אימוץ בארה”ב

בארצות הברית, אימוץ הוא תהליך של יצירת יחסי הורה-ילד חוקיים בין ילד להורה שלא הוכר אוטומטית כהורה של הילד בלידה.

עורך דין מומלץ

רוב האימוצים בארה”ב הם אימוצים על ידי הורה חורג. הסוג השני הנפוץ ביותר הוא אומנה אימוץ. במקרים אלה, הילד אינו מסוגל לחיות עם המשפחה המולדת, והממשלה מפקחת על הטיפול והאימוץ בילד. אימוצים בינלאומיים כוללים אימוץ של ילד שנולד מחוץ לארצות הברית. אימוץ פרטי הוא אימוץ שנערך באופן עצמאי ללא מעורבות של גורם ממשלתי.

בין חמישה לשבעה מיליון אמריקאים מאומצים. כ-150,000 אימוצים מתרחשים מדי שנה, כולל כ-50,000 אימוצים באומנה.

בעוד שרוב האימוצים כוללים ילדים קטינים (מתחת לגיל 18), אימוץ מבוגרים< אפשרי גם .

סוגים
אימוץ בארצות הברית יכול להיות מקומי או ממדינה אחרת. ניתן לארגן אימוץ מקומי באמצעות סוכנות ממלכתית, סוכנות אימוץ או באופן עצמאי.<

על ידי בני משפחה
בארצות הברית, רוב האימוצים כוללים ילד מאומץ על ידי אדם הנשוי להורה מלידה, או על ידי קרוב משפחה קיים אחר.<אימוץ על ידי אם חורגת או אב חורג נקרא הורה חורג. אם הילד מאומץ על ידי אדם שחי עם הורה מלידה, אך אינו נשוי לו, אזי זה נקרא אימוץ הורה שני. באופן רחב יותר, ניתן לקרוא לזה אימוץ ילדים ידועים, הכולל אימוץ על ידי בני משפחה, חברי משפחה או אנשים אחרים המוכרים לילד בעבר.

בדרך כלל אימוץ הורה חורג מצריך הסכמה מכל ההורים החיים המוכרים על פי חוק. התהליך בדרך כלל מפסיק את זכויות ההורה שאינו משמורן.ההורה שזכויותיו נפסקות לא צריך עוד לשלם מזונות ילדים או להיות בעלי אחריות אחרת לגבי הילד המאומץ.<בדרך כלל מצפים מילדים מבוגרים לתת את הסכמתם גם כן.
לאחר מות ההורה המולד הסתיים גם לרשת רכוש ברוב, אך לא בכל מדינות ארה”ב, זכות הילד דרך מערכת האומנה.

ילדה צעירה מאומצת ממערכת האומנה
מערכת ארצות הברית אומנה מאפשרת למבוגרים לטפל בילדים קטינים שאינם מסוגלים לחיות עם הוריהם הביולוגיים.

אם ילד במערכת האומנה הממשלתית בארה”ב לא מאומץ או מוחזר למשמורת הוריו המולידים עד גיל 18 שנים, הוא בחוץ בורסת האימוץ המרכזית היא adoptuskids.org, נוצר באמצעות מענק של Children’s Bureau, המשרד האמריקאי למינהל ילדים ומשפחות.של המערכת ביום הולדתם ה-18. כדי לעזור לעודד אימוץ של ילדים הנמצאים כיום באומנה, נוצרו חילופי אימוץ, כך שסוכנויות האימוץ המחוזיות ברחבי הארץ יוכלו להחזיק בבסיס נתונים מרכזי שיעזור לילדים הממתינים למצוא בתים.
זה מאפשר להורים מאמצים לעתיד לא רק לראות ילדים מחכים לאימוץ באזור שלהם, אלא בכל הארץ.

אימוץ בינלאומי
הורים מאמצים אמריקאים פוטנציאליים עשויים להשתמש באימוץ בינלאומי (נקרא גם אימוץ בין-ארצי) כדי לאמץ ילד ממדינה אחרת. אזרחים אמריקאים, כולל אזרחים אמריקאים שהיגרו ממדינות מהן הם רוצים לאמץ, מייצגים את רוב ההורים המאמצים הבינלאומיים, ואחריהם האירופים ואלה ממדינות מפותחות אחרות כמו אוסטרליה.דרוש ציטוט] החוקים של מדינות שונות משתנים בנכונותם לאפשר אימוץ בינלאומי. לכמה מדינות, כגון סין, קוריאה ווייטנאם, יש טוב מאוד קבעו כללים ונהלים עבור מאמצים זרים לפעול לפיהם, בעוד שאחרים, איחוד האמירויות הערביות (איחוד האמירויות הערביות), למשל, אוסרים זאת במפורש. אימוצים בינלאומיים על ידי אמריקאים הפכו נפוצים הרבה יותר לאחר מלחמת קוריאה כאשר אנשי שירות אמריקאים הולידו ילדים בין-גזעיים עם נשים קוריאניות. סין היא המדינה המובילה לאימוץ בינלאומי על ידי אמריקאים.

משרד החוץ של ארה”ב קבע את הישות הבינלאומית לאימוץ הסמכה ותחזוקה, בע”מ (IAAME), כסוכנות ההסמכה האחראית על הסמכה, אישור, ניטור ופיקוח על ספקי שירותי אימוץ המספקים שירותי אימוץ בין מדינות ב- ארצות הברית.
ה-IAAME מחזיק רשימה של ספקי שירותי אימוץ בינלאומיים מוסמכים.

מנחי אימוץ
ישנם גם אנשים שפועלים בעצמם ומנסים לשדך ילדים ממתינים, הן בארץ והן בחו”ל, להורים לעתיד, ובמדינות זרות מספקים שירותים נוספים כגון תרגום ותחבורה מקומית. הם מכונים בדרך כלל מנחים. מכיוון שבתחומי שיפוט רבים מצבם המשפטי אינו ודאי (ובכמה מדינות בארה”ב הם אסורים על הסף), הם פועלים בתחום אפור משפטי.

במקרה שהחוק לא מאפשר להם זאת במפורש, כל מה שהם יכולים לעשות הוא לערוך הקדמה, ולהשאיר את פרטי ההשמה לבעלי הכשרה משפטית לעשות זאת.
אבל בפועל, תפקידם כשומרי סף יכול להעניק להם כוח רב להפנות ילד מסוים ללקוח מסוים, או לא, וחלקם הואשמו בשימוש בכוח זה כדי להונות< /span> הורים מאמצים לעתיד.

מספר האימוצים
מספרים אחרונים
נכון לשנת 2021, פחות מתינוק אחד מכל 200 שנולדים מדי שנה מוותרים לאימוץ על ידי האם היולדת.בשנת 2019, זה הסתכם בכ-18,000 אימוצים עצמאיים.
אימוצים עצמאיים מסודרים בדרך כלל על ידי עורכי דין ובדרך כלל לערב תינוקות.
כ-55% מכל אימוץ תינוקות בארה”ב מסתיימים באמצעות אימוץ עצמאי.

בנוסף, כ-3,000 תינוקות אומצו מחוץ לארה”ב

בוויתור לא מרצון, בכל נקודת זמן נתונה, כ-100,000 ילדים זכאים לאימוץ דרך מערכת האומנה.כמעט כל הילדים הללו הם בגיל בית ספר (גילאי 5 עד 17); ילדים צעירים יותר נוטים להיות נכים או שיש להם אחים שאותם יש לאמץ כקבוצה.
חקיקת ה-חוק אימוץ ומשפחות בטוחות בשנת 1997 הכפיל בערך את מספר הילדים שאומצו מאומנה בארצות הברית.

מספר המבוגרים שירצו לאמץ תינוק או פעוט בריא עולה באופן משמעותי על מספר התינוקות הזמינים לאימוץ.

מספרים היסטוריים
נתונים סטטיסטיים משנות ה-40 וה-50 אינם אמינים, אך חוקרים מעריכים בדרך כלל שכ-20% מהתינוקות שנולדו לנשים אמריקאיות לבנות לא נשואות הועלו לאימוץ לפני שנות ה-70, וכי מספר זה ירד בצורה תלולה בשנות ה-70 שנות ה-80.
לאמהות שחורות היו הרבה פחות סבירות להיות מעורבות באימוץ.

מפקד האוכלוסין של 2000 היה המפקד הראשון שבו נאספו סטטיסטיקות אימוץ. המספר המשוער של ילדים מאומצים בשנת 2000 היה מעט יותר מ-128,000, מה שהביא את סך אוכלוסיית הילדים המאומצים בארה”ב ל-2,058,915.
<בשנת 2008 מספר הילדים שאומצו עלה לכמעט 136,000.
(מספרים אלו כוללים אימוץ על ידי הורים חורגים והורים חד מיניים שזכויות ההורות שלהם לא היו אוטומטיות מוכר בלידה.

 

אימוצים בינלאומיים הפכו נפוצים בשנות ה-50, מונעים בתחילה על ידי מלחמת קוריאה ומאוחר יותר על ידי נוצרים אוונגליסטים.

ילדים מאומצים ממדינות אחרות נוטים יותר להיות נשים, בעיקר בשל ההבדל בין המינים באימוץ מסין.

 

ארגונים מעורבים
סוכנויות אימוץ חייבות להיות ברישיון מהמדינה שבה הן פועלות ממשלת ארה”ב מתחזקת אתר אינטרנט, Child Welfare Information Gateway, שמפרטת את הסוכנויות המורשות של כל מדינה. ישנן סוכנויות אימוץ פרטיות וציבוריות כאחד. סוכנויות אימוץ פרטיות מתמקדות לעתים קרובות באימוץ תינוקות, בעוד שסוכנויות אימוץ ציבוריות בדרך כלל עוזרות למצוא בתים לילדים ממתינים, רבים מהם נמצאים כיום באומנה וזקוקים לבית אוהב קבוע בעת אימוץ ילד עם צרכים מיוחדים.
סבסוד אימוץ המועצה בצפון אמריקה למען ילדים מאמצים מספקת מידע על סיוע כספי להורים מאמצים (הנקראים כדי לסייע באימוץ ילדים ממתינים, קיים אתר אינטרנט המזוהה עם ממשלת ארה”ב, AdoptUSKids.org, המסייע בשיתוף מידע על ילדים אלה עם הורים מאמצים פוטנציאליים.

תוצאות חברתיות ופסיכולוגיות
בגלל שינויים באימוץ במהלך העשורים האחרונים – שינויים הכוללים את אימוץ פתוח, הומואים אימוץ, אימוץ בינלאומי וגזעי (טרנספורמציה גזעיתבני הזוג התמודדו עם קושי באימוץ באמצע המאה העשרים בארצות הברית.נישואים בין-דתיים שחקנית בריטית-אמריקאית הנשואה לבעל יהודי, הצהירה כי כחברים באפיסקופלית, an Joan Boocock Leeלמשפחות מאמצות – לאימוץ הייתה השפעה רבה על היחידה הבסיסית של החברה והמשפחה.אומנה) אימוצים, והתמקדות בהוצאת ילדים ממערכת

כמה חוקרי אימוץ דיווחו על שבע סוגיות ליבה הקשורות באופן עקבי לתהליכי האימוץ. בעיות עם אובדן, אבל, דחייה, אשמה ובושה, זהות, אינטימיות ושליטה עשויות, במקרים מסוימים, להשפיע באופן ייחודי על כל אחד מחברי שלישיית האימוץ.

אימוץ חוצה-גזעי
אימוץ ילדים מגזע אחד על ידי הורים מגזע אחר, שהחל באופן רשמי בארצות הברית בשנת 1948, תמיד יצר מחלוקת.<< a i=2> הטיעון מסתכם פעמים רבות בדעות מנוגדות לגבי מי יחליט מהי “האינטרס” של ילדים. מבקרי האימוץ הגזעיים שואלים האם הורים לבנים אמריקאים יכולים להכין ביעילות ילדים צבעוניים להתמודדות עם גזענות. אחרים תוהים היכן ימצאו הילדים שגדלו על ידי הורים לבנים קבלה חברתית כמבוגרים. עדויות של מבוגרים רבים מאומצים על רקע גזעי שגדלו במשפחות לבנות ממחישות את ה”ביניהם” מעמד שמאומצים רבים מרגישים, לא שייכים או מרגישים בנוח בקהילות צבעוניות או בחברה הלבנה.מקור נוסף למחלוקת הוא ההיסטוריה של סילוק נרחב של ילדים ממשפחות ומקהילות צבעוניות, אשר הוכח על ידי היסטוריונים כאמצעי להסדרת משפחות ולדיכוי קהילות, עוד מימי העבדות ובמהלך תנועת הפנימייה ההודית המוכפשת כעת של תחילת המאה העשרים.
בהתחשב בהיסטוריה זו של הוצאת ילדים, האגודה הלאומית של עובדים סוציאליים שחורים (NABSW) גינתה אימוץ חוצה גזע בשנת 1972 בהצהרת העמדה ההיסטורית שלהם.
במאמר זה, ה-NABSW השווה את סילוקם של ילדים אפרו-אמריקאים ממשפחות המוצא שלהם – והצבתם בבתים לבנים – ל “רצח עם תרבותי.

 

תומכי אימוץ פרו-גזעיים טוענים שיש יותר משפחות לבנות המבקשות לאמץ מאשר משפחות מיעוטים; לעומת זאת, יש יותר ילדים בני מיעוטים זמינים לאימוץ. לדוגמה, בשנת 2009, 41% מהילדים הזמינים לאימוץ היו אפרו-אמריקאים, 40% היו ילדים לבנים ו-15% היו ילדים היספנים.פער זה מביא לרוב לעלות נמוכה יותר לאמץ ילדים ממיעוטים אתניים – בדרך כלל באמצעות מענקי אימוץ מיוחדים ולא אפליה בתשלום. מבקרים רבים שוללים את החלפת הכסף לילדים, בין אם בתור “דמי שירות” או אחרת, בטענה שאף ילד מכל גזע לא צריך להיות למכירה. התומכים מציינים את המעשיות במערכות הנוכחיות. מצב זה קשה מבחינה מוסרית מכיוון שהמשפחות המאמצות רואות באימוץ יתרון גדול לילדים מאומצים חוצה-גזעים, בעוד שחלק מהמיעוטים רואים בכך פגיעה בתרבותם. בשנת 2004, 26 אחוז מהילדים האפרו-אמריקאים שאומצו מאומנה אומצו בצורה חוצה גזע.סוכנויות ממשלתיות השתנו לאורך זמן בנכונותן. כדי להקל על אימוץ חוצה-גזע. “מאז 1994, הורים פוטנציאליים לבנים הגישו, וזכו ברובם, ביותר משני תריסר תביעות אפליה, על פי רישומי בתי המשפט המדינתיים והפדרליים.” יש גם צורך גדול בהשמת ילדים אלו; בשנת 2004 יותר מ-45,000 ילדים אפרו-אמריקאים המתינו לאימוץ מאומנה.

בשנת 2013, 7,092 ילדים אומצו ממדינות זרות, לעומת 22,991 בשנת 2004.מגמה זו סייעה להפחית את ההתנגדות ל אימוץ חוצה-גזעי בארצות הברית, לפחות לילדים אסייתים והיספנים, אם כי עדיין יש ביקוש גבוה לילדים קווקזים, שבדרך כלל מגיעים ממזרח אירופה.

כשהילדים שאומצו בימיו הראשונים של ניסוי האימוץ הגזעי הגיעו לגיל העמידה, צצה מקהלה הולכת וגדלה של קולות של מאומצים חוצי גזע מבוגרים. ניתן למצוא את הניסיון הקולקטיבי שלהם בסרטים,מאמרים מדעיים, זיכרונות,וספרים רבים בנושא.

שחזור
עם העלייה בשיעורי האימוץ במהלך העשורים הרבים, עמדה ארצות הברית בפני פרקטיקה חדשה המוטלת בספק מוסרית: שיקום מחדש. זהו המעשה של מטפלים שמפרסמים פרסומת כאשר הם לא מרגישים שהילד צריך להיות בטיפולם יותר. חקירה של מצב הדיור החדש של הילד אינה נדרשת בפרקטיקה זו, וזה יצר שוק מחתרתי, כזה שבו סוחרי ילדים יכולים לשגשג. יש חוסר רגולציה סביב פרקטיקה זו והחקיקה הנוכחית סותרת זו את זו, מה שמקשה על המאבק נגד זה.

כשהורה מאמץ ילד, ייתכן שהוא לא היה מודע לכך שלילד יש צרכים מיוחדים ולכן, אינו מצויד לעזור לילד זה. הילד עשוי להתנהג או לא להשתלב במשפחה ולכן המשפחה פונה לשיכון מחדש. מיקום מחדש אינו אימוץ ובגלל זה אין צורך להודיע ​​לממשלה וסוכנויות אימוץ אינן מעורבות. לפיכך, שיכון מחדש הוא יעד מרכזי עבור סוחרי ילדים ומין. ישנם חוקים שנקבעו כדי להגן על ילדים באמצעות תהליכי אימוץ ונגד סחר במין, אך בקושי קיימים חוקים לגבי שיכון מחדש. בתי המשפט מאשרים נוהג זה מכיוון שחוק מדינת ארה”בעשוי לאפשר להורה, אפוטרופוס חוקי או קרוב משפחה בדרגה השנייה לצאת או לצאת ילד. עם זאת, בעוד שהחוק הפדרלי של ארה”ב למניעת סחר במין וחיזוק משפחות יחייב את המשפחה לקבל החלטות רציונליות ולתעדף את בריאותו של הילד, ההסכם הבין-מדינתי בנושא השמה של ילדים סותר זאת. זה קובע שהמשפחה צריכה רק לוודא שהילדים יועברו לטיפול הולם רק כאשר תהליך השיכון מחדש נעשה על פני קווי המדינה. אין אזכור לשמירה על בטיחות הילדים כאשר הם שוהים מחדש באותה מדינה.

החוקים סביב מגורים מחדש אינם קיימים בעצם, מה שמעמיד ילדים מאומצים בסיכון של הורים לא מצוידים וכל שאר סוגי הבתים הלא מתפקדים. אימוץ הזדמנות שנייה זו, כפי שרואים זאת חלק מההורים, הוביל להשפעות שליליות שיש לאימוצים כושלים על ילדים כשהם עוברים שוב את תהליך ההסתגלות מחדש לסביבה ביתית חדשה. עם החוק המאפשר לאפוטרופוסים משפטיים מדרגה שנייה לשים את ילדם המאומץ בטיפולו של מישהו אחר, והעלייה של אתרי אינטרנט ומודעות מחדש במדיה החברתית, תהליך ההשבה חושף מאוד ילדים לשווקים מחתרתיים ולסיכויים אחרים של סחר. בהקשר זה, יש לבחון מחדש חוקים וחוקים הנוגעים לאימוץ ושיגור מחדש כדי להבטיח הגנה מלאה על ילדים מאומצים.

בשנת 2018, הוועדה למשפט אחיד הקימה ועדה לבחינת סוגיית ההשבה מחדש, אשר ידועה בעבר גם בשם “העברה בלתי מוסדרת של ילדים מאומצים”. הוועדה ציינה כי תנסח חוק אחיד או מודל לאיסור העברה בלתי מוסדרת של כל הילדים המאומצים.

עלות אימוץ
עלות אוסרנית
עלויות האימוץ יכולות לנוע מכמעט כלום עבור אימוץ אומנה ועד למעלה מ-$50,000 עבור אימוץ בינלאומי. בשנת 2015 עלות האימוץ הממוצעת בארה”ב הייתה $37,000.
<עלויות גבוהות משפיעות לרעה על הביקוש לאימוץ, שכן פחות משפחות מאמצות פוטנציאליות יכולות להרשות לעצמן לאמץ, אבל מספר הילדים שצריך לאמץ נשאר זהה או עולה.
כתוצאה מכך, מאמצים פוטנציאליים עשויים לחפש אלטרנטיבות אוסרניות בעלות נמוכה יותר לאימוץ כמו טיפולי פוריות או אימוצים מסודרים באופן פרטי.

מקור העלויות
עלות האימוץ משתנה מאוד בהתאם לשיטת האימוץ. כמעט לכל צורות האימוץ השונות יש עלויות הקשורות ללימוד ביתי, תיעוד, עמלות ורווחים של סוכנות אימוץ, שכר טרחת יועץ, שכר טרחת עורך דין, הוצאות נסיעה, הוצאות משפחתיות, עלויות אומנה, עלויות רפואיות לגיל הרך ועלויות רילוקיישן.

אימוץ אומנה ציבורי כרוכה לעתים קרובות באפס עלויות, אם כי הממוצע בארה”ב הוא 2,622 דולר לפי סקר משנת 2015 שנעשה על ידי מגזין Adoptive Families. אימוצים מסודרים באופן עצמאי, המתוזמרים על ידי עורך דין פרטי, עשויים להשתנות מאוד בעלויות. ההסדרים נקבעים בדרך כלל בין מאמצים לעתיד לבין אם מצפה. בעוד שחלק מהסדרי אימוץ עצמאיים עשויים להישאר בעלות נמוכה בשל אופי ההסכם, העלויות עדיין בממוצע $31,890. אימוץ עצמאי יכול להוזיל עלויות על ידי הישארות במדינה, שיתוף עלויות רפואיות לפני הלידה והלידה עם ההורים המולידים, מציאת הורה מלידה מפה לאוזן או על ידי הצעה להימנע מקניות עבור הורה שמעוניין לאימוץ. סוכנויות אימוץ פרטיות הן האפשרות היקרה ביותר, עם עלות ממוצעת של 42,337 דולר. אימוץ מחוץ למדינה יכול להגדיל באופן דרסטי את עלויות האימוץ עקב אתגרים משפטיים מורכבים ועלויות נסיעות. העלויות משתנות בין המדינות עקב תקנות ועמלות שונות שעלולות לגרום להוצאות נוספות. גם עלויות רפואיות מוזכרות לעתים קרובות כהוצאה בלתי צפויה הן עבור האמהות היולדות והן עבור הילדים.
“התחלות כוזבות,” כאשר אמא מחליטה לא לוותר על תינוקה לאחר לידתו, יכול לעלות עד $2,500 בכל פעם.

עלויות אימוץ בינלאומיות
אימוץ בינלאומי יכול להשתנות בעלות, בהתאם למדינה, ובממוצע בין $30,000 ל-$50,000. במדינות מסוימות, העלויות יכולות להיות שוות ערך לאימוץ מקומי. לפי מגזין Adoptive Families, האימוצים מאתיופיה לארה”ב בשנת 2015 הסתכמו בממוצע ב-30,633 דולר, בעוד שאימוץ מדרום קוריאה לארה”ב עמד על ממוצע של 40,000 עד 50,000 דולר. פערים במדינות’ ניתן לייחס עלויות אימוץ על ידי ההבדלים ברגולציה ובדרישות שלהם. גם אתיופיה וגם דרום קוריאה דורשות שתי נסיעות של מאמצים פוטנציאליים, מה שמגדיל את העלויות הכוללות.
עלויות הטיפול והמערכת הרפואית המתקדמים של דרום קוריאה לפני אימוץ יכולות גם להגדיל את העלויות המועברות להורים מאמצים.
בשל הפוטנציאל של אקלים פוליטי ותרבותי מאתגר של מדינות מוצא אימוץ, עלויות לא ידועות כגון “נדרשות תרומות,” עמלות סוכנות מסייעות או מדינת מוצא, ותשלומים חוץ-משפטיים אחרים לאפוטרופוסים של הילדים, או מדינת המוצא או סוכנות אימוץ למטרות רווח.

מאפיינים פיזיים כגורם עלות
המאפיינים הפיזיים של ילדים הנבחנים לאימוץ; כגון גזע, גיל ונכות פיזית או התפתחותית; יכול לגרום לשינוי של 74% בעלויות האימוץ. להורים המאמצים עשוי להיות רצון למאפיינים ספציפיים אצל ילדם המאמץ, עבורם הם מוכנים לשלם עלויות נוספות כדי להשיג. באימוץ בינלאומי, ילדים בעלי צבע עור חום עולים פחות לאמץ 8,200 דולר וצבע עור כהה 14,700 דולר פחות לאמץ, בהשוואה לילדים קווקזיים. באימוץ ביתי, אימוץ עולה $600 פחות לכל שנת גיל נוספת.
בנוסף, ילדים אפרו-אמריקאים עולים 4,400 דולר פחות מאשר עמיתיהם הקווקזיים לאמץ.
ילדים עם מוגבלות פיזית עולים $4,000 פחות.

סבסוד וזיכוי מס
מאמצים יכולים לתבוע את רוב ההוצאות באמצעות זיכוי מס אימוץ.
עבור אימוץ מערכת אומנה, זיכוי מס האימוץ עשוי לכסות את כל עלות האימוץ.
ילדי אומנה עשויים גם להיות זכאים למלגות ממשלתיות חודשיות, ביטוח בריאות של Medicaid, ואפילו שכר לימוד במכללה.

רפורמת האימוץ
לא ברגע שהאימוצים בארה”ב נעשו חשאיים עם רישומי לידה מקוריים חתומים, אלה שאומצו החלו לחפש רפורמה. ז’אן פאטון, מחברת “שוברים שתיקה” ומייסדת “מסע יתומים” ב-1954, נחשבת לאם של מאמצי הרפורמה באימוץ ומאמצי האיחוד מחדש. ז’אן פאטון הדריך את המאומצת ג’ודית לנד, “בלש אימוץ: זיכרונות של ילד מאומץ” במהלך חיפוש האימוץ שלה. פלורנס פישר ארגנה את ה-ALMA Society (Amptees Liberation Movement Association) בשנת 1972, אמה מיי וילארדי יצרה את מרשם המפגש הבינלאומי של Soundex (ISRR) בשנת 1975, לי קמפבל ואמהות מולדות אחרות הצטרפו למאבק על יצירת תקליטים פתוחים מודאגים מאוחדים מלידה (CUB) בשנת 1976, ועד אביב 1979 התאספו נציגים של 32 ארגונים מ-33 מדינות, קנדה ומקסיקו ב-DC כדי להקים את קונגרס האימוץ האמריקאי (AAC). ספריית Triadoption החלה לשמור רישומים בשנת 1978 המציגים 52 ארגוני חיפוש/תמיכה/רפורמה, עד 1985 היו למעלה מ-550 ברחבי העולם.

רפורמת האימוץ כוללת שימור משפחה, מאומצים’ גישה לתעודות לידה מקוריות, משפחות לידה ומאמצות בעלות גישה ישירה זו לזו (אימוץ פתוח) ולכל הרישומים הקשורים (רשומות פתוחות).

משולש האימוץ מאת אנט ברן, ראובן פאנור וארתור סורוסקי; פעמיים נולדו ואבודים ומצאו מאת בטי ג’ין ליפטון; הייתי מחפש לנצח מאת סנדרה מוסר; The Adoption Searchbook: Techniques for Tracing People מאת Mary Jo Rillera; הפוליטיקה של האימוץ מאת מרי קתלין בנט; אמא לידה יקרה מאת קתלין זילבר ופיליס ספידלין; כולם שפורסמו בשנות ה-70 ועדיין מודפסים, היו מסייעים לבחינה והגדרת היסודות של הרפורמה.

נכון ליולי 2014, ל-28 מדינות בארה”ב ולמחוז קולומביה יש הוראות משפטיות להסכמי קשר פתוחים לאכיפה, ולשש מדינות נוספות יש הוראות להסכמים הניתנים לאכיפה עם הגבלות מסוימות.
מדי שנה מדינות נוספות שוקלים שינויים בחוק המעניקים לאנשים המופרדים על ידי אימוץ גישה למידע על עצמם ואחד על השני.
<נכון לשנת 2013, למעלה מ-85% מהאימוצים בארה”ב הם פתוחים למחצה או פתוחים לחלוטין.

חיפוש ואיחוד
ילדים מאומצים רבים שהופרדו מהוריהם הלידה על ידי אימוץ יש להם רצון להתאחד מחדש, ורובם היו רוצים מידע על היסטוריה רפואית משפחתית ו גישה לכל המסמכים שבהם הם מוזכרים. לעתים קרובות, הורים מולדים שהניחו את תינוקותיהם רוצים גם הם להתאחד.
במדינות שנוהגות או נוהגות באימוץ סודי, הדבר הוביל ליצירת רשמי איחוד אימוץ, ולמאמצים לבסס את זכותם של מאומצים לגשת אליהם רשומות חתומות (לדוגמה, קונגרס האימוץ האמריקאי, הורים מודאגים מאוחדים, וBastard Nation).
אחרים מצטרפים לקבוצות חיפוש ותמיכה, רובן ללא מטרות רווח, או חלקן שוכרות חברות חקירה לאיתור משפחות יולדות וילדים מאומצים.

אימוץ של סטיב ג’ובס
סטיב ג’ובס אומץ מג’ואן קרול שיבל, שהייתה סטודנטית לתואר שני באוניברסיטת ויסקונסין, בפברואר 1955. בזמנו הפלה הייתה a>.עמק הסיליקון וסייע בהסדר עם אימוץ הורים במהלך ההריון.
פול וקלרה ג’ובס אימצו את סטיב ג’ובס והציבו אותו באמהות לא נשואות, שעבד בסתר עם רופא מיילד בשנת 1973.
הוריה לא ראו בעין יפה את ההריון ולכן היא עברה לסן פרנסיסקו במהלך הריונה כדי להיות מטופלת על ידי בית המשפט העליון נחקק על ידי הRoe v.

Wade לפני שלא חוקי בוויסקונסין

חקיקה קשורה
חוק מניעת סחר במין וחיזוק משפחות (H.R. 4980; 113th Congress) העביר את United בית הנבחרים של מדינות ב-23 ביולי 2014.<זוהי הצעת חוק שתטפל בתמריצים פדרליים לאימוץ ויתקן את חוק הביטוח הלאומי (SSA) כדי לחייב את תוכנית המדינה לאומנה< i=10> וסיוע באימוץ כדי להוכיח שהסוכנות הממלכתית פיתחה מדיניות ונהלים לזיהוי, תיעוד ברישומי הסוכנות, וקביעת שירותים מתאימים לגבי כל ילד או נוער שעליהם יש לסוכנות המדינה אחריות להשמה, טיפול, או פיקוח שיש למדינה סיבה סבירה להאמין שהוא, או נמצא בסיכון להיות, קורבן של סחר מיני או צורה חמורה של סחר בבני אדם.הצעת החוק
יותר אימוצים מתרחשים בקליפורניה מדי שנה מאשר בכל מדינה אחרת (אחריה קרובה ניו יורק).
יש אימוץ ביתי (אימוץ ילד שאינו קרוב משפחה מתוך ארצות הברית), אימוץ בינלאומי (אימוץ ילד שאינו קרוב משפחה ממדינה אחרת), אימוץ הורה חורג (אימוץ ילד שהוא ילדו החוקי של אחד מהם.
בן זוג) ואימוץ מבוגר (אימוץ של מבוגר מתוך ארצות הברית).

אימוץ מקומי בתוך קליפורניה
הרוב המכריע של האימוצים המתרחשים בקליפורניה הוא אימוץ של ילדים שנולדו בבית, רובם מתוך קליפורניה עצמה.ישנם שני סוגים בסיסיים של אימוץ ביתי: עצמאי וסוכנות. אימוץ עצמאי מאורגן לרוב על ידי עורך דין, תוך פתיחות מלאה בזהויות בין הילידים להורים המאמצים. למעשה, החוק בקליפורניה דורש שהאם היולדת תבחר באופן אישי את ההורים המאמצים באימוץ עצמאי: היא לא יכולה לוותר על החלטה זו לאדם אחר. 85 אחוז מכל האימוצים של יילודים בקליפורניה מתבצעים באמצעות אימוץ עצמאי. ישנם שני סוגים של אימוץ סוכנות: פרטי וציבור/מחוזי. שניהם מורשים לבצע שיבוץ ילדים, אך הם נוטים לשרת ילדים שונים. סוכנויות ציבוריות/מחוזיות עוזרות למצוא בתים לילדים שנמצאים בדרך כלל בשליטה ממשלתית, בדרך כלל חיים בבית אומנה עקב חוסר יכולת לחיות בבית הוריהם הביולוגיים.
ילדים אלה נוטים להיות מבוגרים יותר, ולחלקם עשויים להיות צרכים הדורשים הורות יוצאת דופן, אך חלק מהתינוקות מועברים גם באמצעות סוכנויות ציבוריות.
סוכנויות פרטיות מתמקדות בעיקר בהשמה של יילודים, כמו אימוץ עצמאי, אך רבות מהן משרתות גם ילדים ממתינים.

<

הבדלים בין אימוץ עצמאי לאימוץ סוכנות
באימוץ סוכנות, הסוכנות חייבת להיות ברישיון ממדינת קליפורניה. מחלקת השירותים החברתיים של מדינת קליפורניה מציעה אתר אינטרנט עם רשימה של סוכנויות מורשות.יש לנקוט זהירות שהישות היא אכן סוכנות מורשית. ולא עסק המשתמש בשם שמרמז שמדובר בסוכנות. קליפורניה מתירה “מנחים” לסייע באימוץ (עסקים שאינם מורשים לבצע לימודי בית או לוותר או לעשות עבודה משפטית, אך מורשים לסייע בתהליך בדרכים אחרות). אימוץ הסוכנות מחייב תחילה שההורה המאמץ יסתיים לימוד ביתי לפני השמה של ילד. לאחר מכן, הסוכנות לוקחת את הוויתור על האם היולדת (והאב אם זמין). במשך שישה חודשים לאחר השמה המאמצת, הסוכנות מפקחת על השיבוץ, ולאחר מכן יכולה לכתוב לבית המשפט כדי לאשר את האימוץ. במחקר ביתי טיפוסי, ההורים המאמצים מקבלים טביעת אצבע (מעבירים את מרשם ההתעללות בילדים והאינדקס הפלילי), מספקים מכתבי התייחסות, מספקים הוכחה לנישואים אם נשואים (למרות שרווקים עשויים לאמץ), משלימים היסטוריה בריאותית וחברתית, ומדגימים. מוכנות לספק בית אוהב. אז בית משפט יכול לתת את האימוץ בדיון פשוט בבית המשפט שבו מופיעים גם ההורים המאמצים וגם הילד.

 

אימוץ בקליפורניה

מאז סוף שנות ה-90, אימוץ סוכנות פרטית הכוללת יילודים פתוחים בעיקר וכרוכים במגע ישיר בין הורים מולדים למשפחה המאמצת, כמו באימוץ עצמאי.אימוצים בסוכנות ציבורית, לעומת זאת, לרוב סגורים, עם מגע מועט או ללא קשר בין המשפחה הלידה למשפחה המאמצת. זה בדרך כלל בגלל שהילד כבר הוותר על ידי ההורים המולידים, או שבית המשפט סיים את זכויותיהם.

אימוץ עצמאי הוא מעט שונה וקצת פחות בירוקרטי. לא נדרש להורים המאמצים לימוד ביתי לפני השמה (אלא אם האימוץ הוא בין-מדינתי). התיאוריה היא שהאם היולדת בוחרת ישירות את ההורים המאמצים, במקום לוותר על ההחלטה הזו לסוכנות. האם היולדת (ולפעמים האב המולד) בוחרת באופן אישי את ההורים המאמצים, בדרך כלל על ידי הצגת קורות חיים של הורים מאמצים ממתינים, ולאחר מכן פגישה עם כמה משפחות באופן אישי כדי לבחור את המשפחה הנבחרת. כמו עם אימוץ סוכנות, מחקר ביתי בן שישה חודשים לאחר מכן. ברוב המחוזות, המחקר הביתי נעשה על ידי המחלקה לשירותים חברתיים בקליפורניה. עם זאת, בחלק מהמחוזות, משרד מחוז מבצע את השירות. ללא קשר, שכר הלימוד הביתי זהה (ראה להלן).

חוק האימוץ בקליפורניה
אימוצים כפופים לקוד המשפחה. הן באימוץ מטעם סוכנות והן באימוץ עצמאי, ההורה המלידה חותם על מסמכי ויתור מספר ימים לאחר הלידה, בנוכחות עובד סוציאלי מורשה ושני עדים. זה יכול להיות קבוע עד 30 ימים מאוחר יותר, או שהיא יכולה לוותר על 30 הימים האלה ולהפוך את ההסכמה לצמיתות באופן מיידי. רובם המוחלט של האימוצים מצליחים ומעטים הורים מולדים משנים את דעתם, בעיקר בשל ייעוץ אימוץ שניתן לפני ההשמה. אבות מולדים יכולים לבחור לחתום על אותם טפסי הסכמה כמו האם היולדת.
עם זאת, כעניין מעשי, חלק מהאבות הנולדים שאינם נשואים אינם יכולים להימצא, או לסרב להיות מעורבים.
החוק בקליפורניה מאפשר לבטל את זכויותיהם אם הם לא יתנגדו באופן פעיל, או אם לא ניתן למצוא אותם או שזהותם אינה ידועה.

עלויות של אימוץ עצמאי וסוכנות
עמלת הלימוד הביתית נקבעת על 4,500$ באימוץ עצמאי, בין אם נעשה על ידי המחלקה לשירותים חברתיים בקליפורניה, או המקבילה במחוז. שכר טרחת עורך דין יכול לנוע בין 1,000 ל-15,000 דולר, בהתאם לשירותים הנדרשים ולמורכבות האימוץ. דמי ייעוץ (הניתנים על ידי אדם הנקרא ספק שירותי אימוץ) הם בדרך כלל כ-700 דולר. חלק מהיולדות זקוקות לעזרה בהוצאות הקשורות להריון (רפואה, מזון וכו’), שיכולות לנוע בין אפס לאלפי דולרים. ניתן לספק רק סיוע הקשור להריון ואימוץ על פי חוק ויש לגלות את כל ההוצאות לבית המשפט.

סוכנויות אימוץ פרטיות, כמו עורכי דין באימוץ עצמאי, יכולות לגבות את מה שהם מרגישים שמתאים עבור השירותים הניתנים. כדי לבצע את המחקר הביתי, לספק ייעוץ ולקחת את הוויתור של ההורה המלידה, התשלום יכול לנוע בין $5,000 ל-$50,000. כמו אימוץ עצמאי, לאם היולדת עשויות להיות הוצאות להורים המאמצים לספק. סוכנויות ציבוריות, המחפשות בתים לילדים ממתינים, גובות ללא עמלה, או לא עולה על 500 דולר.
הממשלה בעצם מחתמת את העלות למציאת בתים לילדים שאחרת היו שוהים באומנה וייהנו מבית קבוע ואוהב.

אימוץ הורה חורג
אין צורך בלימוד ביתי מקדים,<אך תידרש הערכה של שישה חודשים לפני הגמר. זה נעשה על ידי עובד מחוז, בדרך כלל מחלקת המבחן. העמלה היא מתחת ל-1,000 דולר. גם ההורה שישמור על זכויותיו וגם ההורה שמוותר על זכויותיו חייבים להסכים לכך שההורה החדש ייקח על עצמו את האחריות ההורית.אם אדם מחפש לאמץ ילד כהורה חורג/בן זוג, עליהם למלא סדרה של טפסים הנגישים דרך פקיד בית המשפט או ממרכז העזרה העצמית של בתי המשפט בקליפורניה.

אימוץ בינלאומי
תושבי קליפורניה מאמצים ממדינות זרות רבות.
התהליך שונה לחלוטין מאימוץ ביתי.
אנא עיין באימוץ בינלאומי של ויקיפדיה למידע מלא.

אימוץ למבוגרים
אימוץ למבוגרים בדרך כלל אינו מצריך לימוד ביתי, וגם לא הסכמה של הורה מלידה. זוהי בחירה הדדית של אדם אחד להיות ילדו החוקי של אחר.

זיכוי מס אימוץ פדרלי
קיים זיכוי פדרלי מס אימוץ שיכול לספק להורים מאמצים הזכאים להכנסה זיכוי מס של עד $12,970 לשנת המס 2013 (האם לא חל על אימוץ מבוגרים או הורים חורגים).

סוכנויות מפתח
סוכנויות ציבוריות מרכזיות לאימוץ בקליפורניה כוללות:

מחלקת השירותים החברתיים של קליפורניה (CDSS)
ארה”ב שירותי אזרחות והגירה (USCIS) מטפלים באימוצים בינלאומיים
המחלקה לשירותים חברתיים בקליפורניה (CDSS) מפעילה “תוכנית הסכמה” למאומצים בני 18 ומעלה, להורים מולדים ואחים של מאומצים בני 21 ומעלה. בנוסף, מאומצים יכולים להירשם במרשם איחוד אימוץ.

עורכי דין מומלצים בתחום