד שנת 2021 (שנת יובל הזהב של איחוד האמירויות). זה גם עונה על ההמלצות שמסר ה- WTO במהלך הסקירה האחרונה של מדיניות הסחר במדינה.

נוסח החוק

חוק אישורי מקור

החוק נועד כדי לגשר על הפרצות החוקיות בתחומים כגון קביעת מקור טובין לאומי והנפקת תעודות מקור. היא קובעת מי אחראי על ביצוע העונשים והטלת קנסות, וקובעת את מהות הקשר המשפטי בין משרד הכלכלה לבין גורמים מודאגים אחרים.

חוק בוררות

החוק נועד להגביר את אמון המשקיעים ולחזק את סביבת ההשקעות של איחוד האמירויות הערביות. הוא גויס על ידי משרד הכלכלה בשיתוף קבוצה של מומחים משפטיים ומומחים בהתאם לחוק המודל של UNCITRAL (ועדת האו”ם לדיני סחר בינלאומיים) בנושא בוררות מסחרית בינלאומית. הוא כולל היבטים כגון סמכות השיפוט של בית הדין לבוררות, היקף התערבות בית המשפט, הליכי בוררות, דרכי ערעור בהחלטות הבורר וביצוען.

יבוא ויצוא – הגדרה

ייבוא האמירויות הוא תהליך הכנסת סחורות לאיחוד האמירויות ממדינה זרה, מאחד מאזורי הסחר החופשי של האמירויות, או להיפך לאזור סחר חופשי ממיקום “יבשתי” של איחוד האמירויות, תוך הקפדה על חוקי המדינה. דרישות מבחינת רישוי, תיעוד והרשאות.

חשיבות רישוי

הרישוי דורש רישיון סחר תקף שהונפק על ידי רשות המנפקת רישיון איחוד האמירויות הערביות ונרשם במחלקת המכס.

ייצוא הוא תהליך שליחת סחורות ושירותים המופקים באמירויות לארץ אחרת, או בין אזורים חופשיים של איחוד האמירויות הערביות לבין חברות ‘יבשות’ כמתואר . אותם היבטי רישוי חלים גם על ייבוא.

ייבוא ימי

תהליך היבוא הימי לעומס תכולה מלא via uae היצואן מספק ליבואן את המסמכים המקוריים הבאים, ללא קשר להסכם המכר ואמצעי התשלום המוסכם בין שני הצדדים – | תעודות מטען מקוריות | חשבונית מסחרית | רשימת אריזה | תעודת מקור

בהתבסס על תאריך הגעת הספינה, היבואן מגיש את שטר המטען המקורי לסוכן המשלוחים שלו, שבתורו מוציא הזמנת משלוח ליבואן. יש לעשות זאת 3-4 ימים לפני הגעת כלי השיט. היבואן צריך גם לבצע את כל ההליכים הפורמליים של אישור מטען כמתואר להלן לפני תאריך התפוגה של הזמנת המסירה. לאחר פקיעת הזמנת המסירה, הנמל לא ישחרר מטען ליבואן.

במקרה זה סוכן המשלוחים יצטרך להאריך את הזמנת המסירה, בתשלום נוסף עבור היבואן. היבואן מגיש את בקשת הצהרת היבוא לאישור מכס של איחוד האמירויות באופן מקוון באמצעות dubaitrade. ae. תשלום מקוון עבור מכס ועמלות אחרות יכול להתבצע באמצעות חשבון CDR, או תשלום אלקטרוני בכרטיס אשראי או בהוראת קבע. בתשלום מוצלח באחת מהשיטות הללו, היבואן יכול להדפיס את הצהרת יבוא המכס.

חוות דעת
דרג
[Total: 1 Average: 5]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *